RE: odnos snahe i svekrve (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


magicalani -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:06:35)


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Finepex

Ako tvoji roditelji tebe nisu natjerali da se vratis kuci nakon dva pobacaja, reci cu samo da mora il da i sama imas jezik, pa ti se roditelji nisu umijesali, ili nam jos dosta toga krijes.


Ne kontam!?
Jel samo ja ne kontam?! Ili?!

ne konta niko, ali se kolektivno smijemo[sm=smiley36.gif]




hanabanana -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:08:47)

Dobro je, ja kontala do mene - ko plavuša. [sm=smiley36.gif]




palachinken -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:11:10)

Ja da izgledam ko zaova, jos bih manje na sebe stavljala [sm=smiley36.gif]




Isha -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:14:37)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja da izgledam ko zaova, jos bih manje na sebe stavljala [sm=smiley36.gif]

[sm=bravo.gif][sm=jezicek.gif]




hanabanana -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:15:33)

Stari ljudi bi rekli: da se pamet može i kupiti, opet bi svako svoju kupio.




mala curica -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:17:23)

IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: mala curica

Opet sigurna doticna....
Hvala Bogu pa ti nemas nikakvih problema......sve ti je idealno.
Najbitniji tretman koji ja imam i koji zelim je od strane mog muza.Zar to nije dovoljno?


Mogu te i tu pitati, i dati isti primjer oblacenja, ako tvom muzu ne smeta kako se oblacis. O kakvim "nazovikulturama" , "ahlaku" , "izmisljenim obavezama" prema svekru i svekrvi se prica ? Zar ne plasiras dvostruke arsine?


Sto se tice oblacenja u mom odnusu snaha-svekar/svekrva i ostala porodica da se pred njima oblacim prikladno,a sta to podrazumijeva?
Nisam pokrivena,pristojnu majicu bez dekoltea(tuniku) trenerka,farmerke,ljeti do koljena kratke pantalonice.
Pred muzem kratke uske suknjice helanke,majice sa i bez dekoltea......
Kada znam da ce njegovi doci odmah se presvucem.
To je postovanje prema njegovima(cak i svekrve )
A kcerka neka se oblaci kako zeli,a ja to ne mogu.
Mm nikada nije govorio kako se trebam pred njegovima oblaciti.

Malo mi ovo oblacenje ne uklapa se u temu odnos snaha/ svekrva [sm=smiley1.gif]




Finepex -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:29:26)

IZVORNA PORUKA: Medić*

Zasto se onda zamaras drugima i njihovim oblacenjem, odnosima?
Eto navodis da ti sama nemas problema pa hBg uzivaj. Drugi ce se nekako izboriti sa svojim problemima ako ih imaju.
İli te ipak nesto tisti a ne zelis navesti primjer pa preko drugih primjera malo ?[sm=smiley1.gif]
Opusti se. Kako ti se na sabahu da razmisljati i pisati o nekim negativnim stvarima i primjerima[sm=smiley1.gif]
LP

Ono sta sam ja vidjela da osobe koje imaju problema, trce pred rudu. [sm=smiley1.gif] Osobe koje su redovno pratile svaki moj navod, shvatile su zasto sam pocela od price da se svekrva pita sve dok si ti pod njenim krovom. Da se mijesa, da je to normalna, prirodna pojava. da se to ocekuje. da su "svi" u toku. Ipak jedna je kuca. do toga kako imas zena koje su pokrivene a moraju hodati obucene pred svekrom i djeverovima na +30,ovo ono, al na kraju, one koje su svoje ledja poturile najbolje znaju o cemu pricam, pisale su u komentarima, i kako im se vratilo, ipak spadam medju one koje detaljno citaju. Drugo, zasto sam navela osobe kojima drugi kroji kako ce se obuci, dala sam i obrazlozenje. A evo i islamskog stava da zena moze hodati sa dekolteom i da to nema veze sa ahlakom:


Stidni deo zene ispred bliskih muski clanova (osobe s kojima se ne moze sklopiti brak), kao sto su:otac, brat, sin, amida (ocev brat), majcin brat, unuk, sin od supruga iz drugog braka, zet i td.Sastoji se od prostora između pupka i koljena, stomak i leđa.Tako, da je zeni dozvoljeno da pokazuje svoje sledece dijelove tijela ispred takvih osoba: glave, kosu, lice, vrat, prsa (grudi), ramena, ruke, podlaktice i noge ispod koljena.Nebi bilo dozvoljeno da pokazuje stomak, leda ili deo izmedu pupka i koljena". (Reference, See: al-Fatawa al-Hindiyya, 5/328 & al-Hidaya, 4/461).


Imam al-Quduri (Neka Allah bude milostiv njemu), izjavio:Nema ničeg lošeg u dodirivanju onim dijelovima da su dozvoljeni za gledanje".(Reference-Mukhtasar al-Quduri).

To ukazuje na to da grudi i područja koja je paralelna s ledima nisu ukljucene u stidni deo tijela, i da grudi nisu ukljucene u stidni deo tijela.I nema sumnje, je li dozvoljeno da se gleda u prsa i grudi od zenskih osoba koje nesmijes ozeniti".(Radd al-Muhtar 1/404-405)


Hocemoli sada ovu ulemu prozvati bolesnicima?

Jels ada jasno da je u islamu dekolte dozvoljen prema onome ko ti je mahrem. Ti ako kazes da se pred svekrom moras pristojno obuci.. tebi u srcu svaka izjava da li je svekar mahrem ili ne budi sumnju.
Eh sada bih ja voljela da mi neko objasni, ako se brane stavom da je svekar mahrem, zasto da snahe ne izbaci dekolte ako islam ne zabranjuje?








Hanady RR -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:36:13)

tobe tobe [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]




Skvo RR -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:36:52)

IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: Medić*

Zasto se onda zamaras drugima i njihovim oblacenjem, odnosima?
Eto navodis da ti sama nemas problema pa hBg uzivaj. Drugi ce se nekako izboriti sa svojim problemima ako ih imaju.
İli te ipak nesto tisti a ne zelis navesti primjer pa preko drugih primjera malo ?[sm=smiley1.gif]
Opusti se. Kako ti se na sabahu da razmisljati i pisati o nekim negativnim stvarima i primjerima[sm=smiley1.gif]
LP

Ono sta sam ja vidjela da osobe koje imaju problema, trce pred rudu. [sm=smiley1.gif] Osobe koje su redovno pratile svaki moj navod, shvatile su zasto sam pocela od price da se svekrva pita sve dok si ti pod njenim krovom. Da se mijesa, da je to normalna, prirodna pojava. da se to ocekuje. da su "svi" u toku. Ipak jedna je kuca. do toga kako imas zena koje su pokrivene a moraju hodati obucene pred svekrom i djeverovima na +30,ovo ono, al na kraju, one koje su svoje ledja poturile najbolje znaju o cemu pricam, pisale su u komentarima, i kako im se vratilo, ipak spadam medju one koje detaljno citaju. Drugo, zasto sam navela osobe kojima drugi kroji kako ce se obuci, dala sam i obrazlozenje. A evo i islamskog stava da zena moze hodati sa dekolteom i da to nema veze sa ahlakom:


Stidni deo zene ispred bliskih muski clanova (osobe s kojima se ne moze sklopiti brak), kao sto su:otac, brat, sin, amida (ocev brat), majcin brat, unuk, sin od supruga iz drugog braka, zet i td.Sastoji se od prostora između pupka i koljena, stomak i leđa.Tako, da je zeni dozvoljeno da pokazuje svoje sledece dijelove tijela ispred takvih osoba: glave, kosu, lice, vrat, prsa (grudi), ramena, ruke, podlaktice i noge ispod koljena.Nebi bilo dozvoljeno da pokazuje stomak, leda ili deo izmedu pupka i koljena". (Reference, See: al-Fatawa al-Hindiyya, 5/328 & al-Hidaya, 4/461).


Imam al-Quduri (Neka Allah bude milostiv njemu), izjavio:Nema ničeg lošeg u dodirivanju onim dijelovima da su dozvoljeni za gledanje".(Reference-Mukhtasar al-Quduri).

To ukazuje na to da grudi i područja koja je paralelna s ledima nisu ukljucene u stidni deo tijela, i da grudi nisu ukljucene u stidni deo tijela.I nema sumnje, je li dozvoljeno da se gleda u prsa i grudi od zenskih osoba koje nesmijes ozeniti".(Radd al-Muhtar 1/404-405)


Hocemoli sada ovu ulemu prozvati bolesnicima?

Jels ada jasno da je u islamu dekolte dozvoljen prema onome ko ti je mahrem. Ti ako kazes da se pred svekrom moras pristojno obuci.. tebi u srcu svaka izjava da li je svekar mahrem ili ne budi sumnju.
Eh sada bih ja voljela da mi neko objasni, ako se brane stavom da je svekar mahrem, zasto da snahe ne izbaci dekolte ako islam ne zabranjuje?






slabo ce ti ovde neko odgovoriti na ovo pitanje...ne znam ko bi bio adekvatan za odgovor modni dizajner, vjerska osoba ili eventualno psihijatar...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Hanady RR -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:37:42)

ne znam ko bi bio adekvatan za odgovor modni dizajner, vjerska osoba ili eventualno psihijatar.
[sm=sad.gif]




Finepex -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:38:52)


IZVORNA PORUKA: mala curica



Sto se tice oblacenja u mom odnusu snaha-svekar/svekrva i ostala porodica da se pred njima oblacim prikladno,a sta to podrazumijeva?
Nisam pokrivena,pristojnu majicu bez dekoltea(tuniku) trenerka,farmerke,ljeti do koljena kratke pantalonice.
Pred muzem kratke uske suknjice helanke,majice sa i bez dekoltea......
Kada znam da ce njegovi doci odmah se presvucem.
To je postovanje prema njegovima(cak i svekrve )
A kcerka neka se oblaci kako zeli,a ja to ne mogu.
Mm nikada nije govorio kako se trebam pred njegovima oblaciti.

Malo mi ovo oblacenje ne uklapa se u temu odnos snaha/ svekrva [sm=smiley1.gif]


Ono sto je meni zasmetalo, nisi izbrojala do deset da shvatis zasto sam ja nesta napisala, na cijoj sam strani, zasto osudjujem da neko snahi diktira kako i sta ce obuci a odmah si pocela nesta svoje piskarati.


Ne vidim razlog zasto bi se ti presvlacila u sopstvenoj kuci jer ti neko dolazi, vec ako nisi pokrivena. Druga stvar je pokrivene. [sm=smiley1.gif]

ja zaista ne vidim razlog zasto da se ti presvlacis. Zbog cega? Sta i da si u helankama. Necete napastovati.

Kako se ne uklapa u temu odnos snahe svekrve kada se ti moras presvlaciti u sopstvenoj kuci jer ti dolaze njegovi. Zasto?


Pokusaj stati u tome u kraj, valjda si za ove godine braka vidjela, trebala si shvatiti, vec ako se ti njima prilagodjavas pa te ipak nisu prihvatili kao snahu, svejedno im je za dijete, sta ja znam sta, valjda si trebala pokusati nesta drugo. da se oni tebi adaptiraju. Tvojim principima. Malo ti malo oni. Pogledaj kako ti je prosao najbolji dio braka. Nisi prihvacena. Sve si od sebe dala. Cak se presvlacis. [sm=smiley36.gif] Ali ipak, nisi prihvacena.




InLove -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:41:02)

Bogami Finex nisi ti sva svoja.




dambolina -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:42:14)

Finepex, koja je uopste poenta tvog pisanja? Sta zelis postici?




Medić* -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:42:15)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ne znam ko bi bio adekvatan za odgovor modni dizajner, vjerska osoba ili eventualno psihijatar.
[sm=sad.gif]


Umirem [sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]




Medić* -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:43:06)


IZVORNA PORUKA: dambolina

Finepex, koja je uopste poenta tvog pisanja? Sta zelis postici?


Lijeci neke svoje komplexe i situacije kroz koje mozda prolazi navodece druge primjere!




Hannica -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:43:15)

Dosta što te čita. ..još do 10 da broji...plaho, plaho.[sm=smiley36.gif]




Nedi -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:43:37)

Predugo mi ovo za citat moze li rezime u dvije recenice?




hanabanana -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:44:21)


IZVORNA PORUKA: Nedi

Predugo mi ovo za citat moze li rezime u dvije recenice?


Šta ima Nedi? Dvije rečenice?!
Nisam te prepoznala....
( od kad se nismo tipkale ;))




palachinken -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:45:45)


IZVORNA PORUKA: Nedi

Predugo mi ovo za citat moze li rezime u dvije recenice?

Fineplex u krstaškom pohodu.




Nedi -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:46:29)


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Nedi

Predugo mi ovo za citat moze li rezime u dvije recenice?


Šta ima Nedi? Dvije rečenice?!
Nisam te prepoznala....
( od kad se nismo tipkale ;))

[sm=smiley31.gif] Evo me...počela raditi pa se polako vraćam i na RR




Finepex -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:46:36)


IZVORNA PORUKA: dambolina

Finepex, koja je uopste poenta tvog pisanja? Sta zelis postici?

Snaha kroji svoju sudbinu. [sm=smiley1.gif]




ninuska -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:46:54)

[sm=smiley22.gif][sm=smiley22.gif][sm=smiley22.gif]




hanabanana -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:47:41)


IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: dambolina

Finepex, koja je uopste poenta tvog pisanja? Sta zelis postici?

Snaha kroji svoju sudbinu. [sm=smiley1.gif]


Misliš, svako je kovač svoje (ne)sreće.....pa bio zet, bila snaha, bio insan.
Ali sve ostalo ne vidim nikavu vezu.




Medić* -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:47:43)


IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: dambolina

Finepex, koja je uopste poenta tvog pisanja? Sta zelis postici?

Snaha kroji svoju sudbinu. [sm=smiley1.gif]


Bas. Pa dosla da naucis druge tom zanatu ? [sm=smiley1.gif]




LieToMe RR -> RE: odnos snahe i svekrve (24.4.2015 12:48:25)

Ja sto bi se reklo: pratim [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>