Da li mozemo uciniti nesto da bi uspješnost IVF bila veca? (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Amelaa RR -> Da li mozemo uciniti nesto da bi uspješnost IVF bila veca? (24.4.2015 13:34:04)

Trudilice koje su vise puta bile u postupku da li ste imali neke preparate koje ste koristile razlicito od postupka do postupka da li je bilo razlike u rezultatu npr. veci broj js, embrija, endometrija i sl?
Ja sam citala da je dosta zena osjetilo poboljsanje sto se tice js uzimanjem vitamin D, koenzim + i naravno folacin.




Vanja88 -> RE: Da li mozemo uciniti nesto da bi uspješnost IVF bila veca? (25.4.2015 20:55:26)

Amela,
Nemam iskustva sa IVF-om...ali mogu reci da Vitamin D ima veliku ulogu u organizmu ne samo za jacanje kostiju i zuba ali i na plodnost. Pomaze u razvijanju zrelih js i mislim licno da ga svako treba uzimati,povecati dozu u toku zime ali i ostalih mjeseci....Mi kada smo se trudili za bebu,ja sam i vitamin C pila naknadno i vitamin D...
Zelim ti od srca da sto prije ugledas svoj plusic i da se ostvaris kao roditelj! [sm=smiley1.gif]




malena27 RR -> RE: Da li mozemo uciniti nesto da bi uspješnost IVF bila veca? (28.4.2015 15:18:30)

Vitamini A, D i C, omega3 masne kiseline, folna, aspirin 100, puno voca i povrca, vise kretanja i setnje...u prvom, neuspjesnom postupku, sam lezala 3 dana po ET sto se u mom slucaju pokazalo apsolutno nebitnim...
U drugom postupku sam radila sve normalno, kao da se nista ne desava znaci setala, hodala, radila kucanske poslove...
Ima negdje na nekoj temi lista prehrambenih namirnica koje bi trebalo jesti prije i poslije ET i punkcije pa cu postaviti na temu.




malena27 RR -> RE: Da li mozemo uciniti nesto da bi uspješnost IVF bila veca? (8.5.2015 14:25:44)

PRIJE PUNKCIJE:

Preporučeno:
- Pivo
- Ananas (ne iz konzerve, nego svježi)
- Vitamini C, E, Q - enzim, Mg, Ca, Fe, Se, Zn, matična mliječ
- Sok od povrća (celer, repa, mrkva, krastavac i đumbir)
- Proteini: bijelo meso, jaja, soja (tofu), leća, mahunarke, klice, - poboljšavaju rast stanica
- Orašasti plodovi: Brazilski bademi, bademi, orasi (svi osim kikirikija)
- Lan, laneno ulje, sjemenke suncokreta
- Masaža stopala - Optimizam
- LCA jogurt ili obični jogurt (bez voća), rižino mlijeko, svježe mlijeko
- Pšenica,, po mogućnosti s heljdinog brašna, integralnu tjesteninu, špinat, riža, - Jabuke, kivi dnevno i naranče, grejp
- Čaj zdravac
- Đumbir i cimet (čaj)
- Soja, grah, mrkva, bundeve, dinje, marelice, mango, šipak, breskva ...
- Avokado, mango, šipak, bundeve, klice, masline, šparoge, špinat, dinja, lubenica
- Matična mliječ
- Disanje (na svježem zraku, kada udišete brojati do tri pri udisaju i do šest pri izdisaju)
- Shiitake gljive
- Za muškarce s lošim kvalitetom spermija: Q-enzim, cinka, vitamina E, vitamina C, Maca, I-arginin i l-karnitin (svi najmanje tri mjeseca prije postupka)

Ne preporučuje se:
- Alkohol
- Cigarete
- Kava (kofein)
- Bijelo brašno, bijela tjestenina, bijeli kruh, bijela riža, krumpir, muesli
- Šećer
- Slatka gazirana pića
- Alpsko Mlijeko i mliječni proizvodi
- Svježe voće
- Rajčica

PRIJE EMBRIOTRANSFERA:

Preporučeno:
- Grožđe, maline, borovnice, marelice, dinje, lubenice, banane, kupine, mango, nar
- Tikvice, grašak, mrkva,
- Orasi - Lignje
- Optimizam
- Baby Aspirin od punkcije do rezultata

Ne preporučuje se:
- Alkohol
- Cigarete
- Ananas
- Tuš sa toplom vodom i kupanje u vrućoj vodi (u porastu TT)
- Sauna
- Kupanje i plivanje sljedećih 48 sati nakon ET
- Pranje vagine
- Tamponi
- Spolni odnosi ili orgazam do testiranje
- Soja i proizvodi od soje
- Umjetna sladila i stvari koje oni sadrže (natren, Orbit žvakaće gume i bombone, sve slastice sa umjetnim sladilima i pića, na primjer Dijeta Coca Cola.)
- Jogging, aerobic, tenis, skijanje, hodanje u planinama, i slično. - Nemojte počinjati s novim tjelesnim aktivnostima
- Dizanje teških stvari
- Riba može sadržavati metilni merkurij (sabljarka, morski pas, tuna)
- Jela sa sirovim jajima (salmonela)
- Nepasterizirano mlijeko, mekani sirevi
- Sirovo meso (uključujući i kobasice, sushi, hrenovke, školjke) kao ni previše kuhano meso
- Đumbir, bosiljak, ružmarin, mažuran




Stranica: [1]