RE: Udaranje druge djece (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


Blue rose RR -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:05:02)

Dok se znalo "ko kosi, a ko vodi nosi", imali smo i normalno društvo/porodice. Danas imamo demokratiju na svakom ćošku, pa i u odgoju, pa zato imamo ovo u čemu živimo.

Dok su djeca imala strahopoštovanje prema roditelju, imali su i kvalitetan odgoj,  poštovanje prema ljudima/materijalnim dobrima/životu uopšte.

Danas imamo situaciju da kažemo: "Pa ne mogu mi ništa, takav se rodio".[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]







Emica_sa -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:07:31)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Dok se znalo "ko kosi, a ko vodi nosi", imali smo i normalno društvo/porodice. Danas imamo demokratiju na svakom ćošku, pa i u odgoju, pa zato imamo ovo u čemu živimo.

Dok su djeca imala strahopoštovanje prema roditelju, imali su i kvalitetan odgoj,  poštovanje prema ljudima/materijalnim dobrima/životu uopšte.

Danas imamo situaciju da kažemo: "Pa ne mogu mi ništa, takav se rodio".[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]







potpisujem[sm=smiley1.gif]




EEDITH -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:09:56)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Dok se znalo "ko kosi, a ko vodi nosi", imali smo i normalno društvo/porodice. Danas imamo demokratiju na svakom ćošku, pa i u odgoju, pa zato imamo ovo u čemu živimo.

Dok su djeca imala strahopoštovanje prema roditelju, imali su i kvalitetan odgoj,  poštovanje prema ljudima/materijalnim dobrima/životu uopšte.

Danas imamo situaciju da kažemo: "Pa ne mogu mi ništa, takav se rodio".[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]





[sm=smiley20.gif]




Mirkica -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:11:25)

ama snijeg ja to cijelo vrjeme pricam niko me ne konta nego odma cim djete gurne AGRESIVNO, negooo naumapde mi nesto

poslednjih godina smo svjedoci svi i citav SVIJET ubistvima po skolama , unioverzitetima tj. ja ne znam kako se to na nas kaze taj sto ide iz cista mira i puca po narodu djeci i slicno eh svako od te djece , omladine sta je vec je bilo JAKOOOOO POSEBNO MIRNO DJETE/OSOBA , tako da da se o svemu raspravljati u nedogled ali nijedno ods ove djece koje je pocinilo amoklauf nije bilo "agresivno" nego mirno povuceno djete, ja uvjek kazem u ocima se sve krije :))).


Sto se tice oponasanja onog sto vide na tv- moj stariji sin obozava auta i sve sto je na motor i onda je mm njemu pustao auta ono kad se trkaju , i sada pocinje I. da vozi kroz stan auto na dva tocka onda se zaleti pa skace , geldam ja i kontam ne vallja , ukinemo mu motor sport i djete vise ne skace ,sada trenutno gleda bagere kako rade to vec danima gledamo bagere u poslu [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




EEDITH -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:15:22)

ja sam mirna,moji vole muziku i sport [sm=smiley1.gif]




Medić* -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:27:23)


IZVORNA PORUKA: eldinky


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Dok se znalo "ko kosi, a ko vodi nosi", imali smo i normalno društvo/porodice. Danas imamo demokratiju na svakom ćošku, pa i u odgoju, pa zato imamo ovo u čemu živimo.

Dok su djeca imala strahopoštovanje prema roditelju, imali su i kvalitetan odgoj,  poštovanje prema ljudima/materijalnim dobrima/životu uopšte.

Danas imamo situaciju da kažemo: "Pa ne mogu mi ništa, takav se rodio".[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]





[sm=smiley20.gif]


Upravo tako.




veeseelaa -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:33:25)

BR slažem se

ono što je nekom vrh nekom je sr....
meni su djeca sa ispadima, potrebama za guranjem, udaranjem i slično za ozbiljno se zadeverat




Emica_sa -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:36:54)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

BR slažem se

ono što je nekom vrh nekom je sr....
meni su djeca sa ispadima, potrebama za guranjem, udaranjem i slično za ozbiljno se zadeverat


ali vesela svi smo se mi tukli kad smo bili mali,u mahali se nesto posvadamo pa se potucemo,ne vidim da se tada pravila neka frka oko toga,stariji su uvijek govorili djecija posla,a danas odmah je to djete neodgojeno[sm=zmeden.gif]




Mirkica -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:40:58)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

BR slažem se

ono što je nekom vrh nekom je sr....
meni su djeca sa ispadima, potrebama za guranjem, udaranjem i slično za ozbiljno se zadeverat


ja sam vala kao mala i bila udarana ne puno najvise je to bila moja rodica a znala sam i uzvratiti mislim ne tucem se nego nekada ono klepim i ja nekoga sve je to djecije al et vidis nisu se deverali oko mene :)))) cak se smatram jakooo , mirnom , finom osobom koja je spremna za kompromism koja rado ugadja ljudima , volim popustiti daleko dalkeo (sudeci po tvojim postovima) blaza i njeznija od tebe koja to ocito nikada nije radila.





snijeg -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:41:58)

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Dok se znalo "ko kosi, a ko vodi nosi", imali smo i normalno društvo/porodice. Danas imamo demokratiju na svakom ćošku, pa i u odgoju, pa zato imamo ovo u čemu živimo.

Dok su djeca imala strahopoštovanje prema roditelju, imali su i kvalitetan odgoj,  poštovanje prema ljudima/materijalnim dobrima/životu uopšte.

Danas imamo situaciju da kažemo: "Pa ne mogu mi ništa, takav se rodio".[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]






Strahopoštovanje i poštovanje su dva suštinski različita pojma. Jadno je ono dijete, a i onaj roditelj kojeg dijete iz straha poštuje...a poštovanje,  eeee to valja zaradit, a sačuvati u sebi i djetetu insana za ponosa [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

I kako vama koje su roditelji tukli nije ništa? Kako to da imamo nasilničko društvo? Nije ovo postalo dolaskom demokratije, u demokratiji se samo o tome javno priča....dosad se guralo pod tepih iz strahopoštovanja prema roditelju i vlasti koja je tukla, pa dokazivala nevinost....ma begajte....




veeseelaa -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:44:42)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

BR slažem se

ono što je nekom vrh nekom je sr....
meni su djeca sa ispadima, potrebama za guranjem, udaranjem i slično za ozbiljno se zadeverat


ali vesela svi smo se mi tukli kad smo bili mali,u mahali se nesto posvadamo pa se potucemo,ne vidim da se tada pravila neka frka oko toga,stariji su uvijek govorili djecija posla,a danas odmah je to djete neodgojeno[sm=zmeden.gif]



ja se nisam tukla.... samo sam se par puta odbranila, igrala sam se raznih igaraa , nikog nisam napadala, izazivala, i niko zbog mene nije zaglavio u hitnu kao ni zbog moja dva brata...

da i tad je bilo djece koja su bila belajsuzi, al mogloih se vala i na psret izbrojat, i svi smo ih se klonili al danas je po mom mišljenju puno više djece koja su agresivna..... dok im mame ispijajau kafice ispred igraonice oni šutiraju drugu djecu..... ako to i slulčajno primjete dodirnu me i kažu vidi kako se bori [sm=hudicek1.gif]

halo ba pa nije napadnuta, ona/on napada????







Mirkica -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:47:47)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

BR slažem se

ono što je nekom vrh nekom je sr....
meni su djeca sa ispadima, potrebama za guranjem, udaranjem i slično za ozbiljno se zadeverat


ali vesela svi smo se mi tukli kad smo bili mali,u mahali se nesto posvadamo pa se potucemo,ne vidim da se tada pravila neka frka oko toga,stariji su uvijek govorili djecija posla,a danas odmah je to djete neodgojeno[sm=zmeden.gif]



ja se nisam tukla.... samo sam se par puta odbranila, igrala sam se raznih igaraa , nikog nisam napadala, izazivala, i niko zbog mene nije zaglavio u hitnu kao ni zbog moja dva brata...

da i tad je bilo djece koja su bila belajsuzi, al mogloih se vala i na psret izbrojat, i svi smo ih se klonili al danas je po mom mišljenju puno više djece koja su agresivna..... dok im mame ispijajau kafice ispred igraonice oni šutiraju drugu djecu..... ako to i slulčajno primjete dodirnu me i kažu vidi kako se bori [sm=hudicek1.gif]

halo ba pa nije napadnuta, ona/on napada????





ama drugo je ovo ti nikako da skontas draga zenoooooooooooooo ( iznervira me) a drugo je kad se djeca ono izmedju sebe malo pogurkaju et jednostavno djecije a drugo je kad neko nastrada od mene jos niko nije nastradao a nisam ni ja ni od koga .




veeseelaa -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:48:07)

volim popustiti daleko dalkeo (sudeci po tvojim postovima) blaza i njeznija od tebe koja to ocito nikada nije radila.


da, ja sam fajter, jer mi je pun penis onih koji su zli, nasilnički nastrojeni, onih koji oduzimaju pravo meni/ovom i onom i ne prestaje mi ništa sada nego sa tom stokom na njihovom jeziku da razgovaram
ljudi te natjeraju da se braniš, kako stvari idu i moju će Ajšu....

nema više ni poštovanja, niti tolerancije, uvažavanja i sl






veeseelaa -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:51:04)

a drugo je kad se djeca ono izmedju sebe malo pogurkaju


ne volim ni to i ne podržavam, zašto bi se pogurali?
zar druženje ne bi trebalo biti ugodno a ne da neko plače zbog onog drugog...... pri tom svakako mislim na djecu iznad 2-3 godine

moj brat ima troje djece, i često se družimo i nikad nam se djeca nisu pogurala....
igraju se lijepo, baš divno za gledat [sm=smiley1.gif]




canim -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:53:36)

IZVORNA PORUKA: Mirkica

ama snijeg ja to cijelo vrjeme pricam niko me ne konta nego odma cim djete gurne AGRESIVNO, negooo naumapde mi nesto

poslednjih godina smo svjedoci svi i citav SVIJET ubistvima po skolama , unioverzitetima tj. ja ne znam kako se to na nas kaze taj sto ide iz cista mira i puca po narodu djeci i slicno eh svako od te djece , omladine sta je vec je bilo JAKOOOOO POSEBNO MIRNO DJETE/OSOBA , tako da da se o svemu raspravljati u nedogled ali nijedno ods ove djece koje je pocinilo amoklauf nije bilo "agresivno" nego mirno povuceno djete, ja uvjek kazem u ocima se sve krije :))).


Sto se tice oponasanja onog sto vide na tv- moj stariji sin obozava auta i sve sto je na motor i onda je mm njemu pustao auta ono kad se trkaju , i sada pocinje I. da vozi kroz stan auto na dva tocka onda se zaleti pa skace , geldam ja i kontam ne vallja , ukinemo mu motor sport i djete vise ne skace ,sada trenutno gleda bagere kako rade to vec danima gledamo bagere u poslu [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]

Mirno divno dijete a vamo igra counter strike i ostale borilacke igre po cijeli dan, pa sam onaj Andrew Brevik ili kako se vec zove prije nego je izvrsio onaj masakr godinu dana se je pripremao uz tako neku borilacku igru na kompjuteru, pa zar mislis da djete kojem je oruzje nedostupno i koji nema prilike da gleda takav vid nasilja moze izvrsiti tako nesto, tesko.




veeseelaa -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 15:56:11)

i ne znam dal se uopće može i zašto se nalazi opravdanje za gurkanje, čupkanje, štipanje i povrijedjivanje druge djece???
od kad je to pozitivno???






EEDITH -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 16:33:44)


IZVORNA PORUKA: snijeg

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Dok se znalo "ko kosi, a ko vodi nosi", imali smo i normalno društvo/porodice. Danas imamo demokratiju na svakom ćošku, pa i u odgoju, pa zato imamo ovo u čemu živimo.

Dok su djeca imala strahopoštovanje prema roditelju, imali su i kvalitetan odgoj,  poštovanje prema ljudima/materijalnim dobrima/životu uopšte.

Danas imamo situaciju da kažemo: "Pa ne mogu mi ništa, takav se rodio".[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]






Strahopoštovanje i poštovanje su dva suštinski različita pojma. Jadno je ono dijete, a i onaj roditelj kojeg dijete iz straha poštuje...a poštovanje,  eeee to valja zaradit, a sačuvati u sebi i djetetu insana za ponosa [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

I kako vama koje su roditelji tukli nije ništa? Kako to da imamo nasilničko društvo? Nije ovo postalo dolaskom demokratije, u demokratiji se samo o tome javno priča....dosad se guralo pod tepih iz strahopoštovanja prema roditelju i vlasti koja je tukla, pa dokazivala nevinost....ma begajte....


u pravu si što se tiče strahopoštovanja,
ali moraju postojati autoriteti ,kojih nažalost ima sve manje,pa tako nemamo ni roditeljski autoritet što nije ništa drugo do mješavina poštovanja i povjerenja,
nemamo ni odgojne autoriteteodn. vrlo malo,pa često možemo čuti od djece -šta mi može nastavnik,ne smije me naružiti,dati jedinicu,
na ulici imamo sve manje kulture ,a sve više straha,vjerovatno ste isti sve osjetile bar nekada i od djece(u javnom prevozu npr.)
autoritet se stvara postepeno,kroz cijeli djetetov razvoj,znači od rođenja ,pa u svim fazama djetetovog odrastanja i urazličitim situacijama.samo treba imati mjeru i sa autoritetom..........
i hB mene roditelji nisu tukli,a ni ja svoju djecu,razgovor i dogovor je rješenje svega




škorpija -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 16:59:00)

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

a ja ne kontam sta fali nama koji smo znali sta je sipka,sta se smije raditi,bili smo bolji 100 puta nego danasnje generacije sa kojima se samo prica,ali oni nemaju nikakvog straha ni postovanja[sm=smiley13.gif]

ja sam protiv šipke, i dan danas mami prigovaram zbog toga što nas je kažnjavala , doduše to nije bila šipka već tanka grančica ali više je boljelo poniženje nego ti nazovi udarci preko hlača s tom grančicom. iskreno nekad mi dođe da ajdina uzmem za glavu i da mu lupam od zid koliko me razbjesni, bojim se sebe u tim momentima, tanak mi je fitilj, tako da je kod mene ili ili nemam mjere i bolje je da nikako ne diram malca, ali sam autoritet , sveki i ja, a mm i moja mama katastrofa ništa ih ne sluša




aida. -> RE: Udaranje druge djece (6.6.2013 17:04:21)

Mm nikad nije ni pucnuo Erola, samo ponekad zagalami, kad ovaj bas pretjera a nevjerovatno kako ga slusa. Ja sam stalno s njim, i vise galamim i pucnem malo ali ne slusa. Sto znaci da batina nije rjesenje za autoritet. Na sve nacine pokusavam da budem poput mm [sm=smiley36.gif] al dzaba, njega vise voli a njega vise i slusa.




mayra -> RE: Udaranje druge djece (20.1.2016 20:05:38)

Dobro vece... tema je dosta stara, a i ja se nisam bas dugo javljala, ali imam problem.
Moj D ima 4 godine i stalno tuce MM i drugu djecu.
Ponekad mi se cini da pogresno ispoljava ljubav i osjecaje, ponekad mi se vcini da je bezobrazluk, al sve u svemu me strah njegovog ponasanja.

Cuvaju ga moji mama i tata, mislili smo ga upisati u vrtic, ali ne mozemo jer ide na neke terapije, ima problem s nogicom.




Hanady RR -> RE: Udaranje druge djece (20.1.2016 20:07:44)

mayra u nekim određenim situacijama ili stalno baš tuče muškiće ?
da je negdje vidio, dal ga neko dirao pa se kao brani tako?
Možda je enka faza...
kazna...jel pali?
polakice...[sm=smiley1.gif]




mayra -> RE: Udaranje druge djece (20.1.2016 20:10:08)

Kaznjavala, drzala raznorazne govore, ali ne pije vode.
Udara i djecake i djevojcice, Vise ne znam sta da radim, veceras sam dosla dotle da ga vodim i djecijem psihologu.




Hanady RR -> RE: Udaranje druge djece (20.1.2016 20:27:35)

a jel nalaziš razloge za to...
jel možeš da dokučiš neku simbiozu...slučjanosti , podudaranja kad to radi...

škrt..neda dvoje...
sam želi da se igra...

kako se ponaša kad je sam...
šta kaže što udara...
jeli povezuješ trenutka kada je to počelo sa nečim..

mislim nije porblem i da psihologu odete...
ako će to olakšati i tebi i njemu...

ali polako...ima niz faza...evo porčitaj neka iskustva prije...
recimo ja znam 2-3 naše forumašice koje us imale dječicu malo maje ili više agresinu pa se sve to nekako izbalanstiralo, naravno one rpičale, smirilva deverale...bogami i na osude nailazile ali su danas to veća dječica, sve je to iza njih[sm=smiley1.gif]




ladyblue RR -> RE: Udaranje druge djece (21.1.2016 10:02:22)


IZVORNA PORUKA: mayra

Dobro vece... tema je dosta stara, a i ja se nisam bas dugo javljala, ali imam problem.
Moj D ima 4 godine i stalno tuce MM i drugu djecu.
Ponekad mi se cini da pogresno ispoljava ljubav i osjecaje, ponekad mi se vcini da je bezobrazluk, al sve u svemu me strah njegovog ponasanja.

Cuvaju ga moji mama i tata, mislili smo ga upisati u vrtic, ali ne mozemo jer ide na neke terapije, ima problem s nogicom.



samo ti s njim pričaj. to je faza koja će proći. nečim je nezadovoljan pa tako ispoljava.

ne znam kakav je tvoj odnos prema tome ali ja sam svoju znala po guzci udariti ili joj vratiti ali baš jako i prestala je kada je skontala da ima jačih od nje.

samo se ne smijite na to i ne potičite dijete da to radi.




mayra -> RE: Udaranje druge djece (2.2.2016 19:56:45)

Izvinjavam se stop nisam ranije pisala, ali evo ovako.

Oduvijek je bio dosta društveno dijete, voli djecu, druženje, uživa u trćanju, skakanju, plesanju.
Kad ga odvedemo u igraonu, s drugom djecom je super, nije u tom smislu agresivan.
Ima par djece u svom okruženju koju udara, bukvalno iz cista mira.
Kad ga pitam sto se udara, on kaze zato mi je taj i taj uzeo nesto, nece da se igra, zato sto mi ti nisi dala to i to itd.

On ne ide u vrtic, cuvaju ga moji roditelji i sam je s njima.
Ima tu dosta sebicluka, jer je navikao da je sam, da mu je sve dostupno i po automatizmu njegovo, da ne dijeli.
Takođe ima neki problem s nogicom, pa već odavno smo po doktorima, možda i to može uticati, jer ga mi ograničavamo u igranju da se ne povrijedi.
Mene npr. ne udara, jer zna da ne smije, jer otkad je bio mali, kad me udari, ja mu vratim i valjda skontao da ne moze. Muz npr. kad legne da spava, on se zaleti i jako ga udari. Kad ga pitam zasto, kaze zato sto je zaspao?!?!
Nisam sigurna vise koji bi razlozi mogli biti, al me brine jako.
Hanady, razmisljali smo i o opciji psihologa/pedagoga, da popricamo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>