POKLON (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


HNF -> POKLON (20.6.2014 15:48:42)

Ne mogu da pronadjem da li ova tema vec negdje ima, pa cu ovdje pitati. Treba mi savjet sta pokloniti mladom bracnom paru koji se tek vjencao. Oni zive daleko, u inostranstvu, pa bih ja taj poklon poslala, avionom po prijateljima. Oni su jako imucni, bogati, znaci sve imaju. Sta god sam mislila, oni to imaju, sve im je kupljeno i opremljeno kao u filmovima [sm=smiley36.gif]. Ali meni treba nesto, neka bar sitnica, detalj,za uspomenu, jer su mi jako dragi. Svaki savjet dobrodosao.




Galicia -> RE: POKLON (20.6.2014 16:08:08)

Uvijek mozes neku lijepu sliku malu kupiti i poslati.




canim -> RE: POKLON (20.6.2014 16:37:05)

Slazem se, sliku sa sebiljom, mostarom ili slicno, kud ces ljepse [sm=smiley1.gif]




Super Beba -> RE: POKLON (20.6.2014 16:47:26)

Kako krenuste priču sa slikom, sjetih da, ako su muslimani, lijepe su i levhe kao poklon...

E sada, slati umjetničke slike u inozemstvo iz BiH (sve da si ih i ti naslikala) je prekomplikovano, jer moraš imati potvrde MIP-a, M. kulture i obrazovanja, klinaca, palaca..Pa se prvo oko toga raspitaj, jer umjetničke slike spadaju pod posebnim carinskim režimom prilikom uvoza i izvoza....




Super Beba -> RE: POKLON (20.6.2014 16:50:56)

A da, možeš im poslati onaj (ukrasni) set fildžana sa džezvom:

[img]http://shop.oaza.rs/user/include/narodnaradinost/FILDZANI%206%20OS%20VELIKA.JPG[/img]




canim -> RE: POKLON (20.6.2014 16:51:11)

Ja sam slike upakovane u ukrasni papir nosila vise puta preko granice bez problema, isla sam avionom, ja mislim da je problem slanje postom a ne kad se licno nosi a i levhe mogu biti naslikane.




koka i po -> RE: POKLON (20.6.2014 21:29:50)


IZVORNA PORUKA: Super Beba

Kako krenuste priču sa slikom, sjetih da, ako su muslimani, lijepe su i levhe kao poklon...

E sada, slati umjetničke slike u inozemstvo iz BiH (sve da si ih i ti naslikala) je prekomplikovano, jer moraš imati potvrde MIP-a, M. kulture i obrazovanja, klinaca, palaca..Pa se prvo oko toga raspitaj, jer umjetničke slike spadaju pod posebnim carinskim režimom prilikom uvoza i izvoza....




ne moras.poslali smo ih tonu bez toga.ako su ulja na platnu skines ih sa blinda(nece se pokvariti) i upakujes u kartonsku rolu.nikakav problem preko granice niti u avionu.




Galicia -> RE: POKLON (20.6.2014 21:44:32)

ne moras.poslali smo ih tonu bez toga.ako su ulja na platnu skines ih sa blinda(nece se pokvariti) i upakujes u kartonsku rolu.nikakav problem preko granice niti u avionu.


I ja sam ovako dosta puta i slala i putovala.

Ne mora to biti neka velika slika, nego eto samo nesto znacajno, da je njima drago, a da nije neka dzidza sto kupi prasinu.




HNF -> RE: POKLON (21.6.2014 13:47:15)

hvala vam svima, najvjerovatnije ce biti neka slika, nisu muslimani, pa ne mogu ta vjerska obiljezja. u svakom slucaju hvala. evo kupila sam cestitku,hehe.




Stranica: [1]