agresivan plac tokom presvlacenja! (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Razvoj bebe



Poruka


crvic2013 -> agresivan plac tokom presvlacenja! (26.2.2014 19:09:45)

Drage mamice,pomagajte. Da li se nekom ovo desavalo? Mali A ima 9 mjeseci, do sada je uzivao kada ga presvlacim, skidam pelenu. Istina vrtio se,ali igracka u rukama je sve rjesavala. Zadnja 3-4 dana agresivno place kada ga spustim u lezeci polozaj. Ne znam zasto. To je neutjesan plac,koji se pojacava, a pocinje istog momenta kada ga polozim. Nekad ga moram podici,jer se zacehne i sav pocrveni,pa ga onako golog nosam[sm=smiley13.gif] Jedva ga obucem...

Nista novo nismo radili, mijenjali. Nije padao, osipao se, provjeravala sam,nista ga ne boli, jer bi plakao i kada sjedi,puze. Jedino sta je novo, juce mu je nikao prvi zubic. [sm=zmeden.gif] Ali ne znam kakve bi to veze imalo sa ovim[sm=zmeden.gif] Pliz za savjete. Sta da radim da ovo pr4estane. Vracam se na posao u ponedjeljak, plasim se da se teta nece snaci sa njim




Crnkica -> RE: agresivan plac tokom presvlacenja! (26.2.2014 19:52:42)

Presvlači ga što nježnije,nikako u žurbi ili grubo....daj mu neku igračku koju najviše voli,skini ga,i pomalo ga milki po nogicama,stomačiću,guzi...možda su mu grube pelene pa ga žuljaju?




crvic2013 -> RE: agresivan plac tokom presvlacenja! (26.2.2014 20:48:55)

sve sam pokusavala, vjeruj mi. Nista ga ne zanima! Igracke,pjevala, milovala,ljubila. Plac,plac, i pokusava da ustane,vere se uz mene, a kad ga podignem stisne se uz mene,jako me zagrli, kao da je pobjegao od necega strasnog[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Medić* -> RE: agresivan plac tokom presvlacenja! (26.2.2014 20:59:11)

IZVORNA PORUKA: crvic2013

sve sam pokusavala, vjeruj mi. Nista ga ne zanima! Igracke,pjevala, milovala,ljubila. Plac,plac, i pokusava da ustane,vere se uz mene, a kad ga podignem stisne se uz mene,jako me zagrli, kao da je pobjegao od necega strasnog[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]


Presvlaci ga u sjedecem polozaju. Barem pokusaj tako.
I moju nervira to presvlacenje, skidanje voli ali oblacenje ne bas.

Ima taj skok u razvoju sa oko 9 mj.

A mozda mu hoce drugi zubic pa je razdrazdljiv.
Nedajte se, proci ce.

Ja svojoj obavezno jednu pelenu dam a drugu joj stavljam.




glistica -> RE: agresivan plac tokom presvlacenja! (26.2.2014 21:11:38)

Ovo sa dvije pelene i kod mene uglavnom pali. Jedna u ruci druga na guzi. Ako bas nista ne pali, onda je pustim da se okrene na stomak, pa je tako obucem.




crvic2013 -> RE: agresivan plac tokom presvlacenja! (26.2.2014 22:02:17)

maloprije pripremila omiljenu igracku, upalila crtic koji bas,bas voli,polozim ga,opet isto. Onda sam ga malo mazila, ljubila,pa ga u rukama polozila, on se zagleda u crtac,i tako ga polako legnem, i obucem. On i dalje gleda tv. Kad je skontao, brzo ustaje[sm=smiley36.gif]
Mislim da je neka razvojna faza, i za neke druge stvari je drugaciji. Isto kao da je svjesniji stvari oko sebe malo vise nego prije 3 dana[sm=smiley1.gif] Nikada nije plakao ako ostane sam u sobi sa igrackama, sada ne daj Boze da sekundu provede da me nema na ocima... Onda,zaplace se od nekih igracaka koje mu nisam davala duze, a npr velike su.. Vjerovatno je sve ovo sa ovim presvlacenjem povezano[sm=zmeden.gif]




somaja -> RE: agresivan plac tokom presvlacenja! (5.3.2014 15:30:27)

I kod nas to traje vec oko mjesec dana,sto Medic kaze nekad upali to sa pempasom u rucicama a nekad ga oblacim u sjedecem polozaju i onda sam skontala,dam mu flasicu da pije vode i dok se on oko toga zabavlja oblacim bez problema [sm=smiley1.gif]




Vinetu -> RE: agresivan plac tokom presvlacenja! (11.3.2014 23:47:37)


IZVORNA PORUKA: somaja

I kod nas to traje vec oko mjesec dana,sto Medic kaze nekad upali to sa pempasom u rucicama a nekad ga oblacim u sjedecem polozaju i onda sam skontala,dam mu flasicu da pije vode i dok se on oko toga zabavlja oblacim bez problema [sm=smiley1.gif]


I kod nas isto već nekoliko mjeseci... samo uz flašicu presvlačenje prođe bez problema.

A kako da ga presvučem sjedeći ako mu moram promijeniti pelenu nakon velike nužde!?... opet ga moram položiti dok ga obrišem, operem i namažem. A još kad se krene bacakati a ja nisam uklonila svu kaku sa guze... aaaaaaaaaaaaaaa......ludnica!




Medić* -> RE: agresivan plac tokom presvlacenja! (12.3.2014 0:16:10)


IZVORNA PORUKA: Vinetu


IZVORNA PORUKA: somaja

I kod nas to traje vec oko mjesec dana,sto Medic kaze nekad upali to sa pempasom u rucicama a nekad ga oblacim u sjedecem polozaju i onda sam skontala,dam mu flasicu da pije vode i dok se on oko toga zabavlja oblacim bez problema [sm=smiley1.gif]


I kod nas isto već nekoliko mjeseci... samo uz flašicu presvlačenje prođe bez problema.

A kako da ga presvučem sjedeći ako mu moram promijeniti pelenu nakon velike nužde!
?... opet ga moram položiti dok ga obrišem, operem i namažem. A još kad se krene bacakati a ja nisam uklonila svu kaku sa guze... aaaaaaaaaaaaaaa......ludnica!


U tom slucaju nikako sjedevi, lezeci mora :)

Moja nije toliko strasna oko tog svlacenja pelene, vise dok joj rukave navucem pravi frku.

U zadnje vrijeme pokusava ppbjeci, no uvijek imam pored kreveta neke dzice. Imam staru bocicu DR kapi, dam joj i ona cese desni, onda kada se prevucemo, uzmem i skrijem [sm=smiley36.gif]




CombatKitten -> RE: agresivan plac tokom presvlacenja! (17.3.2014 12:45:02)

I mi isto prolazimo. Bebi će za 7 dana 9 mjeseci. Čim je spustim da je presvučem vriska. Pedijatrica rekla da je to strah od odvajanja, normalna faza razvoja za tu dob.




Stranica: [1]