RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnica



Poruka


Jeca_Perec -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (25.9.2012 12:56:22)

u trudnoci, kao i prije trudnoce.. samo mi se jede slatko...cokoladice, nutella, palacinci.. a slano jedem radi reda..potrebe nikakve nemam




Mami81 -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (25.9.2012 17:02:04)

Ne mogu reci da mi se jede ili ne nesto posebno ali prije jedno dva meseca pala mi je napamet teleca dzigerica. Samo to jesti ili nista drugo.Posto sam je taj dan radila moj suprug je poranio ujutro de kupi tu dzigericu i napravi je za rucak kada ja naravno sa posla dodjem kuci. I stvarno ulazim ja u kucu kada on ispekao dzigericu ceka me postavljen sto i ja sva sretna sjedam da rucam kad ono on je prepekao ma ne liči ni na sta kao opanak je. Na to sam ja odvalila plakati ( ne pitajte zasto ni meni nije jasno) trebalo mu je 45 min da me smiri. Od tada nemam nikakvih prohtjeva [sm=smiley36.gif]




shej -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (1.9.2013 0:27:44)

Ja sam se cudila kako mi se nista posebno ne jede ni ne pije, do prije 2 dana kada sam se rasplakala jer ne radi nijedna pekara da mi dragi kupi strudlu sa makom, ma plakala sam ko kisna godina hahahhah




sara123 -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (1.9.2013 0:42:39)

Meni se jede ajvar [sm=smiley13.gif]




sara123 -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (1.9.2013 0:43:50)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Mogu misliti muza, jadan konta, sta joj bi [sm=smiley36.gif]
IZVORNA PORUKA: Mami81

Ne mogu reci da mi se jede ili ne nesto posebno ali prije jedno dva meseca pala mi je napamet teleca dzigerica. Samo to jesti ili nista drugo.Posto sam je taj dan radila moj suprug je poranio ujutro de kupi tu dzigericu i napravi je za rucak kada ja naravno sa posla dodjem kuci. I stvarno ulazim ja u kucu kada on ispekao dzigericu ceka me postavljen sto i ja sva sretna sjedam da rucam kad ono on je prepekao ma ne liči ni na sta kao opanak je. Na to sam ja odvalila plakati ( ne pitajte zasto ni meni nije jasno) trebalo mu je 45 min da me smiri. Od tada nemam nikakvih prohtjeva [sm=smiley36.gif]





Shell -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (17.9.2013 9:44:28)

Pozdrav, evo kod mene je jos rana faza trudnoce pa nisu jos pocele mucnine u ozbiljnijem naletu, coffein sam skroz reducirala na jednu solju u toku dana nakon dobrog dorucka i sveg ostalog i iskreno jako mi fali, a bojim se piti. Drugo pijem dosta jogurt i stavim truncicu mineralne da ga malo razmutim zanima me moze li mi jogurt stetiti u jutro recimo nista ne mogu osim jogurta... muz kaze onako laicki to je kiselo nemoj puno sad i to pijem sa griznjom savjesti, ali sve sam izbacila sto se tice kupovnih sokova.. to mi je jedina solucija za osvjezenje ... kakva su vasa iskustva[sm=zmeden2.gif]




grozđe -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (17.9.2013 10:12:38)

Meni nista posebno za sada, a vec sam 26.sedmica... prije mozda sta mi se ne jede?.... prva 3.mjeseca samo hljeb i voda.... sve mi se gadilo, posebno meso i mesne preradjevine...

voce sam uvijek volila, malkice evo veci apetit u trudnoci....




reallove -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (17.9.2013 10:20:07)

Meni se nista posebno ne jede..Dodje mi nekad,jede mi se neko voce,npr jabuke,banane,maline,nedavno su mi se jele narandze i kupim,ali su uzas,ne jedu mi se vise[sm=smiley36.gif]




elmaL -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (17.9.2013 14:09:30)


IZVORNA PORUKA: Shell

Pozdrav, evo kod mene je jos rana faza trudnoce pa nisu jos pocele mucnine u ozbiljnijem naletu, coffein sam skroz reducirala na jednu solju u toku dana nakon dobrog dorucka i sveg ostalog i iskreno jako mi fali, a bojim se piti. Drugo pijem dosta jogurt i stavim truncicu mineralne da ga malo razmutim zanima me moze li mi jogurt stetiti u jutro recimo nista ne mogu osim jogurta... muz kaze onako laicki to je kiselo nemoj puno sad i to pijem sa griznjom savjesti, ali sve sam izbacila sto se tice kupovnih sokova.. to mi je jedina solucija za osvjezenje ... kakva su vasa iskustva[sm=zmeden2.gif]



ma pij jogurt slobodno, al recimo biraj sa manjim % masnoće, on je odličan i za rad crijeva i zbog unosa kalcija za bebu.
Osim što predstavlja odličan izvor kalcija neophodnog za zdravlje kostiju i zubi, sadrži i dobre bakterije najčešće iz rodova: Lactobacillus i Bifidobacterium. Ove prijateljske bakterije ili popularno probiotici zaslužni su za niz zdravstvenih pogodnosti konzumacije jogurta za trudnice. Jogurt ujedno sadrži i visokokvalitetne proteine nužne za rast i razvoj fetusa.

a i ja sam u sličnoj situaciji, rana trudnoća, nemam još nekih prohtjeva, sve mogu jesti, nemam ni mučnina, smanjila sam unos kafe na jednu dnevno, najčešće ujutro za razbudjivanje, pojačala sam unos jogurta, voća i povrća (iako ga inače jedem dosta), pokušavam unijeti što više žitarica i vode, iako na vodu obično zaboravim[sm=zmeden.gif]




Shell -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (17.9.2013 14:21:25)

Hvala za odgovor , odmah sam se rasteretila i ujeno da preporucim vrlo vaznu stvar posto u porodici s muzeve strane imamo maldu doktoricu veterine koja radi u veterinarskom zavodu na ispitivanju hrane proizvodi mlijecni od Zotta ( proizvedeni u BiH) su 100% sigurni i jednino oni na ispitivanju nisu imali ni malo aflatoksina.. inace pijem njihov jogurt 5% ali i mlijeko




Rio_de_Janeiro -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (17.9.2013 16:34:34)

Crveno meso, u svim oblicima [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Almasa_T -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (5.9.2014 13:51:23)

ja sam strašna zadnjih dana samo sladoled i lubenica. do besvijesti bi to jela [sm=smiley36.gif]




hadzimustra -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (18.9.2014 0:34:42)

Meni se pura jede ovih dana strasno, valjda necu pretjerati. [sm=smiley14.gif] Moram muza nauciti, pa da zna za kasnije [sm=smiley36.gif]




Almasa_T -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (6.10.2014 19:17:33)

Strasna si to prvi put cujem. Jel te prosla ta cudna faza?

Sad kako je Bajram pa svi pravili razlicite baklave, ja pravila sa pistacijama i od petka samo jedem pistacije hahaha jutros sam muza slala po jos jednu kesicu. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Angelica -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (27.2.2016 18:14:40)

Evo prošle me mučnine sad udaram po pitama[sm=jezicek.gif]
Neki dan mi je naupala kupusna pita, jao koliko sam pojela ne smijem na vagu[sm=jezicek.gif], pa salata od cvekle, pa zelena salata sa limunom

Imam veće prohtjeve sa drugom trudnoćom nego sa prvom, a tek početak kolika ću biti do kraja trudnoće[sm=smiley36.gif]




vedranav -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (11.5.2016 14:13:03)

PITA




boki11 -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (26.10.2016 14:12:10)

Sjećam se dok je supruga bil trudna, mjesec i pol pred termin, sutradan joj pregled a mi tu večer u kinu. Kokice, kokakola i na kraju hamburger u McDonaldsu.

Sutardan vadila krv, i kada su vidjeli šećer stavili je na dijetu... Iako je govorila šta je prethodno jela i pila, zbog sigurnosti naravno morala je na strogu dijetu i pratili su joj šećer sve do poroda... Inače je i prije i kasnije bio OK, ali et, da nismo izašli večer pred vađenje krvi za nalaze sve bi bilo u redu i uživala bi u slasticama normalno. Ovako sam sve kolače ja "morao" jesti, a ona neke gluposti bez mirisa i okusa [sm=bravo.gif]




manuela RR -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (26.10.2016 16:00:30)

Strudla od maka[sm=bravo.gif]




amelaaaa -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (26.10.2016 18:50:15)

Nista, samo slatko [sm=smiley1.gif] A ono sto inace volim, tipa kisele mandarine, limunada, bamnja s teletinom mmm, mi izazivaju zgaravicu [sm=smiley36.gif] Ustvari kad bolje razmislim, sve iole zdravo sto pojedem me muci, a sve gluposti poput slatkisa mi prijaju [sm=smiley36.gif]




ziel -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (27.10.2016 3:42:05)

Tjestenina , lepine s kajmakom i sirom, eeeee koliko sam ih samo puta napravila u trudnoci [sm=jezicek.gif] a pored toga i svo kiselo voce i sad volim [sm=smiley1.gif]




manuela RR -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (7.11.2017 22:43:32)

Ziel prijavi sta sad jedeš najviše [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]




ziel -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (8.11.2017 4:15:36)

Haha udjoh slucajno kad vidim da me prozivas Manuela [sm=smiley36.gif]


Sad mi se jede kombinacija sladoled, banana, kasika meda , kasika pekmeza, eeee secerna bomba al mi godi pravo. Kupila i sebi kvatro koji je pri kraju a i kod roditelja kupila i ostavila u zamrzivac, kad sam kod njih da imam [sm=jezicek.gif]
A pored toga nesto sam slaba ovaj put na obicni sendvic sa majonezom, ko bi rekao [sm=smiley36.gif]
edit: sad se sjetih da sam na pocetku trudnoce par puta kupovala i kompot od visanja uhh.... moracu opet [sm=smiley1.gif]




manuela RR -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (8.11.2017 7:52:26)

[sm=smiley36.gif] Super su ti te kombinacije [sm=jezicek.gif]mogla bi ih i ja. ...
Ja bi sa sladoledom sve mogla. ..
Ja sam u trudnoći isto tako kupim dvije kutije sladoleda jednu kao svi jedemo a jednu ja sama ( )😂...




ziel -> RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći? (8.11.2017 9:05:16)


IZVORNA PORUKA: manuela RR

[sm=smiley36.gif] Super su ti te kombinacije [sm=jezicek.gif]mogla bi ih i ja. ...
Ja bi sa sladoledom sve mogla. ..
Ja sam u trudnoći isto tako kupim dvije kutije sladoleda jednu kao svi jedemo a jednu ja sama ( )😂...

Eee dobra si , tako i treba [sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]