Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Dječija oprema



Poruka


leona81 -> Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 16:14:36)

Trenutno sam u velikoj dilemi. Moja M je prestala da koristi kolica kad je napunila 3 god. Bunila se i ranije ali nekako smo izgurali do 3 jer je nama bilo lakse da ne leti na ulicu i sl...jer do vrtica nam pjeske treba vise od 30 min...Nasi prijatelji su nekidan kupili veca kolica za dijete od skoro 4 god jer se nakon dugog setanja umori i hoce da se nosi...Posto mi uskoro idemo na more, a kolica smo ili dali ili prodali, da li bi trebali sad uzeti kolica i koja? njoj su knap ova do 15 kg jer vec je visoka 104 cm i teska 16,5 kg.
Ili da se trudimo da hoda sto vise? Sta mislite o starijoj djeci koja se voze u kolicima. Mi smo culi jednom komentar kad je imala 2,5 godine, kao sta ce joj kolica, prevelika je za to.
Da li vi mislite da su kolica potrebna u slucaju kad idemo na more, na neki dalek put, ili negdje gdje ce puno hodati?




Teddy Bear -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 16:26:26)

Ja mislim da je svako dijete prica za sebe, da nekome kolica trebaju nekome ne, ja sam kupila kolica za dvoje djece da mogu i starijeg staviti u njih, ima 2 godine... Problem je sto on ne hoda nego konstantno trci i cim ga pustim on ode. Kad izlazimo svi onako "kucile", onda malu u kolica a za njim trci mm. A na moru mislim da trebaju, a ti najbolje znas, i nije mi to nikakva sramota kad je veliko dijete u kolicima, jer treba sve uraditi da se olaksa prvo djetetu, pa onda i roditeljima.




Emica_sa -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 16:30:25)

leona iskreno ja bi je forsirala da seta,prevelika je ona za kolica,jos malo pa 4 godine,ja ne bi ni razmisljala vise o kolicima[sm=smiley1.gif]




aida. -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 16:31:59)

ja nekako ne volim vidjeti vece dijete u kolicima... Erol ima tri godine i zna po dva kilometra pjesaciti, doduse setamo... E sad kad je potreba to je druga prica, svidjalo se kome ne svidjalo, onda treba... A nisam upucena kakvih ima kolica za vecu djecu... Mi smo imali kisobran kolica na njima je pisalo cini mi se da su do 15kg...




Lady26 -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 16:32:10)

Nisam za kolica za djecu preko 2-3 godine [sm=smiley1.gif]




leona81 -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 16:32:45)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona iskreno ja bi je forsirala da seta,prevelika je ona za kolica,jos malo pa 4 godine,ja ne bi ni razmisljala vise o kolicima[sm=smiley1.gif]


ma problem je sto nam je Dubrovnik blizu i ako odemo tamo setati smorit ce se...i sta onda. da je nosim , stvarno ne mogu vise. slomi nas




aida. -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 16:34:41)

mm nekad ga ponese ako se bas bas umori, sjede mu za vrat [sm=smiley36.gif]




EEDITH -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 16:35:03)

meni su kolica za veliko dijete nekada baš spas,npr. na moru,na veče u šetnju ili sjedeljka u nekom lijepom restoranu,a dijete uredno spava,i sl. situacije




Emica_sa -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 16:36:50)


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona iskreno ja bi je forsirala da seta,prevelika je ona za kolica,jos malo pa 4 godine,ja ne bi ni razmisljala vise o kolicima[sm=smiley1.gif]


ma problem je sto nam je Dubrovnik blizu i ako odemo tamo setati smorit ce se...i sta onda. da je nosim , stvarno ne mogu vise. slomi nas



onda kupi kisobran mamas i papas, nisu skupa,mogu za nju,i ja cu ih mozda kupiti za Farah[sm=smiley1.gif]




mayra -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 16:41:33)

Iskreno meni su kolica spas i potreba, u svakoj mogucoj situaciji, sreca pa hoce u kolicima da bude satima, i koristicemo ih sve dok bude mogao stati u njih, sta me briga sta ko kaze [sm=smiley1.gif]




Irma2410 -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 16:44:37)

Zavisi koliko je dijete.Do 2 godine je ok da bude u kolicima,a sve preko je lijenost makar za mene :)




Ninushka -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 16:59:15)

Leona, ja ne bih kupovala kolica. Mi smo Srđana jesenas forsirali da hodamo do grada i nazad ali je dogovor prije toga bio da ga niti jednom nećemo ponijeti. I tako je bilo.

Mi baš dugo hodamo do grada pa po gradu i nazad. Nije baš mirnica i zna naš baš baš izvozati, te neću kući, ali mi nismo odustajali.

Imamo neke poznanike što su nakon faze sa kolicima, prešli na hodanje, ali dijete bi se uvijek na roditeljevim rukama vraćalo kući. Mi smo pazili da do ovoga ne dođe.

Evo naš S još nema 3 godine, a kolica na balkonu već mjesecima kupe prašinu, čekaju da se operu za novu bebu [sm=smiley1.gif]




vjestica -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 17:26:55)

mi smo još prošle godine spakovali kolica i forsirali je da šeta
doduše ne demo u maratonske šetnje, pa je ne vraćamo na rukama, aj je svakako već odavno ne mogunosati kako sam trudna




maja78 RR -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 18:28:58)

moj A je prestao kolica korisitti na oko mjesec pred treci rodjendan ono totalno, a vec sa 2-2,5 je vise bio van njih.

medjutim prosle godine kad smo krenuli na more ja sam ponijela kisobran kolica da imam za duzih vecernjih setnji i u slucaju da gdje sjednemo malo duze, tada je imao 3 godine i 10 mjeseci i mislim da mi je to najpametnija stvar bila inace bi pola setnji od velikog do malog drvenika tj nazad zavrsile nosanjem.
A da napomenem bas smo aktivni u hodanju i on je aktivno dijete i u kondiciji, ali svejedno mali su oni, pogotovo nakon cjelodnevnog kupanja i smaranja po plazi, cistog zraka itd




krofnica 2 -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 19:02:47)

[sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif]Pozdrav, ja misli da treba djecu sto viste tjerati da setaju a sto manje u kolica...jest da je nekad lakse kad su u kolicima brze obavljamo svoje stvari.. [sm=duda.gif]




salmy -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 19:08:17)

Nikako ne bih kupovala kolica...to je veliko djete i nema potrebe da se vozika u kolicima
Samo ces joj uciniti uslugu i nece htjeti setati

Mi od kako nemamo kolica puno nam je lakse setati Dubrovnikom...kad se sjetim 12345 stepenica..on i kolica...jbt da treniram svaki dan pala bih...
Uzmes biicklo i neka pici





Apotekarka -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 19:09:28)

Moj A cim je prohodao nikad se vise nije dao staviti u kolica...MIslim da jsu za vecu djecu bespotrebna




leona81 -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 19:34:17)

imamo bicikl ali ona nece da ga vozi. imali smo i onaj za manju djecu nikad nije htjela pedalati nego da joj mi upravljamo




vila_7 -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 19:53:01)

u vecem gradu je potreba ali u manjim je lijenost. Mi smo svoja spakovali cim je napunila godinu, ali kad idemo na more posudimo kisobran kolica. MAda sad kad joj je skoro 3 godine necemo ni na more za nju nositi. Mislim da je dovoljno velika i za duge setnje,a ako se umori-sjest cemo da odmori [sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 19:56:25)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona iskreno ja bi je forsirala da seta,prevelika je ona za kolica,jos malo pa 4 godine,ja ne bi ni razmisljala vise o kolicima[sm=smiley1.gif]


ja bih ovo podapisala...
moje obe su sa tri godine mahnule kišobran kolicima...
ni na more ni na put...

djeci treba šetnja




leona81 -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 20:37:04)

naravno da treba setnja a kad vise ne mogu...ona se zna nekad toliko umoriti da stane i drzi se za noge i fakat mora sjesti da se odmori...sve je to ok kad imam vremena ali kad zurim negdje?




Anoniman -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 20:43:31)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona iskreno ja bi je forsirala da seta,prevelika je ona za kolica,jos malo pa 4 godine,ja ne bi ni razmisljala vise o kolicima[sm=smiley1.gif]


ja bih ovo podapisala...
moje obe su sa tri godine mahnule kišobran kolicima...
ni na more ni na put...

djeci treba šetnja

I ja[sm=smiley1.gif]




teacher75 -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 20:48:40)

meni je ovo cudno, toliko dijete da se vozi u kolicima. lanu sam prestala vozati kad je imala 2 godine, mozda i ranije cak. prosle godne smo isli na more i nismo nosili kolica za nju vec samo za alana[sm=smiley36.gif]doduse nismo isli u maratonske setnje al ona bez problema seta do grada i nazad. kad je kod moje mame ode sa kovaca do bbi i nazad i popne se na kovace. navikli smo je da je ne nosamo. pravimo pauze i ona odmara. e sad ko ima dvoje male djece druga stvar. tesko je balansirati sam sa dvoje koji letaju. alana namjeravam samo iz tog razloga drzati malo duze u kolicima[sm=smiley1.gif]




Medić* -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 20:49:56)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona iskreno ja bi je forsirala da seta,prevelika je ona za kolica,jos malo pa 4 godine,ja ne bi ni razmisljala vise o kolicima[sm=smiley1.gif]


ja bih ovo podapisala...
moje obe su sa tri godine mahnule kišobran kolicima...
ni na more ni na put...

djeci treba šetnja

I ja[sm=smiley1.gif]


Takodjer.

Kolica smo ostavili sa 3,5 godine. Nisam dala vise, jer sam vidjela da zeza i da iz lijenosti nece da hoda puno, ljepse mu da se voza.
Kupili mu biciklo umjesto kolica.
Naucio je na duge setnje ubrzo.




teacher75 -> RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost? (12.6.2013 20:51:40)

ne mogu vjerovati da ste ih koristili do 3- 3 i po godine. meni je i to previse[sm=smiley36.gif]




Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>