Alergija na sunce (osip) (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


elmaL -> Alergija na sunce (osip) (23.6.2013 14:56:43)

Drage forumasice, buduci da nisam nigdje mogla naci pomenutu temu, a dobih dopustenje od administratora da je mogu otvoriti,
zanima me imaju li vasi malisani ikakvu reakciju na sunce, tj.vrucine? Moj E vec 10-ak dana ima osip po prsima najizrazenije, potom vrat i ramena, znaci otkako je prisutan ovaj val jakih vrucina.

Tusiramo ga nekoliko puta u toku dana, sto laganije je obucen, ali osip ne popusta bas. Nisam primjetila da ga svrbi, zapravo ne vidim da se nesto cese na tim mjestima, ali mi ruzno izgleda i zao mi ga[sm=smiley13.gif]

Da li se ikom isto pojavljivalo, ima li neki preparat koji je djelotvoran? Iskustva?




ananas_ze -> RE: Alergija na sunce (osip) (23.6.2013 18:28:55)

ja sam s 9 godina dobila isti, raspust sam provela u kuci i kod doktora,vani sam izlazila rano ujutro i navece kad sunce vec pocne zalaziti, na kraju se samo povuklo a nema sta nisam pila... i dan danas pazim koliko sam na suncu i koliko se zagrijavam jer mi se pojavljivao i na casovima tjelesnog ili kad duze trcim i sl... nadam se da ce i kod vas brzo proci [sm=smiley31.gif]




ninuska -> RE: Alergija na sunce (osip) (23.6.2013 18:47:34)

Kod moje curice isti slucaj. Sitne, sitne bubuljice i to bas ceste, ali ja sam mislila da je od znoja, jer se pojavilo bas u ovih par dana kako je velika vrucina [sm=zmeden.gif]




elmaL -> RE: Alergija na sunce (osip) (23.6.2013 21:29:17)


IZVORNA PORUKA: ninuska

Kod moje curice isti slucaj. Sitne, sitne bubuljice i to bas ceste, ali ja sam mislila da je od znoja, jer se pojavilo bas u ovih par dana kako je velika vrucina [sm=zmeden.gif]

I nama je isto, a sjecam se prosle godine kad je jos bio beba, isto je imao, valjda kako se puno znojio, jer je i proslo ljeto u Mostaru bio pakao, plus dojio bi cesto, pa se znojio jos i vise. Ne mislim da je ovo tipicna alergija, jer i do sad je bilo sunca, ali se osip pojavio tek kada je temp bila iznad 35 stepeni, tj.kad se poceo jace znojiti.




smajli80 -> RE: Alergija na sunce (osip) (24.6.2013 10:38:26)

Evo upravo se sad vratili od doktora zbog tog problema.Sitne bubuljice po leđima koje se upale kad je djete izloženo suncu.

Ništa strašno -povremeno okupati djete u hipermanganu,češće tuširati i posipati puderom.
Eto to mi reče pedijatrica[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]