vježbanje poslije porođaja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Poslije porođaja



Poruka


dijanica -> vježbanje poslije porođaja (12.6.2009 17:31:04)

Nedavno sam se porodila i, naravno, kao i mnoge nisam zadovoljna svojim izgledom. Počela bih ići u teretanu ali ne znam da li je rano (porodila sam se prije 2,5 mjeseca). Ima li neko slično iskustvo ili informaciju?




travnik -> RE: vježbanje poslije porođaja (12.6.2009 17:42:00)

darga dijanica,porodila sam se prije 1,5 mjesec,a vjezbe radim od 10 dana nakon poroda.naravno lakse, a sada vec sve vrste vjezbi.ne idem u teretanu vec radim u kuci sa loptom i na benc klupi.svaki dan po pola sata.tako slobodno izvoli.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Pantera. -> RE: vježbanje poslije porođaja (18.3.2012 18:50:02)

E hajmo sad žene sve da ste mi fino rekle koje ste vježbe radile posle poroda i kad ste počele sa vježbama.. uz to mi napišite ako je neka nosila steznik koliko dugo ga je nosila i da li joj je pomogao??

Čekam [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]





animagical -> RE: vježbanje poslije porođaja (18.3.2012 21:02:35)

najbolje za pocetak da hodas, koliko imas snage, gurajuci kolica,evo i lijepo je vrijeme...vjeruj nije ti stomak spreman na trbusnjake i sl... a steznik, on ne pomaze, on odmaze, misici tako omlitave od njega da je strasno[sm=smiley13.gif] ja sam ga savila mozda dva tri dana, po sat vremena i to jer su me ukocila ledja,pa da lakse ustajem,inae ne bih ni toliko... u blizoj porodici je bilo tih stezanja, nisu pomogla... i ne brini, ne znam kolika je sad beba, pretpostavljam mala, ali kad bebi bude pola godine,mama ce biti kao nova[sm=smiley1.gif]




KupusLivada -> RE: vježbanje poslije porođaja (23.3.2012 8:25:00)

Ja procitah na vise mjesta da treba prvo provjeriti da li su razdvojeni stomacni misici, pa ako jesu prvo to srediti prije vjezbanja...

evo o cemu je rijec:

http://www.pregnancy-info.net/separated_muscles.html




veeseelaa -> RE: vježbanje poslije porođaja (23.3.2012 9:27:03)

ne kužim zašto bi trebale poseban tretman za vježbe porodilja
do 40 dana ajde ok da se niš ne radi al inače poslije zašto da ne
nisam čula da isto nije ok, ako se porodilja osjeća dobro i oporavak ako je protekao u najboljem redu ja bi odmah trenirala, i to jedna dočekala, ha ya




vjestica -> RE: vježbanje poslije porođaja (23.3.2012 9:30:24)

to svakako treba provejriti sa svojim ginekologom kad smiješ početi sa vježbama, jer nije samo dovoljno osjećati se dobroprerano počinjenje sa vježbama nakon porda i intenzivno može dovesti do raznih problema, između ostalog prolapsa materice i bešike (ispadanje)
treba ipak dozvoliti tijelu da se oporavi nakon trudnoće i poroda, pa tek kaf ginekolog da dozvolu krenuti sa laganim treningom i potepeno ga intenzivirati




Stranica: [1]