RE: Cvijece na balkonu (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvjetića do salatice



Poruka


LieToMe RR -> RE: Cvijece na balkonu (16.3.2018 19:13:21)


IZVORNA PORUKA: aidana

Progugla ja ovu tvoju visnju...pise da u roku od sat moze nastupiti smrt [sm=zz_unsure.gif]
Ne bih ja to smjela blizu djece

[sm=zmeden.gif]
jel to ono sto ima bobice sitne




aidana -> RE: Cvijece na balkonu (16.3.2018 19:16:11)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: aidana

Ja posadila nekih zacina. Malo sam zakasnila sa ljutom papricicom ali optimisticna sam. Sutra cu mozda nabaviti nekog proljetnog cvijeca da unesem malo boje na balkon.

Ja sam prosle god...zacine posdila...jako je sunce na balkonu i sve se sprzilo...
A najradije bih poaadila krastavce i pardajz


Meni je vecina uspjela. Rukola mi je super, uvjek je cupkam u sendvic, uz jaja...kopar mi je obavezan, vlasac, persun...eh mentu su mi napale neke bajice prosle godine pa sam je bacila na kraju. I bosiljak je rastao ali nije bilo bas toliko lisca. A imala sam i paradajz.




aidana -> RE: Cvijece na balkonu (16.3.2018 19:17:48)


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana

Progugla ja ovu tvoju visnju...pise da u roku od sat moze nastupiti smrt [sm=zz_unsure.gif]
Ne bih ja to smjela blizu djece

[sm=zmeden.gif]
jel to ono sto ima bobice sitne


Procitala sam na jednoj stranici, nisam dalje citala. Mozda nije bas tako dramaticno...




salmy -> RE: Cvijece na balkonu (16.3.2018 19:18:50)

Ja volim cvjece vidjeti na balkonima
Ruze recimo penjacice i ladolez...




salmy -> RE: Cvijece na balkonu (16.3.2018 19:20:20)


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana

Progugla ja ovu tvoju visnju...pise da u roku od sat moze nastupiti smrt [sm=zz_unsure.gif]
Ne bih ja to smjela blizu djece

[sm=zmeden.gif]
jel to ono sto ima bobice sitne


Procitala sam na jednoj stranici, nisam dalje citala. Mozda nije bas tako dramaticno...

Ma nece to djeca...cvjet imaju
Akk uspijem sliku cu naci




LieToMe RR -> RE: Cvijece na balkonu (16.3.2018 19:24:31)


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana

Progugla ja ovu tvoju visnju...pise da u roku od sat moze nastupiti smrt [sm=zz_unsure.gif]
Ne bih ja to smjela blizu djece

[sm=zmeden.gif]
jel to ono sto ima bobice sitne


Procitala sam na jednoj stranici, nisam dalje citala. Mozda nije bas tako dramaticno...

ma ne jedu moja dijece cvijece
bojim se samo da ce Nora poceti hraniti ribice svim i svacim
danas sam recimo vadila mrvice od hljeba iz akvarija [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




salmy -> RE: Cvijece na balkonu (16.3.2018 19:26:27)


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana

Progugla ja ovu tvoju visnju...pise da u roku od sat moze nastupiti smrt [sm=zz_unsure.gif]
Ne bih ja to smjela blizu djece

[sm=zmeden.gif]
jel to ono sto ima bobice sitne


Procitala sam na jednoj stranici, nisam dalje citala. Mozda nije bas tako dramaticno...

ma ne jedu moja dijece cvijece
bojim se samo da ce Nora poceti hraniti ribice svim i svacim
danas sam recimo vadila mrvice od hljeba iz akvarija [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Hranila ribice[sm=smiley36.gif]




aidana -> RE: Cvijece na balkonu (16.3.2018 19:27:25)


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana

Progugla ja ovu tvoju visnju...pise da u roku od sat moze nastupiti smrt [sm=zz_unsure.gif]
Ne bih ja to smjela blizu djece

[sm=zmeden.gif]
jel to ono sto ima bobice sitne


Procitala sam na jednoj stranici, nisam dalje citala. Mozda nije bas tako dramaticno...

ma ne jedu moja dijece cvijece
bojim se samo da ce Nora poceti hraniti ribice svim i svacim
danas sam recimo vadila mrvice od hljeba iz akvarija [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Nisu ni moja dosad jela [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ali ne bih se ja osjecala sigurno




LieToMe RR -> RE: Cvijece na balkonu (16.3.2018 19:30:14)

nije cvijece i nije tema ali moram jos ovo
dosla ja kuci kaze moja mama: Nora kako pridje akvariju ribice isplivaju [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
navikle jadne da ih ona hrani necim stalno [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
danas im je malo soka usula [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] kaze piju ribice
mrak mi na oci pao, juce im sve prala i mijenjala vodu




LieToMe RR -> RE: Cvijece na balkonu (16.3.2018 19:31:05)


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana

Progugla ja ovu tvoju visnju...pise da u roku od sat moze nastupiti smrt [sm=zz_unsure.gif]
Ne bih ja to smjela blizu djece

[sm=zmeden.gif]
jel to ono sto ima bobice sitne


Procitala sam na jednoj stranici, nisam dalje citala. Mozda nije bas tako dramaticno...

ma ne jedu moja dijece cvijece
bojim se samo da ce Nora poceti hraniti ribice svim i svacim
danas sam recimo vadila mrvice od hljeba iz akvarija [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Nisu ni moja dosad jela [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ali ne bih se ja osjecala sigurno

one stvarno ni ne cupaju ni zemlju ne diraju, nisu nikad saksije prevrnule a redovno su na balkonu
ali ja sam se rijesila i onog nekog zelenisa sto je kao opasan za djecu. jel difenbahija kako vec se zove




salmy -> RE: Cvijece na balkonu (16.3.2018 19:32:06)


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

nije cvijece i nije tema ali moram jos ovo
dosla ja kuci kaze moja mama: Nora kako pridje akvariju ribice isplivaju [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
navikle jadne da ih ona hrani necim stalno [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
danas im je malo soka usula [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] kaze piju ribice
mrak mi na oci pao, juce im sve prala i mijenjala vodu

[sm=smiley36.gif]hahhahaah
Mi imali zlatnu ribicu...i samo se izvrnula i isplivala na povrsinu...




LieToMe RR -> RE: Cvijece na balkonu (16.3.2018 19:37:28)

kupili smo juce i cistaca koji se samo zavlaci ili pod kamen ili pod ono deblo sto imamo
ja mislim da ce njega Nora jedan dan na silu izvuci [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
danas je 10 puta rekla bjezi ribica, izadji ribice [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




eminaja -> RE: Cvijece na balkonu (17.3.2018 10:24:44)

sinoc ja pitam muza sta bi za zeca,ne spominjes kaze suti mozda ti ga i kupim 😂😂😂😂


eh Ltm sro se tice orhideje,ja sam ovu sto je stagnirala vec duzi period i bila oborena jucer izvadila i vidim korijen bio malo los pa podsjekla to i prebacila u drugu saksiju jer je predhodna bila pukla pa i korjen prosao kroz te pukotine....a kako sam gledala na yt svake 2 ili 3 godine je treba izvadit i presadit u drugu posudu s novim supstratom..a i ova mala imala neka ostecenja korjena i trebala novu vecu saksiju...nadam se da ce se sad oporavit..je li ti koristis onu tecnost za njih kao vitamini? [sm=zmeden.gif]




LieToMe RR -> RE: Cvijece na balkonu (4.5.2018 8:50:04)


IZVORNA PORUKA: eminaja

sinoc ja pitam muza sta bi za zeca,ne spominjes kaze suti mozda ti ga i kupim 😂😂😂😂


eh Ltm sro se tice orhideje,ja sam ovu sto je stagnirala vec duzi period i bila oborena jucer izvadila i vidim korijen bio malo los pa podsjekla to i prebacila u drugu saksiju jer je predhodna bila pukla pa i korjen prosao kroz te pukotine....a kako sam gledala na yt svake 2 ili 3 godine je treba izvadit i presadit u drugu posudu s novim supstratom..a i ova mala imala neka ostecenja korjena i trebala novu vecu saksiju...nadam se da ce se sad oporavit..je li ti koristis onu tecnost za njih kao vitamini? [sm=zmeden.gif]

ja tek sad vidjela ovu tvoju poruku
kasno Marko na kosovo stize
ja sam sve orhideje presadjivala sem ove najvece koju imam (dole ce biti slike) jer neznam kako nju uopste da presadim stalno je u cvatu, ali doslovno stalno, nema mjeseca da miruje.
ove 3 sto imam sam sve presadila i stavila novi supstrat, jedna je u novoj saksiji jer je stara pukla. mini orhideju sam isto prosle godine presadila u ovu vecu posudu i ona sad stalno cvjeta evo su joj sad krenule i nove dvije grane
ja ih prihranjujem povremeno, obicno kad krenu cvjetovi da opadaju, i to sa onim djubrivom za cvjetajuce bilje (razmutim kako pise na ambalazi) nisam uzimala posebno za orhhideje pa kontam da bi i to mogla mozda.
meni su orhideje masala stvarno, budu divne, sad su im vec cvjetovi u prolazu ali za mjesec ocekujem nove cvjetove




LieToMe RR -> RE: Cvijece na balkonu (4.5.2018 8:54:59)

[img]https://thumb.ibb.co/hgpgM7/31880529_2382765475091068_369214660282417152_n.jpg[/img]

ovdje su mi orhideje, palma i margaritice koje trebaju svakog dana da procvjetaju sva je u pupovima (posto sam kad se osusilo cvijece posjekla sve grqancice i sad su krenule nove)

[img]https://thumb.ibb.co/jWTag7/31919414_2382765415091074_1499188914835947520_n.jpg[/img]
ovdje imam svastaru [sm=smiley36.gif] jednu orhideju, pitomu zaru, zamiokokus, neki sarenis od svekrve sto cvjeta bijelo i ima divne sarene listice, mindjuhice, Norinu cuvarkucu u kravici i crvena begonija

[img]https://thumb.ibb.co/eAsCTn/31924664_2382765398424409_887166185508962304_n.jpg[/img]
ovo je mindjuhica koja se divno razgranala




Daenerys -> RE: Cvijece na balkonu (4.5.2018 9:13:05)

Okrečili i sredili balkon.Posadila po tri ljubičaste surfinije u dvije lijepe duguljaste saksije.Nama dovoljno da sa ćejfom popijemo kafu na balkonu [sm=smiley36.gif]




salmy -> RE: Cvijece na balkonu (4.5.2018 9:53:17)


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

[img]https://thumb.ibb.co/hgpgM7/31880529_2382765475091068_369214660282417152_n.jpg[/img]

ovdje su mi orhideje, palma i margaritice koje trebaju svakog dana da procvjetaju sva je u pupovima (posto sam kad se osusilo cvijece posjekla sve grqancice i sad su krenule nove)

[img]https://thumb.ibb.co/jWTag7/31919414_2382765415091074_1499188914835947520_n.jpg[/img]
ovdje imam svastaru [sm=smiley36.gif] jednu orhideju, pitomu zaru, zamiokokus, neki sarenis od svekrve sto cvjeta bijelo i ima divne sarene listice, mindjuhice, Norinu cuvarkucu u kravici i crvena begonija

[img]https://thumb.ibb.co/eAsCTn/31924664_2382765398424409_887166185508962304_n.jpg[/img]
ovo je mindjuhica koja se divno razgranala

Predivno jeeeeee
Jel ovo na ustakljenom balkonu




LieToMe RR -> RE: Cvijece na balkonu (4.5.2018 10:21:36)

Jest salmy ustakljen je ali sva 4 prozora mogu da klize i na jednu ina drugu stranu ali super mu je godi, pogotovo orhidejama. Istocna je strana pa nije prevruce, bude lijepo jutarnje sunce iza 12 vec nema direktnog sunca ali je svijetlo.
Meni svo ovo bilje (izuzev orhideja) bude cijelu zimu na balkonu, nemam ga ja gdje unjeti u kucu tako da mi je sve na balkono ono s cim mogu da se oprostim ako se smrzne ali nije do sad, ovo sareno i zara mi je od kad smo uselili u stan znaci sad mu je 7 godina.

Moram zemlju da mjenjam cvijecu ali to nekad poslije godisnjeg




salmy -> RE: Cvijece na balkonu (4.5.2018 11:26:17)

Predivno masAllah[sm=love.gif][sm=love.gif]




LieToMe RR -> RE: Cvijece na balkonu (4.5.2018 12:35:39)


IZVORNA PORUKA: salmy

Predivno masAllah[sm=love.gif][sm=love.gif]

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
hvaaalllaaaaaa [sm=smiley27.gif]




LieToMe RR -> RE: Cvijece na balkonu (14.5.2018 10:10:35)

Nova krasotica na balkonu [sm=smiley27.gif][sm=love.gif][sm=love.gif]
Bijela orhideja

[img]https://thumb.ibb.co/i5HerJ/IMG_20180513_112326.jpg[/img]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 16 [17]