ultrazvuk bebinih kukova (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


irenaSA -> ultrazvuk bebinih kukova (18.11.2014 13:33:21)

Drage mamice,

kako sam se u posljednje vrijeme suočila sa mnogim NOVIM medicinskim trendovima[sm=zmeden.gif] tako me je pored informacije da se nemliječna hrana uvodi sa 17 tjedana iznenadila informacija od prije neki dan na sarajevskoj Ortopediji da se bebama sada rade dva pregleda ultrazvukom kukova.
Naime, jedan sa nepuna dva mjeseca tj. sa 6 tjedana a drugi do kraja četvrtog mjeseca. Naime, i to je NOVI medicinski trend...

Da li su Vama ako ste snimale bebama kukove u posljednje vrijeme na sarajevskom kliničkom isto rekli?

Bebac je imao uredan nalaz - mislim da su mu kukovi na donjoj granici normalnog stepena 60.

Ako još koje dijete rodim vjerujem da će se sve promijeniti...krenulo ih je s ovim TRENDOVIMA




Medić* -> RE: ultrazvuk bebinih kukova (18.11.2014 13:35:39)

Oba puta radili uz kukova po jednom i to oko 3 mj. Vise nismo. I ja sada cujem rade po dva puta.
Ja se porodila prije 16 mj, i samo jednom radila kao sto rekoh.




pepika -> RE: ultrazvuk bebinih kukova (18.11.2014 13:36:36)

Ja sam bebu vodila na snimanje kukova sa 2 mj i tad su mi rekli da je kontrola za 2 mj. Tj sa 4 mj. Idemo ovi dana. A nije svakom isto. Neko ide ponovo za 6 mj. I kod nas je sve bilo urednu na prvom utz.




irenaSA -> RE: ultrazvuk bebinih kukova (18.11.2014 13:47:34)

Pa i ja sam se zabrinula kada su mi rekli da dodjemo ponovo za dva mjeseca - odmah čovjek pomisli da nešto nije uredu...Kada sam pitala zbog čega se snimaju dva puta jer sam sa prvim djetetom snimila jednom i bilo je sve ok...samo su rekli da je to sada praksa a evo kako vidim i vi ste se suočile sa istom praksom...sreća pa je u pitanju ultrazvuk a ne rendgen.
Meni ovo više sliči da oni prikupljaju podatke za svoje specijalizacije, magisterije i doktorate što ni slučajno ne bi smjeli bez dozvole.
Neki dan sam dobila informaciju da je doktroica krivotvorila broj analiziranih pregledanih slučajeva djece pacijenata u svom radu - kada su proivjerili u tom Domu zdravlja na Pedijatriji uopće nije bilo toliko prijavljene djece sa tom nekom dijagnozom..[sm=smiley5.gif]
Isto je po pitanju širokog povijanja?
Sa prvim djetetom rekli su mi kako ne trebam povijati dijete sa svedskom i tetra pelenom jer se beba presvlači više puta za razliku od nekada i time vježba kukove...
Sada insistiraju sa širokim povojem...
Kakva su vaša iskustva da li i kako ste široko povijale svoje bebe?




Medić* -> RE: ultrazvuk bebinih kukova (18.11.2014 13:48:38)

Meni obrnuto rekli. Sa prvim prije 6 godina da ide siroko povijanje, sa drugim da ne treba. Tako sam i radila.




MicoTico -> RE: ultrazvuk bebinih kukova (18.11.2014 13:53:45)

IZVORNA PORUKA: pepika

Ja sam bebu vodila na snimanje kukova sa 2 mj i tad su mi rekli da je kontrola za 2 mj. Tj sa 4 mj. Idemo ovi dana. A nije svakom isto. Neko ide ponovo za 6 mj. I kod nas je sve bilo urednu na prvom utz.

Isto je meni bilo da oboje djece.




Hanady RR -> RE: ultrazvuk bebinih kukova (18.11.2014 13:55:33)

http://www.ringeraja.ba/forum/m_55846/mpage_4/tm.htm




Stranica: [1]