dojiti il kad prestati..... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


STUHA -> dojiti il kad prestati..... (8.9.2007 21:48:12)

Zanima me šta biste uradile na mom mjestu.

Naš mali  Alvin ima 13 mjeseci i još uvijek se dojimo posle  večere, prije spavanja. Pošto je več veči, nekad se desi, da  kad dođem s posla navali na mene i stalno viče daj, daj... i hoče da mu dam da se doji. moj muž mi kaže da sam luda jer mu dam samo naveče i ne više preko dana.

ali ja smatram da je dosta ako se dojimo još samo naveče prije spavanja, dojili smo se punih 6 mjeseci i onda smo prešli na gustu hranu. A jede mi za mašanla....

Šta kažete, do kad, da ga još dojim naveče i kad bi vi prestale i dali bi dojile i preko dana...




Elizabeta -> RE: dojiti il kad prestati..... (27.9.2007 10:38:52)

Ja bi volela dojiti do 8 meseca. Dulje...ma ja mislim da je dalje predugo.... ma videt čemo, sad je [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image] stara 2,5 meseca, imamo još vremena [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Suncica* -> RE: dojiti il kad prestati..... (27.9.2007 10:41:42)

Moja Lola nije znala da sisa, posto se rodila na carski rez i nisam je videla prva tri dana..Imala sam jako puno mleka, ali ona nije znala, tako da sam prva tri meseca cedila mleko i hranila je na flasicu..Posle smo presle na bebelac, ali mi je jako zao sto je nisam dojila..[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




STUHA -> RE: dojiti il kad prestati..... (3.10.2007 22:37:05)

evo sutra namje 14 mjeseci i mi se još muzemo [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] al smao predveče prije spavanja. Sinoć sam kasno došla kući i naš mali frajer je zaspo bez mamine sise- [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]znači može ako hoče al sam danas imala ja problem od bola jer me je sve bolilo, tako da sma morala malo da si izcidim mljeko da me ne bole ove sisare[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

al eto danas je opet dobio večernu porciju i zaspo, izgleda da nečemo još prestati s a muzenjem [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




LekiMOM -> RE: dojiti il kad prestati..... (3.10.2007 22:52:00)

Prestala sam dojiti svog klipana kad mu je bilo deset mjeseci, ne zato sto smo to zeljeli nego sam dobila jaku upalu i bila sam na antibioticima koji nisu preporucljivi dojiljama. Tako da je to proslo bezbolno i za mene i za njega. Ti budi jaka i daj samo navecer ne popustaj, svakako mu tim pokazujes da ne moze da dobije sve sto pozeli :)




MamaDana -> RE: dojiti il kad prestati..... (8.10.2007 21:26:59)

Pozdrav mamama, tatama i bebama,

Mi jos uvijek pomalo dojimo, ali koristimo i Hipp 3. Moja kćerka ima 8 i pol mjeseci. Rodila sam je na carski rez i imale smo u pocetku problema s dojenjem, ali smo uspjele. U 6-tom mjesecu smo počeli s Hippom i kombinovali ga s dojenjem, što i danas radimo. Uglavnom, voli dojenje pred spavanje, a i kad je nervozna ili je muče zubići ponudim joj i ne odbija. Ne planiramo odustajati dok god nam ovako bude odgovaralo. Još ćemo vidjeti kako će ići kad budem počela raditi, ako dotad ne prestanemo.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




SMIRI -> RE: dojiti il kad prestati..... (27.10.2007 8:52:30)

Ja sam svog SAMO dojila sve dok je imao 6 mjeseci i onda mu pocela davati jos svega pomalo pa je "memu" zanemario ili je trazio samo za cuclanje prije spavanja...tako da sam mu to ukinula! Onda sam mu pocela davati MILUMIL i jeo je povrce, voce, tarahane... ;-) Ima super apetit na sve! Sa godinu i pol mu ukinem flasicu jer je samo trazio za cuclanje prije spavanja...a podanu jeo bolje nego mi ;-)
I odlucila sam da mu nije potrebna jer mu kutija MILUMILA bude skoro mjesec dana!
Onda sam mu davala mlijeko i keks al u casi (Nisam htjela da ima vise flasu na dudu) i to super voli! Cak i ne posecerim jer me strah karijesa! Ama on to smaze kao nista ;-)

Tako da smo super prolazili kroz te prve dvije godine! Sad jede AMA BAS SVE i super sam zadovoljna!

Moju drugu bebicu isto samo dojim vec 3 mjeseca! Al isto sam odlucila sa 6 poceti davati pomalo svega! I nadam se da ce i dalje sisati kako treba, ako vidim da ce to kao njegov braco isto cemo prestati!

JESTE da neke zene do bola tvrde da je NAJBOLJE DOJITI DJETE! Slazem se!
ALi ne pod svaku cjenu! I ne ako on samo cucla a i fakticki ne pije!

Poznam zenu, njen mali ima skoro tri godine! I naravno da djete ima fine zdrave zube i hvala bogu jede sve....i nemoguce da je gladno! ALi eto ona njega jos doji...ali to je tako katastrofalno da se ja zapitam jel ona normalna!
Kod nje nemozes na miru popiti kafu! On nju non stop zove u svoju sobicu, ona nestane na 5 minuta opet dodje, samo sjela eto njega opet hoce jos, ona opet nestane 5 minuta...on se zaigra opet mu naidje pa je zove! I to se tako vuce non stop...ama izludi je, a BEZ VEZE!

Eto ja za svoju djecu bi obavezno odlucila 6 mjesece da moram (naravno ako sam u mogucnosti dojiti) ali maximum 12 mjeseci...jer kad djete pocne svasta jesti ne treba mu mema vise!




makana -> RE: dojiti il kad prestati..... (5.11.2007 12:35:56)

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]
u potpunosti se slazem
smatram da je dojiti bebu super za pocetak njenog zivota, ali kad dodje do stadija da se dijete igra sa dojenjem onda stop, tako da sam i ja odlucila da prestanem sa dojenjem kada vidim da njoj to vise nije hrana, inace jede svu ostalu hranu osim sto joj jos ne dajem cipseve, smokije, cokolade, ama ono sto ne bih jela ni ja jer je premasno, preslano i sl, ima vremena i to ce jesti cijeli zivot




chuci -> RE: dojiti il kad prestati..... (11.6.2013 22:25:41)

ja sad naiđoh na ovu temu i ne mogu da vjerujem svojim očima kako neke misle




teacher75 -> RE: dojiti il kad prestati..... (11.6.2013 22:52:19)

[sm=smiley5.gif][sm=smiley3.gif][sm=smiley29.gif]




tinkivinki -> RE: dojiti il kad prestati..... (11.6.2013 22:53:45)

ja sam onda po ovom za ludnice,jer dojim godinu i po[sm=jezicek.gif].davno su ovi postovi kucani,promjenila je se svjest o dojenju.mada i ja smatram da je ovo kod mene već previše,bez obzira na prijedlog szo do 2 godine




Mirkica -> RE: dojiti il kad prestati..... (11.6.2013 22:55:37)

prvog dojila 14 mjeseci drugog evo deseti mjesec dojim sa godinom pocinje odvikavanje




veki_aki -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 9:47:45)

znam da su postovi stari, al fakat[sm=zmeden.gif]
Dok nisam bila mama, mislila sam da je dojenje do godinu, pa mozda i manje ok, a sad dok ovaj mali rucka siku i tako mi se obraduje kad dodjem sa posla ne moze da doceka da doji, ne bi stvarno imala srca da prekinem eto zato sto je vrijeme, njemu lose ne moze biti i da doji do 3 godine a sad druga je stvar sto sam ja spremna da se zrtvujem i sto evo 14mjeseci doji a od 6 mjeseca njegovog ja radim i opet ne spavam po citavu noc jer on doji i na poslu sam se izmuzala do 13 mjeseci da on ima mlijeka jer nismo nesto smjeli prije uvoditi i nista mi ne fali osim sto sam premorena, ali i to ce proci.Volila bih ovo nocno dojenje kako smanjiti, al nikad ne bi ukinula eto zato sto on ima 14 mjeseci. Opet kazem sad kad sam ja ta koja doji drugacije gledam na sve. Zao mi je sto sam starijeg dojila samo 6 mjeseci al to je zbog dr. koji je rekao da moramo hapu uvest, pa nas zeznuo.




Daliyah92 -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 11:27:16)

Ja svog dojim jos a imat ce za par dana godinu. Ne planiram jos prestati. A ne bih ni prekidala jer vidim da se on samo igra, ipak on tu nesto mlijeka i popije a i bude uz mene [sm=smiley1.gif] Jedino zbog cega razmisljam da porestanem je to sto me opet grize [sm=smiley13.gif][sm=smiley36.gif] Ali opet ne bih naglo, jer on ima oko 2-3 podoja dnevna, 2 nocna (tad vecinom samo malo srkne) i jedan prije ili poslije budjenja ujutro, tad bas fino doji.

Do 2 god. meni je neka granica [sm=smiley1.gif]




raja_ringe -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 11:45:36)

Ja uopšte nemam predstavu kada ćemo prestati sa dojenjem, nisam sebi zacrtala, ali nemam namjeru poslije drugog rođendana. Beba sada ima 14 mjeseci. Doji oko 6 puta dnevno (više noću jer radim). Zadnjih mjesec dana popije i po 150 ml mlijeka iz tetrapaka. Iako sam imala samo podršku u svojoj okolini i nisam se susretala sa saboterima dojenja, sada me već počinju pitati do kada mislim dojiti i je li se još budi da doji. Možda su to onako pitanja, ali meni zvuče kao da misle da je dosta dojenja :). Moja beba se nikako ne slaže sa njima i dok ona tako želi i dok ja mogu fizički to da izdržim, bit će tako.

S obzirom na to da su predhodni postovi iz 2007. mene čudi i da je bilo tada žena koje su dojile preko godine :).




palachinken -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 11:47:34)

Ja ne znam kad cemo prestati a ima 23 mjeseca [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




senka27 -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 11:56:26)

I nama je 18 mjeseci i nismo ni blizu prestanka...nekako mislim da ce doci samo po sebi kad oboje budemo spremni




djoisa -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 12:24:52)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja ne znam kad cemo prestati a ima 23 mjeseca [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]



sta si ga umazila..odbij ti njega vakat je [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




vjestica -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 12:30:03)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja ne znam kad cemo prestati a ima 23 mjeseca [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

iam vremena do škole [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Nedi -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 12:31:46)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja ne znam kad cemo prestati a ima 23 mjeseca [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Znam jednog čiku sad ima mozda 50 godina. Kaze dojio i kad je krenuo u prvi razred. Znaci 7 godina je imao. Dođe iz skole i doji.
I uvijek uz napomene da nikad u zivotu nije bio bolestan.

Pa eto sad ti vidi[sm=jezicek.gif]




palachinken -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 12:32:13)


IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja ne znam kad cemo prestati a ima 23 mjeseca [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

iam vremena do škole [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Sva sreća djeca krecu ranije u školu [sm=jezicek.gif]




bebana27 -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 14:03:41)

ja jos dojim ali ne zalim se mada navece pije hapu a u toku dana jede a doka mu dodje kao dezetr pred spavanje ;)




EEDITH -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 14:42:36)


IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja ne znam kad cemo prestati a ima 23 mjeseca [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

iam vremena do škole [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Sva sreća djeca krecu ranije u školu [sm=jezicek.gif]


jel' stvarno još doji [sm=zmeden.gif]




ziki -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 14:49:06)


IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja ne znam kad cemo prestati a ima 23 mjeseca [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

iam vremena do škole [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Sva sreća djeca krecu ranije u školu [sm=jezicek.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] mene u nedelju informisaše da u Rusiji doje dal 4 da li 6 godina. Da ako se do tad odviknemo)za 15 dana 2 pune godine[sm=smiley36.gif])




Neca xxx -> RE: dojiti il kad prestati..... (12.6.2013 16:06:25)


IZVORNA PORUKA: chuci

ja sad naiđoh na ovu temu i ne mogu da vjerujem svojim očima kako neke misle


Ni ja. [sm=smiley22.gif]
Stariju kćerku sam dojila do 2. rođendana. Nadam se da ću i mlađu dojiti isto toliko. [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>