RE: Trening i ishrana dojilje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


mom2B -> RE: Trening i ishrana dojilje (24.2.2016 21:05:20)

bejbibi [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za temu [sm=smiley1.gif]

Ja sam se nakon udaje udebljala podosta... dosla u kucu gurmana i belaj [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Zatrudnila sam sa 71,5kg a visoka sam 167 cm... na porod otisla sa 84,5 kg, sad sam na 77 kg...
Dokrorica mi je rekla da je najbolje da ne vjezbam prvih 6 mjeseci vec samo setnja da se praktikuje (i sa plivanjem treba umjereno). Ja bih bila presretna da padnem koju kilu ispod 70 kg [sm=smiley1.gif]




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (24.2.2016 22:05:33)


IZVORNA PORUKA: mom2B

bejbibi [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za temu [sm=smiley1.gif]

Ja sam se nakon udaje udebljala podosta... dosla u kucu gurmana i belaj [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Zatrudnila sam sa 71,5kg a visoka sam 167 cm... na porod otisla sa 84,5 kg, sad sam na 77 kg...
Dokrorica mi je rekla da je najbolje da ne vjezbam prvih 6 mjeseci vec samo setnja da se praktikuje (i sa plivanjem treba umjereno). Ja bih bila presretna da padnem koju kilu ispod 70 kg [sm=smiley1.gif]

Upravu je doktorica ...a vjeruj da setnja puno pomaze :) sad ce lijepo vrijwmw pa samo setnjica ...ja sam yako smrsala sa M jer sam samo setala a jela sve sto mi pod ruku doslo [sm=smiley36.gif] morat cu i sad tako aBd :)




Farah 00 -> RE: Trening i ishrana dojilje (28.2.2016 14:19:33)

Vjezbaju li zenice ☺
Evo da se i ja stupasim 😊
Od utorka krecem na dijetu, da ne bude od ponedjeljka 😀 Tako da cu jos danas i sutra da uzivam u slatkisima 😊 Ja sam poslije poroda za 7 dana dosla na pocetnicku kilazu, zatim sam se za ova tri mjeseca udebljala 5kg. Najvise zbog toga sto se nisam kretala, mala beba a onaj smog nije bio ni za velike, plus jela sam i jedem slatko ko nikad. U trudnoci mi bilo muka od slatka tako da sam ova tri mjeseca sve nadoknadila.

Krenut cu i u teretanu 3 puta sedmicno, mm ce cuvati D, pa cu vidjeti kako ce to ici. Nekad sam redovno trenirala, a zadnje dvije godine, prvo zbog operacije, zatim i zbog trudnoce nisam ni potrcala, ali jesam set_ala kilometrima.
Sto se tice dijete, samo cu izbaciti slatko, sto mi i jest najteze, ostalo i jedem ok.




ladyblue RR -> RE: Trening i ishrana dojilje (28.2.2016 16:43:36)

da stavim i ovdje plan ishrane kojim sam ja, uz treninge, za 3 mjeseca skinula 10 kg. ovo nije dijeta nego ishrana koju sam ja nastavila primjenjivati ali ne u potpunosti i nakon što sam postigla željenu kilažu.

- Svako jutro na prazan stomak: iscijediti ½ limuna u 1 čašu mlake vode i popiti

Moguće kombinacije:

DORUČAK (7,00 – 9,00 h) :
 50g ovsene/zobene/ječmene cijelovite žitarice sa ili bez komada voćke i malo nemasnog mlijeka/jogurta (1%mm)
 jaja – 2 jaja cijelih ili 5-6 bjelanjaka
 100 g mladog sira
RUČAK (12,00 – 14,00h):
 Hljeb zamjentiti bijeli sa crnim hljebom i uz jelo max. 1 kriška, ako jedeš krompir i rižu ne uzimati hljeb
 Povrće - Sve vrste.Presano. Bareno. Kuhano. Pirjano. Kuvano.
 Riba – sve vrste,jednom sedmično ako se može, samo ne prerađenu ribu kao npr. pohovana riba.
 Meso -Kuhano. Pirjano. Pečeno. Krto. Bjelo meso (piletina, ćuretina),
 Salata – obavezno, preporučeno svježa

VEČERA (16,00 -18,00)
 Hljeb – ne uzimati uz večeru
 Povrće - Sve vrste.Presano. Bareno. Kuhano. Pirjano. Kuvano.
 Riba – sve vrste,jednom sedmično ako se može, samo ne prerađenu ribu kao npr. pohovana riba.
 Meso -Kuhano. Pirjano. Pečeno. Krto. Bjelo meso (piletina, ćuretina),
 Salata – obavezno, preporučeno svježa

UŽINAI (9,00 – 12,00h) :
 1-2- voćke svježe ili 30 g nekog suhog voća (brusnica, grožđice, marelice, datule, isl.) ili 25g neke zdrave čokoladice (npr. trećina Corny čokoladice) i zeleni čaj bez šećera ili kafa bez šećera

UŽINA II (14,00 – 16,00h):
 30 g nekog orašastog voća običnog ne prerađenog (bademi, lješnjak,orah) i zeleni čajbez šećera ili kafa bez šećera


Kad treniram:
- za doručak namazati 2 šnite crnog hljeba sa nemasnom plavlakom ili nekim blagim namazom
- ručak zamjeniti sa nečim od slijedećih jela 250 g. pite ili 2 parčeta pizze ili uzeti tjesteninu (250 g)
- bijelo meso zamijeniti crvenim mesom uz obaveznu svježu salatu
- za užinu pojesti pola kolača ili 30g čokolade ili 30 g slanih štapića




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (28.2.2016 17:51:18)


IZVORNA PORUKA: Farah 00

Vjezbaju li zenice ☺
Evo da se i ja stupasim 😊
Od utorka krecem na dijetu, da ne bude od ponedjeljka 😀 Tako da cu jos danas i sutra da uzivam u slatkisima 😊 Ja sam poslije poroda za 7 dana dosla na pocetnicku kilazu, zatim sam se za ova tri mjeseca udebljala 5kg. Najvise zbog toga sto se nisam kretala, mala beba a onaj smog nije bio ni za velike, plus jela sam i jedem slatko ko nikad. U trudnoci mi bilo muka od slatka tako da sam ova tri mjeseca sve nadoknadila.

Krenut cu i u teretanu 3 puta sedmicno, mm ce cuvati D, pa cu vidjeti kako ce to ici. Nekad sam redovno trenirala, a zadnje dvije godine, prvo zbog operacije, zatim i zbog trudnoce nisam ni potrcala, ali jesam set_ala kilometrima.
Sto se tice dijete, samo cu izbaciti slatko, sto mi i jest najteze, ostalo i jedem ok.



[sm=bravo.gif] Farah
Sretno




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (28.2.2016 17:52:34)

LB hvala na planu ishranu 👍👍
Jel ti ides u teretanu il vjezbas kod kuce ???

Ja se nikad nakanit vjezbati :(( inace mi je mrsko vjezbanje 😒




ladyblue RR -> RE: Trening i ishrana dojilje (28.2.2016 19:15:40)

ja idem u teretanu ali postoje sve moguće vrste vježbi na yt. e sada, motivacija je drugi par rukava i ona je osnov svega. mršanje je ok ali treba to malo i zategnuti [sm=smiley1.gif]




sprinter -> RE: Trening i ishrana dojilje (28.2.2016 21:32:57)

ja sam 1,5 kg smršala za manje od 20 dana. polako ali sigurno. ne jedem slatkiše ,osim nedjeljom kad se počastim i kruh za ručak jedem sam uz čorbu. prije sam jelai u z makarone[sm=jezicek.gif].
zadovoljna sam postignutim jer mi se čini da je stomak samo sletio što mi je i bio cilj. u teretanu planiram na ljeto.




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (28.2.2016 22:24:10)


IZVORNA PORUKA: ladyblue RR

ja idem u teretanu ali postoje sve moguće vrste vježbi na yt. e sada, motivacija je drugi par rukava i ona je osnov svega. mršanje je ok ali treba to malo i zategnuti [sm=smiley1.gif]

Joooj zategnuti [sm=sad.gif] treba itekako al haj se nakani [sm=zmeden.gif] ne volim vjezbati nikako [sm=smiley36.gif] al morala bi krenuti na fitnes ...jer kuci,sama tesko da cu sta postici [sm=smiley13.gif]




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (28.2.2016 22:25:54)


IZVORNA PORUKA: sprinter

ja sam 1,5 kg smršala za manje od 20 dana. polako ali sigurno. ne jedem slatkiše ,osim nedjeljom kad se počastim i kruh za ručak jedem sam uz čorbu. prije sam jelai u z makarone[sm=jezicek.gif].
zadovoljna sam postignutim jer mi se čini da je stomak samo sletio što mi je i bio cilj. u teretanu planiram na ljeto.


Ma super SPRINTER ,bitno a je krenulo ..to ke i najzdravije tako polako skidati kile ...ja imam viska jos nekih 7 kg..da mi je to skinuti pa onda se aBd planiram pridrzavati ove ishrane od ladyblue




Farah 00 -> RE: Trening i ishrana dojilje (28.2.2016 22:39:04)


IZVORNA PORUKA: sprinter

ja sam 1,5 kg smršala za manje od 20 dana. polako ali sigurno. ne jedem slatkiše ,osim nedjeljom kad se počastim i kruh za ručak jedem sam uz čorbu. prije sam jelai u z makarone[sm=jezicek.gif].
zadovoljna sam postignutim jer mi se čini da je stomak samo sletio što mi je i bio cilj. u teretanu planiram na ljeto.


Ja cu obavezno odrediti jedan dan kada cu jesti slatko i zivjet cu za taj dan 😂😂




Farah 00 -> RE: Trening i ishrana dojilje (28.2.2016 22:40:54)


IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: ladyblue RR

ja idem u teretanu ali postoje sve moguće vrste vježbi na yt. e sada, motivacija je drugi par rukava i ona je osnov svega. mršanje je ok ali treba to malo i zategnuti [sm=smiley1.gif]

Joooj zategnuti [sm=sad.gif] treba itekako al haj se nakani [sm=zmeden.gif] ne volim vjezbati nikako [sm=smiley36.gif] al morala bi krenuti na fitnes ...jer kuci,sama tesko da cu sta postici [sm=smiley13.gif]


Ma ja se ne mogu nikako nakanit u kuci vjezbati, niti se mogu 100% skoncentrisati na vjezbanje, sve me ometa 😐




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (28.2.2016 22:44:40)


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: ladyblue RR

ja idem u teretanu ali postoje sve moguće vrste vježbi na yt. e sada, motivacija je drugi par rukava i ona je osnov svega. mršanje je ok ali treba to malo i zategnuti [sm=smiley1.gif]

Joooj zategnuti [sm=sad.gif] treba itekako al haj se nakani [sm=zmeden.gif] ne volim vjezbati nikako [sm=smiley36.gif] al morala bi krenuti na fitnes ...jer kuci,sama tesko da cu sta postici [sm=smiley13.gif]


Ma ja se ne mogu nikako nakanit u kuci vjezbati, niti se mogu 100% skoncentrisati na vjezbanje, sve me ometa 😐

Ja sam pokusala par dana ..bila aktivna i na temi [sm=smiley36.gif]al odustala sam ..od A ne mogu nista




Farah 00 -> RE: Trening i ishrana dojilje (28.2.2016 23:06:22)

IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: ladyblue RR

ja idem u teretanu ali postoje sve moguće vrste vježbi na yt. e sada, motivacija je drugi par rukava i ona je osnov svega. mršanje je ok ali treba to malo i zategnuti [sm=smiley1.gif]

Joooj zategnuti [sm=sad.gif] treba itekako al haj se nakani [sm=zmeden.gif] ne volim vjezbati nikako [sm=smiley36.gif] al morala bi krenuti na fitnes ...jer kuci,sama tesko da cu sta postici [sm=smiley13.gif]


Ma ja se ne mogu nikako nakanit u kuci vjezbati, niti se mogu 100% skoncentrisati na vjezbanje, sve me ometa 😐

Ja sam pokusala par dana ..bila aktivna i na temi [sm=smiley36.gif]al odustala sam ..od A ne mogu nista


Ma nemam ja toliko slobodnog vremena od D 😊 A ovako mm ce morati da bude s njom dok sam na fitnesu, inace tesko da bi on nju nosao i zabavljao kad je kenkava dok ja treniram u kuci, prekinuli bi me sto puta, tako da bi na kraju odustala.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]