Koji mjeseci su najrizicniji??? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


Hurma -> Koji mjeseci su najrizicniji??? (8.4.2009 11:17:57)

ja sam imala jedan spontani  krajem 3-eg mjeseca...
šta kažu statistike, vi? kad ste imale spontane? Kakvi su bili simptomi?




Happy -> RE: Koji mjeseci su najrizicniji??? (8.4.2009 11:43:57)

Ja mislim da tu zaista nema pravila... Kažu da je najkritičnije pvo tromjesečje... Šta kažu statistike ne znam... Znam da je meni bilo bitno samo da prođe to prvo tromjesečje, tih famoznih 12 sedmica.. Ja sam ga ima u 19-toj sedmici/ početak petog mjeseca...




vitezanka_20 -> RE: Koji mjeseci su najrizicniji??? (12.5.2009 11:21:54)

Ja sam pobacaj imala u 5.sedmici i mislim da je prvo tromjesecje najbitnije i najkriticnije...




pokoyo -> RE: Koji mjeseci su najrizicniji??? (9.3.2010 10:27:47)

Drage moje,iako je ovo malo starija tema imam jedno pitanje. Da li je moguće da mi pređu ospice na plod iako sam ih ja bolovala još u ranom djetinjstvu? U šestoj nedjelji sam. Prijateljica mi je skoro navratila na 5 min. a njen sin je u tom trenutku bolovao od ospica,( naravno ostao je kod kuće).Iako ih je i ona bolovala u djetinjstvu, ipak se bojim.   Molim vas za savjet[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




bebacha -> RE: Koji mjeseci su najrizicniji??? (9.3.2010 10:39:14)

ja sam citala da ospice nisu opasne ni za trudnicu ni za njen plod ukoliko je trudnica vec odbolovala ospice.to sam procitala u novinama "Moja beba".bio je neki tekst o oticaju zarazni bolesti na trudnice i plod.




Skvo RR -> RE: Koji mjeseci su najrizicniji??? (7.7.2010 10:23:18)

Prebacivanje posta

[
quote]IZVORNA PORUKA: lepao

Interesuje me da li se moze sponatani desiti u 3 mjesecu, a da nema krvarenja?
Citala sam negdje da nije dobar znam ni kada se puno povraca.. Ja sam bila na pregledu u 2 mjesecu trudnoce i rekao mi je da je plod mali i da ne zna sta ce biti, a stalno povraca, pa se malo brinem.
[/quote]




sara.at -> RE: Koji mjeseci su najrizicniji??? (7.7.2010 10:27:19)


draga zeno nemoj se toliko opterecavati sa tim, pa od sinoc pises o spontanom a trudna si [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]  pa smiri se bolan sve to negativno utijece na tvoje djete, uzivaj u trudnoci i ne opterecuj se sa suvisnim pitanjima,ako imas sumnju odi doktoru da te pregleda al smiri se [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  




hanabanana -> RE: Koji mjeseci su najrizicniji??? (7.7.2010 10:58:46)

Ja sam u drugoj trudnoći povraćala do petog mjeseca.
A plod je bio takav da do kraja nisu bili sigurni u kojoj sam sedmici, a pride su se iščuđavali maloj glavici bebe.
Rodila sam dijete od 3150 g. 52 cm dugo, sasvim normalnog obujma glave.

Ne brini!




lepao -> RE: Koji mjeseci su najrizicniji??? (7.7.2010 15:30:04)

hahaha ma ja bezveze kopirala isti komentar da par stranica nisam opterecena nimalo haha...
cisto onako copy paste i jos mi je neko prebacio komentar...





anu -> RE: Koji mjeseci su najrizicniji??? (12.4.2011 10:15:09)

Pozdrav drage moje u 15.sam tjednu trudnoće imam mučninu i bol u krstima,te u malom stomaku,i strah me je.Molim Vas da mi kažete dali treba da se brinem ili je to normalno.A bol nije stalna povremena je.
Unaprijed hvala




taurus -> RE: Koji mjeseci su najrizicniji??? (12.4.2011 10:21:09)

ja bih kontaktirala svog ginekologa
mogu biti kontrakcije pa da se posavjetuješ o eventualnoj terapiji i mirovanju
zašto rizikovati





sarahel -> RE: Koji mjeseci su najrizicniji??? (14.4.2011 21:22:50)

draga anu ja bih ti preporucila da sto prije odes ljekaru... 




sarahel -> RE: Koji mjeseci su najrizicniji??? (14.4.2011 21:33:02)

ja bih nesto uopsteno da kazem o spontanom pobacaju... mozda bude od pomoci. 

uobicajeno se kaze kako je prvih 12 sedmica najrizicnije, to je tacno i zove se rani pobacaj. no medjutim postoji i kasni spontani pobacaj  koji se moze desiti do 24. sedmice. prvih dvanaest sedmica uzrocnik je najcesce genetski faktor kod bebe, dok kasnije cesto se desava da je problem do majke. pokazatelji prijeteceg pobacaja mogu biti krvarenje - sto trudnice najcesce ocekuju, medjutim isto tako pokazatelj moze biti bol u ledjima, zategnut stomak ili oticanje plodne vode (ponekada i manja kolicina na vesu vidljiva), bolovi u stomaku, grcevi koji se pojavljuju u stomaku u odredjenim vremenskim intervalima (trudovi). nazalost postoje i situacije kada trudnica ne dobije nijedan od ovih znakova npr. u slucaju missed abortus.
buduca majka se moze i treba uvijek osloniti i na svoj osjecaj, jedan pregled vise nikada nije suvisan i ne treba se nikada bojati da je dosadna svom ljekaru ili slicno.




Stranica: [1]