RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Roditeljski razgovori



Poruka


vila_7 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (27.5.2011 7:23:49)

Jel bolje da u moru bebica bude u tim pelenama kao kupace ili golac da bude?




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (27.5.2011 9:06:19)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Malenaoduvijek -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (27.5.2011 9:22:18)

moji su na plazi bili u peleni, jedino sam ih drzala bez kad su bili u svojim kolicima a isod stavim pamucnu samo, a mi smo koritili one gacice pelene ima pampers i babylove i kad krenes u vodu ili camac skines i kasnije je opet mozes obuci ako nije prljava.




ena23 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (27.5.2011 9:42:16)

Moj je vala citavo vrjeme bio go na plazi i u vodi, samo ponekad smo mu oblacili pamucne gacice. To je bilo prosle godine kad je imo 11 mjeseci. Meni bilo zao guze koja je citave godine u peleni,  bar je na plazi uzivala na svjezem zraku [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




new mama -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (27.5.2011 9:48:30)

Helena bilo je u Dm-u kupiti gacice za kupanje,a ako ne to mozda je bolje da je onda kupas u obicnim kupacim,da se malo guza odmori od pelene,a ja sam svoju A kad je bila beba kupala u tim gacicama iz DM-a,a kasnije joj obucem obicnu pelenu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




vila_7 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (27.5.2011 9:55:12)

Ma ja bih radije bez tih pelena kad je u vodi,pa necu ni stavljati,al me zanima npr.kao Ena-kako si drzala bez pelene i na plaži -sta cu ako ispiski i ukaki peskire [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




new mama -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (27.5.2011 10:02:53)

Ma stavljala sam joj pelenu na plazi,nisam bas rizikovala da se to dogodi[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




vjestica -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (27.5.2011 11:02:06)

pošto na more trebam za svaki slučaj ponijeti paracetamol i folnidan sirup (beba je sklona alergijama) a oni moraju se čuvati na hladnom, kako to izvesti?
ne nosim frižider,a čeka nas duži put, pa ne znam koliko termo kese mogu biti efikasne u tom slučaju
ima li neka druga varijanta paracetamola za svaki slučaj?




sirnica -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (27.5.2011 11:07:57)

Vještice, ne znam za termo kesu da li bi izdržala, ali ja imam termo ceger i pokazao se[sm=smiley20.gif][sm=smiley20.gif]. Kupila sam ga u Fisu, sa strane ima pretinac u koji se stave dvije posudice koje dođu uz njega(inače ih čuvaš u zamrzivaču).




vjestica -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (27.5.2011 11:17:06)

i ko je putovao sa bebom i cukom, trebam li na nešto posebno obratiti pažnju?




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (27.5.2011 12:51:24)

[Sadržaj poruke je obrisan]




muzika28 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 7:53:41)

IZVORNA PORUKA: vjestica

pošto na more trebam za svaki slučaj ponijeti paracetamol i folnidan sirup (beba je sklona alergijama) a oni moraju se čuvati na hladnom, kako to izvesti?
ne nosim frižider,a čeka nas duži put, pa ne znam koliko termo kese mogu biti efikasne u tom slučaju
ima li neka druga varijanta paracetamola za svaki slučaj?



Mozda da u neku manju termo torbicu (mi imamo neku bezveze, kupljena u nekom trznom centru) stavis male zaledjene umetke za putni frizider, ili ako nemas umetke, zeledis prethodno vodu u neke manje plasticne kutije, i sve zajedno u torbicu ?




muzika28 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 7:55:28)

a gdje kupiti kupace gacice za bebaca? i znate li gdje bih mogla naci neke bezveze gumene sandalice za hodanje po plazi? ili imate neki drugi prijedlog za obucu na plazi?




teacher75 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 8:02:19)

IZVORNA PORUKA: muzika28

a gdje kupiti kupace gacice za bebaca? i znate li gdje bih mogla naci neke bezveze gumene sandalice za hodanje po plazi? ili imate neki drugi prijedlog za obucu na plazi?

pogledaj u azelu, bilo je pravo slatkih- samo 3 km[sm=smiley1.gif]a u iani u bbi imaju one gumene sandale ali su 20km-pollino. ne znam imaju li gdje jeftinije




teacher75 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 8:07:56)


IZVORNA PORUKA: helena_7

Jel bolje da u moru bebica bude u tim pelenama kao kupace ili golac da bude?

mi smo prosle godine na plazi bili u obicnim pelenama, a kad se kupala u bazrencicu bila j ili gola ili u kupacem. u moru se nije kupala jer je bila jos mala




vila_7 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 8:10:53)

moja ce imati oko 10-11 mjeseci,zavisi kad odemo,al po cemu vi kontate jel mala za kupanje u moru ili ne? Jel smiju bebe u one kolutove (al naravno one za bas bebe)?




maja78 RR -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 8:12:47)

ma naravno da smiju, moj se kupao u moru sa 10 mjeseci i isao u slauf sa rupama za nogice




muzika28 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 8:15:28)

Moj mali je prosle godine imao 8,5 mjeseci kad smo isli, nije htio ni blizu mora :) Vidjet cemo ove godine... A gdje ste kupile ove slaufe sa gacicama?




teacher75 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 8:22:40)


IZVORNA PORUKA: helena_7

moja ce imati oko 10-11 mjeseci,zavisi kad odemo,al po cemu vi kontate jel mala za kupanje u moru ili ne? Jel smiju bebe u one kolutove (al naravno one za bas bebe)?

nije preporucljivo do godinu dana kupanje u moru, tako sam citala, a i bilo je more hladno jer smo isli krajem juna. smocila je nogice ali je nismo kupali u moru




vila_7 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 8:29:34)

ma i ja sam kontala svoju kupati-kako oni sto zive na moru,a i zna se da je morska voda ljekovita,al eto reko da vas pitam.
Kupila 2-3 vrste slaufa u FIS-u, ima cak i sa onom kao palmica da joj hlad bude dok "pliva", jedno obicno, i jednu veliku ribu u koju stane cijela bez mocenja-to mi je kuma rekla da je super i za plazu jer moze spavati u tom zasticenija i ususkanija!




vila_7 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 8:30:25)

e ...i za ove sto su kupale , jesu kupale i u ranim jutarnjim satim akad jemore hladno ili cekate poslijepodne?




Malenaoduvijek -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 8:32:32)

IZVORNA PORUKA: helena_7

moja ce imati oko 10-11 mjeseci,zavisi kad odemo,al po cemu vi kontate jel mala za kupanje u moru ili ne? Jel smiju bebe u one kolutove (al naravno one za bas bebe)?


kolut ti je dobar ako ima ono izmedju nogica jer ce ti tako mala bebica se izvrtati bez.
moj Igor je imao 7 mj kad smo prosle godine bili i kupali smo ga, ali vise je bio u camcu vani u koji smo sipali vodu.
a preporuka je da se bebe ispod 6 mj ne izlazu suncu nikako ali ovo za vodu teacher nisam nikada cula, a zasto????




Malenaoduvijek -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 8:33:44)

ujutro kad je voda najcisca. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image], a nekada i popodne jer je u kleku prilicno cisto i popodne, ne znam gdje ides




Anoniman -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 8:36:14)

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: helena_7

moja ce imati oko 10-11 mjeseci,zavisi kad odemo,al po cemu vi kontate jel mala za kupanje u moru ili ne? Jel smiju bebe u one kolutove (al naravno one za bas bebe)?

nije preporucljivo do godinu dana kupanje u moru, tako sam citala, a i bilo je more hladno jer smo isli krajem juna. smocila je nogice ali je nismo kupali u moru

Mi smo isli u julu bome sam ja vidjela i manje djece u vodi moru [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] da se kupaju.A. je imao 12mjes. i ja sam ga kupala jos je voda bila hladna ujutro [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image].





teacher75 -> RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na more (1.6.2011 8:36:53)


IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: helena_7

moja ce imati oko 10-11 mjeseci,zavisi kad odemo,al po cemu vi kontate jel mala za kupanje u moru ili ne? Jel smiju bebe u one kolutove (al naravno one za bas bebe)?


kolut ti je dobar ako ima ono izmedju nogica jer ce ti tako mala bebica se izvrtati bez.
moj Igor je imao 7 mj kad smo prosle godine bili i kupali smo ga, ali vise je bio u camcu vani u koji smo sipali vodu.
a preporuka je da se bebe ispod 6 mj ne izlazu suncu nikako ali ovo za vodu teacher nisam nikada cula, a zasto????


nisam htjela da razikujem zbog planktona, jer mogu izazvati infekciju kada je beba jako mala i mora se poslije morske obavezno ispirati slatkom vodom, a nama se nije dalo da je sapiremo svaki cas. mi smo joj sipali slatku vodu u bazencic, cekali da se ugrije pa se kupala u bazencicu. a i bilo je more i za nas hladno u tom preiodu, pa nisam htjela rizikovati da se razboli




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>