Rani pubertet kod dječaka! (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


Visnja RR -> Rani pubertet kod dječaka! (28.2.2016 13:15:24)

Kako već imamo temu o ranom pubertetu kod djevojčica da otvorimo temu i za dečkiće [sm=bravo.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0228/zy5-pubert.jpg[/img]

Prema nekim "medjunarodnim" standardima sada je "normalno" da djevojcice ulaze u pubertet u periodu od 8 do 13 godina a djecaci u periodu od 9 do 14 godina.
Kazu da je u slucaju bilo kakvih promjena kod djevojcica prije 7 a kod djecaka prije 8 godina smatran kao tz precocious puberty odnosno preuranjeni pubertet te da se u tom slucaju treba javiti pedijatru da se uradi kompletan pregled i ustanovi da li je potrebno koristiti medikamente za usporavanje hormonalnog rasta.




Crnkica -> RE: Rani pubertet kod dječaka! (28.2.2016 22:33:36)

Moj sin je u decembru napunio 10 godina i osim razlike u ponašanju,nisam nešto zamijetila da je imao izražajijih fizičkih promijena,malo više dlačica na leđima i nogama to je na oca povukao.
Promjena u ponašanju i navikama je očigledna,zavolio fudbal,gleda filmove,zanima ga muzika,i sve živo i neživo,a ponekad se okrene i za zgodnom ženom,i to je prepostavljam na oca.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Rani pubertet kod dječaka! (28.2.2016 23:55:24)

Na ledjima dlake kod desetogodisnjaka?
Sta ce biti do 18?




Crnkica -> RE: Rani pubertet kod dječaka! (29.2.2016 0:03:34)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Na ledjima dlake kod desetogodisnjaka?
Sta ce biti do 18?


Pa dobro nije tepih perzijanac al jesu vidne dlačice. [sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Rani pubertet kod dječaka! (29.2.2016 0:04:36)

Samo da mu ne rastu vise.
Valjda nece.
[sm=smiley13.gif]




Alma_27 -> RE: Rani pubertet kod dječaka! (29.2.2016 8:25:04)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Na ledjima dlake kod desetogodisnjaka?
Sta ce biti do 18?




Ovaj moj ima dlakava ledja jos od rodjenja. Rodila sam medu [sm=smiley36.gif]




muaaa -> RE: Rani pubertet kod dječaka! (6.3.2016 20:14:51)

Moj djecak ima 15 god.bubuljica kao u prici,malo tersanja nista specijalno...valjda ce ovako i ostati




Stranica: [1]