Anksioznost i porod (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


tranticica -> Anksioznost i porod (19.11.2013 14:18:06)



Nova sam clanica, iako vas citam vec dugo vremena. Zaista se na ovoj stranici moze pronaci puno toga, pogotovo ako pricamo o forumima. Iz vasih iskustava sam naucila mnogo toga.

Nadam se da ova tema vec ne postoji, a ako grijesim preusmjerite me na istu, jer ja je nisam uspjela pronaci.
Naime, da li ste se susretale sa trudnicama koje boluju od anksioznosti( ne mogu pronaci odgovarajuci izraz, mada anksioznost nije bolest).

Konkretno zanima me da li je moguce da se napad panike desi bas onda kada pocnu porodjajni bolovi?! Ili pak, u tim trenutcima osoba bude preokupirana samim ishodom poroda?

Nadam se da cemo uspjeti razviti ovu temu i pomoci mnogim anksioznim osobama.




koka i po -> RE: Anksioznost i porod (19.11.2013 14:36:29)

Konkretno zanima me da li je moguce da se napad panike desi bas onda kada pocnu porodjajni bolovi?! Ili pak, u tim trenutcima osoba bude preokupirana samim ishodom poroda?



ovo je kljucno.





idana1812 -> RE: Anksioznost i porod (19.11.2013 15:31:56)

Iskreno koliko god me bilo strah umomentu kad je krenuo porod bila sma fokusirana da beba dolazi i da treba moju pomoc. Panici nije bilo mjesta. Iskreno ovo ovisi od osobe do osobe, ali i od pripreme tokom trudnoce na taj cin. Ja sam bila svjesna da ce i boliti, da se mogu desiti i komplikacije i hiljadu nekih drugih stvari, ali nisam dala da me to pokoleba.




Stranica: [1]