Grcevi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


pahuljicamala -> Grcevi (21.7.2015 19:22:07)

Drage mamice,
Zeljela bih podijeliti informaciju da postoje kapi koje brzo rjesavaju problem grceva kod bebica, a istovremeno su prirodne I nisu stetne za organizam. Nakon sto mi ih je par prijatelja preporucilo na osnovu linog iskustva, I ja sam ih olucila probati I zaista djeluju. zahvalna sam I prizvodacu I onima koji su mi ih preporucili. Na zalost, mogu se nabaviti samo u Holandiji I Danskoj. U nasim apotekama ih nema. Ja sam ih slucajno pronasla na PIK-u. Naziv kapi je Infacol, a meni su rekli da djeluju vec nakon 2 dana koristenja, ali nisam vjerovala dok nisam probala[sm=smiley1.gif]
Nadam se da ce ovo iskustvo pomoci napacenim bebama I mamicama.
Sretno vam :)




hexe -> RE: Grcevi (22.7.2015 19:00:22)

Hvala [sm=smiley1.gif]
istog su sastava i jacine kao i espumisan kapi, a nama espumisan nije pomogao [sm=smiley13.gif]




ziki -> RE: Grcevi (23.7.2015 10:27:48)

Moji dječaci su imali grčeve strašne. Čitav komšiluk i okolne zgrade su znale kad krenu. Njima ništa pomagalo nije osim nosanja i maženja. Masiranje stomačića i da se malko ugrije al po ovim vrućinama to je ne izvodljivo. Komšinica ima bebicu i njenom malenom pomažu sab simplex kapi, kaže da dijete prestaje u roku od 2 min da plače.




Garçon -> RE: Grcevi (24.9.2015 3:56:34)

Nazalost nama sab simplex nista ne pomaze.
Upravo smo budni.




loptica7 -> RE: Grcevi (24.9.2015 7:31:05)

Imaju jos biogaia kapi, waya i espumisan. Mojima je najbolje pomagala masaza trbuha u smjeru sata i to po 15-20 min.




Vanne -> RE: Grcevi (24.9.2015 21:49:58)

Nama je espumisan ublazio grceve a cula sam i za waya kapi da su dobre...




Garçon -> RE: Grcevi (25.9.2015 4:16:31)

Uvjek sam za neku drugu alternativu, mislim nesto prirodno ,al kad se mora ,mora se...nevolim ove kapi nikako,al et.
Juce smo obadvoje bili ma haos.On mrvica mamina umoran isrpljen zeljan sna a i ja isto tako,nosam se po stanu samo cekam gdje cu pasti[sm=smiley13.gif] al sve u svemu noc je bila mirna [sm=smiley1.gif]




loptica7 -> RE: Grcevi (25.9.2015 7:48:58)

Proci ce to, samo treba strpljenja. Vecina mama se bori s grcevima. Kako sam vec napisala moje je smirivala masaza.
Pridruzi nam se i na chat temi bebe do 1. rođendana.




LieToMe RR -> RE: Grcevi (25.9.2015 7:58:55)

da se pridruzim temi grceva
prvo dijete nismo ni osjetili godinu i po dok joj cetvorke nisu poceli raste. drugo horor... dosta je krupnija rodjena pa nam je patronazna rekla vec drugi dan da bi mogli imati problema sa grcevima. i lijepo mi ona naslutila [sm=hudicek1.gif]
cini mi se 5-6 dan eto nama grceva. strahota. nema sta nismo probali, masirali, prijatelji nam dali pojas sa onim kospicama od tresnje cini mi se, pa ugrijemo u mrikovalnoj, stavi, nosaj... kupili sve moguce kapi: prvo espumisan, nista nije pomogao...
onda biogaia i sabsimplex. od njih joj bude dosta bolje ali joj poremetilo stolicu (prije kakila 3-4 puta dnevno sad jednom u 2-3 dana) sad kad hoce da prducka grci se, vristi, doslovno pomodri od vristanja...ma uzas zivi...
nosaj, pjevaj, ljuljaj, cak mm kupi i onu skupu ljulju na struju sa svim mogucim hepekovima...
sve je to super nekih 10-15 min max, onda opet dernek.
prekjuce joj ukinem kapi (ostavim samo biogaju) reko da vidim kako joj je bez njih, hoce li stolica biti ok. juce nije kakila nikako, ali dok je prduckala grcila se.
super ona meni spava po noci da kucnem u drvo (sinoc je sastavila od 10 i nesto sitno do jutros do 6:20 - beba od tacno mjesec dana) ali po danu je haoticno.
vise nisam pametna. izgleda da ce morati proci samo. sva je na muza i na njega je pokupila grceve [sm=smiley36.gif] ne bi meni moja sveki lagala kad kaze tako se i on grcio. ova prva sva na mene, nema grceva nema problema [sm=bravo.gif]
sto bi se reklo hefta sa lijekovima, hefta bez lijekova...valja nam izdrzati kako god.




škorpija -> RE: Grcevi (27.9.2015 20:32:09)

Ne znam da li se još uvijek kod nas može kupiti sirup Nurse Harveys, mi smo probali sve iz apoteke (doduše prije 6,5 godina nije bilo biogaja i waya kapi), ali samo nam je taj sirup pomagao , doduše njega mogu koristiti samo bebice starije od mjesec dana




ziki -> RE: Grcevi (29.9.2015 11:22:01)


IZVORNA PORUKA: LieToMe

da se pridruzim temi grceva
prvo dijete nismo ni osjetili godinu i po dok joj cetvorke nisu poceli raste. drugo horor... dosta je krupnija rodjena pa nam je patronazna rekla vec drugi dan da bi mogli imati problema sa grcevima. i lijepo mi ona naslutila [sm=hudicek1.gif]
cini mi se 5-6 dan eto nama grceva. strahota. nema sta nismo probali, masirali, prijatelji nam dali pojas sa onim kospicama od tresnje cini mi se, pa ugrijemo u mrikovalnoj, stavi, nosaj... kupili sve moguce kapi: prvo espumisan, nista nije pomogao...
onda biogaia i sabsimplex. od njih joj bude dosta bolje ali joj poremetilo stolicu (prije kakila 3-4 puta dnevno sad jednom u 2-3 dana) sad kad hoce da prducka grci se, vristi, doslovno pomodri od vristanja...ma uzas zivi...
nosaj, pjevaj, ljuljaj, cak mm kupi i onu skupu ljulju na struju sa svim mogucim hepekovima...
sve je to super nekih 10-15 min max, onda opet dernek.
prekjuce joj ukinem kapi (ostavim samo biogaju) reko da vidim kako joj je bez njih, hoce li stolica biti ok. juce nije kakila nikako, ali dok je prduckala grcila se.
super ona meni spava po noci da kucnem u drvo (sinoc je sastavila od 10 i nesto sitno do jutros do 6:20 - beba od tacno mjesec dana) ali po danu je haoticno.
vise nisam pametna. izgleda da ce morati proci samo. sva je na muza i na njega je pokupila grceve [sm=smiley36.gif] ne bi meni moja sveki lagala kad kaze tako se i on grcio. ova prva sva na mene, nema grceva nema problema [sm=bravo.gif]
sto bi se reklo hefta sa lijekovima, hefta bez lijekova...valja nam izdrzati kako god.

vratila si me u prošlost kad su moji imali grčeve.
Nosanje, ljuljanje, maženje. Uzmi je u naručje, malo utopli i uz sebe.
Naduvaj pilates lopu, ako smiješ od starije pa na njoj malo skakući

Tješi se da sa 3 mj prođu




Stranica: [1]