Epiduralna? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


maja.micka -> Epiduralna? (2.12.2015 23:57:36)

Pozdrav drage mame, buduce mame. Trenutno me jos djeli to porodjaja 14 dana,kako zivim u Njemackoj razmisljam o PDA (epiduralnoj) koja je ovdje besplatna. Medjutim, dosta doktora kaze kako je to opet velik rizik. Cak razmisljam i o porodjaju u vodi...Ono sto me jako brine u svemu tome, nekako bi voljela da pokusam prirodno da se porodim, al u slucaju da nekad ne mogu vise da izdrzim da primim epidural. Medjutim kako znati kada mozes primiti epidural i kada je to pravo vrjeme za nju? Citala sam da kao kada vec pocne porodjaj da ne mozes primiti epidural..PA me zanima jel neko imao iskustva sa epiduralnom ili sa porodom u vodi. Drage mame svaki savjet bi mi dobro dosao.Hvala vam puno[sm=bravo.gif] [sm=smiley1.gif]




Edita1989 -> RE: Epiduralna? (3.12.2015 15:30:17)

Ja mislim da imamo vec ovu temu....

Sto se tice epiduralne,ja sam je uzela oba puta...Prvi put sam uzela odmah cim sam dosla u bolnicu,a drugi put sam mislila da cu moci da izdrzim bez nje,ali nisam mogla...Uzela sam eipdural i brzo sam i rodila...Meni je dr. Preporucio i ja sam prezadovoljna....Ovdje se ne daje besplatno,platis sve fino[sm=smiley36.gif]




saamy -> RE: Epiduralna? (4.12.2015 17:53:41)

Rekla sam sebi necu ma kakav bol ima 😱😲😨

Aliiiiii,neznate dok se ne desi imala sam bolove koji su podnosljivi 😤😧😐
Eh onda idu jace i jaceee kontrakcije!!!

Pitala me je medec,sestra da li zelim rekla sam ne onda sam poslije sama zatrazila rekli su do 6 cm ako si ptvorena ako si vise ne zele da daju jer kazu od 6 do 10 cm se brze otvaramo
Primila sam epiduralu u momentu dok sam imala kontrakcije,pojacali su mi kintrakcije ja osjecam njih ali bol ne[sm=bravo.gif]

Poslije sam se porodila za 12min💜

Draga moja ides srcem,sebe znas najbolje niko ti nemoze rec i pomoc osim ti sebe same
Znaces vjeruj u tom momentu sta ces i da li ces epiduralu tvoje tjelo ce ti reci

Jos da ne zaboravim,mene su svi cudno gledali kada sam rekla da ne zelim jer svi to rade cak i doktorice svaka je,i svakoj je normalno[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]