Konvektori (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


lelma -> Konvektori (3.5.2014 13:19:54)

Drage moje, treba mi vaše iskustvo sa ovim problemom. Isključili smo gradsko grijanje i sada trebamo kupiti konvektore. Na tržištu ih je jako mnogo...od nekih Atlantic pa do nekih norveških do nekih Boschovih...kakvo je vaše iskustvo sa njima i da li imate ijedne od ovih u vašim domovima???KOje da kupim?




marinčii -> RE: Konvektori (3.5.2014 14:21:59)

Mi ímamo glamox radijatore,norveske i prezadovoljni smo.Super griju,ne trose puno struje.ímamo ih vec 10 godina i nismo imali nikakvi problema.Mi doduse zivimo u stanu ,pa je to i lakse ugrijati,jer je i inace toplo,a kod nas zime nisu toliko ni strasne pa nam je ovo idealno rjesenje.




R&T@ -> RE: Konvektori (3.5.2014 14:48:49)


IZVORNA PORUKA: lelma

..od nekih Atlantic


Ja imam taj, ali kao dopunu...

Super je...

A svi su ti oni na isti fazon, griju dok "pusu", a trose tacno onoliko koliko pise na njima, sto zavisi od velicine...




sara123 -> RE: Konvektori (3.5.2014 16:00:58)

mi imamo neki birin
koristimo za spavacu
super ugrije




lelma -> RE: Konvektori (4.5.2014 21:28:53)

Sad mi rece jedan majstor da atlanticovi prve godine su super, a nakon toga počinju da troše ko ludi




Hanady RR -> RE: Konvektori (4.5.2014 22:00:21)


IZVORNA PORUKA: lelma

Sad mi rece jedan majstor da atlanticovi prve godine su super, a nakon toga počinju da troše ko ludi

Moj prijatelj već 3 godine grije poslovni prostor convektorima altlantic koje je u Mosatru kupio u nekoj firmi koja je zastupnik i serviser istih...
On se u njih kune...
ne kosristi plinsko grijanje koje je rpije koristio i koje ga odralo jer su plafgoni poslovnoga prostora visoki...
njegova potrošnja sve tri godine je u optimumu grancije konvektora...
ne misli mjenjati iste...čak šta više on nama svima truni odvano kako trebamo preći na struju[sm=smiley36.gif]




elmaL -> RE: Konvektori (5.5.2014 10:34:19)

Konvektori su super stvar, za zagrijati sobu recimo, jos kad nemas mogucnost centralnog grijanja, niti grijanja na drva, klima je [sm=zmeden.gif]

Mi ih imamo u sobama, zimi je dovoljno malo da ukljucimo pred spavanje, u roku 5min se ugrije, a kad se E rodio, tokom zime bismo drzali na 2-3 tako da se on sam pali i gasi kad se ugrije prostorija ili ohladi.

U starom stanu smo imali Vaillant i odlican je [sm=bravo.gif] sad smo jos uzeli jedan za drugu sobu Bosch, bio je na akciji u Sarajevu u nekoj radnji oko Nove godine, bas je bio povoljan.




MicoTico -> RE: Konvektori (5.5.2014 11:07:53)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: lelma

Sad mi rece jedan majstor da atlanticovi prve godine su super, a nakon toga počinju da troše ko ludi

Moj prijatelj već 3 godine grije poslovni prostor convektorima altlantic koje je u Mosatru kupio u nekoj firmi koja je zastupnik i serviser istih...
On se u njih kune...

Mi imamo iste i zadovoljni smo.




hampsi -> RE: Konvektori (6.5.2014 0:00:56)

Mi komplet stan grijemo Atlantic konvektorima. Najveci racun za struju je bio 250 KM, a potrosaci: 2 bojlera, 2 masine, susilica, pegla, 5 konvektora i jos sve one sitnice u domacinstvu. Mi zaista prezadovoljni. Prije smo za plin, za zagrijavanje samo jedne prostorije, placali do 180 KM. Ima firma u Mostaru Nobil (mislim da je ta), koja je zastupnik.




gvendolina -> RE: Konvektori (6.5.2014 8:03:24)

mi smo uzeli konvektor u Merkuru na stupu, prema preporuci prijatelja. super grije a jos nije stigao racun pa cemo tek vidjeti potrosnju. a ovo su takodje italijanski a dosta su povoljni




Nela450 -> RE: Konvektori (24.2.2015 10:08:40)

Imam jedno pitanje, nisam primjetila je li neko pisao o tome ali mene zanima necije iskustvo po pitanju potrosnje konvektora, tacnije jeli manje trosi ako konstantno radi na niskoj temperaturi ili ako palis-gasis po potrebi? Jeli zapravo njihova poenta da su konstantno upaljeni ili? Pozz [sm=smiley1.gif]




Nela450 -> RE: Konvektori (1.3.2015 0:15:24)

Imam jedno pitanje, nisam primjetila je li neko pisao o tome ali mene zanima necije iskustvo po pitanju potrosnje konvektora, tacnije jeli manje trosi ako konstantno radi na niskoj temperaturi ili ako palis-gasis po potrebi? Jeli zapravo njihova poenta da su konstantno upaljeni ili? Pozz[sm=smiley1.gif]




R&T@ -> RE: Konvektori (1.3.2015 8:53:08)


IZVORNA PORUKA: Nela450
je li manje trosi ako konstantno radi na niskoj temperaturi


Da...

Kao i elektricni bojler...
Ali jacina, velicina konvektora treba biti odgovarajuca za kvadraturu prostorije...




MicoTico -> RE: Konvektori (2.3.2015 8:53:40)

Mi planiramo aBd invertore ugraditi. Imamo konvektore sad, ali po iskustvima nama bliskih ljudi, čini nam se da nam je to i bolja i jeftinija varijanta.




Stranica: [1]