Neobične navike (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Mya_81 RR -> Neobične navike (10.6.2013 13:46:02)

Imate li neke neobične navike?

Ja recimo kad hodam po kockastom popločanom putu stajem samo unutar te kocke [sm=smiley36.gif]
Ili ako čekam neku poruku, nesto vazno u tom trenu i uzasno sam nervozna, uvijek ali uvijek stisam poruku i maknem mobitel, a opet ga svejedno provjeravam svako malo. To uvijek radim kad sam uzasno nervozna i necu nikad shvatiti zasto, ali eto radim [sm=smiley36.gif]




bebaa -> RE: Neobične navike (10.6.2013 13:47:54)

mahinalno brojim stepenice kad se penjem....




bebacha -> RE: Neobične navike (10.6.2013 13:50:26)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Imate li neke neobične navike?

Ja recimo kad hodam po kockastom popločanom putu stajem samo unutar te kocke [sm=smiley36.gif]
Ili ako čekam neku poruku, nesto vazno u tom trenu i uzasno sam nervozna, uvijek ali uvijek stisam poruku i maknem mobitel, a opet ga svejedno provjeravam svako malo. To uvijek radim kad sam uzasno nervozna i necu nikad shvatiti zasto, ali eto radim [sm=smiley36.gif]


sve isto,i ako ima neka linija ili nesto ounaceno na dijeli kojm hodam obavezno hodam po tome
i sve vise primjecujem da to i Ajla radi[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Galicia -> RE: Neobične navike (10.6.2013 13:51:10)

OCD?
Jedno je navika kao sto je npr da svaki put kad idem kod tetke svratim usput i kupim joj hljeb iz svoje mahale.
A OCD je ovo sto vi spominjete.

OCD svi imamo, neko manje neko vise. Moj je da ne mogu podnijeti otvorena vrata na bilo cemu. Ustajem u po noci i zatvaram vrata po stanu/ormarima, itd.

A navika mi je da perem ruke prije wc i poslije.




Ma_Ja -> RE: Neobične navike (10.6.2013 13:53:02)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR
Ili ako čekam neku poruku, nesto vazno u tom trenu i uzasno sam nervozna, uvijek ali uvijek stisam poruku i maknem mobitel, a opet ga svejedno provjeravam svako malo. To uvijek radim kad sam uzasno nervozna i necu nikad shvatiti zasto, ali eto radim [sm=smiley36.gif]


Ja kad cekam odgovor na poruku, a nesto mi je jako bitno, ja ugasim zvono i vibraciju, okrenem telefon naopako da slucajno nebi vidjela da je dosla poruka - a onda pocnem svako malo da virkam u telefon. [sm=smiley36.gif]
Ne znam zasto to radim.
Do prije par godina nikad mi nije bilo ukljuceno ni zvono ni vibracija na tel. Ako slucajno vidim da neko zove javim se, a ako ne vidim nikom nista. I da napomenem da sam opet svako malo virkala tako da sam se uglavnom javljala.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Mya_81 RR -> RE: Neobične navike (10.6.2013 13:54:52)

Za mene je OCD ipak poremecaj koji uveliko remeti svakodnevni zivot. Dok radim neke navike, koje ponekad i ne moram raditi (recimo kad zurim sigurno ne pazim hodam li unutar kockica [sm=smiley36.gif]) onda je to za mene čudna navika, ali samo navika.

Nekad fokusiram pogled u nesto dok hodam i onda pokusavam ne skrenuti pogled sto duze mogu, obicno u voznji, ali naravno ne vozim ja [sm=smiley36.gif]




vjestica -> RE: Neobične navike (10.6.2013 13:56:14)

i ja stajem tačno unutar kocke
kad prostirem veš , moraju na jednoj stvari biti iste štipaljke
inače sma ok [sm=smiley36.gif]
pranje ruku kad ulazim u wc i kad izlazim mi je stvar lične higijene, a ne OCD




Galicia -> RE: Neobične navike (10.6.2013 13:58:02)

Opsesija je sve ono cime si opsjednut i sto stalno radis, kao ti sa telefonom, i kao ja sa vratima.

Navika je ono sto sam malo prije napisala.

Svako jutro kad krenem na posao ako znam da mi i jaranica radi, nosim nam nesto slatko za pojesti.
Svako jutro cim otvorim oci, palim kompjuter, opsesija.




EEDITH -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:00:55)

kada ustajem ujutru palim tvodn radio/puštam muziku/prije kafe




Mya_81 RR -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:03:07)


IZVORNA PORUKA: vjestica

i ja stajem tačno unutar kocke
kad prostirem veš , moraju na jednoj stvari biti iste štipaljke
inače sma ok [sm=smiley36.gif]
pranje ruku kad ulazim u wc i kad izlazim mi je stvar lične higijene, a ne OCD


Poremecaj bi vec bio da moras odredjen broj puta protrljati ruke ili tako nesto [sm=smiley36.gif]

Ja sam jedno 3 godine morala uraditi jedan fazon svaki put kad naidje mercedes. Iz sasvim glupavih razloga me je prijateljica navukla, kao zamisli zelju i bla bla bla...rece na kraju moras to i to raditi svaki put 7 puta ako zelis da ti se zelja ostvari...to je vec bio poremecaj...i tako pune 3 godine...bilo je tesko rjesiti se osjecaja da ce se nesto lose desiti ako prestanem...




Ma_Ja -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:04:35)

Hehe, ja kad sterem ves stipaljke moraju biti fino sortirane.
Jedna grupa plavih za muzeve carape, pa zuta za moje, pa malo crvenih za npr. gacice, ali nikako da budu razbacane i bez reda.
[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Iako to meni i nije nesto specijalno cudno.Imam ja u svom zivotu i cudnijih stvari. [sm=smiley36.gif]




saritaa -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:06:44)


IZVORNA PORUKA: bebaa

mahinalno brojim stepenice kad se penjem....



i ja [sm=smiley1.gif]




aida. -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:08:41)

I ja brojim stepenice, stalno gledam na mobitelu koliko je sati a uopste ne registrujem koliko je [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




bebacha -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:10:20)


IZVORNA PORUKA: aida.

I ja brojim stepenice, stalno gledam na mobitelu koliko je sati a uopste ne registrujem koliko je [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
tako i ja,bude mi glupo kad sam u drustvu[sm=jezicek.gif]




saritaa -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:11:19)

super mi je ova tema [sm=smiley1.gif]




maja78 RR -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:12:05)

ne volim haos (ne mislim na nered u kuci)

recimo kad stvari stoje moraju biti u liniji, mora biti sve poredano kako treba, naravno necemi nista biti ali ipak volim

e kod pravanj sudja sma cudna, mora biti po odredjenom redosljedu i sve drugo me nervira hehe




damma -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:12:19)

gledam registracije auta, i obavezno pamtim..bar onih koje cesce vidjam..




Anoniman -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:12:39)

skupljam secer u kesicama gdje god pijem kafu, toplu cok. i sl.




saritaa -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:13:28)

ja jos brojim one linije na cesti kad se vozim u autu...i toome strasni nervira...




aida. -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:14:12)


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: aida.

I ja brojim stepenice, stalno gledam na mobitelu koliko je sati a uopste ne registrujem koliko je [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
tako i ja,bude mi glupo kad sam u drustvu[sm=jezicek.gif]

I meni [sm=smiley36.gif] Pogledam na mob, neko me pita koliko je sati, a ja opet [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Ma_Ja -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:14:31)


IZVORNA PORUKA: maja78 RR
recimo kad stvari stoje moraju biti u liniji, mora biti sve poredano kako treba, naravno necemi nista biti ali ipak volim

e kod pravanj sudja sma cudna, mora biti po odredjenom redosljedu i sve drugo me nervira hehe


Ista sam po ovom pitanju. I obavzeno kad slazem sude u masinu mora biti lijepo slozeno, ne moze biti razbacano, ako slucajno jest ja sve to fino povadim i nanovo slozim. [sm=smiley36.gif]




ziki -> RE: Neobične navike (10.6.2013 14:21:44)

Da Monk krene:
1. Odjeća ima tačan plan kako se slaže i ređa u komodama, ormarima...
2. suđe u mašini tačan raspored
3. na polici ispod ogledala isto raspored
4. dok ne zaspem pomjeram nožne prste[sm=smiley36.gif]
I da ne redam dalje[sm=smiley36.gif] ovog oko toga đe šta stoji ima more i nervira me kad mi neko pomjeri stavri do toga da kad sam se udala roditelji su krečili i moju sobu, iznosili su sto sa papairima na njemu da šta ne pomjere[sm=smiley36.gif]




anja anjica -> RE: Neobične navike (14.6.2013 9:41:43)

Nemojte me samo zahebavati imam naviku kako kazu dojiti jezik i vrtjet pram kose,




henna ze -> RE: Neobične navike (14.6.2013 9:48:07)

brojim sarme, sogan dolmu i paprike uvijek kad ih poredam u šerpu( ko moja nena rahmetli i nikad mi neće biti jasno zasto)
spavam u čarapama..u po ljeta i u po zime...
ne znam zašto..pamtim sve zivo...što treba i ne treba..brojeve pogotovo...imena proizvodjaca...karakteristike...





Lady26 -> RE: Neobične navike (14.6.2013 9:59:18)

Hjoj, odakle da pocnem [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

- Ako setam po kockastom poplocanom putu, nikad ne stajem na liniju, samo unutar kocke....
- kad idem stepenicama uvijek ih brojim, u sebi naraFno
- kad gledam bilo sta sto ima prevod, rijeci uvijek rastavljam na slogove i stimam da ih bude paran broj.... i ne bih dalje [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Dosta zasad [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>