RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (31.3.2016 15:02:12)

Mala Sretno sutra na kontroli [sm=bravo.gif]




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (31.3.2016 15:41:53)

Samo da vas pozdravim..
Ja samo radim,cistim,perem,kuham..lijepo vrijeme pa nisam vise lijena..jest da me navecer sve boli,i kazem necu vise,al cim ustanem ne popustam krpu iz ruke..ljubim vas




agatha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (31.3.2016 19:08:03)

Neko je jutarnji a neko večernji tip sto se tiče pisanja, heh.
Tackice, bolje sam, mada sam sinoc i noćas povraćala i glava me boljela uzas, nikako mi želudac nije hranu provario.
Nadam se da ste i vi, drage moje trudnice, sve dobro i da odmarate.
Sve je ljepše čim je sunce ugrijalo [sm=smiley36.gif]




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (31.3.2016 22:25:51)

Zemice gdje ima onaj spisak sta nam je potrebno za bebicu




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 8:13:26)

Jutro blagoslovljene žene od blagoslovljene žene [sm=smiley36.gif]
Jučes smo vala podbacile s pisanjem, slabo to nešto skroz bi. Valjda sunce, pa izmilile vanka [sm=smiley36.gif]
Samy_lo Svaka čast, to k'o da si dobila neku nadnaravnu energiju trudnoćom [sm=bravo.gif] A ja ti ne znam gdje je spisak, mada sam ga viđala [sm=zmeden.gif] I vjeruj da nisam znala rastumačit' šta je šta [sm=smiley36.gif]
Agatha Aman što me sad i ti poče sekirat' ženo, kako ba povraćanje sad? [sm=smiley13.gif] Hajde danas se javi da si super i vesela [sm=smiley1.gif] Doduše i mene je želudac sinoć bolio, ali ja sam na to navikla [sm=smiley36.gif]
Uđo' u 15-u sedmicu, kad li će mi se ovaj mališan javit', da znam da ne pjevam džaba [sm=smiley36.gif] Zamisli, ja namijem mjuzu, Menson grmi, ja pjevam a on tamo mlati glavicom [sm=bravo.gif] Joj postala sam jutarnji tip haman [sm=smiley36.gif]
Ne znam čita li iko ovo što ja palamudim, ovo meni dođe k'o dnevnik [sm=smiley36.gif]




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 8:13:57)

Naspavale se?
Ja poranila na endokrinolosko savjetovaliste,trebam da vadim hormone stitne..a veceras na 4D




minie -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 8:20:03)

Jutric,

Ja se bas pravo naspavala, i R mi zaspao oko 9 pa sam se bas odmorila [sm=smiley1.gif]

Jucer sam uradila nalaz urina i nadam se da vise necu morati vaditi krv i sl. U ponedjeljak aBd na kontrolu, da vidim je li se ovaj mali svrco okrenuo kako treba. Samo gura opasno nogicama i rukicama i svi ga zeljno iscekujemo a veliki brat posebno.

Danas petak pa sam posebno raspolozena, jos da nam hoce i sunce progrijati kako su najavili [sm=bravo.gif] Radim jos dviej sedmice i onda odmor.





nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 9:14:00)

Jutro slatke trudnice...

Minie ti bas fino izgura na poslu,skoro do kraja trudnoce.Neki dan sam ovdje pisala,mozda nisi vidjela,moj i tvoj stariji djecak su generacija i rodjeni u par mjeseci a evo i ovi ce biti u blizu aBd[sm=smiley36.gif]
Samy sretno na 4D,javim nam utiske.
Tackicee gdje draga Mensona nadje hehehe....Legendo[sm=bravo.gif]
Ja se nisam javljala ovih dana jer nisam znala gdje mi je glava.Mali iz cista mira dobi temperaturu.Nit' je virozan nit' je upala grla.Bas sam se strasno nasekirala kad ono na kraju ispadose afte.Puna usta afti i jezik. I tako se mi danima borimo jer ga uzasno boli ne moze jesti....Bice bolje aBd.... Pozz




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 9:14:10)

TACKICE ukucaj na google trudnoca po tjednima i pise u kojoj sedmici beba cuje i vanjske zvukove,ja mislim da sam citala da je u 18,al opet nisam sigurna..ma vjeruj da sam iz dana u dan sve energicnija,iako me ledja razvaljuju,evo sad sam na Cekalusi,dosla na komisiju za oca,al vec kontam kad dodjem kuci da pravim zeljanicu,ali sa zarom(koprivom) tj.zarenicu hahahha..mmm nema je bolje i ukusnije,ko god nije probao neka proba nece se pokajati,onako vrucu mirisnu sa jogurtom zaliti..uhh to moj zeludac ocigledno prica




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 9:27:57)

Minie Svaka čast, tako treba [sm=bravo.gif] Izguraj i te dvije pa si beg na konju [sm=bravo.gif]
Nudzejma Ma to malo Mensona za promjenu, inače mlatimo glavicama uz metal [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] NEka ga, nek' dijete sluša šta voli [sm=smiley36.gif] Ima li kakvu terapiju za te afte? Duša draga, to je baš nezgodno [sm=smiley13.gif] Ja sam imala kolegu, vazda dever'o s tim i samo mu cigare pomagale, što ne znači da samjetujem cigaru tvom malcu [sm=smiley36.gif] Možda je alergičan na nešto?
Samy_lo Aman ženo šta mi to napriča [sm=smiley13.gif] Želudac mi instant zagrmi kad opisa tu žaranicu [sm=smiley36.gif] Njam-njam [sm=smiley1.gif] Ja kobajagi kupila zeljanicu, ali sad kad ti tako fino opisa, dođe mi da ovdje razvijem jednu domaću [sm=smiley36.gif] Mada nisam haman ni probala nikad od žare [sm=zmeden.gif] Kako se otac oporavlja? Je li bolje? Sretno ti na pregledu [sm=bravo.gif]




anidla -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 9:30:33)

Jutro zenice...

I ja se sve bolje osjecam kako sam evo usla u 4 mjesec...
Screening test mi je uredan hvala Bogu [sm=bravo.gif]

Djecaka jos ne osjetim.iako sve ocekujem kao drugorotka [sm=smiley36.gif]

A ovo mog starijeg sincica danas idemo upisati u skolu pa sam mnooogoo uzbudjena [sm=love.gif][sm=love.gif][sm=smiley27.gif]

Jucer sam.isla na hematolosko savjetovaliste i moram raditi hrpu nalaza da vidim jel tromb od trudnoce ili je genetski....





Arijana2 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 9:58:48)

Pozdrav,samo da mahnem i vidim kako ste sta se radi [sm=bravo.gif] Čitam i vidim da ste sve hvala Bogu dobro .Ja sam naručila krevetić i komadicu i radujem se uvjek ponovo gledam slike[sm=smiley36.gif].Samo da sve aBd bude u redu.




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 11:37:09)

Samy_lo http://www.ringeraja.ba/forum/Oprema_za_novoro%C4%91en%C4%8De/m_18651/tm.htm
Anidla [sm=bravo.gif] za test [sm=smiley1.gif] i [sm=bravo.gif] za školarca [sm=smiley1.gif] Sretno sa nalazima [sm=smiley1.gif]
Arijana2 Mahanje [sm=smiley1.gif] Biće sve uredu abd [sm=bravo.gif]




Logica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 11:47:25)

Samo da vas pozdravim i prijavim skori bankrot [sm=smiley36.gif]

Jedva cekam da beba dodje..samo cu da ga prsavlacim po vascijeli dan :) eto ajd uzivajte [sm=smiley1.gif]




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 12:13:01)

Tackicee,hvala na spisku..a vjeruj da em sto je zara zdrava,u sto dize zeljezo,i krvnu sliku,od nje pita bas mirise,obicna zeljanica mi nekako bljutka..danas je necu pravit jer nema sira u kone,pa sutra..ja svakom preporucujem da je proba




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 13:42:22)

Samy_lo Vjeruješ li ti da ja još razmišljam o toj žaranici [sm=zmeden.gif] Ne mogu da je izbijem iz glave [sm=zmeden.gif] Može li trudnica zbog trudnice dobiti ječmičak? Ako može, tebi ne gine [sm=smiley36.gif]
Kad sam već navikla da vam pričam svoje snove, sinoć sam sanjala trbuščiće od beba [sm=smiley36.gif] Aaaaj kako mi je bilo fino, sve trbuščić, do trbuščića u mekanim benkicama [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Hoću bebuuu [sm=smiley36.gif]




agatha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 16:03:59)

Pozz, ženice! Tackice moja, povraćanje i glavobolje su kod mene česte i mimo trudnoće. Dobro sam hvala Bogu, samo sam umorna ko pas.
Budi strpljiva osjetit ćeš ubrzo bebicu a u svakom slučaju ne možeš dzaba pjevati. [sm=smiley36.gif]
Drage moje, imam ovaj raspored za ambulantu na Jezeru za april ali kako sam smotan ne znam kako staviti sliku [sm=zmeden.gif]




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 16:53:16)

Evo ja se vracam sa pregleda..sve je super hvala Allahu..bebica preaktivna,jedva smo napravili par fotkica..ii da moj me osjecaj nije prevario djecak je[sm=bravo.gif]




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 21:49:22)

Tuspas mene [sm=smiley36.gif], jutros smo bili na pregledu [sm=smiley1.gif], hvala Bogu sve je uredu, arterije su se opustile i bebica fino dobija na kilazi [sm=smiley1.gif]. Sutra aBd smo punih 28 sedmica i teska je 1kg i 200gr mashAllah [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] debelguzica mamina [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Samy-lo [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za [sm=modricrtici.gif], a pitu od zare i ja najvise volim mmmm [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]

Tackice mpzda bi vec mogla osjetiti bebicu, ali moras se skoncentrisati, biti opustena i bes glasnih zvukova. Pojedi snikers i lezi na ledja pa osluskuj, meni su se uvijek tako javljali na pocetku [sm=smiley1.gif]




Logica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (1.4.2016 22:19:55)

Hvala Bogu na urednim kontrolama [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Jananie -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.4.2016 15:25:38)

Logica @
Koliko je beba krupna? Moja prva je bila 4280, 4 dana prije termina rodila. Druga je bila 4350 i znao je i doktor da je krupna, pukao mi vodenjak na termin i rodila je cim sam dosla u bolnicu. Nisam imala kontrakcije(bolove) ni sa jednom, maximalno se otvorila znaci osjetila nisam. Prvu sam tiskala 35 min a drugu 3 min. Hajd javi mi se na fb, ja ovdje slabo ulazim pa kasnim sa odgovorima po 2 dana. I ovo mi je prijateljica rekla da je vidjela opis mog poroda pa sam usla da vidim i odgovorila :)






Jananie -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.4.2016 15:26:39)


Koliko je beba krupna? Moja prva je bila 4280, 4 dana prije termina rodila. Druga je bila 4350 i znao je i doktor da je krupna, pukao mi vodenjak na termin i rodila je cim sam dosla u bolnicu. Nisam imala kontrakcije(bolove) ni sa jednom, maximalno se otvorila znaci osjetila nisam. Prvu sam tiskala 35 min a drugu 3 min. Hajd javi mi se na fb, ja ovdje slabo ulazim pa kasnim sa odgovorima po 2 dana. I ovo mi je prijateljica rekla da je vidjela opis mog poroda pa sam usla da vidim i odgovorila :)



IZVORNA PORUKA: Logica


IZVORNA PORUKA: Jananie


IZVORNA PORUKA: Logica

Jeanine termin 15.4. A nisam napravila plan poroda ne znam ni sama zasto :/

Samy i tackice nikad nije previse rano ako nista rasporedicete mjesecne troskove :)


Logica, ako treba pomoc oko plana javi se u pp. Iako mislim da i bez plana mozes traziti sve sto zelis(ako ti se potrefi dobra smjena) Cak se i vakcine mogu odbiti bez ikakvih dodatnih izjava, samo kod njih potpises. Ko ti vodi trudnocu? Razgovaraj sa svojim gin. o svojim zahtjevjma i pitaj da li moras napisati da bi se ispostovalo ili moze i usmeno. U svakom slucaju sretno. Ja sam prvu curicu rodila 14.4. :D



Hvala ti :) inace vodi me ribic pa vidjecemo sljedece sedmice ..inace beba je malo krupnija po uzv pa on predlaze carski ako se do termina ne porodim pa cekam da vidim uq kojem smijeru ce sve ici..btw koliko se sjecam ti si govorila da nisi imala kontrakcije ako se dobro sjecam..pa me zanima kad si otisla u bolnicu,jel ti pukao vodenjak ili si prenijela ili?





search -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (4.4.2016 10:54:34)

Sta ste se usutile zeniceeee, lijepo vrijeme pa svi pohrlili van aaa [sm=smiley1.gif]
Evo nas u 26. Sedmici [sm=smiley36.gif] razmisljam kad treba da pocnem sa pripremama za bebija, nista jos od stvari nemam hmmm
Jaooo kako me sinoc isutala izgurala i ne znam ni ja sta sve nije radila, jako neugodno i bolno, imala sam osjecaj da mi nozice zabija u organe neke dolje na desnoj strani, tako da na desnu nogu nisam mogla stati, jel se vama to desavalo, bas je bila hyper[sm=zz_furious.gif][sm=zz_bounce.gif], ajde predlozite mi gdje da kupujem stvari za bebu a da novcanik plaho ne pati, i od cega da pocnem




blossom -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (4.4.2016 11:27:53)

Search nismo se usutile, presle smo u April [sm=smiley1.gif]

http://www.ringeraja.ba/forum/razgovori-u-ocekivanju-beba---april/m_2753276/mpage_2/tm.htm#2753457




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 24 [25]