RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


tinkivinki -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 14:33:57)


IZVORNA PORUKA: salmana

Koliko roditeljskih sastanaka ste imali u prvom polugodistu?

2.I2 puta sam još mimo toga na informacije otišla




Visnja RR -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 14:40:09)

3 roditeljska
a informacije svake druge sedmice


kako nam kola poinje sutra najavljen nam je roditeljski krajem mjeseca




Medić* -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 14:43:09)

Imali smo 3 roditeljska sastanka. Infvormacije svakih 15 dana.




Hanady RR -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 14:43:58)

Mi smo imali dva roditeljka ...to dođe po tromesječju da se rade...
planom škole su tako roditeljski i koncipirani...još dva nas očekuju
osim kod prvačića što smo imali tri jer onaj prvi do0govor sa njima sjedimo pa dođe ko roditeljski za te prve informacije...
a svako 15 dana smo imali informacije...
i imali smo dosta opširnije i posjećenije informacije kada su djeca išla u pozorište, kino, ili tome slično...




salmana -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 14:46:06)

I mi smo imali 2 a na informacije se ide po zelji i potrebi, uvijek u istom terminu.

Meni je ostao osjecaj da smo nekako bili zakinuti za informacije jer je zadnji roditeljski bio na krajy
Tromjesecja i nisu nas pozvali pred kraj polugodista, a bilo je puuuuno problema sa disciplinom.




salmana -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 14:48:13)

Kod nas su informacije nasamo sa uciteljicom, strogo samo o ucenju i vladanju, je li i kod vas tako?




Medić* -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 14:50:44)


IZVORNA PORUKA: salmana

Kod nas su informacije nasamo sa uciteljicom, strogo samo o ucenju i vladanju, je li i kod vas tako?


Da.
Na zajednickim roditeljskim o svemu.




Hanady RR -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 14:53:33)


IZVORNA PORUKA: salmana

Kod nas su informacije nasamo sa uciteljicom, strogo samo o ucenju i vladanju, je li i kod vas tako?


ne...
mi se izajsnimo na početku gpodine...pitaju učiteljice i kažemo dal bi zajedno ili posebno...
mi u oba odjeljenaj moje djece su zajedno...ko želi posbeno ostaje kasnije...
ako ia potrebe pošalju nam poruke pa na tim ifnormacijama pričamo zajedno i opštirnije...
a inače učiteljica starijega djeetta nam na papairć piše ocjene iz predmeta...svake naredne nam mjenj boju za pisanje...
ide jedno po jedno kako sjedino i priča pojedinačno...
ko ne želi na zejdničkim dolazi aksnije...
od 5 do 7 su pa smo zajedno 5 do 6..ita toga ko želi pojedinačno ili koga je ona pozvala da dođe posbeno i tako...




Medić* -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 14:57:17)

Kod nas informacije pocinju u 17h.
Pojedinacno se ulazi.
Pa dok se ne zavrsi. Neko to obavi brzo, neko vise ima razgovora, uglavnom nije ograniceno vrijeme za nikoga.




tinkivinki -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 14:57:21)


IZVORNA PORUKA: salmana

Kod nas su informacije nasamo sa uciteljicom, strogo samo o ucenju i vladanju, je li i kod vas tako?

Da,tu govori o tvom djetetu samo,pročita ocjene i eto ako nešto primjeti u vladanju,priča-ne priča na času,odnos prema drugarima.




salmana -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:04:26)

Hanady, bas sam ovako kako si napisala i ja ocekivala da u skoli diskutujemo i upoznamo se boje
svi medjusobno, ali izgleda da skola bas to i ne zeli...ja nakon 1.5 god jedva 2 mame znam, a hiljadu
problema u razredu, meni bi bilo ligicno da nas okupe nakon svakog incidenta da nam ispricaju sta se desilo, a ne
da od djeteta saznam, i nikom nista. Nazovemda pitam sta se desilo i odlihepe me samo tako, u stilu da oni rjesavaju sa roditeljima djece
koja su pravila probleme...pa valjda mi ostali imamo pravo da znamo ko i kakve probleme radi, moje dijete je tamo svki dan, cijeli dan [sm=zmeden.gif]




Medić* -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:08:30)

IZVORNA PORUKA: salmana

Hanady, bas sam ovako kako si napisala i ja ocekivala da u skoli diskutujemo i upoznamo se boje
svi medjusobno, ali izgleda da skola bas to i ne zeli...ja nakon 1.5 god jedva 2 mame znam, a hiljadu
problema u razredu, meni bi bilo ligicno da nas okupe nakon svakog incidenta da nam ispricaju sta se desilo, a ne
da od djeteta saznam, i nikom nista. Nazovemda pitam sta se desilo i odlihepe me samo tako, u stilu da oni rjesavaju sa roditeljima djece
koja su pravila probleme...pa valjda mi ostali imamo pravo da znamo ko i kakve probleme radi, moje dijete je tamo svki dan, cijeli dan [sm=zmeden.gif]


Zasto to ne pricate na zajednickim sastancima ?
Naravno da imas pravo...




Medić* -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:12:30)

Ja tek sada vidim da sam na pogrwesnoj temi [sm=smiley13.gif][sm=smiley9.gif]
Izvinjavam se zene, vidim ovo od 2 razreda pa nadalje .....

Hajde citat cu vas samo [sm=smiley36.gif]




salmana -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:13:23)

Pa zato sto na zajednickim sastancima kao ni na informacijama nema prisutnih roditelja te djece, nama se stalno ponavlja kako imaju problem s tom djecom,kako
upozorenja ne daju rezultate i sl, a sta ja trebam da uradim kao roditelj primjernog djeteta? plus sva je prica uopstena, nema na roditeljskom nicijih imena da se
zaBoga imenuju i prozivaju, sve je apsurdno i kontradiktorno.




Medić* -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:15:03)

IZVORNA PORUKA: salmana

Pa zato sto na zajednickim sastancima kao ni na informacijama nema prisutnih roditelja te djece, nama se stalno ponavlja kako imaju problem s tom djecom,kako
upozorenja ne daju rezultate i sl, a sta ja trebam da uradim kao roditelj primjernog djeteta? plus sva je prica uopstena, nema na roditeljskom nicijih imena da se
zaBoga imenuju i prozivaju, sve je apsurdno i kontradiktorno.

[sm=smiley13.gif]
Pobuni se draga. Zatrazi. Kod direktora ako treba.




Visnja RR -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:15:07)

Po dogovoru roditelja s učiteljicom na informacijama su zajedno roditelji koji dođu...




Hanady RR -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:16:34)


IZVORNA PORUKA: salmana

Hanady, bas sam ovako kako si napisala i ja ocekivala da u skoli diskutujemo i upoznamo se boje
svi medjusobno, ali izgleda da skola bas to i ne zeli...ja nakon 1.5 god jedva 2 mame znam, a hiljadu
problema u razredu, meni bi bilo ligicno da nas okupe nakon svakog incidenta da nam ispricaju sta se desilo, a ne
da od djeteta saznam, i nikom nista. Nazovemda pitam sta se desilo i odlihepe me samo tako, u stilu da oni rjesavaju sa roditeljima djece
koja su pravila probleme...pa valjda mi ostali imamo pravo da znamo ko i kakve probleme radi, moje dijete je tamo svki dan, cijeli dan [sm=zmeden.gif]

Iskreno meni se to nedi dopadalo ako već imate određene rpobleme koje djeca prepričavaju...
Kod nas je zaista za sada durgačije i jako dobro...
ja sma upoznala dobar dio roditelja upravo na sastancima drugačije ne bih ni mogla...
i naša učiteljica ovo govorim za stariju je naprvila jedna tim od djece i roditelkja...
mlađa za sada pokazuje indicije da će isto biti.,...


dodouše ja sam i u vijeću roditelja se angažirala pa tako zaista i predtsvanivi vijeća roditelja imaju svoju funkciju i o ovalvom ja bih rekla propsuti govorilo bi se na vijeću...




tinkivinki -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:17:56)


IZVORNA PORUKA: Medić*

Ja tek sada vidim da sam na pogrwesnoj temi [sm=smiley13.gif][sm=smiley9.gif]
Izvinjavam se zene, vidim ovo od 2 razreda pa nadalje .....

Hajde citat cu vas samo [sm=smiley36.gif]

O medic sta ima veze što je F prvak.a učite do sto[sm=smiley36.gif]




salmana -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:19:04)

Medic, ne bih rekla da si na pogresnoj temi, svako misljenje i savjet mi je dobrodosao, mi smo u privatnoj skoli i
OTROVANA sam nakon sto me toliko toga iz Mahirove skole sada podsjeca na ovu nasu, zaista je metodoligija i pedagogija
nazalost puno drugacija u odnosu na drzavne skole, svjedok sam da se
upravo tako da se ne sankcionisu nasilnici, upravo odgajaju djeca -ucenici koji su vec ovolisni problematicni, akakvi ce tek da budu, strahme da pomislim!




Hanady RR -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:20:30)

selmana moja starija kćer je sada IV razred i zaista već se tu ''izbistrilo'' imaš stalno dolazeće roditelje i stalno ne dolazeće ...
obično oni koji su problematični neće ni doći...ta ne rbiga roditelja za njihovom djecom je strašna i meni nejasna ali kažem ti mi kroz vijeća roditelja djelujemo na način da se ne priča smoa o porblematičnim kojih nema nego da se rpiča i pažnja podari djeci koja nisu problem aovi da se rješavaju kroz intitucionalčno djelovanje,...
mi zaista imamao sreću za sada da mendžament nije gluh na sve naše zahtjeve u ovom smilu...




Hanady RR -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:21:46)


IZVORNA PORUKA: Medić*

Ja tek sada vidim da sam na pogrwesnoj temi [sm=smiley13.gif][sm=smiley9.gif]
Izvinjavam se zene, vidim ovo od 2 razreda pa nadalje .....

Hajde citat cu vas samo [sm=smiley36.gif]

ma ne beri brigu draga ovo je tema koju pišemo sad koja je univerzalna[sm=smiley1.gif]




Medić* -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:22:05)


IZVORNA PORUKA: salmana

Medic, ne bih rekla da si na pogresnoj temi, svako misljenje i savjet mi je dobrodosao, mi smo u privatnoj skoli i
OTROVANA sam nakon sto me toliko toga iz Mahirove skole sada podsjeca na ovu nasu, zaista je metodoligija i pedagogija
nazalost puno drugacija u odnosu na drzavne skole, svjedok sam da se
upravo tako da se ne sankcionisu nasilnici, upravo odgajaju djeca -ucenici koji su vec ovolisni problematicni, akakvi ce tek da budu, strahme da pomislim!


Mi smo prvacici pa zato kazem da zalutah ali savjet je svaki dobrodosao. I meni, i svima, citam zato. Da vidim sa cim cemo se susretati. Sta nas ceka i od roditelja koji imaju iskustva da naucimo nesto.
O kojoj se skoli radi?




Medić* -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:25:48)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Medić*

Ja tek sada vidim da sam na pogrwesnoj temi [sm=smiley13.gif][sm=smiley9.gif]
Izvinjavam se zene, vidim ovo od 2 razreda pa nadalje .....

Hajde citat cu vas samo [sm=smiley36.gif]

ma ne beri brigu draga ovo je tema koju pišemo sad koja je univerzalna[sm=smiley1.gif]

Ma da, zaista trebamo razgovarati. Ja ne mogu poslije svega ovoga sto se desava ostati ravnodusna, moram citati kako je, sta je, sta da radimo, nikome nije sigurno [sm=smiley13.gif]




Hanady RR -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:27:17)


IZVORNA PORUKA: salmana

Medic, ne bih rekla da si na pogresnoj temi, svako misljenje i savjet mi je dobrodosao, mi smo u privatnoj skoli i
OTROVANA sam nakon sto me toliko toga iz Mahirove skole sada podsjeca na ovu nasu, zaista je metodoligija i pedagogija
nazalost puno drugacija u odnosu na drzavne skole, svjedok sam da se
upravo tako da se ne sankcionisu nasilnici, upravo odgajaju djeca -ucenici koji su vec ovolisni problematicni, akakvi ce tek da budu, strahme da pomislim!

uh draga pa tebe sad malo i panika
[sm=smiley31.gif]
ima i državnih škola koje rade po tom nekom malo strožijem rpincipu koji se tiče pa recimo mješanja u druge i tuđe poslove i tako...
al eto ako si ih zvala...
pa ostali gluhi...ja bih pismeno s eobraćala onda...
mislim ako ne rješavaju neke rpobleme kojih ima a da ti za njih znaš...ja bi zahtjevala povratnu informaciju kako su ih rješili[sm=smiley13.gif]




Medić* -> RE: Skolarci od 2. do 5. razreda (17.1.2016 15:37:19)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

selmana moja starija kćer je sada IV razred i zaista već se tu ''izbistrilo'' imaš stalno dolazeće roditelje i stalno ne dolazeće ...
obično oni koji su problematični neće ni doći...ta ne rbiga roditelja za njihovom djecom je strašna i meni nejasna ali kažem ti mi kroz vijeća roditelja djelujemo na način da se ne priča smoa o porblematičnim kojih nema nego da se rpiča i pažnja podari djeci koja nisu problem aovi da se rješavaju kroz intitucionalčno djelovanje,...
mi zaista imamao sreću za sada da mendžament nije gluh na sve naše zahtjeve u ovom smilu...


Meni nikada nece biti jasno kako to roditelji ne dolaze na sastanke, hajde jedan se propusti, iskrsne covjeku nesto, a posebno ako se zna npr da mi je dijeto problematicno, da stizu primjedbe, ja to nikako ne kontam...
Ne shvatam te roditelje...
Ja bih bila sretna da mi se nista u vezi mog djeteta ne presuti, pa da na vrijeme uspijem rijesiti [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>