Plaćanje računa iz BiH u EU (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


almondray -> Plaćanje računa iz BiH u EU (26.8.2015 22:45:49)

Trebala bih platiti račun za neku firmu koja nema paypal niti prihvata online kartice.
Koja mi je najjeftinija opcija a da mi ne bude skuplja pita od tepsije?
Nađoh na sber bank 0,5%+20KM + troškovi ino banke
Ima li ko povoljniji?Kako ide preko pošte?




Pikapolonica -> RE: Plaćanje računa iz BiH u EU (26.8.2015 23:49:04)


IZVORNA PORUKA: almondray

Trebala bih platiti račun za neku firmu koja nema paypal niti prihvata online kartice.
Koja mi je najjeftinija opcija a da mi ne bude skuplja pita od tepsije?
Nađoh na sber bank 0,5%+20KM + troškovi ino banke
Ima li ko povoljniji?Kako ide preko pošte?

Western Union je povoljnija opcija od toga. A ne znam u koju drzavu placas, jer npr za Hrvatsku ako placas preko Unicredit banke kod nas na njihovu Zagrebacku, naplacuju samo 12KM.




almondray -> RE: Plaćanje računa iz BiH u EU (27.8.2015 8:11:27)


IZVORNA PORUKA: Pikapolonica


IZVORNA PORUKA: almondray

Trebala bih platiti račun za neku firmu koja nema paypal niti prihvata online kartice.
Koja mi je najjeftinija opcija a da mi ne bude skuplja pita od tepsije?
Nađoh na sber bank 0,5%+20KM + troškovi ino banke
Ima li ko povoljniji?Kako ide preko pošte?

Western Union je povoljnija opcija od toga. A ne znam u koju drzavu placas, jer npr za Hrvatsku ako placas preko Unicredit banke kod nas na njihovu Zagrebacku, naplacuju samo 12KM.

U Njemačku ide lova.




Pikapolonica -> RE: Plaćanje računa iz BiH u EU (27.8.2015 8:18:41)

http://www.transfernovca.ba/slanje-novca-iz-bosne-i-hercegovine.html
Evo ovdje imas iznos provizije preko WU.




almondray -> RE: Plaćanje računa iz BiH u EU (27.8.2015 8:26:30)


IZVORNA PORUKA: Pikapolonica

http://www.transfernovca.ba/slanje-novca-iz-bosne-i-hercegovine.html
Evo ovdje imas iznos provizije preko WU.

[sm=smiley36.gif] pa baš fina svota,otprilike kao i devizno.
Jesam se uvalila ne znam šta mi je to trebalo.Kad sam kupovala djeci igračke na amazon.de i platila karticom uzeli su mi samo na konverziju par markica.
A preko ove stranice stoji da primaju Visu a nigdje mi ne ponudiše[sm=zmeden.gif]




Pikapolonica -> RE: Plaćanje računa iz BiH u EU (27.8.2015 9:56:28)

Pa i ja inace uvijek kad kupujem online, kupujem iskljucivo ako mi daje opciju Paypal-a, a ako mi bas gori, onda pristanem i na karticu [sm=smiley36.gif]
Jedino sam WU koristila za uplate akontacije smjestaja u Hrvatskoj, a ova ostala kupovina Paypal/kartica i isto su svaki put sasvim mali iznosi provizije koju banka uzme na konverziju.
Ovo devizno placanje ili WU se definitivno ne isplati kad su veci iznosi u pitanju...
Pitala si i za postu (i to sam probala [sm=smiley36.gif] ), ali sam opet slala u Hrvatsku i tad su mi na iznos od 50EUR uzeli nepunih 10KM (sto opet nije malo...). Idem logikom WU-a, da bi onda i za Njemacku bilo skuplje.




almondray -> RE: Plaćanje računa iz BiH u EU (27.8.2015 12:41:15)


IZVORNA PORUKA: Pikapolonica

Pa i ja inace uvijek kad kupujem online, kupujem iskljucivo ako mi daje opciju Paypal-a, a ako mi bas gori, onda pristanem i na karticu [sm=smiley36.gif]
Jedino sam WU koristila za uplate akontacije smjestaja u Hrvatskoj, a ova ostala kupovina Paypal/kartica i isto su svaki put sasvim mali iznosi provizije koju banka uzme na konverziju.
Ovo devizno placanje ili WU se definitivno ne isplati kad su veci iznosi u pitanju...
Pitala si i za postu (i to sam probala [sm=smiley36.gif] ), ali sam opet slala u Hrvatsku i tad su mi na iznos od 50EUR uzeli nepunih 10KM (sto opet nije malo...). Idem logikom WU-a, da bi onda i za Njemacku bilo skuplje.

Ja pristajem i na karticu jer je debitna i obično uplatim samo onoliko koliko planiram potrošiti[sm=smiley36.gif] tako da me nije strah zloupotrebe(najčešće je prazna[sm=smiley36.gif])
Mislila sam da ako negdje stoji da prihvataju Visu da će naplatiti sa nje .A ovi poslaše paket i račun,nešto kao kod nas pouzećem[sm=zmeden.gif]
Uglavnom,bila u pošti oko 10KM izađe i za Njemačku slanje(ima čak i osiguranje na njih)
Znači može svako svakome slati pare po svijetu bez da bogati bankare




Pikapolonica -> RE: Plaćanje računa iz BiH u EU (27.8.2015 13:01:44)


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: Pikapolonica

Pa i ja inace uvijek kad kupujem online, kupujem iskljucivo ako mi daje opciju Paypal-a, a ako mi bas gori, onda pristanem i na karticu [sm=smiley36.gif]
Jedino sam WU koristila za uplate akontacije smjestaja u Hrvatskoj, a ova ostala kupovina Paypal/kartica i isto su svaki put sasvim mali iznosi provizije koju banka uzme na konverziju.
Ovo devizno placanje ili WU se definitivno ne isplati kad su veci iznosi u pitanju...
Pitala si i za postu (i to sam probala [sm=smiley36.gif] ), ali sam opet slala u Hrvatsku i tad su mi na iznos od 50EUR uzeli nepunih 10KM (sto opet nije malo...). Idem logikom WU-a, da bi onda i za Njemacku bilo skuplje.

Ja pristajem i na karticu jer je debitna i obično uplatim samo onoliko koliko planiram potrošiti[sm=smiley36.gif] tako da me nije strah zloupotrebe(najčešće je prazna[sm=smiley36.gif])
Mislila sam da ako negdje stoji da prihvataju Visu da će naplatiti sa nje .A ovi poslaše paket i račun,nešto kao kod nas pouzećem[sm=zmeden.gif]
Uglavnom,bila u pošti oko 10KM izađe i za Njemačku slanje(ima čak i osiguranje na njih)
Znači može svako svakome slati pare po svijetu bez da bogati bankare

E to je ok, ti si osigurala samu sebe tako [sm=smiley36.gif]
Bitno je da si zavrsila, a da te ne ogulise banke :)




Mirkica -> RE: Plaćanje računa iz BiH u EU (27.8.2015 13:31:10)


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: Pikapolonica

http://www.transfernovca.ba/slanje-novca-iz-bosne-i-hercegovine.html
Evo ovdje imas iznos provizije preko WU.

[sm=smiley36.gif] pa baš fina svota,otprilike kao i devizno.
Jesam se uvalila ne znam šta mi je to trebalo.Kad sam kupovala djeci igračke na amazon.de i platila karticom uzeli su mi samo na konverziju par markica.
A preko ove stranice stoji da primaju Visu a nigdje mi ne ponudiše[sm=zmeden.gif]

da ti to nije kakva navlakusa , jeli sigurna stranica ???




almondray -> RE: Plaćanje računa iz BiH u EU (27.8.2015 14:19:10)


IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: Pikapolonica

http://www.transfernovca.ba/slanje-novca-iz-bosne-i-hercegovine.html
Evo ovdje imas iznos provizije preko WU.

[sm=smiley36.gif] pa baš fina svota,otprilike kao i devizno.
Jesam se uvalila ne znam šta mi je to trebalo.Kad sam kupovala djeci igračke na amazon.de i platila karticom uzeli su mi samo na konverziju par markica.
A preko ove stranice stoji da primaju Visu a nigdje mi ne ponudiše[sm=zmeden.gif]

da ti to nije kakva navlakusa , jeli sigurna stranica ???

Ma jeste sigurna ,poznata je firma.To sa karticama mi ostade nejasno do kraja al' hajd.Prijatelj će uplatiti a ja ću njemu poštom pare poslati.

Znači,nemoguće je platiti račun u drugoj državi normalnim putem a da te ne odere banka[sm=smiley36.gif]




Stranica: [1]