Beznađe (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


Mici25 -> Beznađe (6.5.2016 18:51:43)

Drage moje,


tek sam se prijavila ovdje iako dugo pratim i čitam ovaj forum. Odlučih da vam pišem, jer je nekad nešto lakše podijeliti sa "strancima". Ovako, u braku sam četiri godine. Vjenčali smo se kao studenti i prve godine su nam roditelji pomagali, tako smo se s njima dogovorili. Druge godine braka muž je pronašao posao u jednom studentskom centru, gdje je radio više od godine. Potom je radio kao konobar na dva mjesta, anketar u jednoj agenciji. Oboje smo sada fakultetski obrazovani i ja sam hvala Bogu dobila posao u struci, s tim da sam i ja prije radila (čuvala dvoje djece)... Međutim, sve ovo navodim da nekako uvedem u ono što želim reći. Muž trenutno nema posao, prijavljuje se, hoda od jednih do drugih, ali ništa... Nema veze što je završio fakultet, aBd za koji dan i magistar, traži bilo šta. Ali, moji roditelji (tj. mama) smatra da ja sve sama radim, to što je on radio, ni ne vidi, vidi samo što sam ja čuvala dvoje djece 8 mj., i često zna reći da joj je žao mene. Onda se i ja uznemirim, počnem se svađati s mužem, sve to toliko utiče na mene da ne znam više...
Znači, nije da mi je muž neki lezihljebović, zaista nije, najčešće je i ručak gotov dok dođem, pospremljeno, itd. Samo, nekad sam toliko beznadežna, jer vidim koliko nas sve ovo ubija, posebno te svađe koje dolaze...




Visnja RR -> RE: Beznađe (6.5.2016 19:16:57)

Mici25 dobrodosla na RR

Ne dozvoli nikom da se mijesa u ono sto vas dvoje zajednicki stvarate (nekad neko vise nekad neko manje) ...
Ne dozvoli pa makar to bila i tvoja mama...

Nadam se da će tvoj muž uskoro naći posao....




svamojadjeca -> RE: Beznađe (8.5.2016 20:26:13)

jel ti imas dva uha,na jedno udze a na drugo izadze ja svoju mamu saslusam i kuci svojoj ljubavi ne prenosim ni njemu niti njima,moj 4 zida su samo moja i niko ne ulazi u njih




Vrtni patuljak -> RE: Beznađe (8.5.2016 20:33:56)


Roditelji nekad iz najboljih namjera naprave vlastitom djetetu problem. Tvoja majka ima pravo na svoje misljenje i ima pravo da ga podijeli s tobom, ali to ne znaci da je nuzno u pravu.

Ti si odrasla zena i imas pravo da razmisljas svojom a ne materinom glavom.

Poslovica kaze > najvazniji ti je onaj za kim navece zatvoris vrata> a to je u ovom slucaju tvoj muz.

Zasto se svadjas s njim radi onoga sto kaze tvoja mama?

Vazno je da ti znas i cijenis ono sto vas dvoje imate i da se on trudi, a sta kazu drugi, pa cak i majka, zaista nije bitno.

Moj brat je meni rekao sjajnu stvar - u redu je da ja i mama kazemo sta mislimo vezano za tvog muza, ali nije u redu da to stvori problem izmedju vas i da se ti svadjas s njim radi nas.

Ne postizes nista svadjom a njemu je u ovoj situaciji potrebna podrska zene koju voli, a ne punica koja prica iz tebe. Sretno!




Mirkica -> RE: Beznađe (9.5.2016 14:38:52)

Mici25 roditelj jeste ensto posebno ali njeno je da prica tvoje je da imas svoj stav i da stavis stvari na svoje mjesto , ja joj kao prvo ne bih dozvolila da tako prica o mom muzu (ako ja to tako ne vidim) tvoj zivot tvoja stvar uzivaj .




rose -> RE: Beznađe (9.5.2016 14:50:49)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Mici25 dobrodosla na RR

Ne dozvoli nikom da se mijesa u ono sto vas dvoje zajednicki stvarate (nekad neko vise nekad neko manje) ...
Ne dozvoli pa makar to bila i tvoja mama...

Nadam se da će tvoj muž uskoro naći posao....



tako je...nemoj se s muzem svadjat...radije se s mamom posvadjaj... pa i taj rucak gotov puno znaci..makar ti sama radila i zaradjivala..najbitnije je da je pored tebe covjek,...a ja ne vidim da te on lose tretira ili se zeza okolo ...cuvaj ga [sm=smiley1.gif]




ladyblue RR -> RE: Beznađe (9.5.2016 14:55:14)

ako je vama dvoma ok i funkcionište, nema niko pravo da ti se miješa u život pa ni rođena majka.
i lijepo joj reci. tvoj život, tvoja stvar.
roditelji treba da pomažu djeci a ne na muku da im sjedaju kada za tim nema potrebe.




anitaa -> RE: Beznađe (10.5.2016 9:28:20)

Vjerujem da ona nije ni svjesna koju štetu napravi, tako da joj probaj na fin način objasniti da odavno nisi djevojčica koju treba zaštititi od nevolja, a ako tako ne ide prekini grubo svaki vid komunikacije na tu temu.
Neka misli šta hoće, ali neka to bar zadrži za sebe.




veeseelaa -> RE: Beznađe (12.5.2016 14:19:16)

tebi je to sve mama trebala da kaže prije udaje, da se udaš kad se tvoj momak zaposli
a sad treba da ćuti
gotovo je sad


zato joj reci , da nije ok što ti pridikuje, da to utiče na kvalitet tvog života i da bi trebalo zbog ljubavi koju osjeća prema tebi da o tome više ne govori




Stranica: [1]