RE: Plazma i ostali keksici (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


Ex Yu -> RE: Plazma i ostali keksici (20.12.2009 21:47:30)

ja nocas moj ima 6.5 mjeseci i jede po noci 4-5 flasa skupa sa onom pred spavanje i zadnje budjenje  poslije pokusaja varanja cajem ljuljanja i svih ostalih metoda odvikavanja ostaje m samo jos plazma pa bar da spoji 6h u komadu spavanja a ne 3 a inace pije aptamil , prije je pio novalac i sad uzimam aptamil 2 al i dalje je budjenje svaka 3 sata




mojbebac -> RE: Plazma i ostali keksici (2.1.2010 12:16:24)

mi smo jutros probali plazmu i jako nam se svidja ....




milaa -> RE: Plazma i ostali keksici (25.1.2010 19:44:58)

Sa kolko meseci se moze uvesti plazma u ishranu i dali je mjesate sa aptamilom? Nama je 6 meseci i sedmica dana pa nas zanima jel mozemo pocet sa plazmom?




Mya_81 RR -> RE: Plazma i ostali keksici (25.1.2010 19:52:28)

Plazmu preporučuju od 7. mjeseca, ali s tim ne treba pretjerivati jer su to prazne kalorije. Možeš ponekad staviti u slatku kašicu.




Anoniman -> RE: Plazma i ostali keksici (25.1.2010 19:54:51)

i ja sam cula da keks deblja,al da u njemu nema nikakvih vitamina samo napuhiva djete bas mi je to rekla jedna zena kad sam anela vodila kod pedi.





milaa -> RE: Plazma i ostali keksici (25.1.2010 19:59:17)

fala mya,nisam znala sa kolko meseci se moze poceti sa plazmom,i zanimalo me dali moze u aptamil se pomjesat?




milenium -> RE: Plazma i ostali keksici (26.1.2010 0:48:18)

ako more proć kroz cucu slobodno pomješaj.moj je jeo suhe plazma kekse dok još nije imao nijednog zuba[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]ali baš onaj keks ne mljevenu!




Mya_81 RR -> RE: Plazma i ostali keksici (26.1.2010 9:52:22)

Ma, naravno da možeš miješati sa Aptamilom, ali ne moraš to raditi sa svakim obrokom zbog tih praznih kalorija. Možda recimo samo u večernji da bude zasitnije [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] I ja u noćni stavljam da bude gušće rižine pahuljice, plazmu još nismo probali...




dana3 -> RE: Plazma i ostali keksici (31.1.2010 18:24:51)

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Plazmu preporučuju od 7. mjeseca, ali s tim ne treba pretjerivati jer su to prazne kalorije. Možeš ponekad staviti u slatku kašicu.





Da, prazne kalorije koje nemaju nesto aman ucinka ali eto da bude dijete sitije i ja sada isto stavljam mada prije nije htio.Kako sd skorz slabo jede, napravim mu pred spavanje da ga drzi duze i navece se ne budi da bi jeo.
Koristim petit jer plazmu ne voli




Hannica -> RE: Plazma i ostali keksici (31.1.2010 18:33:20)

Moja beba jos uvijek nije napunila ni 6 mjeseci a vec 3 mjeseca joj dajem plazmu i mlijeko.Do treceg mjeseca je pila aptamil i previse se debljala.Sad je sve super,odlicno podnosi mlijeko i keks i bas je zdrava beba,do sad nisam imala bas nikakvih problema s njom.Pravi mali andjeo..




dana3 -> RE: Plazma i ostali keksici (31.1.2010 18:36:07)

Hannica-to se uglavnom keks izbjegava zbog glutena pa zato a moj sin je dojio pa nisam davala, poslije nije htio evo sve do do skoro.sad mu je 15 mjeseci




Hannica -> RE: Plazma i ostali keksici (31.1.2010 18:40:58)

Moja beba je dojila samo mjesec dana i poslije toga je pila aptamil ali se pocela puno debljat i bila je stalno gladna.Ja sam ,takodjer,odrasla na keksu i mlijeku i bas mi nista ne fali pa nisam vidjela ni jedan razlog da me sprijeci da i svojoj bebi dajem keksic.Iskreno,doktore ne slusam nesto previse jer malo pretjeruju.




moja suncica -> RE: Plazma i ostali keksici (7.12.2012 12:13:00)

[sm=duda.gif]




Ervina85 -> RE: Plazma i ostali keksici (10.10.2023 19:22:59)

Slazem se sa vama u potpunosti, molim vas mjenjajte pedijatra pod hitno ako vam predlozi secer za kosti,  za kosti to jeste Vitamin D3 se daje a ne secer, toliko je stetan za bebe da nije normalno, a kravlje mlijeko se prije davalo bebama zato I imamo problema sa stomakom, pankreasom I crijevima uopste, takodjer se ne preporucuje nista do 6 mjeseci zbog mogucnosti da se djetetetu kroz hranu ili vodu ubaci bakterija u crijeva,  MED NIKAKO DO 1 GODONE MOZE BITI KOBNO ZA BEBE, A VODA OD 6 MJESECI, molim vas ne dajite cajeve, vodu itd bebama ispod 6 mjeseci unistiti cete rodojeno djete, a bebama moze podleci od vode jer bubrezi Im nisu jaki, mlijeko je I vise nego dovoljno! Žene danas mozete ama bas sve Google ti, a preporucujem da ukucate na engleski jezik da vam izadje forum iz drugih zemalja




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]