Popravci odjevnih predmeta i sl. (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


amra_sa -> Popravci odjevnih predmeta i sl. (26.8.2013 0:08:48)

Obzirom da mi se svake pantalone cijepaju po butinama između nogu, šta uraditi ? Svake pantalone mi traju max 2 mjeseca. I radi li to ko od vas ? Nosi li krojaču da mu uraqdi neke zakrpe i sl. ?




idana_85 -> RE: Popravci odjevnih predmeta i sl. (26.8.2013 0:34:29)

pa najbolje ti je cim kupis odnijeti krojacu da ih "ojaca" ili popusti malo u tom kriticnom predjelu. ja pretezno sijem stvari, ali kad kupujem radim to ojacavanje ;)




sajraa -> RE: Popravci odjevnih predmeta i sl. (26.8.2013 22:24:29)

To se i mom mužu dešava, pantalone budu bukvalno kao nove a između nogu kriza [sm=smiley36.gif]
nakon što se "poderu" onda ih nosim krojaču, doda dio materijala unutra i ušije, onda mogu baš dugo trajati. [sm=smiley1.gif]




Neca xxx -> RE: Popravci odjevnih predmeta i sl. (26.8.2013 22:46:18)


IZVORNA PORUKA: sajraa

To se i mom mužu dešava, pantalone budu bukvalno kao nove a između nogu kriza [sm=smiley36.gif]
nakon što se "poderu" onda ih nosim krojaču, doda dio materijala unutra i ušije, onda mogu baš dugo trajati. [sm=smiley1.gif]


Ovako i ja radim. [sm=smiley1.gif]
Krojacice to urade za 5-8 KM i nakon toga mozes nositi hlace jos godinama.




Fleks -> RE: Popravci odjevnih predmeta i sl. (29.8.2013 11:27:20)

Jel mi mozete preporuciti u gradu negdje neku finu snajderku da mi popravi haljinu, zeznula sam je peglom [sm=smiley19.gif], a materijal je 100% pamuk, al izgleda kao brusena svila nekako..uglavnom malo sam ispod ramena zeznula, pa se kontam neka ruza il nesto kao bedz bi moglo sakrit, pa jel ko zna nekog da mi preporuci?




ada_ -> RE: Popravci odjevnih predmeta i sl. (29.8.2013 11:43:23)


IZVORNA PORUKA: Fleks

Jel mi mozete preporuciti u gradu negdje neku finu snajderku da mi popravi haljinu, zeznula sam je peglom [sm=smiley19.gif], a materijal je 100% pamuk, al izgleda kao brusena svila nekako..uglavnom malo sam ispod ramena zeznula, pa se kontam neka ruza il nesto kao bedz bi moglo sakrit, pa jel ko zna nekog da mi preporuci?

ja ti ne znam nikog jer sve sama radim ali zasto ne bi sama sasila npr.tu ruzu ili neki detalj na tom ostecenom mjestu pa nije to neka nauka [sm=smiley1.gif]




Te_a -> RE: Popravci odjevnih predmeta i sl. (30.8.2013 13:21:15)

Bila je jedna teta kod sirano pijace, al ne znam jel bas staromodna..cini mi se da imas jos jednu negdje kod muzeja jevreja, mladje su, mozda ti one mogu nesto sredit..




Stranica: [1]