Problematična sestra (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


zivotnisan -> Problematična sestra (23.8.2014 11:39:42)

Drage moje, imam veliki problem, i ja i moja majka. Naime, moja sestra (23. god) postala je jako problematična. Inače je bila uvijek umaženija. Nedavno nam je otac tragično preselio i od tada je ona nepodnošljiva. Kao da mene i majku okrivljuje što nema oca. S druge strane jako je iskompleksirana, ne želi da radi. Ima završenu višu školu sa kojom se kod nas u Bosni bukvalno jako teško može naći posao. Ona ne želi da radi ništa drugo, ni kao trgovac, ni ništa. Po čitav dan tipka mobilni i internet, po kući slabo šta radi i sve joj je problem. Ako joj se na to ukaže, ona napada, svađa se, čak počne i da prijeti u smislu kako mi njoj govorimo da ona treba da radi bilo šta da bismo je ponizili i kako ćemo se mi nje riješiti. A nikad neće raditi bilo šta jer je to za nju nisko, pa makar crkla, tako govori. Inače je jako teška finansijska situacija, jedva se režije i osnova plaća. Na mamu svaki dan istresa frustracije. Ako mama sebi priušti nešto da se odmori, ona će nju isprovocirati, nagovoriti joj svašta, nasikirati je maksimalno. Milion put sam na razne načine s njom pokušala pričati, ali ništa nije uspjelo, sve je završilo svađom da sam joj neki dan, nakon što me izvrijeđala do maksimuma, rekla da nema više sestre. Doktoru neće da ide. Ne znam šta da radim. Pomozite..




koka i po -> RE: Problematična sestra (23.8.2014 15:03:39)

kao prvo.... iskljucite psihicki problem.
kao drugo...pustite je da se malo napati pa da se spusti na zemlju.
kao trece...prestanite da joj ugadjate i neka se za sebe izbori sama.

najveci haram je tako postupati prema rodjenoj majci ,taman da je ne znam ti kakva.vjerovatno nema postovanja prema rodjenoj majci....pa izgradite joj ga vi.kako? ovo pod rednim broje dva i tri.
kada sve to prezivi sama onda ce vidjeti koliko je vazna majka i koliko je sretna sto ima nekoga koji ce joj i poslije svih zivotnih s**** biti prijatelj i potpora.

p.s....s obzirom da jako volim svoju majku da je tvoja sestra moje dijete ja bih je namlatila ko vola u kupusu(bez uvrede).




ziki -> RE: Problematična sestra (23.8.2014 17:03:23)


IZVORNA PORUKA: koka i po

kao prvo.... iskljucite psihicki problem.
kao drugo...pustite je da se malo napati pa da se spusti na zemlju.
kao trece...prestanite da joj ugadjate i neka se za sebe izbori sama.

najveci haram je tako postupati prema rodjenoj majci ,taman da je ne znam ti kakva.vjerovatno nema postovanja prema rodjenoj majci....pa izgradite joj ga vi.kako? ovo pod rednim broje dva i tri.
kada sve to prezivi sama onda ce vidjeti koliko je vazna majka i koliko je sretna sto ima nekoga koji ce joj i poslije svih zivotnih s**** biti prijatelj i potpora.

p.s....s obzirom da jako volim svoju majku da je tvoja sestra moje dijete ja bih je namlatila ko vola u kupusu(bez uvrede).


potpis od do.

Pustite je da lupi glavom u zid, drugacije neće nauči.

Jako sebično ponašanje u takvom trenutku. Obzirom da sam sličan trenutak prolazila sa mamom i sestrama i kako smo se tad ponasale, a i druge bliske mi osobe, najradije bi je osamostalila na silu[sm=hudicek1.gif]




Galicia -> RE: Problematična sestra (23.8.2014 18:24:52)

p.s....s obzirom da jako volim svoju majku da je tvoja sestra moje dijete ja bih je namlatila ko vola u kupusu(bez uvrede).




Pametno. Inace se sve rijesava udaranjem, namlacivanjem, saketanjem &Co.
Ako ti mlatis svoju djecu, i svog muza, i svoje bliznje, ne moras davati drugima savjete da to isto urade.
A ti inace radis u obdanistu jel? Jel treba ovo javno negdje da stavimo da se treba svako mlatiti ko ne slusa?


A savjet za ovu sestru, samo je pustiti jedno vrijeme, tj ignorisati, i ako se ne promjeni, na ulicu. Nikakvo udaranje, nikakva nasila nju nece promjeniti dok se ona sama ne promjeni. Sretno.





jasmin -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 12:48:00)


IZVORNA PORUKA: Galicia

p.s....s obzirom da jako volim svoju majku da je tvoja sestra moje dijete ja bih je namlatila ko vola u kupusu(bez uvrede).




Pametno. Inace se sve rijesava udaranjem, namlacivanjem, saketanjem &Co.
Ako ti mlatis svoju djecu, i svog muza, i svoje bliznje, ne moras davati drugima savjete da to isto urade.
A ti inace radis u obdanistu jel? Jel treba ovo javno negdje da stavimo da se treba svako mlatiti ko ne slusa?


A savjet za ovu sestru, samo je pustiti jedno vrijeme, tj ignorisati, i ako se ne promjeni, na ulicu. Nikakvo udaranje, nikakva nasila nju nece promjeniti dok se ona sama ne promjeni. Sretno.



A ovo nije nasila [sm=smiley36.gif] ?




Galicia -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 13:42:26)

Ne bukvalno, nego iz kuce dw izadje, tj da se snadje za novi dom.




Hanady RR -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 16:46:18)

23 godine...
čitav insan, pravno i poslovno sposoban...
ima i završenu školu, zvanje stečeno u rukama...
ja bi njoj dala rok da se zaposli...kakv takav posao i iz kućče se mrdne i dala joj obveze i računa i punjenja frižidera i heljab na sofri
mobitel ogranilčila intenret isključila...u teškoj finansijskoj situaciji ima mobitel i internet jedan 23 -trogodišnji oprosti što ću reći parazit...
a iz tvog opisa sestre ja ne vidim trunke ljubavi prema njoj...
sve žuvo negativno svi iznjela...mislim 23 godine je znaš...mora biti nešto pozitivno da sa tom setsrom razmjeniš, priđeš joj i razgovraš sa njom





salmy -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 17:47:10)


IZVORNA PORUKA: Galicia

p.s....s obzirom da jako volim svoju majku da je tvoja sestra moje dijete ja bih je namlatila ko vola u kupusu(bez uvrede).




Pametno. Inace se sve rijesava udaranjem, namlacivanjem, saketanjem &Co.
Ako ti mlatis svoju djecu, i svog muza, i svoje bliznje, ne moras davati drugima savjete da to isto urade.
A ti inace radis u obdanistu jel? Jel treba ovo javno negdje da stavimo da se treba svako mlatiti ko ne slusa?


A savjet za ovu sestru, samo je pustiti jedno vrijeme, tj ignorisati, i ako se ne promjeni, na ulicu. Nikakvo udaranje, nikakva nasila nju nece promjeniti dok se ona sama ne promjeni. Sretno.



Bgt Gali na osnovu cega si zakljucila da Koka mlati svoje ukucane'?




Galicia -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 17:49:12)

Pa nije joj stran termin mlacenja. Znaci iz kuce donosi te metode vaspitavanja.




Galicia -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 17:56:01)

Ma hebe mi se na kraju krajeva, neka svako rsdi sta zeli.
Ali znam da fizicko nasilje moze donijeti samo kontra efekat.
Cak sta vise jezim se i od same prijetnje na fizicko zlostavljanje a kamoli da sestra sestru izmlati.
Mislim, ako ta sestra nece da zivi normalnim zivotom kao i svi ostali ljudi, koji rade, placaju racune, bore se za svakodnevnicu itd itd. Otvoriti sirom vrata i neka ide tamo gdje ce moci zivjeti kao parazit. To je jasno kao dan.
Samo ne znam kako ce sljiva na oku, slomljena ruka rijesiti problem?

A onaj ko odobrava fizicko zlostavljanje, taj ga i sam primjenjuje.




salmy -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 17:56:18)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Pa nije joj stran termin mlacenja. Znaci iz kuce donosi te metode vaspitavanja.


Ako iz kuce nosimo metode vaspitanja..po meni je tvoja recenica 100 puta gora od kokine

"i ako se ne promjeni na ulicu"..cuj na ulicu?? onako izbaciti je iz kuce[sm=smiley13.gif]




Galicia -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 18:16:11)

Procitaj gore, nije bukvalno na ulicu, nego iz kuce, neka se snadje.
I sto ce u kuci 23 joj godine.

Jel i ti odobravas udaranje?




Mirkica -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 19:48:14)

niit bih je udarala niti izbacila iz kuce , koliko mi je poznato i nemaju pravo da je izbace iz iste jer je njena koliko i sestrina , samo joj ne bih davala novac dok se ne sabere , imala bi da jede i pije neke extra zelje JOK , svak se nauci pameti kad ga udaris po dzepu .




Hanady RR -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 20:20:50)


IZVORNA PORUKA: Mirkica

niit bih je udarala niti izbacila iz kuce , koliko mi je poznato i nemaju pravo da je izbace iz iste jer je njena koliko i sestrina , samo joj ne bih davala novac dok se ne sabere , imala bi da jede i pije neke extra zelje JOK , svak se nauci pameti kad ga udaris po dzepu .

znači roditelj napravi kuću i u toj kući možemo da živimo ko parazaiti do kada god hoćmo jer kad umre taj roditelj to je i na papriu naše...

e ja ne znam da je to tako kako ti navodiš...ja znam i roditelje koji su rasprodali imovinu da im djeca paraziti konačnu počnu da žive i rade i stavraju a ne čekaju na gotovs




Galicia -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 20:47:40)

Slazem se sa hanady.
Nije ovdje poenta cija je imovina, nego nepostovanje sestre i mame. Paraziti samo zive ovako kao ova 23 sestra, izvoljeva, nepostuju, dere se, itd. Jos vidi da su joj mama i sestra u poteskocama finansijskim, a ona ne pomaze. Treba kratko i jasno otvoriti vrata i reci joj nek zivi negdje drugo tako, nek terorise, izvoljeva, i budalese nekog drugog, a svoje voljene nece. Snasla bi se ta u roku od 15 minuta. Udaranjem se nista ne postize. A na samu pomisao da neko mog brata savjetuje da me izmlati, mi je sasvim odvratna.




minja_ -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 21:14:31)

Ne mogu je istjerati, jer je polovina ocevog dijela njena, tj. cetvrtina kuce.
Postoji li iko od porodice ko bi s njom mogao razgovarati? Smrt roditelja je jedan od najtraumaticnijih dogadjaja, neko se brzo presabere i preuzme odgovornost za sebe, neko krene tezim i pogresnim putem. Ne zelim da je pravdam, ali ima svakakvih dvadesetrogodisnjaka, i zrelih, neko u njenim godinama ima dijete od pet godina, a neko je sasvim infantilan. Koliko joj je tvoj razvod promijenio svakodnevnicu? Ima li zbog toga promjene na njoj, otpora i slicno?
Ponasa se infantilno, kaznjava tebe i majku zbog zivotnih promjena koje ste dozivjeli. A vjerovatno je majka kroz odrastanje preuzimala sav teret zivota a sestra to nikad nije znala cijeniti.
i ja bih ukinula internet i mobitel, ishranu i higijenu na osnovno. Otpor bih joj pokusala slomiti smireno, koliko god ona histericna bila i sta god vam rekla. Mora izaci iz zone komfora, ma kako da protestvuje.




Mirkica -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 21:32:46)

IZVORNA PORUKA: Galicia

Slazem se sa hanady.
Nije ovdje poenta cija je imovina, nego nepostovanje sestre i mame. Paraziti samo zive ovako kao ova 23 sestra, izvoljeva, nepostuju, dere se, itd. Jos vidi da su joj mama i sestra u poteskocama finansijskim, a ona ne pomaze. Treba kratko i jasno otvoriti vrata i reci joj nek zivi negdje drugo tako, nek terorise, izvoljeva, i budalese nekog drugog, a svoje voljene nece. Snasla bi se ta u roku od 15 minuta. Udaranjem se nista ne postize. A na samu pomisao da neko mog brata savjetuje da me izmlati, mi je sasvim odvratna.


nisam ni mislila da jeste , samo sam se nadovezala na post od tebe i koke i dala zakljucak , ne znam u cemu je problem .




Mirkica -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 21:40:46)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Mirkica

niit bih je udarala niti izbacila iz kuce , koliko mi je poznato i nemaju pravo da je izbace iz iste jer je njena koliko i sestrina , samo joj ne bih davala novac dok se ne sabere , imala bi da jede i pije neke extra zelje JOK , svak se nauci pameti kad ga udaris po dzepu .

znači roditelj napravi kuću i u toj kući možemo da živimo ko parazaiti do kada god hoćmo jer kad umre taj roditelj to je i na papriu naše...

e ja ne znam da je to tako kako ti navodiš...ja znam i roditelje koji su rasprodali imovinu da im djeca paraziti konačnu počnu da žive i rade i stavraju a ne čekaju na gotovs


to sto ti pises je stvar morala i nase svijesti , nase dobre volje , a zakon je nesto sasvim drugo ne znam sto oplete po meni . A na krajeva nismo tema mi vec ove sestre .




Galicia -> RE: Problematična sestra (24.8.2014 22:18:50)

Kako nema pravo da joj kaze da izadje iz kuce ako nema namjeru da postuje ljude u njoj?
I kako joj njena savjest da da zivi na racun drugih a nista ne pridonosi, a pri tome jos vrijedja ljude koje je hrane?




milenium -> RE: Problematična sestra (25.8.2014 0:47:09)

pod 1. isključite internet
2. tko joj daje novac za mob.za bon? ne dajite više!
3. nek opere barem suđa nakon ručka.želiš jesti,ok al barem suđe operi,majci olakšaj il nešto barem uradi
4. tko joj sprema sobu,pere veš? svoje perite njeno ne! pa izvolite gospođite živite kao dama,ni skim ne komunicirajte,tipkajte,i uživajte.

možda ja malo grubo ali nema ona tolko malo godina da je žalim.neke njenig god imaju i djecu.

znate onaj vic,žena i muž nisu komunicirali,kad je on pošao spavati napisao joj na papirić ''probudi me ujutro u 7''.sutradan zakasnio,na stolu nađe papir piše''ustaj, a kad dođeš s posla ručak te čeka u kuharici na 125. stranici'' :D




Mirkica -> RE: Problematična sestra (25.8.2014 7:10:08)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Kako nema pravo da joj kaze da izadje iz kuce ako nema namjeru da postuje ljude u njoj?
I kako joj njena savjest da da zivi na racun drugih a nista ne pridonosi, a pri tome jos vrijedja ljude koje je hrane?


kao sto ti minja napisa , ja je nisam branila , samo kazem kako stavri stoje .Znaci treba to drugacije hahhahahahah ma ja ba daju joj pare za handy , intrnet ima bezbel i kabolovsku , sminka joj treba hahahhaha , i meni se neko zali a mlada hoce se i obuci , i sta da joj rade pa ukines to sve , prvi bi handy letio u wc, UMRO IM JE SKORO OTAC mozda je bila vezana za oca , mozda je nesto puklo u njoj mozda neka psiha sta ja znam, treba imat strpljenja i polako sa njom jer tako je vaspitana da nikom nista ne pomaze valja to sad promjeniti, djete joj je ona ga je usrala tako reci (ona ga vaspitavala ) ne moze ga ubiti . Toliko od mene na ovu temu .




Stranica: [1]