baterija (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Zgode i nezgode



Poruka


Panicarka -> baterija (12.7.2018 23:58:01)

Nadam se da ce mi neko pomoci. Beba od 11,5mjeseci lizala bateriju od 1,5w vartinu. Zvala sam pedijatrisku kliniku samo su me napali zasto nisam dijete bolje cuvala nista konkretno mi nisu rekli. Znam da sam kriva ibtesko mi je...ima liniko slicno iskustvo da podijeli sa mnom. Nije bilo ni povracanja ni [sm=zz_frown.png][sm=zz_frown.png]tem. Dijete se normalno ponasalo. Da oprostite I ja sam lizala bateriju od muke da vidim hocu li imati neke reakcije samo mi je ko gorko u ustima.[sm=zz_frown.png][sm=zz_frown.png][sm=zz_frown.png]




LieToMe RR -> RE: baterija (13.7.2018 9:13:25)


IZVORNA PORUKA: Panicarka

Nadam se da ce mi neko pomoci. Beba od 11,5mjeseci lizala bateriju od 1,5w vartinu. Zvala sam pedijatrisku kliniku samo su me napali zasto nisam dijete bolje cuvala nista konkretno mi nisu rekli. Znam da sam kriva ibtesko mi je...ima liniko slicno iskustvo da podijeli sa mnom. Nije bilo ni povracanja ni [sm=zz_frown.png][sm=zz_frown.png]tem. Dijete se normalno ponasalo. Da oprostite I ja sam lizala bateriju od muke da vidim hocu li imati neke reakcije samo mi je ko gorko u ustima.[sm=zz_frown.png][sm=zz_frown.png][sm=zz_frown.png]

Ne znam kako ti konretno mogu pomoci sem da kazem da je bolje da je lizalo nego da je dijete progutalo bateriju.
Stvarno nisam pametna sta da ti kazem, odvedi dijete pedijatru, pregledaj usta, jezik, jednjak. Teski metali iz baterija poput kadmija, litija, olova ili zive (zavisno sta se nalazi u istoj) uz pljuvacku i slinu daju cudne reakcije. Nadam se stvarno da je sve ok.
Ubuduce sve sto nije za dijete treba da bude van dohvata. Sretno i javi nam se da znamo kako je beba




ziel -> RE: baterija (13.7.2018 10:03:49)

Ma ne znam da ista moze da bude... ima baterija svoj zastititni sloj. Ali eto radi sigurnosti da sprijecis gusenje (ako podjr progutati), ti to sklanjaj.




Panicarka -> RE: baterija (13.7.2018 13:43:23)

Evo mene. Bili smo kod pedijatra. Dala nam da odmabradimo nalaze, krv smo uradili ali urin nismo uspjeli u takom kratkom roku jer je on jos u pelenici.Sve je hbala Bogu ok. Rekla nam da ponovimo za pwt dana a mi cemo ipak u ponedjeljak. Hvala puno sto ste se javile. I sad razmisljam o posljedicama I pod stresom sam ....




Alma_27 -> RE: baterija (15.7.2018 13:05:02)

I moj sin je zvakao bateriju kad je bio tako mali. Fras kad me nije strefio kad sam vidjela jer sam mislila da je negdje pregrizao i da će umrijeti (samo se mati može tako uplašiti) al ništa mu nije bilo. Živ, zdrav i pametan i eno ga ganja loptu dole pred zgradom. Totalno sam zaboravila na tu epizodu. Sad se sjetih.




Panicarka -> RE: baterija (15.7.2018 13:16:49)

Hvala Alma sto ste se javili. I ja sam isto pomislila.samo nek su nam djeca ziva I zdrava. Ja sam se najvise prepala jer se ta baterija punila na punjacu I ne razumijem se toliko dal je pukla jel ista iscurilo iz nje I zato sam se uspanicila. A imala je neki smek I liznem drugu bateriju nista nema nikakav okus. On je hvala Bogu dobru. Opet cu ponoviti nalaze da budrm sigurna 100%[sm=zmeden.gif]. Jos ga stalno pazim,uvijek vodim racuna ali nekad su sek u pitanju...znate I sami




Stranica: [1]