RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


mom2B -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 10:44:21)

leena, sta te briga, ti imas cijelu temu za sebe... sita se mozes ispricati sa sobom [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

andjela ja nisam sigurna da li bi smjela staviti naseg malca u krevet s nama... mm ima tako tvrd san da ga ni top ne moze probuditi, a ja sam se bezbroj puta probudila s njim na sebi [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] On se u tom svom okretanju navali na mene tako da imam osjecaj da je kiper iskipovao tonu pijeska na mene [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Ne smijem ni pomisliti sta bi bilo s bebom [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




ada_ -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 10:54:14)

Jutro mi ustale u pola 10h a zaspala sam tek oko 5 pa mi super dodje sto se E uspavala,i mene je sinoc stomak bolio kontala sam krenulo al nista se vise ne desava osim bolova nekih na svakih pola sata pa drze po 20tak minuta uglavnom priprema se lagano,nadam se [sm=smiley36.gif]

Sto se madraca tice mi smo i za bracni i Eni kupili anatomske u vitapuru i prezadovoljna sam,skida im se navlaka da se pere mirisu na lavandu i naspavala sam se kako smo madrac uzeli,cak se i sad super ususkam i spavam bez problema,a E smo prebacili u veci krevet sa 1.5god jer se vrti kad spava pa joj je krevetic postao tjesan




jaculi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 11:14:00)

Jutro svima..
Uh sto se iznervira, 2 puta pokušavam objaviti post i neće, sve mi izbriše što sam napisala. Sad ništa bez Copy.
Leena sretno na ctg. Pišeš o krevetu, i nama bi trebao sada pravi krevet jer sam u vječitom strahu da ce Faris iskociti iz ovog. Imali smo jedan pad koji me zamalo koštao srčanog. Sreća ništa nije bilo. Oni kao da su od gume[sm=smiley36.gif]
Nudzejma svi ti simptomi su normalni, ništa ne brini. Koja si sedmica? Ja sam danas ušla u 9.
Ja se osjećam super. Nijednom nisam povratila. Gadi mi se određena hrana i lako mi zaplakati ma ko dobar dan..inače kao i da nisam trudna.
Lijep dan želim svima...




Leena -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 11:44:21)

Evo meee [sm=smiley1.gif]
Zavrsila ctg, nije me pregledao nista, opet nije bio moj doktor [sm=smiley13.gif] Ovaj mi rekao da ponovim vag. bris i da u petak dodem na ctg opet.
Dok sam cekala dvije [sm=nosecka.gif]primljene na cr, jedna na indukciju, meni se odmah zamantalo [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] Ozbiljno, moram nekako ekspresno srediti krvnu sliku, non stop mi se manta, k''o trudnicama u sapunicama [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Mala_sa, meni Lejla hoda po kuci [sm=jezicek.gif] Nije neka utjeha, ali eto da znas. Samo uvijek dode do mene i probudi me. Ako mene ne uspije, onda budi mm.

andjela, mom2be, ma vidim ja, monologe bih drzala juce da mi se demira nije pojavila [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

ada, priprema se lagano znaci [sm=bravo.gif]

Jaculi, i mene toga strah, obje kad sam uhvatila da pokusavaju preskociti sam prebacila u krevet. Ja imam tvrd san, ne d''o Bog da ih ne cujem, pa da se udare tako iskacuci iz krevetica.




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 13:07:41)

Sto se tice izlaska iz krevetica, A je to usavrsila, a nijednom hB pala nije, u pocetku joj je Adin objasnjavao i pomagao, sad sama preskace [sm=smiley36.gif]. Mislim da cemo joj uzeti pravi krevet al onaj manji (oko 1,5m), jer onaj pravi veliki bi joj bio enorman, s obzirom da je bas sitnica [sm=smiley36.gif]

Mum28 kod mene je jedan taj obicni visoki a za kolijevku tanki anatomski i oba su dobra. S tim sto taj visoki meni je malo i previsok, nema potrebe tolika debljina lahki su oni ko bebe.

Andjela moji spavaju skupa u sobi, malo su na pocetku spavali s nama, al ja se nikako nisam mogl opustiti, a i oni ko bebe se stalno budili, ovako odvojeno svi puno bolje spavamo.

Leena eto jos par sati rada i kuci onda zalegni, sad imas pravo da odmaras 😆

Jacculi, dobro si ti, ja sam bas nekakva troma u ovoj trudnoci, valjda se kasnije malo pokrenem [sm=smiley36.gif]

Ada moglo bi to jos malo aBd, jel tebi u dec termin?




jaculi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 13:20:49)

Čekajte [sm=smiley36.gif]...mala_sa, anđela, ada, Leena..jesmo li se sve vec družile jednom, 2013.? Ima li nas jos? Skoro pa stara ekipa haha...
Mala_sa dokle si dogurala i koja će razlika biti izmedju djece aBd. Mom Farisu za desetak dana 2. rodjus aBd a razlika će biti 2 god i 7 mjeseci. Dotad ga moram naučit na tutu, da oslobodimo pelene za drugo [sm=smiley36.gif]. Sad neće ni da čuje za tutu i kako god pokušavam, nema šanse. Kontam kupit nastavak za solju. Možda snjim budem imala vise sreće.




*andjela* -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 13:21:52)

mala_sa ja sam ga ostavljala sa nama najvise zato jer seprvu godinu budio po citavu noc,navikao na sisanje,ni jednu noc nismo prespavali ,da se pohvalim [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif],da mi je vise snage ponestajalo...i tako mi kao bilo lakse...
al sad mislim da vise nema potrebe,al eto nek bude tako jos mesec/dva dok je zima,
jer djete ne da na sebe nista,ako ga u snu pokrijem osjeti,vrecu nece..tako da ga dobro oblacim za spavanje
a u svom krevetu svejedno zaspi...jedino malo se bojim da ga ne bi culi mi u drugoj sobi..
bebu ne namjeravam vaditi iz krevetca,jos kad se skinu stranice ostane krevetic za kasnije,nisam to htjela sad raditi djecaku ,da ga ne navikavam posto sam saznala tad vec da sam trudna,a ima svejedno krevet...tako da bi MM i ja trebali biti mirni [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
MOM2b i moj MM ti je isto tako tvrdog sna nista ne cuje,on je cesto prelazio [sm=smiley36.gif] u deciju sobu ..a ja od kad sam se porodila prvi put spavam otvorenih ociju ,sve cujem u snu ,sad malo bolje ,al bolje da se ne navikavam jer je druga beba jos malo tu [sm=zz_sleep.gif][sm=duda.gif]




*andjela* -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 13:26:03)

Jaculi pisala sam ti ja vec jednom na temi kad si s ejavila,al vjerovatno nisi citala,
Znam da su nam u prvoj trudnoci termini bili tu negdje u decembru,meni 25 dec.a porodila se 1.januara...
sad cekamo seku...samo sam ja sad usla u 7 mjesec,razlika ce biti 2 god i 2 mjeseca
Ne javlja nam se Travelove,il se nesto desava ,il joj je muz oduzeo uredjaje ,kako je rekla [sm=smiley1.gif],previse se opteretila,nece proci termin vise od 7/10 dana,to je neka granica za doktore,tako da ce svakako za koji dan biti sa bebom [sm=duda.gif],ja presla 7 dana




jaculi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 13:33:52)

Andjela bas mi je drago da smo ponovo tu samo sto si ti ovaj puta daleko dogurala za razliku od mene hehe. Kako dječak? Znaci ovaj puta curica. Čestitam od srca. Ja jedva čekam da saznam sta je a imam osjećaj da je opet dječak jer mi je trudnoća skoro pa ista kao prethodna [sm=smiley1.gif]..razlikuje li se tvoja od prethodne?




ada_ -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 14:04:19)

Mala_sa jeste 8.12 mi je termin pa vidjet cemo sta ce biti,i danas su bolovi nastavili al nisu jaki tako da sam pospremila kucu,usisala,okupala se ako krene da sam spremna [sm=smiley36.gif]

Jaculi jesmo se 2013 druzile,ja sam ona sto je bebu izgubila pa posle dobila onu malu garavu Enu [sm=smiley1.gif],imala sam te i na fb al nemam pojma sta se desilo vidim nema te u prijateljima[sm=zmeden2.gif][sm=zmeden2.gif]




*andjela* -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 14:05:54)

jaculi ma tu smo svejedno u koji mjesec razlike,ma meni skoro isto u obe trudnoce sve,u prvoj nisam imala nikakvih problema,kretala se i radila sve normalno,i u ovoj sad tek pre mesc ,dva se pocela osjecati kao trudnica,od V ne stignem ni pomisliti na to [sm=smiley36.gif]
isto mucninu imala par dana u drugom mjesecu,ma skoro sve isto,samo kad sam citala one babske price [sm=smiley36.gif] pronalazim se u onoj ,da kao curice ukradu ljepotu majcinu,pa mislim da sam ruznija sad nego sa V [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ,glupost cista
Moj djecak dobro,za mjesec dana pune dve godine,sad spava ,nasetali smo se nas dvoje pravo [sm=zz_running.gif]...krenuli na tutu...da i to rjesimo dok nije stigla beba bar po danu,a po nocu neka ga jos,pa kad se budem budila zbog bebe budicu i njega da piski [sm=smiley36.gif]
Kako sam sve ljepo zamislila




jaculi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 15:33:26)

Ada naravno da znam ko si, pa do neki dan si mi bili u raji. Ja kontala da si me izbrisala. Tebi pravo prikuckalo, da aBd sve prodje bolje nego sto mislis. Sta Ena sto ce dobiti seku? Mene brine kako li ce Faris reagovati. Sve se nadam da ce mu biti drago i da nece biti ljubomore. Jesam optimista[sm=smiley36.gif]
Andjela bas sam te htjela pitati za tutu, znaci poceli ste. Moj nece ni da se priblizi tuti kako god pokusala. Samo u odjecici sjedi na njoj a cim ga skinem, nema sanse teoretske. Pokusala sam mu i par puta "podavliti" tutu kad krene piskit, kad ga hocu kupati, ali samo ga prekinem i ne nastavlja piskiti pa sam prestala stim. Mozda trebam pokusati sa onim nastavkom za solju[sm=zmeden.gif]
Sto se babskih prica tice, i ja sam ruznija nego u prvoj. Lice necisto i neke mi se bubuljice pojave kao da sam u pubertetu. Slatko mi se jede i kiselo a meso nikako sto je cudno za mene jer sam pravi mesozder[sm=smiley1.gif]
po babskim pricama, kod mene je kombinovano sve[sm=smiley36.gif]




ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 15:36:05)

Travelove jesi ziva zeno? Jos 2 u 1 ?




ada_ -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 15:56:54)

Jaculi ja veze nemam sta je s ovim fb bas mi dosta raje fali pogotovu sa rr,ja kontala svi me se odrekli [sm=smiley36.gif],i Ena mi cesto uzima telefon pa jedino ako je ona nesta napravila posto dijete redovno komentarise i pise statuse po fb
Sto se E tice i bebe od prvog joj dana pricamo pripremamo je a koliko smo uspjeli vidjet cemo,ni mi se jos tute nismo rijesili jer ona uopste nema osjecaja da se upiskila kad nema pelene,probala sam par puta i ne ide pa sam odustala,svakako kazu da se djeca znaju vratit peleni kad stigne beba pa cu sacekat jos malo
Joj zene meni je stomak ogroman a beba nema vise prostora pa je svaki njen pokret prebolan[sm=smiley13.gif]




*andjela* -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 16:47:39)

jaculi hahha ma meni se samo to ucinilo,jer inace nemam problema sa bubuljicama,nisam ni u pubetetu imala,a sad mi se za pojaviti po koja,pa sam zto pomislila na to,mada ja sam u sebi potajno znala da je curica,da ne kazem nadala se,mada sam se ubjedila i da je djecak da se ne bi razocarala...al bilo mi je svejedno prosto taj dan kad sam dosla na uzv,volila bi i da je djecak jer je V jos mali...
Sto se tice tute,ja pokusavala preko ljeta ,ispocetka nije htjeo sjesti na tutu,ludnica prava bila,vani ga skidala u gacice,al nista on se upiski i kae kakio ,piskio...al tuta nema sanse,i sad pre mesec ga opet pocela na tutu forsirati ,nije mi zbog pelena,al djete sve zivo zna,sastavlja recenice,objasnjava sta ko da radi,cim nesto vidi prepricava,i meni vec postalo glupo da je u pelenama...
Ispocetka ga znala drzati dok gleda crtani po 2-3 sata on nista..i nekako smo uz curicu od MM sestre, ima 4 godine,pricali pa na tutu,ja njoj davala da sjedne na tutu,i tako je krenuo,sjede upiski se i ustane za sekund,tacno sad zna ,napne se kad mu ja ponudim i gotovo za cas...
Al tek smo na pola puta...jos je sam ne trazi,pa mu ja svakih sat nudim...on ce se upiskiti i doci meni i reci da je piskio...jos to da usavrsimo,al po danu smo je skinuli,ne stavljam mu ni kad idemo napolje ni u set_nju ,jedino bas na duze relacije...
neznam sta je pametno da forsirate il da malo pricekate da djete samo shvati,mada ja sam svaki dan objasnjavala sta se radi u tutu,sve igracke idu piskiti na nasu tutu..




*andjela* -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 16:51:55)

Ja se izlezavala od kako se mali probudio,gledamo crtani,malo je hvalilo da zaspim,i ustanem da mu dadnm rucak i poperem sudje od rucka .MM isto malo legao sad ce i on ustati ,pa cekamo moje da pijemo kafu




Leena -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 16:52:28)

Ja dosla s posla, odmaram, pa cu odvesti E na balet.
Ima li nam travelove??




nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 18:14:33)

Zene,hvala svima na odgovorima i rjecima utjehe[sm=smiley36.gif]
Jaculi tu smo mi negdje,po mojoj racunici ja sam negdje oko 6 nedjelje.Nisam jos isla na pregled,kontam rano mi je.U prvoj trudnoci sam otisla prvi put na pregled u 7 nedjelji.
Ja sam samo mm i mojoj mami rekla za pozitivan test.A jeedva cekam da i drugima kazem,ali eto cekam taj pregled aBd pa da i doktorica potvrdi aBd.Kako ste vi?Jeste li rekle svima?Na poslu?




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 20:19:18)

Ja vodila djecu u McD, s obzirom da mu se obraduju vise nego meni, udovoljim im ponekad 😁

Ada joj ja se sjecam tog perioda sa Alinom, nije mi nekako bilo plodne vode kao sa Adinom (stomak mi je vidno bio manji), i tako 10ak dana pred porod sam osjecala bas bolno svaki njen okret, nimalo prijatan osjecaj 😔

Jaculi, jesmo mi smo starabraja iz 2013te. Moja A je rodjena u septembru, tako da ce razlika biti 2god i 10mj. S tim sto ja imam vec jednog djecaka od 4,5god i vec jednu razliku bas tu od 2,5god [sm=smiley36.gif]. Sad sam usla u 10 sedmicu, mi smo bas blizu sa terminom [sm=smiley1.gif].

Sto se tice tute, mi smo probali fok je jos toplo bilo i nikako nije islo. Sad sam isto probala 2x po par dana, al zbog ledenog poda oba puta je dobila upalu mokracnih, tako da sam definitivno odustala do proljeca aBd. Haman da ce ih ona sama sebi skinuti, kako sam krenula [sm=smiley36.gif]
[sm=jezicek.gif]




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 20:20:37)

Nudzejma mi jos nismo nikome rekli, osim roditeljima. Nismo ni sa prve 2 govorili, dok se bas stomak nije poceo vidjeti pa se samo kaze [sm=smiley36.gif]




Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 21:41:09)


SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA [sm=nosecka.gif] [sm=duda.gif]
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) [sm=wink.gif]

NOVEMBAR
08.11. Blue moon [sm=rozacrtici.gif] porodila se [sm=bravo.gif]
15.11. Leptirica 87 [sm=rozacrtici.gif] porodila se [sm=bravo.gif]
15.11. MersijaOmar
19.11. Ziel [sm=modricrtici.gif] Porodila se [sm=bravo.gif]
22.11. *nur* [sm=modricrtici.gif] porodila sec[sm=bravo.gif]
26.11. Farah 00 [sm=rozacrtici.gif] Porodila sec[sm=bravo.gif]
28.11. Travelove [sm=rozacrtici.gif]

DECEMBAR

07.12 Elastigirl [sm=modricrtici.gif]
08.12. Ada [sm=rozacrtici.gif]
14.12. Leena [sm=modricrtici.gif]
15.12. Demira [sm=modricrtici.gif]

JANUAR 2016.

07.01. Leptiri [sm=rozacrtici.gif]
15.01. cocochanel
17.01. Sunce mojee [sm=rozacrtici.gif]
25.01. Amani12 [sm=modricrtici.gif]
28.01. Pufnicaa [sm=modricrtici.gif]
31.01. Mom2B [sm=modricrtici.gif]
31.01. Sandraci

FEBRUAR 2016.

25.02. Andjela [sm=rozacrtici.gif]
28.02. Isha[sm=rozacrtici.gif]

MART 2016.

01.03. Ney75 [sm=modricrtici.gif]
04.03. Škorpija [sm=rozacrtici.gif]
09.03. BebaBu [sm=rozacrtici.gif]

APRIL 2016.

06.04. Arya [sm=rozacrtici.gif]
08.04. Suncica15
15.04. Logica [sm=modricrtici.gif]
18.04. Maya25 [sm=modricrtici.gif]
20.04. *Sun*

MAJ 2016.

07.05 Tajra26
08.05. Dinaina
10.05. Minie
10.05. Cauchy [sm=modricrtici.gif]
12.05. Sanjalica 85
25.05. Daliyah92 [sm=modricrtici.gif]
JUNI 2016.

24.06. Felix

JULI 2016.

01.07. Mama3333
04.07. mala_sa
07.07. Jaculi
20.07. Arijana2





Leena -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 21:41:39)


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Nudzejma mi jos nismo nikome rekli, osim roditeljima. Nismo ni sa prve 2 govorili, dok se bas stomak nije poceo vidjeti pa se samo kaze [sm=smiley36.gif]

Mi smo tek poslije kontrole kod dr rekli. A na poslu nisi duzna do 20.sedmice govoriti




Farah 00 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 23:01:21)

Vecer ☺
Zao mi je sto se ne javljam, ali malo slobodnog vremena iskoristim za tusiranje i da sta pojedem. Ne smijem se izvagati, mislim da imam manje nego kad sam zatrudnila kilograma, ali kad malo popusti adrenalim vise cu jesti, mada se trudim da unesem tecnosti i svega pomalo radi mlijeka.

Vidim kod travelove nema jos nista, ali pitanje je dana kada ce nam javiti da drzi svoju bebicu. Neka joj bude brz i lagan porod. Ja se na svoj porod ne mogu zaliti, bolilo je, ali sam to automatski zaboravila. Sad bi se isla poroditi samo da ne mucim ovu muku sa dojenjem. Ne ide nam lako, ili spava na siki i pomalo povuce ili toliko place da siku izbacuje iz usta u gura jezikom.

Leena i tebi se blizi termin, mozda kao ta tvoja drugarica i ranije zavrsis ☺ Red je da ti ovaj treci porod bude lagan.

Ziel i Leptirice kako slusaju bebe, kod vas doje bez problema?




anandi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (30.11.2015 23:10:03)

Dobro vece
Farah ja malo malo virkam da vidim javljas li se[sm=smiley1.gif] Drago mi je da se nisi puno namucila na porodu. Znaci [sm=duda.gif] zeza, dusa draga... ljubi bebaca od tete s rr [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Zelim ti draga brz oporavak i uzivaj s bebacem.




Farah 00 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.12.2015 0:11:51)


IZVORNA PORUKA: anandi

Dobro vece
Farah ja malo malo virkam da vidim javljas li se[sm=smiley1.gif] Drago mi je da se nisi puno namucila na porodu. Znaci [sm=duda.gif] zeza, dusa draga... ljubi bebaca od tete s rr [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Zelim ti draga brz oporavak i uzivaj s bebacem.

Mila ja tebi zelim uspjesan postupak da docekas svoju mrvicu ☺
Saljemo ti pusu moja mrvica i ja 😗😗😗




Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 62 [63] 64   Sljedeća stranica >   >>