Vaginalni pregledi u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Pravnica -> Vaginalni pregledi u trudnoci (25.12.2014 11:19:55)

Drage moje, u 32 tt sam i zanima me kada se prakticiraju vaginalni pregledi... Konkretno ja sam imala samo jedan u 12 tt, i to onom vaginalnom sondom... od tada me niko nije gledao dolje (sto meni ne smeta, naprotiv). Sada idem na pregled svake dvije sedmice, s tim sto je to uglavnom UZ ili konsultacija sa doktorom. Dal to ovisi od doktora koji vodi trudnocu ili ima neki univerzalni protokol? Pisite koliko su vas cackali dole [sm=smiley36.gif] da ne bih sta propustila, hihi...




irenaSA -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (25.12.2014 11:39:39)

Upravo kao što si napisala...kad si u terminu onda provjeravaju koliko si otvorena neki gi to rade od 34 tj. a neki od 38 sve zavisi...




muhica7 -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (25.12.2014 12:33:04)

ja sam u 38.sedmici trudnoce i mene su svaki put i vaginalno pregledali bas svaki put. hvala bogu do sad je bilo sve uredu. ja mislim da to zavisi od doktora svaki ima svoj nacin rada




ijaa -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (1.1.2015 20:34:19)

i kod mene je pred kraj trudnoce gledalo vaginalno mozda 2-3 puta, ali kada su bolovi poceli cini mi se da sam ko turisticko mjesto bila, ko je god stigao cini mi se gledao je....to ti postane u tim trenutcima svejedno....jer jedino na sta mislis da sto prije prodje [sm=smiley36.gif]




Pravnica -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (1.1.2015 21:24:55)

Moj sljedeci pregled je u 34. sedmici... a posto nemam jos nikakve "simptome" mislim da ce biti samo UZ jer jos sam u domu zdravlja na redovnim kontrolama... a mislim da cu od 36. sedmice ici na GAK?




ijaa -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (1.1.2015 21:37:23)

ma ne gledaju puno bar u nasoj bolnici, je li ti pocelo raditi ctg bebe, oni vide na UZ koliko bi beba mogla biti spustena i ako sumnjaju onda gledaju ginekoloski i mjere nekom zeljeznom spravom da li si otvorena ja sam pocetkom 9. tog mjeseca bila otvorena 2 prsta, tada me je gledala ginekoloski jer sam se okliznula malo se raskoracila i prepala se...




Pravnica -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (1.1.2015 21:55:33)

Nisam jos radila ctg, to cu aBd kad predjem na GAK na kontrole. Ma pretpostavljam da ce od 9. mjeseca krenuti ucestaliji i detaljniji pregledi... al neka... sve sam blize cilju [sm=smiley36.gif]




ijaa -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (2.1.2015 17:18:21)

kod nas je svako dvije sedmice, onda kada prodje termin svake sedmice i tako...ali ja sam rodila na terminnn ...zapravo 19 tog termin bio, a ja 18tog rodila hiii :) Sretnooo !!!!




irenaSA -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (9.1.2015 12:15:51)

http://www.ringeraja.ba/forum/m_212852/mpage_2/key_/tm.htm




Pravnica -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (18.2.2015 22:31:16)

Ovu temu sam otvorila iz znatizelje... ocekivajuci na svakoj sljedecoj kontroli taj vaginalni pregled... i evo me u 40 tt i jos uvijek nisam gledana odozdo... Najavljeno mi je da dodjem na termin pa ce me pogledati... Sto meni i odgovara, ne bunim se [sm=smiley1.gif] Nadam se da cu biti ista otvorena...




rose -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (19.2.2015 10:49:08)


IZVORNA PORUKA: Pravnica

Ovu temu sam otvorila iz znatizelje... ocekivajuci na svakoj sljedecoj kontroli taj vaginalni pregled... i evo me u 40 tt i jos uvijek nisam gledana odozdo... Najavljeno mi je da dodjem na termin pa ce me pogledati... Sto meni i odgovara, ne bunim se [sm=smiley1.gif] Nadam se da cu biti ista otvorena...



ma da na termin te i gledaju...a mozda malo i isprovocraju porod...zato nece ranije




MicoTico -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (19.2.2015 10:50:15)

Kod nas je praksa da te na svakom pregledu, pregledaju i vaginalno.




rose -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (19.2.2015 17:30:43)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Kod nas je praksa da te na svakom pregledu, pregledaju i vaginalno.



kod moje doc od 16-e sedmice ide pregled preko stomaka... mislim da ce nekad za koju sedmicu uzet bris i to je to do poroda ...papa sam uradila kad sam dosla na potvrdu trudnoce




Snowflake84 -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (29.4.2015 20:14:06)

Od samog pocetka moje trudnoce pregled se sastoji od pregleda vag.sondom i preko stomaka.

Znaci svaki put isto.




Arija84 -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (11.5.2015 16:36:32)

Na početku su mi samo radili pregled vaginalno, pitala sam prošli put na pregledu koliko se često rade pregledi vaginalno, kažu da nema potrebe jer sve vide kroz ultrazvuk, još jednom pred kraj trudnoće.. valjda tako treba [sm=zmeden.gif]
Drugarica mi je rekla da joj je krenuo porod nakon vaginalnog pregleda, ali već je bila u 9 mjesecu.




Bubydina -> RE: Vaginalni pregledi u trudnoci (13.5.2015 23:05:00)


IZVORNA PORUKA: Arija84

Na početku su mi samo radili pregled vaginalno, pitala sam prošli put na pregledu koliko se često rade pregledi vaginalno, kažu da nema potrebe jer sve vide kroz ultrazvuk, još jednom pred kraj trudnoće.. valjda tako treba [sm=zmeden.gif]
Drugarica mi je rekla da joj je krenuo porod nakon vaginalnog pregleda, ali već je bila u 9 mjesecu.

Ako su trudnoće uredne,nema potrebe za pregledima(bar kod nas je tako)
moja [sm=nosecka.gif] je bila malo drukčija,pa sam imala hrpu uzv,i pregleda,
a kad su mi trebali pokrenuti porod,ti pregledi su bili malo grublji,
ipak mi nisu pomogli[sm=smiley36.gif]




Stranica: [1]