Toplomjer!!?? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


Visnja RR -> Toplomjer!!?? (11.4.2016 8:58:44)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0411/b4j-toplom.jpg[/img]

Obzirom na činjenicu da se više ne mogu kupiti živini toplomjeri dajte nam savjete koji su digitalni toplomjeri najpouzdaniji!


Ja imam dva digitalna ali oba su bezveze ....Pokazuju različitu temperaturu ili čim ga restartujem i stavim na mjerenje on nakon 5 sekundi pišti kao da je završio s mjerenjem.... To se baš ne bi smjelo dešavati kad nam je panika zbog temperature...

Koje koristite i koji su vama pouzdani?

I postoji li jos uvjek neka apoteka gdje se može kupiti živin?





mala_sa -> RE: Toplomjer!!?? (11.4.2016 9:15:58)

I za mene je zivin toplomjer zakon, ali nazalost nigdje ga nisam nasla.
Imam jedan obicni dogitalni kupljen u DMu i dok mu je dobra baterija tacan je, pa vidi da te taj tvoj ne zeza zbog baterije? Takodjer imam jedan infracrveni Merisana i on je dosad najbolji al je i skup [sm=hudicek1.gif]




pocahontas -> RE: Toplomjer!!?? (11.4.2016 9:25:03)

mi koristimo neki iz DM digitalni žuti, traje nam ima evo već 6 godina i pokazuje tačnu temepraturu kao i živin koji smo imali do nedavno ([sm=smiley36.gif])
evo, ala ovakav samo uti, mislim da je kotao tada nekih 9 KM
http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB1MJIUKFXXXXbmXVXXq6xXFXXXB/New-Baby-Adult-font-b-Body-b-font-LCD-Thermometer-Medical-font-b-Temperature-b-font.jpg




nudzejma -> RE: Toplomjer!!?? (11.4.2016 9:29:44)

Meni zivin i digitalni uvijek pokazuju razlicitu temp.Npr. na digitalnom je 38.4 na zivinom 38.8 ili slicno.Znaci digitalni mi uvijek pokazuje manje.Njega koristim kad na brzinu ili u toku noci mjerim temp. i uvijek dodam par stepeni vise.




M.A.M. -> RE: Toplomjer!!?? (11.4.2016 9:32:08)

http://www.saturo.hr/toplomjeri/2133-beurer-ft-65-digitalni-toplomjer-za-celo-uho.html

Mi imamo ovaj i dosad je uvijek pokazao tacnu temp jer imam i zivin pa poredim




loptica7 -> RE: Toplomjer!!?? (11.4.2016 9:58:39)

Ja ne vjerujem digitalnom koliko zivinu i moze se dodat pola stupnja vise na vrijednost izmjerenu na digitalnom toplomjeru. Nisam gledala ima li ih kod nas jos kupiti, ali prvom prilikom provjerim.
Trenutno imam i digitalni i zivin, ali ako su povukli zivin iz prodaje, moram kupiti neki bolji digitalni.
Imam digitalni za uho, ali nije tocan. On mi pokazuje temp puno vecu nego zivin. Za stupanj i jace ovisi kolika je temp na zivinu. Bateije su promijenjene a problem ostao isti.
Za ove digitalne toplomjere birala bih ovaj za ispod pazuha, jer mislim da su točniji od ovih za uho, celo ili usta.




minie -> RE: Toplomjer!!?? (11.4.2016 10:11:37)

Mi imamo ovakav, doduse mrvicu se razlikuje oblikom, ali funckije su iste. Ja nisam bas zadovoljna sa njim, ili sam smotana toliko da ga ne znam pravilno korisiti [sm=smiley36.gif]

http://www.sanitas-online.de/web/en/products/bodytemperature/SFT65.php

A imamo iste marke i ovaj obicni digitalni. Doduse hB oba jako rijetko korisitmo, ali kad koristim opet uzmem ovaj obicni, Mislim da negdje u kuci ima i zivin, samo ga moram naci.




SREĆNA -> RE: Toplomjer!!?? (11.4.2016 10:12:33)

Jesu li u cijeloj BiH povuceni,da nema gdje u RS-u zivinih. Bas cu danas pitati imam.blizu par apoteka. Ja digitalnim nista ne vjerujem.




Visnja RR -> RE: Toplomjer!!?? (11.4.2016 11:05:45)

sad mi moja apotekarka rjesi problem [sm=bravo.gif]
nema više živinih ali ima bez žive [sm=smiley36.gif]

treba paziti na upotrebu...ne tresu se kao živini...na vade se skroz tj ovaj plasticni zeleni dodatak se ne skida [sm=smiley1.gif] samo se odvrne ovaj prozirni.... drži se 3 miute

[img]http://www4.slikomat.com/13/0411/oo5-201604.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0411/zqe-201604.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0411/6gh-201604.jpg[/img]

uglavnom mi i apotekarka reče da digitlani uvjek pokazuju različito...i nisu pouzdani


ovom je cijena sitnica 7,20 km




maksi -> RE: Toplomjer!!?? (11.4.2016 11:17:36)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

sad mi moja apotekarka rjesi problem [sm=bravo.gif]
nema više živinih ali ima bez žive [sm=smiley36.gif]

treba paziti na upotrebu...ne tresu se kao živini...na vade se skroz tj ovaj plasticni zeleni dodatak se ne skida [sm=smiley1.gif] samo se odvrne ovaj prozirni.... drži se 3 miute

[img]http://www4.slikomat.com/13/0411/oo5-201604.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0411/zqe-201604.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0411/6gh-201604.jpg[/img]

uglavnom mi i apotekarka reče da digitlani uvjek pokazuju različito...i nisu pouzdani


ovom je cijena sitnica 7,20 km


Ja imam ovaj već dvije godine i odličan je
A imam i digitalni i ne pokazuje tacno uvijek manje od ovoga




Leptirica87 -> RE: Toplomjer!!?? (11.4.2016 11:54:47)

Pozdrav mamama
Evo da se i ja nadovezem na temu.Mi imamo i zivin od prije a imamo i neki koji radi na principu cini mi se infra zraka moze da mjeri i tjelesnu i ovako temperaturu npr hrane,mlijeka...samo iskrena da budem ja njenu be vjerujem.Ali prije dva mjeseca kada je curica primala vakcinu pa ja isla u apoteku uzeti sirup za svaki slucaj da imam,tetka mi ponudila da mi da zivin (ona radibu apoteci),al nisam uzela jer sam vec imala.Sto znaci da je tad prije 2mj bilo se kupiti,E da i rijec je o Tuzli [sm=smiley1.gif]
Lijep pozdrav




Vanne -> RE: Toplomjer!!?? (11.4.2016 12:57:27)

Ja sam takodje u potrazi za zivinim....imam dva digitalna,jedan je za nas starije a drugi babylove iz dm,e sad ovaj baby toplomjer uvijek pokazuje mnogo manju twmperaturu pa ja vise nemam blage na kojem on principu funkcionise...pokaze temp 37,5 a dijete gori temp 39 na drygom toplomjeru....ima li jos nwko babylove toplomjer? Kako vi deverate s njim?




Visnja RR -> RE: Toplomjer!!?? (11.4.2016 14:17:55)


IZVORNA PORUKA: Vanne

Ja sam takodje u potrazi za zivinim....imam dva digitalna,jedan je za nas starije a drugi babylove iz dm,e sad ovaj baby toplomjer uvijek pokazuje mnogo manju twmperaturu pa ja vise nemam blage na kojem on principu funkcionise...pokaze temp 37,5 a dijete gori temp 39 na drygom toplomjeru....ima li jos nwko babylove toplomjer? Kako vi deverate s njim?


ovo je razlog sto ne vjerujem digitalnim...
MM ih je nedavno testirao kad je imao gripu...stavi dva digitalna ispod pazuha...na jednom 37.5 na drugom 38.2.... kasnije to opet uradi pana jednom bude npr. 37 a na drugom 38...
ili na oba bude 37 a na živinom bilo 38.5.....

isprobala sam ovaj toplojer bez žive i fercera...apotekarka kaže da je pouzdan podjednako kao živin tj pouzdaniji od digitalnih....




rose -> RE: Toplomjer!!?? (12.4.2016 10:03:46)

ja juce vidjeh ovu temu i kupih ovaj toplomjer...ok mjeri on...ali nikad je spustiti na onu 35...tresi tj ljuljaj tamo vano zakucalo [sm=zmeden.gif]




ladyblue RR -> RE: Toplomjer!!?? (12.4.2016 10:44:33)

a što će ti 35?[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Visnja RR -> RE: Toplomjer!!?? (12.4.2016 22:11:24)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Vanne

Ja sam takodje u potrazi za zivinim....imam dva digitalna,jedan je za nas starije a drugi babylove iz dm,e sad ovaj baby toplomjer uvijek pokazuje mnogo manju twmperaturu pa ja vise nemam blage na kojem on principu funkcionise...pokaze temp 37,5 a dijete gori temp 39 na drygom toplomjeru....ima li jos nwko babylove toplomjer? Kako vi deverate s njim?


ovo je razlog sto ne vjerujem digitalnim...
MM ih je nedavno testirao kad je imao gripu...stavi dva digitalna ispod pazuha...na jednom 37.5 na drugom 38.2.... kasnije to opet uradi pana jednom bude npr. 37 a na drugom 38...
ili na oba bude 37 a na živinom bilo 38.5.....

isprobala sam ovaj toplojer bez žive i fercera...apotekarka kaže da je pouzdan podjednako kao živin tj pouzdaniji od digitalnih....



još da znam kako da spustim ispod 37 [sm=smiley36.gif].... radim po uputstvu al šipak [sm=zmeden.gif][sm=smiley36.gif]




Visnja RR -> RE: Toplomjer!!?? (15.4.2016 21:56:36)

otišla u apoteku da mi pokažu kako se spusti ispod 37.... [sm=smiley36.gif]
uglavnom kad se drzi za onu plastiku treba da toplomjer ide lijevo desno....da se bas energicno klati [sm=smiley1.gif]
a što objasnjavam...bilo bi pametnije da to snimim [sm=smiley36.gif]

uglavnom sad fercera pa se lakse diše




rose -> RE: Toplomjer!!?? (15.4.2016 22:55:41)


IZVORNA PORUKA: ladyblue RR

a što će ti 35?[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


pa startna [sm=smiley36.gif]




rose -> RE: Toplomjer!!?? (15.4.2016 22:56:53)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

otišla u apoteku da mi pokažu kako se spusti ispod 37.... [sm=smiley36.gif]
uglavnom kad se drzi za onu plastiku treba da toplomjer ide lijevo desno....da se bas energicno klati [sm=smiley1.gif]
a što objasnjavam...bilo bi pametnije da to snimim [sm=smiley36.gif]

uglavnom sad fercera pa se lakse diše



ma tresla sam ga bas energicno i nije mrdnulo nize od onog sto sam izmjerila [sm=smiley36.gif]




Visnja RR -> RE: Toplomjer!!?? (16.4.2016 0:09:16)


IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

otišla u apoteku da mi pokažu kako se spusti ispod 37.... [sm=smiley36.gif]
uglavnom kad se drzi za onu plastiku treba da toplomjer ide lijevo desno....da se bas energicno klati [sm=smiley1.gif]
a što objasnjavam...bilo bi pametnije da to snimim [sm=smiley36.gif]

uglavnom sad fercera pa se lakse diše



ma tresla sam ga bas energicno i nije mrdnulo nize od onog sto sam izmjerila [sm=smiley36.gif]


i ja sam isto tako veče prije...i MM...i sutra iznervirana odem u apoteku da im pokazem kako on ne fercera al apotekarka ga uze i 3-4 puta lijevo desno i spade na 35... [sm=smiley1.gif]
uglavnom opis u uputstvu nije bas najsretniji....
ako budem imala vremena sutra snimim mobitelom kako to radim pa postavim..... [sm=smiley36.gif]




boki11 -> RE: Toplomjer!!?? (7.8.2016 22:20:12)

Digitalni izmjeri vrijednost u kratkom vremenu pa je zgodno uraditi 2 ili 3 mjerenja i uzeti srednji rezultat kao točan...




snjesko -> RE: Toplomjer!!?? (22.8.2016 23:17:39)

Ja sam nedavno nabavila infrared toplomjer koji preko cela mjeri temperaturu.. potrebno je 5 cm od cela pribliziti toplomjer i odmah izmjeri..u sekundi.. pokazuje 0.3 vise od standardnog sto je navedeno i i uputstvu..kod mene je neki marke easy home i kupljen je u inostranstvu i vjerujem da slicnih ima i kod nas.. ja sam platila cca 75 km u USA.. kod nas su skuplji ali definitivni imam sve pohvale za njega.. ja najcesce mjerim 3x zaredom i uzmem srednju vrijednost iako odstupanja nikada nisu velika




Antigona7 -> RE: Toplomjer!!?? (14.4.2018 18:13:34)

Pozdrav svima. Vidim da je post star, ali i ja sam u istoj dilemi, no shvatila sam da babylove toplomjer nastavi mjeriti temp i kada pisne, tj. nije jos kraj, treba gledati do kraja do koje temp ce doci. Samo bih rekla da sam evo vec koju godinu svima ukljucujuci djetetu mjerila temperaturu pogresno i gledala samo onu na kojoj zasvira. Evo ako nekom bude moglo pomoci. Pozz




Visnja RR -> RE: Toplomjer!!?? (14.4.2018 20:07:36)

ja i dalje koristim samo analogni...ne vjerujem digitalnim..imam nekoliko i svaki različito pokaže

http://www.iasc-shop.com/product_info.php?cPath=41_31&products_id=1054&more_id=1




Stranica: [1]