Porodjaj (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


Minka23 -> Porodjaj (10.10.2013 21:58:22)

Zdravo drage dame, sada sam u 39 nedelji. Beba je naprednija za dvije nedelje . Bila sam u srijedu na pregledu, i tada mi je doktor rekao da dodjem sledecu srijedu da me porodi. Mozete li mi reci sta me ocekuje, jer nemam ni bolove, a otvorena sam za 1 prst. Najvise sam se ovoga bojala, jer mislim da je ce biti nazor. Hvala Vam na odg.[sm=duda.gif]




ena23 -> RE: Porodjaj (11.10.2013 11:15:16)

Minka, ima mnogo drugih tema o porodjaju, malo virni tamo.
Ja da sam na tvom mjestu ni pod koju cjenu ne bih pustila da me "nazor" porode, znaci ako nema neki bas bas indikacija da apsolutno MORAJU da izvuku bebu iz mene ja ne bih dala da to rade . Pitaj svog doktora zasto ti predlaze sljedecu srijedu da ides na porod? JE li zato sto mora ili zato sto je tako njemu na ruku, mozda je njegova smjena u porodilisru pa da mu je nagodno?




Bebica11 -> RE: Porodjaj (11.10.2013 18:05:09)


IZVORNA PORUKA: Minka23

Zdravo drage dame, sada sam u 39 nedelji. Beba je naprednija za dvije nedelje . Bila sam u srijedu na pregledu, i tada mi je doktor rekao da dodjem sledecu srijedu da me porodi. Mozete li mi reci sta me ocekuje, jer nemam ni bolove, a otvorena sam za 1 prst. Najvise sam se ovoga bojala, jer mislim da je ce biti nazor. Hvala Vam na odg.[sm=duda.gif]

zavisi sve kakvo ti je stanje grlica, plodne vode ima li dovoljno, kakva je, posteljica, protoci....ako doktor ocijeni da je beba u opasnosti onda ce te inducirati gelom(i mene su), bila sam isto prst samo otvorena, od aplikacije gela do poroda trajalo 10h, s tim da je samo zadnjih 5h jakih bolova, do tad su bili vise kao menstrualni

sretno




Minka23 -> RE: Porodjaj (11.10.2013 22:46:24)

Srijedom je taj doktor dezurni, sada kad me je pregledao rekao je da je sve u redu i da je beba spremna, da ima jos plodne vode i da je sve uredu. 23 mi je termin, a beba je krupna. Nista mi vise nije rekao, samo da dodjem u srijedu i to je to. Ne znam sta da ocekujem i zasto me pozuruje. S trudnocom je cijelo vrijeme sve uredu. Sve mi se cini da to radi da me se rijesi ili sta vec.




milenium -> RE: Porodjaj (11.10.2013 23:33:48)

otiđi kod drugog dr po još jedno mišljenje.ja ne bih išla da me silom porađaju,ako je sve ured naravno.




Bebica11 -> RE: Porodjaj (11.10.2013 23:38:59)


IZVORNA PORUKA: Minka23

Srijedom je taj doktor dezurni, sada kad me je pregledao rekao je da je sve u redu i da je beba spremna, da ima jos plodne vode i da je sve uredu. 23 mi je termin, a beba je krupna. Nista mi vise nije rekao, samo da dodjem u srijedu i to je to. Ne znam sta da ocekujem i zasto me pozuruje. S trudnocom je cijelo vrijeme sve uredu. Sve mi se cini da to radi da me se rijesi ili sta vec.


Kod mene je bilo rizicno za bebu. Posteljica ostarila..beba stagnirala...redukovala se voda pa je dr ocijenila da treba indukovati. Ni ja "onako" ne bih pristala niti savjetovala jer je tako jako tezak porod. Probaj otici nekome privatniku u svom gradu malo boljem dr po dodatno misljenje...




Minka23 -> RE: Porodjaj (11.10.2013 23:52:48)

Hvala Vam puno na odg. Sve molim Allaha da bolovi sami krenu prije srijede. Jer znam da te odma stave na drip i da je to sve neprirodno. Probala sam se vise kretati da podstaknem porod al nista, mislim da moj [sm=duda.gif] nece jos napolje, njemu je lijepo :). Strah me da odbijem to u srijedu sta ako me ne zeli onda poroditi, a on je medju najboljim doktorima?? Milion mi se stvari vrti po glavi. Rekao je da je sve uredu al da dodjem da me porodi, ne mogu to da razumijem, jer sam uvijek mislila da prvo krenu bolovi pa tek onda porod. Molim dragog Allaha samo da mi beba bude uredu poslije svega, da mi ga ne namuce. :(




Skvo RR -> RE: Porodjaj (21.10.2013 10:50:31)

Minka..
Vjerujem da si se porodila.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Stoga kljuc, jer temu imamo.
LP




Stranica: [1]