Karticee :) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


zirafic -> Karticee :) (22.10.2015 12:46:36)

Ajmo malo o novcu... Zanima me da li koristite kartice, bilo debitne bilo kreditne ? U kojoj banci su najpogodnije ? Ja razmisljam da izvadim American Express Green, to je nesto poput debitne, i vidim ima ih intesa... Je li ima neko od vas American Express, sta se moze sa njom, kakve su kamate, naplacuju li sta ? Ima li kakvih odgoda placanja sa tom karticom, npr. ono da kupis nesto pa odgodis placanje na 12 mjeseci ?




Galicia -> RE: Karticee :) (22.10.2015 15:19:30)

Kreditnu karticu nemam. Debitnu koristim uvijek i za 99 centi provucem je. I brze ide placanje sa karticom nego sa gotovinom.




Hannica -> RE: Karticee :) (23.10.2015 0:05:11)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Kreditnu karticu nemam. Debitnu koristim uvijek i za 99 centi provucem je. I brze ide placanje sa karticom nego sa gotovinom.

Možda kod vas, ovdje ne.
Provuče. ..pa.de neku šifru ukucaj...pa uglavnom zapne onaj hepek što se provlači, onda one na kasama krenu da se dovikuju...mijenjaju te naprave, čitava zbrka.....a ti Hannice čekaj. [sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Karticee :) (23.10.2015 4:02:12)

Ne znas ti to provuci kako treba. [sm=smiley1.gif][sm=jezicek.gif]




Hannica -> RE: Karticee :) (23.10.2015 8:43:33)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Ne znas ti to provuci kako treba. [sm=smiley1.gif][sm=jezicek.gif]

Ma ne privlačim ja, nego oni što se nađu na kasi ispred mene.[sm=smiley36.gif]




bebaa -> RE: Karticee :) (23.10.2015 8:46:39)


IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: Galicia

Kreditnu karticu nemam. Debitnu koristim uvijek i za 99 centi provucem je. I brze ide placanje sa karticom nego sa gotovinom.

Možda kod vas, ovdje ne.
Provuče. ..pa.de neku šifru ukucaj...pa uglavnom zapne onaj hepek što se provlači, onda one na kasama krenu da se dovikuju...mijenjaju te naprave, čitava zbrka.....a ti Hannice čekaj. [sm=smiley36.gif]



ovo je živa istina...zato ja odem na bankomat ,dignem lovu pa u prodavnicu.....[sm=jezicek.gif]




Emica_sa -> RE: Karticee :) (23.10.2015 8:48:27)


IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: Galicia

Kreditnu karticu nemam. Debitnu koristim uvijek i za 99 centi provucem je. I brze ide placanje sa karticom nego sa gotovinom.

Možda kod vas, ovdje ne.
Provuče. ..pa.de neku šifru ukucaj...pa uglavnom zapne onaj hepek što se provlači, onda one na kasama krenu da se dovikuju...mijenjaju te naprave, čitava zbrka.....a ti Hannice čekaj. [sm=smiley36.gif]



tipicno za Bingo[sm=jezicek.gif]




Medić* -> RE: Karticee :) (23.10.2015 8:50:54)


IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: Galicia

Kreditnu karticu nemam. Debitnu koristim uvijek i za 99 centi provucem je. I brze ide placanje sa karticom nego sa gotovinom.

Možda kod vas, ovdje ne.
Provuče. ..pa.de neku šifru ukucaj...pa uglavnom zapne onaj hepek što se provlači, onda one na kasama krenu da se dovikuju...mijenjaju te naprave, čitava zbrka.....a ti Hannice čekaj. [sm=smiley36.gif]



[sm=jezicek.gif]
A ciko u redu psuje i zove sefa, sefa nema, on ostavlja punu korpu na sred reda, uzima kisobran i ode putem svojim mrmljajuci u bradu [sm=smiley36.gif]




Hannica -> RE: Karticee :) (6.11.2015 15:47:28)

[img]http://www4.slikomat.com/13/1106/hdc-Screen.png[/img]
Eh.. to je to.[sm=smiley36.gif]




bebaa -> RE: Karticee :) (6.11.2015 15:50:07)

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




senka27 -> RE: Karticee :) (6.11.2015 16:03:38)

joooj jeste crnciii[sm=smiley36.gif]

eto recimo ja nisam nikad imala neprijatnosti kad sam placala karticom,zacas bude gotovo

i ne potpisujem se samo ukucam svoj pin




ziel -> RE: Karticee :) (6.11.2015 16:18:56)

Ja redovno karticom placam. Doduse kad je racun preko 15 KM, a rijetkooo ne bude [sm=smiley36.gif] Kes trosim samo za pekaru i dopune..




ananas_ze -> RE: Karticee :) (6.11.2015 16:39:04)

Kaze mm da samo penzioneri placaju gotovinom,rekoh 'hvala ti' [sm=smiley36.gif]




maja78 RR -> RE: Karticee :) (6.11.2015 18:29:12)


IZVORNA PORUKA: zirafic

Ajmo malo o novcu... Zanima me da li koristite kartice, bilo debitne bilo kreditne ? U kojoj banci su najpogodnije ? Ja razmisljam da izvadim American Express Green, to je nesto poput debitne, i vidim ima ih intesa... Je li ima neko od vas American Express, sta se moze sa njom, kakve su kamate, naplacuju li sta ? Ima li kakvih odgoda placanja sa tom karticom, npr. ono da kupis nesto pa odgodis placanje na 12 mjeseci ?



ovo te neko dobro dezinformisao, razlicite su totalno, american je kao charge kartica (vrsta kreditne kartice) a debitna u startu nema limit niti mora biti odbren a moze.
American express kupis sa odgodom placanja do 40 dana (20. u mjesecu se placa za prosli mjesec i to kompletan potroseni iznos) ili do maksimum 6 rata




Hannica -> RE: Karticee :) (6.11.2015 19:11:56)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Kaze mm da samo penzioneri placaju gotovinom,rekoh 'hvala ti' [sm=smiley36.gif]

Hvala mu o od mene, mm i ostatka familije.[sm=smiley36.gif]




MicoTico -> RE: Karticee :) (9.11.2015 21:43:03)

Do 10_ak KM plaćam gotovinom, ostalo kartica. Ima i kreditne i debitnu, koju jedino i koristim. Kreditne vrlo, vrlo rijetko.




hanabanana -> RE: Karticee :) (18.11.2015 10:43:37)

Ja nemam nikada više od cenera u novčaniku.
Uglavnom plaćam karticom, debitnom. I jako sam sretna što je i granap ispod kuće prihvata.
Kreditnom plaćam na kupi.kartu, e-kuponu, citydeal-u.




Stranica: [1]