Bezbjednost beba u stanu/ kuci (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Roditeljski razgovori



Poruka


bejbibi -> Bezbjednost beba u stanu/ kuci (7.11.2015 15:27:07)

Pozz drage zene ,nisam naletila na slicnu temu a stvarno mi treba par dobrih savjeta / misljenja ..
Kako naziv teme kaze ,zanima me sve u vezi bezbjednosti stana / kuce ..
Kako zastiti vrata od rerne,ormare,ladice..gdje se to ima kupiti ,itd..




bejbibi -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (7.11.2015 15:29:13)

Moja cura se sa 6 mj picela dizati na noge i cuvajuci se za krevet,kauc,regal ,itd sama hoda ..prije par dana picela se za rernu dizati i drzati za rucke pa me strah da ce se otvoriti i udariti je ...da ne pricam kako nam je namjestaj u dnevnoj sav nekakv ivicas_t a njoj taman do usiju seze pa se bojim oko ce isbiti sebi ...kako da zastitim te ivice ???

Mozda se pitate zasto bas ja koja vec imam kedno dijete postavim ovakvu temu [sm=smiley36.gif]ali sam M smo zivjeli u stanu gdje je kuhinja bila odvojena skroz( posebna vrata) a i imali smo minimum namjestaj u dnevnoj ( kauci i sto mali [sm=smiley36.gif]) ...sada je kuhinja,trpezarija,dnevna sve zajedno i A svigdke puze ...sve na izvol''te [sm=smiley36.gif]
Eto ,zato pitam kako zastiti [sm=smiley1.gif]




bejbibi -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (7.11.2015 15:53:23)

I da,jedino sto imamo zasticeno su uticnice ..u dm kupila davno one plastike sto idu u uticnice




canim -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (7.11.2015 16:21:16)

Mi smo kupili tih sitnica raznoraznih iz ikee, ne znam imas li koga da ti donese, oni imaju kompletan program za zastitu djece
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/categories/departments/childrens_ikea/16249/

Imas i na ebayu bas raznovrsnu ponudu za child saftey a u krajnjem slucaju ako nigdje ne nadjes budi malo kreativna [sm=jezicek.gif]
http://kidsactivitiesblog.com/wp-content/uploads/2015/06/DIY-child-proofing-hacks.jpg
http://kidsactivitiesblog.com/72726/child-safety-tip




Edita1989 -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (7.11.2015 16:29:13)

Sto rece Canim,Ikea je puna tih stvari..Zastite za uticnice,ladice,vrata imaju cak i ogradice za stepenice...




bebaa -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (7.11.2015 18:16:59)

od svih zaštita jedino sam koristila i koristim ovo čudo za utičnice a stolnjak nam je 2 godine bila ambasador deka...[sm=jezicek.gif]nisam nikada vezala vrata od kuhinje,ladice i sl....nisam imala potrebe...




rose -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (7.11.2015 18:41:46)

ja sam korstila to za uticnice, ono za coskove stola + deka preko i sto u cosku sobe [sm=smiley36.gif] ona guma za vrata da se ne pricepe prstici i tu i tamo neka guma da se ne otvaraju vrata ormarica ili staklene vitrine [sm=smiley36.gif]




rose -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (7.11.2015 18:42:25)

a vezala sam vrata od ormara jer sam redovno nalazila sve stvari na sred sobe [sm=smiley36.gif]




Vanne -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (7.11.2015 18:44:28)

Ja nisam nikako stitila te ivice i vrata od ormara...S je uvijek imala osjecaj za prostor pa nismo imali tih nezgoda...ladicu otvori za rucku i uzme sto joj treba i zatvori je...jednom se ustinula ali malo,nije uopste plakala,samo se usutila i pocela me zvati,ja dosla njoj prssti zapeli [sm=smiley36.gif]
E jedino uticnice su joj ogromna strast,pa smo njih zastitili...ima obicaj da se zarovi u kuhinjske donje elemente ali ja to pustim ,tu se zabavi dobrih pola sata pa mi ne smeta [sm=smiley36.gif] ali naravno ostavila sam dole samo plastiku i limeno posudje kako se ne bi ozlijedila...ostalo sto je opasno za nju sam podigla u gornje elemente...




bejbibi -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (7.11.2015 19:25:03)

Hvala zenice na savjetima ;) ...
CANIM bas cu pogledati u ikeu u slo il hr....al treba mi nesto sto prije [sm=smiley36.gif] gledala sam u dm i nisam nasla[sm=zmeden.gif]il sam corava[sm=smiley36.gif]svakako cu opet potraziti ,a na kraju krajeva naruciti na ebay;) ...meni najvise treba rernu da zastitim i ove ivice na regalu ...stalno strepim da se ne udari :( da mi je nekakva spuzva uzduz ormara [sm=zmeden.gif]




bejbibi -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (7.11.2015 19:28:25)


IZVORNA PORUKA: canim

Mi smo kupili tih sitnica raznoraznih iz ikee, ne znam imas li koga da ti donese, oni imaju kompletan program za zastitu djece
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/categories/departments/childrens_ikea/16249/

Imas i na ebayu bas raznovrsnu ponudu za child saftey a u krajnjem slucaju ako nigdje ne nadjes budi malo kreativna [sm=jezicek.gif]
http://kidsactivitiesblog.com/wp-content/uploads/2015/06/DIY-child-proofing-hacks.jpg
http://kidsactivitiesblog.com/72726/child-safety-tip


Odlicne ideje [sm=smiley36.gif] thanks[sm=smiley20.gif]




mufica -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (8.11.2015 22:26:35)

Bejbibi ima na fb zena preko koje mozes naruciti sve iz ikea-e. Ikea dostava BIH, tako se zove stranica. Cini mi se da ti rece da nemas fb al moze ti bilo ko poslati narudzbu.




bejbibi -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (8.11.2015 22:31:59)


IZVORNA PORUKA: mufica

Bejbibi ima na fb zena preko koje mozes naruciti sve iz ikea-e. Ikea dostava BIH, tako se zove stranica. Cini mi se da ti rece da nemas fb al moze ti bilo ko poslati narudzbu.

Hvala draga ,raspitat cu se :) ...svakako uskoro planiramo u slo pa cu vidjeti ;)




irenaSA -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (9.11.2015 13:28:37)

Da i mi podijelimo svoja iskustva[sm=smiley36.gif]
S je imala neodoljivu strast za kuhinjskim elementima i mašinom za suđe. Voljela je i roviti stvari iz ladica i ormara...znala je iznijeti intimni veš iz sobe pred goste...tako da smo to i štitli plastičnim kopčama iz YJSKA...nije begenisala utičnice i vrata...
Mali obožava literaturu[sm=smiley36.gif] što stručnu što beletristiku[sm=smiley36.gif]..lista, trga i gužva..tu nemamo neku adekvatnu zaštitu osim što dižemo knjige visoko...
Zaljubljenik je u mašinu za suđe i veš te vrata...tu je jedina zaštita da sjedimo pored njega dok ne iščejfi[sm=smiley36.gif]




bebaa -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (9.11.2015 13:42:30)

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




koka i po -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (9.11.2015 14:12:57)


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Da i mi podijelimo svoja iskustva[sm=smiley36.gif]
S je imala neodoljivu strast za kuhinjskim elementima i mašinom za suđe. Voljela je i roviti stvari iz ladica i ormara...znala je iznijeti intimni veš iz sobe pred goste...tako da smo to i štitli plastičnim kopčama iz YJSKA...nije begenisala utičnice i vrata...
Mali obožava literaturu[sm=smiley36.gif] što stručnu što beletristiku[sm=smiley36.gif]..lista, trga i gužva..tu nemamo neku adekvatnu zaštitu osim što dižemo knjige visoko...
Zaljubljenik je u mašinu za suđe i veš te vrata...tu je jedina zaštita da sjedimo pored njega dok ne iščejfi[sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



ovo me podsjeti na jednu anegdotu iz mog djetinjstva...
off topic ali hajde[sm=smiley36.gif]

posla ja sa mamom da si kupi donji ves...imala sam otprilike jedno cetiri pet godina a jezicinu troduplo stariju[sm=smiley36.gif]
i tako sretne nas komsinica sa muzem i ovo ono....ko djetetu....a gdje smo mi to posle...
ma rekoh idem mami kupiti gaca jer nema hoda gologuza[sm=smiley36.gif]




bejbibi -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (9.11.2015 14:25:34)


IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Da i mi podijelimo svoja iskustva[sm=smiley36.gif]
S je imala neodoljivu strast za kuhinjskim elementima i mašinom za suđe. Voljela je i roviti stvari iz ladica i ormara...znala je iznijeti intimni veš iz sobe pred goste...tako da smo to i štitli plastičnim kopčama iz YJSKA...nije begenisala utičnice i vrata...
Mali obožava literaturu[sm=smiley36.gif] što stručnu što beletristiku[sm=smiley36.gif]..lista, trga i gužva..tu nemamo neku adekvatnu zaštitu osim što dižemo knjige visoko...
Zaljubljenik je u mašinu za suđe i veš te vrata...tu je jedina zaštita da sjedimo pored njega dok ne iščejfi[sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



ovo me podsjeti na jednu anegdotu iz mog djetinjstva...
off topic ali hajde[sm=smiley36.gif]

posla ja sa mamom da si kupi donji ves...imala sam otprilike jedno cetiri pet godina a jezicinu troduplo stariju[sm=smiley36.gif]
i tako sretne nas komsinica sa muzem i ovo ono....ko djetetu....a gdje smo mi to posle...
ma rekoh idem mami kupiti gaca jer nema hoda gologuza[sm=smiley36.gif]


Ahahahha [sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




ziki -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (9.11.2015 14:26:29)


IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Da i mi podijelimo svoja iskustva[sm=smiley36.gif]
S je imala neodoljivu strast za kuhinjskim elementima i mašinom za suđe. Voljela je i roviti stvari iz ladica i ormara...znala je iznijeti intimni veš iz sobe pred goste...tako da smo to i štitli plastičnim kopčama iz YJSKA...nije begenisala utičnice i vrata...
Mali obožava literaturu[sm=smiley36.gif] što stručnu što beletristiku[sm=smiley36.gif]..lista, trga i gužva..tu nemamo neku adekvatnu zaštitu osim što dižemo knjige visoko...
Zaljubljenik je u mašinu za suđe i veš te vrata...tu je jedina zaštita da sjedimo pored njega dok ne iščejfi[sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



ovo me podsjeti na jednu anegdotu iz mog djetinjstva...
off topic ali hajde[sm=smiley36.gif]

posla ja sa mamom da si kupi donji ves...imala sam otprilike jedno cetiri pet godina a jezicinu troduplo stariju[sm=smiley36.gif]
i tako sretne nas komsinica sa muzem i ovo ono....ko djetetu....a gdje smo mi to posle...
ma rekoh idem mami kupiti gaca jer nema hoda gologuza[sm=smiley36.gif]

[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]




bejbibi -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (9.11.2015 14:28:12)

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Da i mi podijelimo svoja iskustva[sm=smiley36.gif]
S je imala neodoljivu strast za kuhinjskim elementima i mašinom za suđe. Voljela je i roviti stvari iz ladica i ormara...znala je iznijeti intimni veš iz sobe pred goste...tako da smo to i štitli plastičnim kopčama iz YJSKA...nije begenisala utičnice i vrata...
Mali obožava literaturu[sm=smiley36.gif] što stručnu što beletristiku[sm=smiley36.gif]..lista, trga i gužva..tu nemamo neku adekvatnu zaštitu osim što dižemo knjige visoko...
Zaljubljenik je u mašinu za suđe i veš te vrata...tu je jedina zaštita da sjedimo pored njega dok ne iščejfi[sm=smiley36.gif]


Mislim da svako dijete ocarano kuhinjskim elementima i onim ste se nalazi u njima ..moja A vec pocela otvarati ladice i izbacivati sve van ,zato mi i treba zastita da ne bi bilo ko kod vas sa vesom [sm=jezicek.gif]

A vidis,nije mi naum pao jysk [sm=smiley36.gif] hvala sto si napomenula;)




Bubydina -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (14.11.2015 21:54:29)


IZVORNA PORUKA: Vanne

Ja nisam nikako stitila te ivice i vrata od ormara...S je uvijek imala osjecaj za prostor pa nismo imali tih nezgoda...ladicu otvori za rucku i uzme sto joj treba i zatvori je...jednom se ustinula ali malo,nije uopste plakala,samo se usutila i pocela me zvati,ja dosla njoj prssti zapeli [sm=smiley36.gif]
E jedino uticnice su joj ogromna strast,pa smo njih zastitili...ima obicaj da se zarovi u kuhinjske donje elemente ali ja to pustim ,tu se zabavi dobrih pola sata pa mi ne smeta [sm=smiley36.gif] ali naravno ostavila sam dole samo plastiku i limeno posudje kako se ne bi ozlijedila...ostalo sto je opasno za nju sam podigla u gornje elemente...

I mi smo prošli bez zaštita,nikakvi nezgoda nismo imali,
sad otvori kuhinju slaže mi suđe[sm=smiley36.gif]
ladice takođe...
a sa 7 i pol mjeseci je počela hodati uz namještaj,i da se penje...
Možda ih je bolje pustiti da istraže prostor... paziti naravno [sm=smiley1.gif]




vedada -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (14.11.2015 21:58:52)


IZVORNA PORUKA: Bubydina


IZVORNA PORUKA: Vanne

Ja nisam nikako stitila te ivice i vrata od ormara...S je uvijek imala osjecaj za prostor pa nismo imali tih nezgoda...ladicu otvori za rucku i uzme sto joj treba i zatvori je...jednom se ustinula ali malo,nije uopste plakala,samo se usutila i pocela me zvati,ja dosla njoj prssti zapeli [sm=smiley36.gif]
E jedino uticnice su joj ogromna strast,pa smo njih zastitili...ima obicaj da se zarovi u kuhinjske donje elemente ali ja to pustim ,tu se zabavi dobrih pola sata pa mi ne smeta [sm=smiley36.gif] ali naravno ostavila sam dole samo plastiku i limeno posudje kako se ne bi ozlijedila...ostalo sto je opasno za nju sam podigla u gornje elemente...

I mi smo prošli bez zaštita,nikakvi nezgoda nismo imali,
sad otvori kuhinju slaže mi suđe[sm=smiley36.gif]
ladice takođe...
a sa 7 i pol mjeseci je počela hodati uz namještaj,i da se penje...
Možda ih je bolje pustiti da istraže prostor... paziti naravno [sm=smiley1.gif]


Buby pa gdJe si, kako Anima sluša, rucal bolje. Javi se nekad na temu beba a i Vanna.




bejbibi -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (15.11.2015 20:23:19)


IZVORNA PORUKA: Bubydina


IZVORNA PORUKA: Vanne

Ja nisam nikako stitila te ivice i vrata od ormara...S je uvijek imala osjecaj za prostor pa nismo imali tih nezgoda...ladicu otvori za rucku i uzme sto joj treba i zatvori je...jednom se ustinula ali malo,nije uopste plakala,samo se usutila i pocela me zvati,ja dosla njoj prssti zapeli [sm=smiley36.gif]
E jedino uticnice su joj ogromna strast,pa smo njih zastitili...ima obicaj da se zarovi u kuhinjske donje elemente ali ja to pustim ,tu se zabavi dobrih pola sata pa mi ne smeta [sm=smiley36.gif] ali naravno ostavila sam dole samo plastiku i limeno posudje kako se ne bi ozlijedila...ostalo sto je opasno za nju sam podigla u gornje elemente...

I mi smo prošli bez zaštita,nikakvi nezgoda nismo imali,
sad otvori kuhinju slaže mi suđe[sm=smiley36.gif]
ladice takođe...
a sa 7 i pol mjeseci je počela hodati uz namještaj,i da se penje...
Možda ih je bolje pustiti da istraže prostor... paziti naravno [sm=smiley1.gif]


I ja je pustam da istrazuje al kad se M svako malo zaleti u nju pa moram paziti da je ne zgnjeci [sm=smiley36.gif]
Onda oko vrata se igraju a on stalno zatvara bojim se prste ce joj prikljestit pa sam danas u dm uzela one gumene neke sto se na vrata stavljaju da se ne mogu zatvoriti ...kad su dvoje teze je paziti bogami na njih.u sekundi M nesto oko nje ,a i ona sve za njim i oko njega pa je stalno u cvorugama[sm=smiley36.gif]....
Gledala sam u dm nesto za rernu al nema ,imaju za ladice,frizider,ormarice,za ivice ....sutra cu ici uzeti par za ivice na ormaru ...inace je i ova moja sa 6 mj pozlcela da se dize a sad vec hoda drzeci se za kauc,sto,ormar ,itd...zvrkasta [sm=smiley36.gif]




saamy -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (30.11.2015 12:30:43)

Cao zenice,vidim nova tema reko da se ubacim hahaha

Kod mene sve plocice u stanu[sm=smiley13.gif] peevrne se u danu barem 2/3 puta udari se u glavu i hladne su,
Nemam tepihe radi prasine i lakseg odrzavanja,tepih sam po sebi uvlaci prasinu i smrad hahah

Oticu sbd za vikend kupit zastite za ivice presjece mekad hoce da se odigne il spusti na sto il kod tw-a




vedada -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (30.11.2015 13:22:26)


IZVORNA PORUKA: saamy

Cao zenice,vidim nova tema reko da se ubacim hahaha

Kod mene sve plocice u stanu[sm=smiley13.gif] peevrne se u danu barem 2/3 puta udari se u glavu i hladne su,
Nemam tepihe radi prasine i lakseg odrzavanja,tepih sam po sebi uvlaci prasinu i smrad hahah

Oticu sbd za vikend kupit zastite za ivice presjece mekad hoce da se odigne il spusti na sto il kod tw-a


Pa gdje si nema te na temi bebe. Ja se bojim pločica i hladne su mi.




Maslackicaaa -> RE: Bezbjednost beba u stanu/ kuci (30.11.2015 16:07:14)

ja sam s prvim djetetom koristila za uticnice blokere, blokere na dvije ladice i na jednim vratima onu gumu sto sprjecava da udara s njima, ali to je bilo ne samo radi njenih prstica, vec i sto su vrata staklena, pa da se ne slomi staklo kada udari s njima... Sve opasne stvari sam digla visoko i to mi je bilo dovoljno.

međutim sad sa drugim djetetom mi se cini sve to jos komplikovanije... jer sad postoji opasnost od prvog djeteta koje stalno skace i vere se po namjestaju (puno voli seku, ali moze pasti na nju slucajno) i jos bitnije opasnost od igracaka koje ima prvo djete. Starija curica ima 5 godina i igra se samo sa sitnim igrackama koje beba nece smjeti dirati... Prije su sve sitne stvari bile sklonjene, a sad nemam pojma kako cu da nadgledam sta starija radi sa igrackama i gdje ih ostavlja. a ne mogu starijoj skloniti sve igracke i bojice i ona ima svoje potrebe.... tako, cetvero oci cu otvoriti naredne dvije godine.




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>