RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Nedonoščad



Poruka


virgulina -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (2.11.2011 12:11:28)

moje dijete je nedonosce . Rodila se sa 2660 u 35 /4 , znaci prije ulaska u deveti mjesec
To je bilo , doduse, prije tri godine i sada je ona zdrava , velika djevojcica koja ima tri godinice i govori dva jezika [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley27.gif[/image]
bilo je jako stresno brinuti o njoj ali se isplatilo [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Dz3ni -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (16.2.2012 16:03:39)

Mislim da genetika ima velike veze sa tim hoće li beba biti nedonošče. Ja sam rođena kao nedonošče sa kilažom od 2200 g i rekli su mi da imam velike šanse da i ja rodim ranije... [sm=smiley13.gif] Imam kontrakcije od 8. sedmice i dali su mi apaurin, zabranili kretanje...srećom nisam otvorena, nisam morala raditi serklažu, a grlić mi je samo "neznatno skraćen" kako kažu pa se nadam da će se sve dobro završiti... [sm=smiley19.gif]




mila81 -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (16.2.2012 16:10:48)

Ja sam rodila svoju Ajšu u 33/1 imala je tačno 3 kg, a bila duga 50 cm, evo je prešla svog bracu, i super napreduje i u ničem nije zaostajala, iako se rodila prije termina[sm=bravo.gif]




felix -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (16.2.2012 16:18:12)


IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Mislim da genetika ima velike veze sa tim hoće li beba biti nedonošče. Ja sam rođena kao nedonošče sa kilažom od 2200 g i rekli su mi da imam velike šanse da i ja rodim ranije... [sm=smiley13.gif] Imam kontrakcije od 8. sedmice i dali su mi apaurin, zabranili kretanje...srećom nisam otvorena, nisam morala raditi serklažu, a grlić mi je samo "neznatno skraćen" kako kažu pa se nadam da će se sve dobro završiti... [sm=smiley19.gif]

hoce abd . bit ce to dobro, samo se cuvaj i ja sam svoje djete rodila kao nedonosce u 35 tjed.
sa 2240gr .
dugog 44 .





vjera -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (17.2.2012 15:13:52)

Pozdrav,sad nešto razmišljam ,da li to ima veze?Ja sam nedonošće(7mj.)a porodila sam se u 6mj.Doduše sa prvom bebom nije bilo problema ,porodila se na termin.




Dz3ni -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (17.2.2012 18:11:02)

Pa očito ima neke veze, mada ne mora da znači... Nadam se da griješim [sm=zmeden2.gif]




nanika -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (17.2.2012 18:14:37)

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Mislim da genetika ima velike veze sa tim hoće li beba biti nedonošče. Ja sam rođena kao nedonošče sa kilažom od 2200 g i rekli su mi da imam velike šanse da i ja rodim ranije... [sm=smiley13.gif] Imam kontrakcije od 8. sedmice i dali su mi apaurin, zabranili kretanje...srećom nisam otvorena, nisam morala raditi serklažu, a grlić mi je samo "neznatno skraćen" kako kažu pa se nadam da će se sve dobro završiti... [sm=smiley19.gif]

Misli pozitivno i sve ce biti ok[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Dida79 -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (17.2.2012 19:34:07)


IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Mislim da genetika ima velike veze sa tim hoće li beba biti nedonošče. Ja sam rođena kao nedonošče sa kilažom od 2200 g i rekli su mi da imam velike šanse da i ja rodim ranije... [sm=smiley13.gif] Imam kontrakcije od 8. sedmice i dali su mi apaurin, zabranili kretanje...srećom nisam otvorena, nisam morala raditi serklažu, a grlić mi je samo "neznatno skraćen" kako kažu pa se nadam da će se sve dobro završiti... [sm=smiley19.gif]


Mislim da genetika nema veze sa tim
Moja mama nas troje rodila bez ikakvih problema sve u terminu a ni jedno nije bilo lakse od 3,500,radila zena citavo vrijeme.
A evo ja sam sasvim druga prica prije bi Igman pomjerila nego ostala trudna i kad nakon bezbroj puta uspijem onda su komplikacije od pocetka pa do kraja.
Dvoje djece rodila a ni sa jednim nisam okusila cari devetog mjeseca




felix -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (17.2.2012 19:42:58)


IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Pa očito ima neke veze, mada ne mora da znači... Nadam se da griješim [sm=zmeden2.gif]

ma mislim da nema veze i ja sam rodjana na vrijeme sto se kaze, sa normalnom kilazom . Al et ja sam A rodila pre vremena jedva donijela do 8mog mjes od kontrakcija .
Ja se nadam abd . samo da mi tako nekad u buducnosti kad se,odlucim za drugo djete da mi nece biti kao sa prvim .
Kazu da su trudnoce razlicite ,da nisu iste kao ni djeca . Al opet sam cula-vidjela slucajeva da se zna desiti da im je i druga trudnoca, bila pa skoro ista kao prva teska .
Nadam se da necu opet biti te , lose srece ......




vjera -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (17.2.2012 22:20:21)

Ne znam ni sama ,meni je prva trudnoca bila idealna,tako da nisam uopste mislila da se moze tako iskomlikovati.Doduse da je vezano sa genetikom ja bi onda imala i u prvoj problema,predpostavljam...[sm=zmeden.gif]




balasgirl -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (17.2.2012 22:50:06)

Ne znam šta bih ti rekla da li ima veze sa genetikom[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ? U mom slučaju nije imalo veze, ja sam nedonošće, rođena u 8 mjesecu sa 1.900 gr, a moj švrle se rodio na termin.




Dz3ni -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (17.2.2012 23:16:03)

Kazu da su trudnoce razlicite ,da nisu iste kao ni djeca . Al opet sam cula-vidjela slucajeva da se zna desiti da im je i druga trudnoca, bila pa skoro ista kao prva teska .
Nadam se da necu opet biti te , lose srece ......


Tačno, ni svi prsti nisu isti [sm=smiley36.gif]
Kako i meni gore rekoše, misli pozitivno i sve će biti ok...puno sreće želim [sm=smiley1.gif]

Hvala svima na podršci, nadam se da ste u pravu i da nema veze sa genetikom, ali izuzeci su uvijek tu da potvrde pravilo...nažalost. Nikad se ne zna...valjda [sm=nosecka.gif] neće biti po tome na mamu, čitav život negdje brzam i žurim (a paradoksalno je da vrlo često kasnim[sm=jezicek.gif]).
Ne treba biti pesimista, bit će što je suđeno [sm=smiley1.gif]




felix -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (18.2.2012 13:28:25)

Ne treba biti pesimista, bit će što je suđeno user posted image
baš tako, nemozes protiv bozije volje i sudbine .Sta sam sve prosla u trudnoci i sta svih kleti lijekova pila , samo je dragi Bog htjeo da sve bude o.k hb iak se rodio prije vremena .
Mene je vise bilo strah od silnih, lijekova od silnih terapija pa i bakterije koje sam imala izlovane u trudnoci da nece to uticati na djete nego sam porod prije vremena .
Al, hb dragome nemogu MU se na Zahvaljivati , sto se moje djete rodilo Zivo Zdravo Pravo kao i ostali njegovi vrsnjaci [sm=smiley1.gif]niucemu ne zasotaje sto vise bas je napredan bistra svasta zna pricati razigran je ......
Kao i sva djeca druga .......
Bit ce to, abd i kod tebe sve o.k samo se pridrzaji sta ti dokt. kaze cuvaj se i Vjeruj u Boga dragoga ......
Ja nijednu noc nisam zaspala al nijednu noc, da nisam pre nego sam utonila u san rekla Boze dragi, cuvaj mi ga da abd se rodi ziv zdrav .....
To mi je bilo neznam dal navika, dal strah ,il sta vec al Bog zna da nikad legla nisam a da GA nisam Zamolila da sve bude prodje uredu .....




Dz3ni -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (21.2.2012 22:20:14)

Ma ja ispočetka ono kad su mi rekli da je moguć prijevremeni, uspaničila se, bila van sebe neko vrijeme. I onda skontam da će baš moja zabrinutost na kraju izazvati komplikacije ako išta... Sad sam sve opuštenija kako koja sedmica prođe, ne mogu uticati na to kako god okrenem osim tako što ću se pridržavati uputa i savjeta doktora (što i radim) pa kako Bog da...




Dz3ni -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (23.5.2012 20:02:12)

Rodila sam samo sedmicu prije vremena, tj. u 36. sedmici, ali beba je imala normalnu kilažu i sve je ok hvala Bogu. [sm=bravo.gif]




Lulu_08 -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (23.5.2012 21:53:35)


IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Rodila sam samo sedmicu prije vremena, tj. u 36. sedmici, ali beba je imala normalnu kilažu i sve je ok hvala Bogu. [sm=bravo.gif]


Dobro si dogurala mashAllah, a kako je bebica, koliko je teska/duga itd?




M kao Mama -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (23.5.2012 22:01:33)


IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Rodila sam samo sedmicu prije vremena, tj. u 36. sedmici, ali beba je imala normalnu kilažu i sve je ok hvala Bogu. [sm=bravo.gif]



pa, draga moja to i nije prije vremena to je tama na pragu 9,. a možda si i bila koji dan u 9.

koliko je beba bila teška




Dz3ni -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (24.5.2012 11:59:05)

Bila teška tačno 3 kg i 50 cm duga (sad smo se već malo udebljali)[sm=smiley1.gif]. A vrlo vjerovatno to što kažeš, bilo je 36 + par dana, ne znam sad tačno...




veeseelaa -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (24.5.2012 12:01:44)

jel mi može neko objasniti šta je ustvari nedonošče? dijete koje se rodi prije 9 mjeseca ili ima to veze s kilažom?
mislim ako se rodi u 8 mjesecu i ima 3 kg jel to nedonošće?
mislim ima dosta beba koje se rode u 9 mjesecu a imaju po 2 -2,5 kg




Dz3ni -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (24.5.2012 12:06:41)

Ma mislim da je to dijete koje se rodi prije vremena i sa nedovoljnom kilažom. Moja princeza nije okarakterisana kao nedonošče. [sm=smiley1.gif]




veeseelaa -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (24.5.2012 12:07:43)

tako sam i mislila.... u biti do kilaže je + radjanje prije termina
u terminu ne može biti nedonošče bez obzira na kilažu? shvatih li




felix -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (24.5.2012 12:07:43)

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel mi može neko objasniti šta je ustvari nedonošče? dijete koje se rodi prije 9 mjeseca ili ima to veze s kilažom?
mislim ako se rodi u 8 mjesecu i ima 3 kg jel to nedonošće?
mislim ima dosta beba koje se rode u 9 mjesecu a imaju po 2 -2,5 kg


e jbga vesela [sm=smiley36.gif]
nedonočce je kad se rodi pre 9 tog mjeseca pa makar on sa 8am mjes. imao i 4 kile on je nedonošce .
Beba nedonošce je manje razvijena nego beba koja se rodi na vrijeme neka ona ima 2 kile (beba na vrijeme rodjena) al je zrela
Moj A. se rodio sa 8 mjeseci imao sam 2,240gr . dug 43 haman .... nisu mu pluca bila "dovoljno" razvijena pa sam ja taj dan kad sam ostala primala neke boce u guzu za razvijanje bebinu pluca.
Pa posle morao i inkubator , jer bebe prerano rodjenje nema dovoljno ni kisika da budu bez inkubatora kontaš sad .[sm=smiley36.gif]




veeseelaa -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (24.5.2012 12:08:19)

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Dz3ni -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (24.5.2012 12:11:25)

Jedna stara pedijatrica u penziji mi je rekla da su oni gledali da li je beba nedonošče po noktima, tj. ako su nokti malo prerasli jagodice na dan rođenja, beba je razvijena potpuno, ali ako nisu onda je nedonošče...




felix -> RE: Nedonoscad - kad se radjaju? (24.5.2012 12:16:12)

dzeni prvi put to cujem znam sam da dokt racunaju po sedmicama i tezini kao i razvijenosti bebe , dice beba biti o.k sa 8 il 7 mjeseci rodjena nemoze kaki noktici [sm=smiley36.gif]ne vjerujem ja to.
Jer moj se rodio ko miš malan odma je ošo u inkubator nije odma ni proplakao dok mu nisu neki cijev u usta ugurali zrak da prodiše ma ni vidjela ga nisam ( mogli su mi slagat i da je zensko)[sm=jezicek.gif] uopšte ga nisam vidjela do sutra dan nekako se otkopeljala jedva ....
Nedo bog nikome et da dozivi da dobije pre vremeni porod ama bas nedo Bog dragi Nikome nikome da to osjeti na svojoj kozi nikom nikad.!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>