tecna stolica kod bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


deckic -> tecna stolica kod bebe (8.7.2013 12:45:34)

Imam bebu od 2 mjeseca koja doji i dobro napreduje. Vec nekih 20-tak dana ima tecnu stolicu zlatnozute boje jednom dnevno ili jednom u dva dana, ali je skroz tecna. Dajem mu probiotik. Sta li treba da se zabrinem?




djoisa -> RE: tecna stolica kod bebe (8.7.2013 12:51:19)

jel to jedina stolica u toku dana? koliko stolica beba ima dnevno?

da li beba iskljucivo doji?





deckic -> RE: tecna stolica kod bebe (8.7.2013 12:55:01)

beba ima samo po jednu stolicu dnevno, a nekad jednu i u dva dana. iskljucivo doji.




djoisa -> RE: tecna stolica kod bebe (8.7.2013 13:06:58)

mislim da je probiotik nepotreban, majcino mlijeko samo po sebi je probiotik..

inace bebina stolica moze imati razlicite konzistencije, boju i mirise, sto ne mora uvijek znaciti da nesto nije u redu..ipak, ako mislis da je potrebno uvijek mozes odvesti bebu ljekaru..




deckic -> RE: tecna stolica kod bebe (8.7.2013 13:12:51)

hvala.
vodila sam bebu na vakcinu i usput upitam tu ljekarku,a ona onako u zurbi da me isprati:-) pita doji li beba, kazem doji, i ona govori malo joj probiotika dajte....ne znam. beba je raspolozena, napreduje, samo ima problema s grcicima:-(




NaNaSa -> RE: tecna stolica kod bebe (1.12.2013 18:49:54)

Molim Vas ako neko ima slicno iskustvo! beba 6 mjeseci , napredna, dobiva na kilazi, jedmo hippo organic AD mlijeko i uveli smo neke namjernice npr. danas smo jeli 4-5 kasikica tikve.Jutros imala stolicu , normalnu senf boje , puna pelena, danas popodne nakon dva obroka miijeka i te tikvice isto fina stolica, i sad pred nocni obrok za laku noc imali smo stolicu ali oskudno ja bih vise rekla da je to neka sluz a ne stolica.Danas smo cio dan veseli i fino spavali.
jel li se neko susreo sa tom prozirnom sluzi u stolici? hvala na odgovoru.








Alannah -> RE: tecna stolica kod bebe (1.12.2013 21:31:09)

Vrlo vjerovatno da je od tikvice kao nove namirnice takva.Probajte par dana ne jesti tikvicu,neka jede nesto drugo sto ste uveli,pa ponovo probajte sa tikvicom..Uglavnom,ako se nastavi i sutra takva stolica,kontaktirajte pedijatra.




NaNaSa -> RE: tecna stolica kod bebe (6.12.2013 13:20:54)

hvala! Nije nam se ponovila takva stolica!




Stranica: [1]