RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


mamica Emina -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (21.7.2013 22:35:50)

Pozdrav mamama i drugarima.
Nama je 20 mjeseci.
Danas je Hamza ovako jeo:
- mlijeko 150 ml
- za doručak je jeo supu
- užina krastavica
- ručak mix: mahune, krompir i meso
- užina jabuka
- večera ( iftar ) pita
I sad pred spavanje popio nekih 100 ml mlijeka

Između je popio 150ml čaja od jagode, vodu po želji, pojeo par kockica čokolade.




zumbulcica -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (22.7.2013 2:15:46)

Pozdravljam drugare i mamare.Nama ce uskoro 24mj. a ja tek sad skontah ovu temu[sm=smiley36.gif]

Nas jelovnik izgleda nekako ovako:
Oko 7 popije 150ml mlijeka.Oko 9 doručak( tjestenina,kajgana, pura, przenice);Oko 12 uzina (voce,monte,puding,vocni jogurt)
Oko 4 rucak ( uglavnom pojede supu, a sto se tice glavnog jela nesto pomalo lizne ali slabo). Oko 8 je prije bila vecera a sada je drugi rucak(nas iftar) i pojede nesto malo, oglavnom paradajz, krastavac..uglavnom svjeze povrce,kuhano slabo i vrlo malo hljeba. Ako je dobro jela ne kaznjavam je medolinom prije spavanja[sm=smiley36.gif] .Popije 200ml mlijeka pred spavanje (ako nije jela medolino,cokolino...)
Voli sir, pavlaku,jogurt...supu bi moga stalno jesti.Meso vrlo malo jede, piletinu gotivi a ostalo meso jeeeedva, samo ga melja po ustima.
Moj problem je sto se meni cini da ona kolicinski vrlo malo jede, nakupi se tu djuture obroka, ali sve nesto pomalo.




sajraa -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (21.8.2013 18:14:33)

I moja bi stalno jela supu, a povrće jedino ako može uzimati rukom [sm=smiley1.gif] trenutno najviše voli grašak, i zove ga "bobe" [sm=smiley36.gif] čak i tjesteninu jedino hoće rukom da uzima i jede.
Mene brine što u zadnje vrijeme neće mlijeko nikako, nekako je uspijem prevariri da popije jogurt ali obično mlijeko nikako, čak ni ako stavimo kakao, maskiramo..




Sandrich -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (22.10.2013 17:58:06)

Imal mamica na ovoj temi da razmjenjujemo iskustva recepte? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Selma Kikoebu -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (22.10.2013 18:38:10)

I mene zanima, ja vise nemam ideja, samo se u krug vrtimo, a moja bebolina stalno nesto negoduje, slabo jede. Hajmo, ideje na vidjelo, a i raspored vas me zanima, pa da se i ja nadjem tu negdje.




Sandrich -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (23.10.2013 17:25:24)

Ja bih iskreno voljela da hoce jesti sve sto nama napravim da ne moram uvijek misliti sta cu njemu ako ne htjedne nase [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Svaki dan je obavezna supica,corbica i u njoj je svo moguce povrce..poceo je jesti meso tako da praktikujemo i piletinu,teletinu,puretinu...pravim i krem supice od prase,paprika,brokule....voce svjeze nece nikako tako da mu iscjedim neku vocku u monte prije spavanja pa popije,nekad ne ako osjeti sok hoce da povrati [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Selma Kikoebu -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (24.10.2013 14:22:59)

Sandrich, a kako pravis ove krem supice?




Sandrich -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (24.10.2013 17:44:06)

Nabacam svakakvog povrca,ili recimo maksuz pravim od brokule,karfiola,mrkve...skuham povrce,skinem sa ringle i stapnim mikserom sve smiksam vratim na sporet samo da prokljuca,malo posolim i gotovo :) nekada znam skuhati i krilce pa onda samo prstima isitnim meso----lako za napravit a uvijek mi hoce jesti....neki dan sam mu od prase-poriluka pravila pa kazu smrdi mu iz usta [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




mamina princeza -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (25.10.2013 11:41:29)

moj isto ne jede voce nikako samo on ekupovne hipp i to... samo ponekad jabuku...i ja uguram u monte nekad pa tako nesto i pojede.


ja sam ga naucila d ajede prilicno ono sto jedemo i mi s tim da uvijek ima neka supa ...mada on voli i ove obicna mesna voda sa mrkvom i tjesteninom aponekad ubacim povrce pa pravim kao Sandrich....

slabo ide i povrce u drugom obliku al ja ga najvise stavljam u rizu kao sataras ili u proso.
danas recimo jede piletinu fileti na zalogaje sa krompirom i mrkvom - to sam i nama napravila aimamo supu kokisiju od juce....

sto se tice doruka on bi svaiki dan jeo jaje i nista drugo cak se desi d amu na foru damo nesto drugo al on opet trazi jaje ... tako da pojede bar 4 puta sedmicno ujutro jaje sa mlijekom i pavlakom i hljebom . ostalo sve slabo jede..... mazalice rjetko , putu i nekad tjestetaninu




Sunašce2015 -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (1.6.2017 10:01:03)

moj malac sa dvije godine


ujutro dorucak abc sir, vajkrem , jaje, itd itd ( sta hoce) uz 4 fildzana kozjeg mlijeka ( moj malac vec jede sam)

uzina banana, monte ili neki drugi vocni jogurt

Izmedju obroka ako nije voda jeste sok ili caj

Za rucak jede sta mi jedemo. Od starta sam ga ucila da ne bude izbirljiv to hocu to necu, jer za moj pojam glupost je kuhati vise jela samo jer neko nesta ne voli. Desert cokolada kinder ili neka druga.


Uzina vajkrem, ili neki drugi namaz (eurokrem)


vecera supa, namaz, makaroni, sta bude..nekad i od rucka ostane, ali rijetko kad. Prije spavanja popije 250ml mlijeka, u dva ujutro popije 250ml mlijeka.

Nije debelo dijete, ali moze pojest kao veliki.




eminaja -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (11.6.2017 9:45:06)

ode mi prvi post...sad cu skratit [sm=smiley36.gif]
mi smo presli 24 mjeseca ali nema veze [sm=smiley36.gif]
dorucak: zitarice sa mlijekom,pahuljice,kriska,krastavac
rucak: krompir,riza,supa,pita kukuruzna,paradajz,krastavica
vecera: zitarice ili pahuljice,sendvic,krastavac...
voce:banana,kruska,jabuka ponekad...narandza...uglavnom voli svo voce ali ga sad ne jede cesto kao prije.....
slatko cokolade,kolaci ili sokovi svodimo na minimum svaki dan dobije kockicu cokolade ili malo kolaca aa sok u par dana cak i sedmicu dvije razmak bude....ovo se krsi kad imaju gosti.ili smo u gostima pa on to iskoristi [sm=smiley36.gif]




eminaja -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (11.6.2017 9:46:21)

zaboravih reci flasicu ne pije jos od 12 mjeseci...popije casu ili dvije mlijeka obicnog [sm=smiley1.gif]




Sunašce2015 -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (11.6.2017 9:47:04)


IZVORNA PORUKA: eminaja

ode mi prvi post...sad cu skratit [sm=smiley36.gif]
mi smo presli 24 mjeseca ali nema veze [sm=smiley36.gif]
dorucak: zitarice sa mlijekom,pahuljice,kriska,krastavac
rucak: krompir,riza,supa,pita kukuruzna,paradajz,krastavica
vecera: zitarice ili pahuljice,sendvic,krastavac...
voce:banana,kruska,jabuka ponekad...narandza...uglavnom voli svo voce ali ga sad ne jede cesto kao prije.....
slatko cokolade,kolaci ili sokovi svodimo na minimum svaki dan dobije kockicu cokolade ili malo kolaca aa sok u par dana cak i sedmicu dvije razmak bude....ovo se krsi kad imaju gosti.ili smo u gostima pa on to iskoristi [sm=smiley36.gif]

znas sta ja uradim kada dodju gosti, odvojim mu posebno, znaci dadnem i njemu ali u tanjiric posebno, tako nece letit za stol kada ima neko [sm=smiley36.gif]

mislim da je to najbolja opcija [sm=smiley36.gif]

jer ne mozes djetetu reci NE, ako na stolu stoji nesta slatko [sm=smiley36.gif]




eminaja -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (11.6.2017 9:51:47)

naravno da mu se odvoji ali isto tako kada si u gostima ili.imas goste ne mozes kontrolisat kolicinu koju uzme od grickalica ili slatka [sm=smiley1.gif]




Sunašce2015 -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (11.6.2017 9:53:21)


IZVORNA PORUKA: eminaja

naravno da mu se odvoji ali isto tako kada si u gostima ili.imas goste ne mozes kontrolisat kolicinu koju uzme od grickalica ili slatka [sm=smiley1.gif]

pa da, to si u pravu [sm=smiley36.gif]





ziel -> RE: Ishrana beba od 18 do 24 m... (13.6.2017 7:43:02)

Ma hajde nisu gosti svaki dan [sm=smiley1.gif] Neka se ponekad pocasti koliko zeli.

Mi kontrolisemo samo slatke grickalice, a ostalo jede koliko zeli... A hvala Bogu apetit kao kod djeteta od 3 god. a ima 19 mj.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]