Rogam inekcija (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Marina939 -> Rogam inekcija (26.6.2009 23:35:19)

Drage [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/nosecka.gif[/image] molim vas ako neka od vas zna kako to ide kod nas u BiH da mi odgovori. Ja sam Rh- i znam da se moze desiti da trebam primiti Rogam inekciju, ali ne znam ko je treba obezbijediti. Da li je trebam ponijeti sa sobom ili ih ima u bolnici. Ako ova tema vec postoji izvinjavam se ali nisam je uspjela pronaci. Unaprijed hvala




Hannan -> RE: Rogam inekcija (26.6.2009 23:44:26)

Ne znam odakle si, ali u Tuzli, nakon poroda (vjerovatno poslije nekih nalaza)kazu porodilji da joj neko donese tu injekciju, oni je nemaju.  Kosta oko 110KM.




Marina939 -> RE: Rogam inekcija (26.6.2009 23:50:03)

Hvala na brzom odgovoru, iz Sarajeva sam. Nisam sigurna da je imaju. U svakom slucaju imam jos vremena pa cu da provjerim sa doktoricom. Bolje je da je imam spremnu, moze zetrebati i prije poroda. A znas li slucajno gdje se moze nabaviti?




milenium -> RE: Rogam inekcija (26.6.2009 23:59:34)

ja sam rh- i rodila sam u mostaru prošle godine u staroj bolnici.nakon poroda sm primila rogam inekciju koju oni ne drže tu u bolnici već na Bjelom Brijegu,tu je sad novo rodilište.Kad ti muž dođe u posjetu njega pošalju da to donese i dadnu ti.Nije ništa plaćao,imali smo uredno ovjerenu knjižicu i zdravstveno osigurana.




Hannan -> RE: Rogam inekcija (27.6.2009 0:08:51)

Onda se vjerovatno razlikuje od kantona do kantona. Moja zaova se porodila pocetkom aprila, i  poslije poroda su joj rekli da joj donesemo, imala je uredno ovjerenu knjizicu i markicu.
Trebalo bi da ima u svakoj apoteci, ja sma uzela u apoteci Ibn Sina.




zagy -> RE: Rogam inekcija (27.6.2009 17:48:53)

Ja sam Rh - , u Općoj bolnici rodila prije 2 mjeseca i tamo ti izvade krv bebi kada se rodi, ako je i beba Rh-, onda nista. Ako je Rh +, kazu ti neka ti muž kupi i donese. Ima u apoteci Dina u Hrsnom, košta cca 120 KM, i ne bih ti preporučila da ranije uzimaš jer mora biti na odgovarajućoj temeperaturi na kojoj je oni čuvaju, a i ne znaš hoće li ti trebati. Uglavnoj ne brini se u bonici vode računa o tome.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Apotekarka -> RE: Rogam inekcija (28.6.2009 21:37:05)

kod nas u apoteci je 120 km i moja kuma je morala da je kupi i primi jer je A -




malena_t -> RE: Rogam inekcija (28.6.2009 21:50:55)

Rogam moras primiti najkasnije 72 sata nakon poroda, sasvim dovoljno vremena da ne bacas novac unaprijed, a i zahtijeva posebne uslove cuvanja[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




Marina939 -> RE: Rogam inekcija (29.6.2009 23:12:41)

Drage moje hvala vam na vasim odgovorima, znala sam da je moram primiti u roku 72 sata ako je beba Rh+ ali nisam znala gdje je mogu naci, vjerujte svega sam se naslusala pa i to kako je u Sarajevu uopste nema, pa su mi se ova 72 sata ucinila malo.




Visnja RR -> RE: Rogam inekcija (29.6.2009 23:15:29)

Imas kupiti u svakoj pvt apoteci... i obazveno je da je primis zbog sljedece trudnoce...




Stranica: [1]