Registracija dva imena u rodnom listu (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


Rio_de_Janeiro -> Registracija dva imena u rodnom listu (8.7.2013 15:44:09)

Pitanje za sve mame koje imaju bebice/djecu sa dva imena kako im je riješeno to pitanje u opštini? Sa crticom, bez, jesu li pravili probleme? Dovoljno je što imamo problema sa JMBG, nadam se da nema prepreka oko upisa dva imena. [sm=smiley13.gif]




Romali -> RE: Registracija dva imena u rodnom listu (8.7.2013 17:07:44)

Nema tu problema ili prepreke. Oni upisuju kako im ti kazes, naglasi da hoces sa ili bez crtice. Fino im spelujte[sm=smiley36.gif]

Moj djecak nema crticu izmedju imena i to je to. U svim dokumentima mu je isto, samo ponekad tete u vrticu prelete kad mu oznacavaju remek djela[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Rio_de_Janeiro -> RE: Registracija dva imena u rodnom listu (8.7.2013 17:16:39)


IZVORNA PORUKA: Romali

Nema tu problema ili prepreke. Oni upisuju kako im ti kazes, naglasi da hoces sa ili bez crtice. Fino im spelujte[sm=smiley36.gif]

Moj djecak nema crticu izmedju imena i to je to. U svim dokumentima mu je isto, samo ponekad tete u vrticu prelete kad mu oznacavaju remek djela[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Hvala Romali.
Moja rodica koja je rodila 2001. godine ima curicu (sad već curetinu) sa dva imena i natjerali su je da joj stavi crticu između dva. Drago mi je da se to promijenilo :) Hvala na odgovoru. [sm=bravo.gif]




Romali -> RE: Registracija dva imena u rodnom listu (8.7.2013 17:20:54)

Cuj 'natjerali' ? Pa moj djecak je rodjen 2008. god. i tako je kod nas oduvijek (koliko znam ).
Mada, moze zavisiti i od mjesta boravka...Ma sve je moguce u ovoj zemlji, svako kroji svoja pravila.
Sta njih briga kako mi se dijete zove??




Rio_de_Janeiro -> RE: Registracija dva imena u rodnom listu (8.7.2013 17:39:41)


IZVORNA PORUKA: Romali

Cuj 'natjerali' ? Pa moj djecak je rodjen 2008. god. i tako je kod nas oduvijek (koliko znam ).
Mada, moze zavisiti i od mjesta boravka...Ma sve je moguce u ovoj zemlji, svako kroji svoja pravila.
Sta njih briga kako mi se dijete zove??

Crtica je pod izgovorom da kod nas nije norma da djeca imaju 2 imena (nešto oko identifikacije) i da crtica služi da se dva imena spoje u jedno i ispoštuje ta norma. Ona i dan danas ima crticu u imenu.




prskalica -> RE: Registracija dva imena u rodnom listu (8.7.2013 17:44:28)

moja sestra ima dva sina,obojica imaju dva imena bez problema[sm=smiley1.gif]




Rio_de_Janeiro -> RE: Registracija dva imena u rodnom listu (8.7.2013 17:47:27)


IZVORNA PORUKA: prskalica

moja sestra ima dva sina,obojica imaju dva imena bez problema[sm=smiley1.gif]

Super vijest. Hvala :)




hanabanana -> RE: Registracija dva imena u rodnom listu (8.7.2013 21:06:03)


IZVORNA PORUKA: Rio_de_Janeiro


IZVORNA PORUKA: Romali

Nema tu problema ili prepreke. Oni upisuju kako im ti kazes, naglasi da hoces sa ili bez crtice. Fino im spelujte[sm=smiley36.gif]

Moj djecak nema crticu izmedju imena i to je to. U svim dokumentima mu je isto, samo ponekad tete u vrticu prelete kad mu oznacavaju remek djela[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Hvala Romali.
Moja rodica koja je rodila 2001. godine ima curicu (sad već curetinu) sa dva imena i natjerali su je da joj stavi crticu između dva. Drago mi je da se to promijenilo :) Hvala na odgovoru. [sm=bravo.gif]


Ma ne mogu te natjerati. I kad svom prezimu dodas muzevo lijepo te pitaju: da li ce prvo ici tvoje pa njegovo, ili njegovo pa tvoje, te da li ces staviti crticu izmedju ta dva ili ne. Licno, nije mi jasno cemu dva imena kad dijete uvijek zovemo jednim imenom.




Rio_de_Janeiro -> RE: Registracija dva imena u rodnom listu (8.7.2013 21:39:40)


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Rio_de_Janeiro


IZVORNA PORUKA: Romali

Nema tu problema ili prepreke. Oni upisuju kako im ti kazes, naglasi da hoces sa ili bez crtice. Fino im spelujte[sm=smiley36.gif]

Moj djecak nema crticu izmedju imena i to je to. U svim dokumentima mu je isto, samo ponekad tete u vrticu prelete kad mu oznacavaju remek djela[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Hvala Romali.
Moja rodica koja je rodila 2001. godine ima curicu (sad već curetinu) sa dva imena i natjerali su je da joj stavi crticu između dva. Drago mi je da se to promijenilo :) Hvala na odgovoru. [sm=bravo.gif]


Ma ne mogu te natjerati. I kad svom prezimu dodas muzevo lijepo te pitaju: da li ce prvo ici tvoje pa njegovo, ili njegovo pa tvoje, te da li ces staviti crticu izmedju ta dva ili ne. Licno, nije mi jasno cemu dva imena kad dijete uvijek zovemo jednim imenom.



Malenu zovu sa oba imena, jer su kratka i u kombinaciji skupa lijepo zvuče. A svako ima izbor, jedan, dva, tri imena... lična stvar.




hanabanana -> RE: Registracija dva imena u rodnom listu (8.7.2013 22:02:47)

Ma naravno, i ja sam isto htjela ali sam odustala radi komoditeta.




Stranica: [1]