RE: Kuća ili stan? (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Statistika RR



Poruka


veeseelaa -> RE: Kuća ili stan? (11.8.2012 23:58:13)

pa taman to uradim...ona bi malo namještaj menjala...
taman to uradim...dotrajala ograda okolo avlije...
taman to uradim popucale keramičke plože u avliji na dva -tri mjesta...

ma hajde...


malo uložiš ti malo sestra i kuća extra [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




Hanady RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:01:33)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa taman to uradim...ona bi malo namještaj menjala...
taman to uradim...dotrajala ograda okolo avlije...
taman to uradim popucale keramičke plože u avliji na dva -tri mjesta...

ma hajde...


malo uložiš ti malo sestra i kuća extra [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley20.gif[/image]



ma nije uopšte pitanje ko ulaže...
kad mami prahne il kad šta treba koga prvoga ufati ona...taj reaguje njoj za želju...

al kažem...
vazda ima šta...
više nego u stanu....

al Bože moj...
mi svi u kućama i ja i seka i mama...
kažeme ndavno da smo se nas dvije udale da nemamo gdje sem u podtanre garant bi ti u podtarima mati bila...
to tako Vog ostavi...pa tri kuće...pa valja to deverat pored ostaloga[sm=smiley36.gif]
evo ja se sva preznojih namah[sm=smiley36.gif]




milenium -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:05:44)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

al sestrp jedna ona gumica na slavini ode...odu sve...samo 5 hala i 3 kuhinje da gumice na armalovim česmama prpmjenim ...meni odmah dobro nije[sm=smiley36.gif]
et sreća naučile smo to mi ženske mjenjat sma ebez majtora pa bar dnevnicu smo petobanku znale uštedit...

a na kući mjenjaj krov, pa oluke, pa fasada ponovo, pa oograda od balkona...
pa demode mi mami pločice u kihinji daj nove...taman promejniš te ona bi malo WC sredila...

pa taman to uradim...ona bi malo namještaj menjala...
taman to uradim...dotrajala ograda okolo avlije...
taman to uradim popucale keramičke plože u avliji na dva -tri mjesta...

ma hajde...


a da ti kažem i taj bazen ti je velika obaveza[sm=jezicek.gif]
mi imamo ono napuhano veliko čudo...pa za njega punjenje vodom svako 4 dana po 1000 litara...
a gdje je hlor i milion karafeka da bude čist..
a struja za filter...
ma znaš šta dođe mi da ga izbušim nožem kad vidim račun 80 Km za karafeke u njemu da s eko ne razvoli do vode[sm=jezicek.gif]

stan je jeftiniji 100% za živjet u njemu...
al kuća je rahatluk to stoji[sm=smiley36.gif]




pa mogu slavine otići i u stanu.[sm=smiley36.gif]
pločice isto mogu popucati i u stanu.[sm=smiley36.gif]
kuhinju novu isto možeš mjenjati i u stanu kad ti ova dotraje.[sm=smiley36.gif]
ja bih ovu svoju što sad imam promjenila samo iz ćejifa a i sad ko nova jer plaćena je 12 000 km iako znam da bi moja nova bila duplo jeftinija.ali meni se ne sviđa i gotovo.
a ograda mi nikada ne može biti demode,univerzalna,može za sva vremena a koliko je plaćena neću je mjenjat dok sam živa.
wc isto tako,kad mi dosadi boja koja je u njemu mogu ga mjenjati a i ne moram.da sam u stanu isto bi mi boja mogla dosaditi i isto bi ga mogla mjenjat. jedino što na stanu nemam svojih oluka.a ovi što imam isad stoje i to ne od 86 nego ima 50 godina već.ta ne slijeće avion na njih.ulije se malo vode i to je to.
imam 2 garaže i ne sijećam se jesam li ikada dirnula zid u njima rukom a kamoli nešto drugo,samo sjednem u auto i otram.
3 podruma od punog kamena,ne od blokova,ne može im ni potres ništa.

iman sretno draga[sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:10:10)

bjež ba milenium...kuća 5 spartova...
gdje može imat isto slavina ko stan jedan[sm=jezicek.gif]

a i u hrecgovaini...
ni koše akibeti a kamoli snjega za pola devera koje štetu kućama oni nanose...[sm=smiley36.gif]





veeseelaa -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:12:22)

ma realno da se razumijemo svugdje u svijetu samo elita živi u kućama
stanovi su rezervirani za one s manje love
naravno da za održavanje kuće treba masa toga
u stanu te zanima samo tvoja unutrašnjojst a oko kuće i haustor, i prilaz, i krov i bašta itd




veeseelaa -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:15:53)

al kod nas većina kupuje kuće iz razloga da ima dvije-tri etaže za sinove kad se ožene (jer kćerke ne dobivaju etažu) a da i oni imaju svoju, tako ih jeftinije dodje, nego svima po stan
onda ova starija ekipa voli da se bakće sa biljkama itd
voli mahalanje i sl






Skvo RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:19:09)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma realno da se razumijemo svugdje u svijetu samo elita živi u kućama
stanovi su rezervirani za one s manje love

naravno da za održavanje kuće treba masa toga
u stanu te zanima samo tvoja unutrašnjojst a oko kuće i haustor, i prilaz, i krov i bašta itd


Jah...valjda zavisi lokacija kuce tj. stana od cijene, kako u sa, tako i diljem svijeta.....kao da elita nema stanove u elitnim naseljima. ...tj. srednja klasa kuce...
"elitno" je npr. imati svoju jahtu..e tu ti vec "lokacija" ne igra nikakvu ulogu..[sm=smiley36.gif]




Skvo RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:21:03)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

al kod nas većina kupuje kuće iz razloga da ima dvije-tri etaže za sinove kad se ožene (jer kćerke ne dobivaju etažu) a da i oni imaju svoju, tako ih jeftinije dodje, nego svima po stan
onda ova starija ekipa voli da se bakće sa biljkama itd
voli mahalanje i sl





Gdje to cerke ne dobijaju etazu?
U svakom slucaju...ne volim ni ja etazne kuce...volim one niske...a siroke..[sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:21:26)

ma kakva elita u kućama[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]
ne pričamo o vilama na poljinama ...[sm=smiley36.gif]

jok jok...porodična kuća je za ''sitnu buraniju''...
a stan je elita...i ako nisu bili elita postanu brate imaju do čega ostaviti za jahtu i vikendicu na poljinama il negdje jače...[sm=smiley36.gif]





veeseelaa -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:22:40)

pa ja ne znam da npr Klinton živi u stanu, ne vjerujem, možda ima neki pored kuće al da živi u stanu ma jok[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
lupila sam njega al i ostale face čisto sumnjam da im je stan životna opcija

e sad....




Skvo RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:22:40)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma kakva elita u kućama[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]
ne pričamo o vilama na poljinama ...[sm=smiley36.gif]

jok jok...porodična kuća je za ''sitnu buraniju''...
a stan je elita...i ako nisu bili elita postanu brate imaju do čega ostaviti za jahtu i vikendicu na poljinama il negdje jače...[sm=smiley36.gif]




Meni jos treba jahta...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




veeseelaa -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:23:28)

jok jok...porodična kuća je za ''''sitnu buraniju''''...


pa kod nas jeste, ja to i rekoh
heknu tri sprata, i sva familija pod jednu krušku [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Skvo RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:23:44)

Nista odoh otvoriti novu temu jahta ili jahta...[sm=jezicek.gif]




Hanady RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:25:01)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ja ne znam da npr Klinton živi u stanu, ne vjerujem, možda ima neki pored kuće al da živi u stanu ma jok[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
lupila sam njega al i ostale face čisto sumnjam da im je stan životna opcija

e sad....




e čuj klinton[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
pa gdje klintona nađe...[sm=smiley36.gif]
jest , jest i kralj švedske ne živi u stanu ni u dvorcu već u kući pored štokholma[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

vesela...hajd vrati se u sarajevo gradeeee mojjjjj[sm=smiley36.gif]




veeseelaa -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:25:58)

Gdje to cerke ne dobijaju etazu?


u guzici [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image] pa kod nas, uglavnom
po mom komšiluku sve same svekrve i snaje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image], kćerke nedje drugo žive




Hanady RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:26:03)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma kakva elita u kućama[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]
ne pričamo o vilama na poljinama ...[sm=smiley36.gif]

jok jok...porodična kuća je za ''sitnu buraniju''...
a stan je elita...i ako nisu bili elita postanu brate imaju do čega ostaviti za jahtu i vikendicu na poljinama il negdje jače...[sm=smiley36.gif]




Meni jos treba jahta...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



nemaš jahtu[sm=smiley3.gif][sm=smiley3.gif]

strašno...a ja te elitirala davno u svom malom mozgiću...odoh mjenjat[sm=smiley36.gif]




veeseelaa -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:26:35)

e čuj klintonuser posted image user posted image user posted image
pa gdje klintona nađe...user posted image


pa ja rekoh svjetska elita [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Skvo RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:27:07)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Gdje to cerke ne dobijaju etazu?


u guzici [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image] pa kod nas, uglavnom
po mom komšiluku sve same svekrve i snaje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image], kćerke nedje drugo žive


Moji rahmetli dedo i nena, birvaktile su ostavili u amanet na dva sina i kcerku, po stan i radnju...Kcerka je dobila najveci stan.
Sve zavisi od mentaliteta.




Skvo RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:29:52)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma kakva elita u kućama[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]
ne pričamo o vilama na poljinama ...[sm=smiley36.gif]

jok jok...porodična kuća je za ''sitnu buraniju''...
a stan je elita...i ako nisu bili elita postanu brate imaju do čega ostaviti za jahtu i vikendicu na poljinama il negdje jače...[sm=smiley36.gif]




Meni jos treba jahta...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



nemaš jahtu[sm=smiley3.gif][sm=smiley3.gif]

strašno...a ja te elitirala davno u svom malom mozgiću...odoh mjenjat[sm=smiley36.gif]

Ma mjenjaj pod hitno...[sm=smiley36.gif]




veeseelaa -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:29:54)

pa je draga Skvo al o većini ja govorim u nas
evo Hanady je na Sedreniku, vjerujem da su i kod nje u naselju (u većini) snahe i svekrve u kućama a kćeri nedje tamo....
ajde nije ni bitno
realno za održavanje kuće treba više love
zato bi ja radije stan, jer mi je bezveze da vikend provedem u košenju trave il skidanju snijega sa krova




Skvo RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:31:47)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa je draga Skvo al o većini ja govorim u nas
evo Hanady je na Sedreniku, vjerujem da su i kod nje u naselju (u većini) snahe i svekrve u kućama a kćeri nedje tamo....
ajde nije ni bitno
realno za održavanje kuće treba više love
zato bi ja radije stan, jer mi je bezveze da vikend provedem u košenju trave il skidanju snijega sa krova


eh...a ja tako uzivam u tome..kada se god vratimo sa vikendice...meni zlo kada udjem u "dva puta opasan" prostor...kao u kafezu...ali hajde...danas sam kod mojih sa djecicom uzivala...ja opet volim kucu...




milenium -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:32:07)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

bjež ba milenium...kuća 5 spartova...
gdje može imat isto slavina ko stan jedan[sm=jezicek.gif]




kod mene obična kuća na 2 sprata tj preciznija da budem 1 sprat i prizemlje. a slavine imam samo na 2 mjesta .u kuhinji i wc-u.
mjesta za djecu kad se požene nema,a i da ima nebi im dala da žive sa mnom(niti ja želim gledat snahu svaki dan a niti će ona mene[sm=jezicek.gif])




Skvo RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:33:43)

Ja sam sa grbavice...Zaista ne znam ni jedan slucaj da u nasem komsiluku kcerka nije dobila sta su dobila i braca..ali stvarno ni jedan..bilo ih je koje su se "udale" negdje, ali su na kraju naslijedile, kuca pored nase, u jednom stanu sada zivi kcerka od nasljednice sa muzem...




Hanady RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:33:45)

da ti kažem vesela pravo ovdje svega ima...
ima sestri koje se doriču i idu u podtanare...a ima bogami i kćeri koje žive ovdje u svojoj etaži...
imaju tri sestre...i brat...buraz u podtsanarima, tri u kući njega zajedno isplatile u njegovom djelu

sve zavisi od menatliteta....
ovdje opet ove što s eudaju nikamo ne dolaze...i ako odu gdje drugo živjet po vzadan su ovdje...
nevjerovatno...
al azto mlade koje dođu il recimo te mladoženje teško s euklašaju...nekako mi odvje dođu ko pleme...starosjedioci pa naki zatvoreni[sm=zmeden.gif]


ovo fakat...malo zeznuta mahala[sm=zmeden.gif]




Hanady RR -> RE: Kuća ili stan? (12.8.2012 0:35:25)


IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

bjež ba milenium...kuća 5 spartova...
gdje može imat isto slavina ko stan jedan[sm=jezicek.gif]




kod mene obična kuća na 2 sprata tj preciznija da budem 1 sprat i prizemlje. a slavine imam samo na 2 mjesta .u kuhinji i wc-u.
mjesta za djecu kad se požene nema,a i da ima nebi im dala da žive sa mnom(niti ja želim gledat snahu svaki dan a niti će ona mene[sm=jezicek.gif])


ma ne možeš to u ovamo...vamo ako ti krov nije izna dkomšijinog fukara si[sm=smiley36.gif]

šalim se...gradnja je ovamo drugačija...


ma nije ni stan jeftin...
al meni se čini kuća više posla traži i obaveza...il je meni dozlogrdilo više[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>