RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Poslije porođaja



Poruka


neki x -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (6.11.2012 23:02:58)

I ja sam nisko nosila(druga trudnoca),ali nije mi bio tezi porod...Jesam u drugoj trudnoci bila malo "mlitavija" jer nisam radila od 5.mj. trudnoce...
Ali sve u svemu,porod masallah super!!!I prvi i drugi za sat ipo sve gotovo[sm=bravo.gif]

Svakoj od vas zelim porod kao kod mene,sretno[sm=smiley1.gif]




hatepsut -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (6.11.2012 23:10:31)

Eh da,na prvom porodu su me sjekli imala sam ranu ufff nisam sjedila danima.
Na drugom pordu sam pukla doktor je zelio da ide sve prirodno i proslo bi bez pucanja da se prco nije okrenuo i ramenom me "zakacio" ranu s drugog poroda nisam ni osjetila.




neki x -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (6.11.2012 23:13:51)


IZVORNA PORUKA: hatepsut

Eh da,na prvom porodu su me sjekli imala sam ranu ufff nisam sjedila danima.
Na drugom pordu sam pukla doktor je zelio da ide sve prirodno i proslo bi bez pucanja da se prco nije okrenuo i ramenom me "zakacio" ranu s drugog poroda nisam ni osjetila.

I ja sam se posle pvog poroda doooobro napatila sa ranom(40 dana me muz "pratio" u kupatilo itd.)...katastrofa...Al su me pri drugom porodu "pripazili" i hvala im do neba na tome...al je i boljeloooooooo i peklo uuuuuuuuuuuh[sm=smiley36.gif]




almondray -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (10.11.2012 18:09:34)

Evo i moje friske price. Prije 8 dana je pocelo skoro pa isto kao i prije 7,5 god. Vodenjak je pukao,ja bez bolova stizem u bolnicu. Sreca pa dobro dodje taj famozni drip ,ide puno brze. Na prvom porodu sam doslovno rascijepljena,i ja i maternica. A briga za bebu me dokrajcila. Sad sam bila nekako spremnija psihicki ,a ponasala sam se kao da mi je prvi put. Sad mi je smijesno kad se sjetim da sam rekla babici da bi nesto izaslo al ne ide. Ispostavilo se da je besika. Kroz par mim.opet je tiho zovnem da opet virne,jer se sad nesto drugo desava. Kaze ona meni ,pa ti pocela,hajd na sto a ja cu se obuci. Nisam se ni popela kad me uhvatio trud i tad sam bila sigurna da to beba izlazi. A ona ce meni da predisem dok se ona ne obuce. Hahaha. Nisam znala da se trud moze predisati. I jos dva i beba je bila u mom narucju. Rekla bi da je trajalo 5min... Mozda i duze,ali kako nisam pukla i kad sam cula plac svog cupavka ,ucinilo mi se ekspresno.




mamine oci -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (10.11.2012 18:23:34)


IZVORNA PORUKA: almondray

Evo i moje friske price. Prije 8 dana je pocelo skoro pa isto kao i prije 7,5 god. Vodenjak je pukao,ja bez bolova stizem u bolnicu. Sreca pa dobro dodje taj famozni drip ,ide puno brze. Na prvom porodu sam doslovno rascijepljena,i ja i maternica. A briga za bebu me dokrajcila. Sad sam bila nekako spremnija psihicki ,a ponasala sam se kao da mi je prvi put. Sad mi je smijesno kad se sjetim da sam rekla babici da bi nesto izaslo al ne ide. Ispostavilo se da je besika. Kroz par mim.opet je tiho zovnem da opet virne,jer se sad nesto drugo desava. Kaze ona meni ,pa ti pocela,hajd na sto a ja cu se obuci. Nisam se ni popela kad me uhvatio trud i tad sam bila sigurna da to beba izlazi. A ona ce meni da predisem dok se ona ne obuce. Hahaha. Nisam znala da se trud moze predisati. I jos dva i beba je bila u mom narucju. Rekla bi da je trajalo 5min... Mozda i duze,ali kako nisam pukla i kad sam cula plac svog cupavka ,ucinilo mi se ekspresno.

[sm=bravo.gif]

iz mog iskustva drugi je bilo laksi nego prvi mada mi je i prvi porod bio lak, e sad kako ce biti po treci pput ne znam al me uhvati ponekad panika jer proslo 5 godina od kako sam zadnji put radjala pa se zaboravi :)




koka i po -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (10.11.2012 18:28:01)

kako kome.
meni nije bio.
sedam i pol sati u radjaoni sa ukljucenim dripom....sreca pa sve bude i prodje.




ajnur -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (11.11.2012 12:25:52)

Memi je puno laksi bio drugi porod.Kontrakcije pocele oko 12 navece nista posebno moze se izdrzati i na pola sata,pa na 15 min,pa na 5 onda opet na pola sata.Ujutru mm kaze hajmo da vidimo dokle smo.U bolnici na ctg kaze sesta jeste vi sigurni da imate kontrakcije? Dolazi dr da me pregleda kaze odmah u radjaonu vi se poradjate i stvarno usla u salu u 20 do 10 ujutru u 10 je moja cura bila u narucju.A prvi porod horor ne daj Boze nikom.Mjesecima posle sam se trzala iz sna vristeci.Al zaboravi se sve [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




tinkivinki -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (26.11.2012 12:00:30)

ja svoj prvi porod nisam smatrala teskim,mada sad kad vidim da se zene porode za 3-4 sata,a ja dosla u podne u bolnicu sa bolovima i porodila se u 10 navece,nije bas ni lak.i doktorica je mislila da cu se prije poroditi,na kraju mi je rekla takva ti je priroda ne mogu ti pomoci.probila mi je vodenjak,ukljucili drip,okretali me malo na lijevi malo na desni bok,ali sam se jako sporo otvarala.bebu sam rodila u 3 napona,to mi je bilo laksi dio posle silnih bolova.imala sam par unutrasnjih savova,i malu epiziotomiju vani.drugi sam ocekivala da bude brzi bar par sati,ali morala sam na carski[sm=smiley19.gif] jer se beba nije okrenula,a termin bio prosao,vodenjak mi pukao,imala bolove,a otvorena 1cm.




bumbica -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (1.12.2012 14:21:29)

iz mog iskustva,mislim da su oba podjednako bila teška,samo što s drugim znaš šta te čeka pa se bolje pripremiš,i znaš da poslije toliko i toliko sati užasnih bolova,na ruke dobiješ neprocjenjivo bogatsvo ovog svijeta,(prvi put nisam znala koliko se voli dijete dok ga nisam uzela u naručje)




MicoTico -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (1.12.2012 14:29:13)

Meni je definitivno bio lakši drugi porod. Uključili mi drip s kojim sam se brzo otvorila, ali uopšte nikakvih bolova nisam imala.Prvi jači bol u 12:25, ja se porodila u 12:30[sm=smiley36.gif]. dok sam kod prvog poroda bila oko 5 sati u rađaoni, a drip me "uništio".




EEDITH -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (1.12.2012 14:36:04)

nisam imala uopšte teške porode,prvi porod je bio malo teži od druga dva ali iz razloga što su me sjekli pa me više boljelo šivanje nego porod,bar se meni tako činilo.
druga dva poroda nisam skoro ni osjetila,ni pukla ni šivana,kao da se nisam ni porodila,a treće dijete rodila u 41 godini.
došla u državnu oko pola četiri,pregled,klistiranje,priprema
prošetala do sale,popela se na sto,i uz pomoć babice(doktor spavao)se porodila.
sišla sa stola i vratila se u sobu
hB sve prošlo kako sam samo mogla sanjati
i svima želim lagane porode kao što sam ja imala




senka 81 -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (22.12.2012 23:27:17)

evo fresh story :-) rodila prije 6 sedmica. Prvi porod trajao 72 sata, mislila sam da nikad vise necu imati ni se, a kamoli roditi. I kad smo se odlucili na drugo dijete, od prvog dana sam razmisljala o porodu. Na kraju, sve je bilo kao u prici. isla s muzem na kafu, i osjetila sam nesto kao BH kontrakcije ali ucestalije, totalno bezbolne. Na nagovor prijateljice, odem u bolnicu,jer je termin vec izasao prije 3 dana. U autu do bolnice sam ocupala obrve, nasminkala se, nista me nije bolilo, osim tog stezanja u stomaku..na prijem dosla u 13:45, a rodila u 15:00. Nisam ni skuzila sta mi se desava, jer sam cijelo vrijeme ocekivala luđačke bolove kao prvi put. Svakom bih poželjelatakav porod..




MaminaBeba -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (24.12.2012 12:15:53)

Sve češće i češće dolutam na ovu temu. [sm=smiley1.gif] Kako trudnoća odmiče, mene sve više i više strah. Prvi mi je porod bio užasan. Tješim se da drugi ne može biti gori, ne mogu se napatiti više. Ali opet ko zna. Hrabrim se ovim postovima, baš mi dobro dođu, da ja dođem sebi kad me uhvate kojekakve paranoje. [sm=jezicek.gif]




vila_7 -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (24.12.2012 12:51:57)

evo i mene al necu biti bas ohrabrujuca [sm=smiley36.gif]...ma salim se..... Trudovi prvi put - 22 sata,ovaj put 18 sati ...ALI......prvi put su mi puuunoo duze trajali oni najjaci neizdrzljivi trudovi kad mislis da neces izdrzati, ovaj put znatno krace , s tim dok sam imala bezveze bolove-otvarila sam se vec 5-6 cm, a prvi put i sa najjacim se slabo ootvarala....
A sam porod je bio malo tezi cisto jer je beba bila krupnija od prve-ali oba puta sam izgon nije trajao duze od 10-tak minuta




nidzi -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (24.12.2012 13:05:26)

MaminaBeba ono sto ti ja mogu potvrditi iz iskustva je da je drugi porod samo brzi...intenzitet bolova je isti..tu nema priče..ali je sve brze..i onda si iskusnija, znaš šta slijedi...kod mene je prvi trajao 5 sati od momenta kad sam ušla u rađaonu, a drugi svega pola sata..eto ne brini se nista...sve bude i prođe :)




MaminaBeba -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (24.12.2012 21:27:48)

Mene je sa prvom bebom počelo boljeti ovako u petak oko 12h, a porodila sam se u subotu u 15:50. Ali u petak oko 16h popodne jaki bolovi su mi bili na 5 min. a otvorena samo 3 cm. A ranije dan nisam nikako spavala, pa petak cijelu noć, pa subotu dok nisam rodila, sad kad se sjetim, ne znam ni odakle mi snaga, još imala strašne bolove, a nisam imala nagon za tiskati nikako. Joj majko moja. Panika me hvata. [sm=smiley13.gif]




stella -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (14.1.2013 12:44:09)

Mini je bio laksi drugi porod od prvog a i prije sam se oporavila [sm=smiley1.gif]




mishkica -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (14.1.2013 15:39:08)

Kod mene je prvi i jedini dosad porod bio tako lagan, da drugi ne moze biti laksi, svima vam zelim od srca svoje iskustvo...od 2 napona beba izasla, jacina trudova za mene bila itekako podnosljiva, sve prebrzo islo, od ulaska u dz, do poroda sat ipo, s tim da sam mogla komotno jos sjediti kuci, nego mi 11 dana termin prosao, pa sam otisla u dz cim me uhvatilo probadanje, dosla prst otvorena, za sat ipo se i otvorila do kraja, i rodila bez dripa i bez icega...tako da ne znam da moze i lakse biti[sm=smiley36.gif] ali mi je postporodjajni period zato bio trauma prava, ne dao bog nikome, ali o tome necemo[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Full Moon -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (14.1.2013 15:44:41)

Istina, laksi mi je bio drugi porod, vjerovatno zato sto je bio bez dripa, sve prirodno[sm=smiley1.gif]




teacher75 -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (14.1.2013 15:46:38)


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Istina, laksi mi je bio drugi porod, vjerovatno zato sto je bio bez dripa, sve prirodno[sm=smiley1.gif]

kod mene je bilo obrnuto pa mi je bio tezi[sm=smiley13.gif]al je oporavak bio puno laksi jer mi nisu radili epi.




Skvo RR -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (14.1.2013 15:52:05)

kod mene tezi drugi..ali bas.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




tijuška -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (12.3.2013 11:43:56)

Definitivno drugi put tezi. Prvi je bio kao iz knjiga , sve po ps-u i sve prirodno, bez indukcije, epiziotomije, bolovi su bili podnosljivi a drugi katastrofa, indukcija, epiziotomija, sivanje i porod je dugo trajao....obzirm da sam prosla i jedan i drugi porod moram priznati da se bolovi kod prirodnog poroda ne mogu mjeriti sa bolovima induciranog poroda, ja jednostavno nisam mogla kontrolisati te grozne bolove zato je tako dugo trajao porod, nisam bila bas za saradnju sa osobljem. Prirodni porod je stvarno nesto sto bih uvjek izabrala, mogla sam kontrolisati bolove, bila sam sabrana, i tacno sam znala sta trebam raditi, tijelo se samo pobriine za sve.
E sad kakav ce treci biti[sm=zmeden.gif] molim dragog Boga za prirodni porod.




bebaci -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (28.3.2013 14:49:39)

kod mene je i prvi i drugi porod protekao super,

posto sam se porodila u vodi sa prvim djetetom zaq 15 minuta i malo sam pukla a sa drugim isto voda al nisam pukla, rekli su mi doktor i babica da mi je bio pravi skolski porod . oba djecaka su bila iste tezine. prvod sedmicu prije a drugog dvije sedmice prije termina.

porod kod mene lahko ide al zao trudnoce, kod obje sam se napatila, probleme imala.




vila_7 -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (28.3.2013 20:23:28)


IZVORNA PORUKA: tijuška

Definitivno drugi put tezi. Prvi je bio kao iz knjiga , sve po ps-u i sve prirodno, bez indukcije, epiziotomije, bolovi su bili podnosljivi a drugi katastrofa, indukcija, epiziotomija, sivanje i porod je dugo trajao....obzirm da sam prosla i jedan i drugi porod moram priznati da se bolovi kod prirodnog poroda ne mogu mjeriti sa bolovima induciranog poroda, ja jednostavno nisam mogla kontrolisati te grozne bolove zato je tako dugo trajao porod, nisam bila bas za saradnju sa osobljem. Prirodni porod je stvarno nesto sto bih uvjek izabrala, mogla sam kontrolisati bolove, bila sam sabrana, i tacno sam znala sta trebam raditi, tijelo se samo pobriine za sve.
E sad kakav ce treci biti[sm=zmeden.gif] molim dragog Boga za prirodni porod.


eto a meni opet bilo lakse kad sam imala trudove pod dripom jer su krace trajali nego prvi put kad su isli prirodni....
Doduse kod mene je specificno i to so mene bukvlano od prvog truda kojeg osjetim kod kuce odmah razmak traje samo 3 minute-tako i s prvim i drugim , pa nemam bas vremena odmarati ni izmedju tih prvih trudova




Full Moon -> RE: Drugi porod laksi?? Jel istina? (28.3.2013 20:48:59)


IZVORNA PORUKA: tijuška

Definitivno drugi put tezi. Prvi je bio kao iz knjiga , sve po ps-u i sve prirodno, bez indukcije, epiziotomije, bolovi su bili podnosljivi a drugi katastrofa, indukcija, epiziotomija, sivanje i porod je dugo trajao....obzirm da sam prosla i jedan i drugi porod moram priznati da se bolovi kod prirodnog poroda ne mogu mjeriti sa bolovima induciranog poroda, ja jednostavno nisam mogla kontrolisati te grozne bolove zato je tako dugo trajao porod, nisam bila bas za saradnju sa osobljem. Prirodni porod je stvarno nesto sto bih uvjek izabrala, mogla sam kontrolisati bolove, bila sam sabrana, i tacno sam znala sta trebam raditi, tijelo se samo pobriine za sve.
E sad kakav ce treci biti[sm=zmeden.gif] molim dragog Boga za prirodni porod.


Apsolutno se slazem, samo meni je prvi bio inducirani a drugi prirodni, tako da ja mogu reci da je drugi porod laksi[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>