RE: Gradite li kucu (uređujete stan)? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica >> Graditeljstvo



Poruka


Nedodirljiva -> RE: Gradite li kucu (uređujete stan)? (13.11.2016 22:18:44)

sta mislis koliko bi mene doslo da isto tako dam firmi na tu kvadraturu stana




aidana -> RE: Gradite li kucu (uređujete stan)? (13.11.2016 23:11:00)

Ja sam ti napisala sta je rekao covjek koji se bavi s tim, znaci 400-500 km x 37. Ali ima uvijek jeftinijih i skupljih varijanti. Trebas sjesti i skontati sta sve treba uraditi, gdje ne zelis stedjeti jer ti je bitno, gdje mozes napraviti kompromis i sl. Uvijek imas vise opcija, ja recimo nisam htjela stedjeti na prozorima pa sam uzela njemacki kvalitet od firme koja se samo tim bavi dok je prijateljica kupila neke turske prozore u penny i nasla majstora da ih stavi. Razlika u cijeni drasticna ali i u kvaliteti, i ja imam garanciju ona nema. Isto vazi i za vrata, umjesto da kupujes parket i placas parketara mozes uzeti laminat i da tm postavi...mozda ti je neko u porodici vodoinstalater/keramicar/elektricar pa bi neke radove uradio besplatno.... To su sve nacini da smanjis troskove. Sjednes pa sve sagledas i doneses odluku.
Vidim da si prije spominjala stan u prizemlju, dakle nista od toga?




Nedodirljiva -> RE: Gradite li kucu (uređujete stan)? (13.11.2016 23:23:03)

To ii jeste stan u prizemlju :)
Znaci u tom stanu se ne trebaju mjenjati prozori niti laminat u dnevnom boravku.Znaci mjenja se komplet banja.mozda rusenje jednog ziida,laminat u kuhinji,trepezariji i hodniku.Od ostalog naravno ide nanovo kuhinja sa agrandbenim elementima i ostali namjestaj.Koja je to firma u pitanju i kako si dogovorila s njima-rekla sta ti treba i dala kljuceve da rade? Ili?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]