RE: potrebna pomoc u odabiru imena (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


leona81 -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (2.3.2012 18:19:44)

vedad je musko ime arapskog porijekla ali nije cesto, kaze tata...a widad sa w je zensko ime




Leena -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (3.3.2012 22:13:02)

vedad je musko ime arapskog porijekla ali nije cesto, kaze tata...a widad sa w je zensko ime


Hvala[sm=bravo.gif], misterija rijesena




Lady26 -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (3.3.2012 22:16:49)


IZVORNA PORUKA: leona81

vedad je musko ime arapskog porijekla ali nije cesto, kaze tata...a widad sa w je zensko ime

Moj brat je Vedad i jeste muslimansko ime...




pocahontas -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (3.3.2012 22:31:58)

IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: leona81

vedad je musko ime arapskog porijekla ali nije cesto, kaze tata...a widad sa w je zensko ime

Moj brat je Vedad i jeste muslimansko ime...


i moj brat je vedad [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Honey3 -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 13:55:38)


IZVORNA PORUKA: zaha

ESMA (ar) - najuzvisenija, najplemenitijeg karaktera
jasmin ja nadjoh ovo[sm=zmeden.gif]

je li se onda izgovara Asma[sm=zmeden.gif]




veeseelaa -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 15:20:41)

je li se onda izgovara Asmauser posted image


joj ja ne bi da mi se kći zove Asma




teacher75 -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 15:36:01)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

je li se onda izgovara Asmauser posted image


joj ja ne bi da mi se kći zove Asma


ni ja, podsjeca me na astmu[sm=smiley13.gif]




Honey3 -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 15:38:55)

A je li to ima negdje ime Asma[sm=zmeden.gif]ja nisam cula.




reallove -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 15:41:39)

Kod nas je Esma,a na ar. je Asma,nema druge[sm=smiley36.gif]




Honey3 -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 15:45:08)


IZVORNA PORUKA: reallove

Kod nas je Esma,a na ar. je Asma,nema druge[sm=smiley36.gif]

i je li Asma(ar)-znaci najuzvisenija ? Ti vjerovatno znas[sm=smiley1.gif]




reallove -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 15:55:21)


IZVORNA PORUKA: zaha


IZVORNA PORUKA: reallove

Kod nas je Esma,a na ar. je Asma,nema druge[sm=smiley36.gif]

i je li Asma(ar)-znaci najuzvisenija ? Ti vjerovatno znas[sm=smiley1.gif]
ne znam bas[sm=smiley36.gif]ali sad sam pitala i kazu da je tacno..




Leena -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 15:55:50)

zaha, nije, glas je između našeg E i A




Honey3 -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 16:02:25)

E hvala vam drage,sad mi je jasno...




lajlac -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 16:09:39)

Meni se svidaju zenska imena poput: Ela i Rania (ili Ranija) i muska imena, poput: Noa, Mirza, Dino. Ne znam imaju li neko znacenje. Dokle god ime na drugim jezicima ne oznacava ime nekog sveca ili nesto tako, meni odgovara!!! Ali sad da gledam znacenje imena tj. da ima neko znacenje na arapskom, ne bih nikad na to gledala. Ono koje mi se svidja, za koji vezem neki osjecaj, taj bih odabrala.

Uopce sto vjera nalaze? Spominje li se u Kuranu nesto vezano za imena? Zna li iko?




anidla -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 16:20:20)

IZVORNA PORUKA: lajlac

Meni se svidaju zenska imena poput: Ela i Rania (ili Ranija) i muska imena, poput: Noa, Mirza, Dino. Ne znam imaju li neko znacenje. Dokle god ime na drugim jezicima ne oznacava ime nekog sveca ili nesto tako, meni odgovara!!! Ali sad da gledam znacenje imena tj. da ima neko znacenje na arapskom, ne bih nikad na to gledala. Ono koje mi se svidja, za koji vezem neki osjecaj, taj bih odabrala.

Uopce sto vjera nalaze? Spominje li se u Kuranu nesto vezano za imena? Zna li iko?



Za Nou ti znam reci, to je staro hebrejsko ime i znaci mir.

Naci ces ga u svim religijama.

U Islamu ti je to Nuh






lajlac -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 16:24:03)

Hvala anidla. Znaci aBd ako imala djece, i bude musko[sm=smiley1.gif] mogu mu dati ime Noa [sm=zmeden.gif]
Haj super!!! Jer mi je to ime prekrasno, a jos znaci i mir? Jao divno, nisam znala....




anidla -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 16:30:45)

IZVORNA PORUKA: lajlac

Hvala anidla. Znaci aBd ako imala djece, i bude musko[sm=smiley1.gif] mogu mu dati ime Noa [sm=zmeden.gif]
Haj super!!! Jer mi je to ime prekrasno, a jos znaci i mir? Jao divno, nisam znala....


Pa ne znam sta ti je bitno ? :)

Mene neki danas znaju poprijeko pogledati ali zaboli me [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Meni je to ime najljepse ime :)

Ako ne zelis da se ime nalazi i u drugim religijama onda odaberi neko drugo :)  Meni je sasvim bilo svejedno, bitno je da nije izmisljeno ime, da nije nadimak....






lajlac -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 16:41:24)

Kao sto sam rekla, bitno je da nam se svidja zbog osjecaja koji stvara. A Noa je upravo to, lijep osjecaj. A to sto se nalazi u svim religijama, nema veze meni!!![sm=smiley1.gif]




SailorMoon -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 20:04:02)


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja ne znam cemu rasprava[sm=zmeden.gif]...

Lupam, da ste italijanski drzavljanin u pasosu ne bi stajalo slovo Ć. Ili Eventualno ime Abdulah..stajalo bi u pasosu kako se pise, ali bi svi izgovarali bez slova H, na kraju, gdje god zivite oni ce vaz zvati kako je moguce na tom jeziku, ali opet treba ispravljati. Ovo pricam o latinicnom pismu...


pa to je to...gdje god odes oni ce te zvati onako kako je njima na tom jeziku prikladno...


eh ovo vas moram ispraviti. U mom njemackom pasosu i u licnon ljepo pise i Sh i Ć. I Njemci ZAKONSKi pisu u dokumentima imena kako su ispravna tako i sva arapska i turska, posebno turci imaju puno uvih kvakica i strelica (izvinite neznam ih pravilan nazov) i svi se tacno upisu u dokumente.




mama75 -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 21:12:32)

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

je li se onda izgovara Asmauser posted image


joj ja ne bi da mi se kći zove Asma


Izvini vesela vidim ovaj tvoj potpis, pa me interesuje je li ti kcerka ima 2 imena ili je ovo 2. nadimak? Btw moja kcerka je nosila ime Ajsa svih 9 mjeseci dok je bila u pupi i kada sam je rodila predomislim se [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] A Ajra mi je isto super ime! Mada znam da je kao pravilno Ayra, ali kod nas se to pise Ajra.




reallove -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 22:53:32)


IZVORNA PORUKA: lajlac

Meni se svidaju zenska imena poput: Ela i Rania (ili Ranija) i muska imena, poput: Noa, Mirza, Dino. Ne znam imaju li neko znacenje. Dokle god ime na drugim jezicima ne oznacava ime nekog sveca ili nesto tako, meni odgovara!!! Ali sad da gledam znacenje imena tj. da ima neko znacenje na arapskom, ne bih nikad na to gledala. Ono koje mi se svidja, za koji vezem neki osjecaj, taj bih odabrala.

Uopce sto vjera nalaze? Spominje li se u Kuranu nesto vezano za imena? Zna li iko?

naravno da se spominje...djeci treba davati imena koja imaju lijepo znacenje jer ce roditelji poslije za to odgovarati,nebih se bas slozila sa tvojim postom[sm=smiley1.gif]




veeseelaa -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 23:44:13)

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

je li se onda izgovara Asmauser posted image


joj ja ne bi da mi se kći zove Asma


ni ja, podsjeca me na astmu[sm=smiley13.gif]


pa da i mene....

mama75, moja kći je Ajša a Ajra joj je nadimak, tako je zovemo ja i mm i naši najbliži, odaziva se na oba imena




neki x -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (4.3.2012 23:55:29)

Ima li ko da meni objasni kako da imena mojih djecaka imaju isto znacenje[sm=zmeden.gif] Bas mi to nije nikako jasno[sm=zmeden.gif]

Sead i Said...[sm=smiley1.gif]




Medić* -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (5.3.2012 0:01:37)


IZVORNA PORUKA: neki x

Ima li ko da meni objasni kako da imena mojih djecaka imaju isto znacenje[sm=zmeden.gif] Bas mi to nije nikako jasno[sm=zmeden.gif]

Sead i Said...[sm=smiley1.gif]


Evo slicnih znacenja [sm=smiley1.gif]

Isti im je korijen [sm=smiley1.gif]


SEAD (ar.)-sreca,dobar predznak,uspjeh

SEID (ar.)-sretan,blazen,uspjesan




saritaa -> RE: potrebna pomoc u odabiru imena (5.3.2012 0:03:30)

u Kur'anu se smominje da ime treba da ima lijepo znacenje,a ne neko pogrdno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>