RE: platnene pelene (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Oprema za bebe



Poruka


mimikimi -> RE: platnene pelene (3.2.2012 0:53:51)

ja upadam imam jedno pitanjce
gdje kupujete te pelene sto su kao pampers a platnene ja ih nigdje nisam vidjela?




eko beba -> RE: platnene pelene (3.2.2012 2:26:00)

ovdje je najpopularnija mamina cura za platnene pelene ... a sto se tice kupovine u shopovima koliko ja znam ima ih u merkuru na otoci ... bambino mio ...




ivana st -> RE: platnene pelene (3.2.2012 21:44:48)

Ja sam prezadovoljna platnenim pelenama i koristim ih kako je M. napunila mjesec dana. Koristim bambino mio platnene pelene, tetra pelene i babylove jednokratne za noć. Nemam više posla oko platnenih pelena nego oko jednokratnih, jedino ih isperem kad je potrebno, a sve drugo odradi mašina. BM pelene se malo duže suše sada kad je zima, ali zato mi kad nestane njih odlično posluže obične tetre, koje se za razliku od ovih kraće suše ali i manje upijaju pa ih mijenjam malo češće nego BM pelene. Jako sam zadovoljna jer znam da su platnene pelene puno zdravije za moju bebui svakako ih preporučam svim mamama koje se još dvoume!




lucky mami -> RE: platnene pelene (4.3.2012 21:33:18)

Drage moje...vidim da sada imamo više vrsta i platnenih pelena, mene zanima da li se ima i gdje kupiti vanjske zastitne gaćice za pamucne pelene, koje su se prije koridtilie i kupovale su se u apoteci??? hvala unaprijedn na odgovoru




Honey3 -> RE: platnene pelene (4.3.2012 23:25:55)


IZVORNA PORUKA: lucky mami

Drage moje...vidim da sada imamo više vrsta i platnenih pelena, mene zanima da li se ima i gdje kupiti vanjske zastitne gaćice za pamucne pelene, koje su se prije koridtilie i kupovale su se u apoteci??? hvala unaprijedn na odgovoru

I sad se kupuju u apoteci[sm=smiley1.gif]




KupusLivada -> RE: platnene pelene (12.3.2012 14:35:30)

ipak preporucujem Bambino mio zasitne gace (u Sarajevu ima u Malisi u Merkuru), odlicne su, i takodjer OS od mamine cure... one iz apoteke (gaga) imaju prilicno grube rubove, ne svidaju mi se...




yasemin -> RE: platnene pelene (15.3.2012 13:26:55)

ja sam naručila 2 platnene pelene i 1 zaštitne gaćice preko interneta , prva mi je beba i dolazi AkoBogDa oko 01.07(tako je terrmin pa možda prije ili kasnije) tako da sam pelene naručila čisto da vidim kako izgledaju .Protiv sam pampersica jer su neprirodne a sve iz razloga što se zbog njih djetetu nerazvije osjećaj za uriniranje( okolo mene ima djece što sa 3, 4 godine još uvjek nose pelene pampers),kolika je cjene ovih pelena koje steVi kupovale u Merkuru i apotekama?




djoisa -> RE: platnene pelene (15.3.2012 15:30:21)

te pelene sto si narucila su dobre, a zastitne gace su extra [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
razmisili i o upotrebi tetra pelena, jer i one imaju dosta prednosti...posebno ti preporucujem da iscitas ovu temu, ali i druge forume na temu pp..i svakako uzmi po par modela razlicitih pelena radi probe..imaju neke pelene i na ekobeba.ba...
ma pp su [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




lucky mami -> RE: platnene pelene (15.3.2012 21:47:13)

ja sam koristila u pocetku pampersice, ali definitivno sam se uvjerila da ne odgovaraju i odlucila sam da potpuno ukljucim pamucne. hvala na info o zastitnim gacicama.




yasemin -> RE: platnene pelene (16.3.2012 10:22:41)

hvala ti puno na info




KupusLivada -> RE: platnene pelene (18.3.2012 22:45:32)

IZVORNA PORUKA: yasemin

ja sam naru�ila 2 platnene pelene i 1 zaštitne gaćice preko interneta Mybabysaurus.com , prva mi je beba i dolazi AkoBogDa oko 01.07(tako je terrmin pa možda prije ili kasnije) tako da sam pelene naru�ila �isto da vidim kako izgledaju .Protiv sam pampersica jer su neprirodne a sve iz razloga što se zbog njih djetetu nerazvije osjećaj za uriniranje( okolo mene ima djece što sa 3, 4 godine još uvjek nose pelene pampers),kolika je cjene ovih pelena koje steVi kupovale u Merkuru i apotekama?


u apoteci su 3 KM i nasto, u merkru oko 22 KM, s tim sto su to jedna velicina...




mamina cura -> RE: platnene pelene (19.3.2012 13:03:46)

to sto prodaju u apoteci su zastitne od obicne plastike... sto nije bas ok za bebu zbog neispustanja pare koje prave zastitne cine. Ako mogu biti blesava pa napisati da mozete i obicnu kesu staviti bebi na guzu [sm=hudicek1.gif] jer je to bukvalno isto....
Ako su bambino mio u mercuru to je ok. Ali ove iz apoteke, cak su prodavali u fis-u plasticne svedske gace i za to sve jedno veliko NEEE.




djoisa -> RE: platnene pelene (20.3.2012 11:39:54)

u fisu imaju divne švedske gaće u bojama, oko 2 KM




nermina_ -> RE: platnene pelene (22.3.2012 12:56:58)

Lijep pozdrav svim forumasicama. Naime, u sestom mjesecu sam trudnoce i ovo mi je druga beba. Sa prvom sam koristila jednokratne pelene, ali znam da sam pogrijesila pa sam sada cvrsto odlucila da cu sa ovom bebom koristiti pamucne pelene. E sad, gledam ima raznih vrsta pelena a ja se uopce nerazumijem, niti kontam kako to frcera. Pa bih molila majke koje koriste platnene pelene ili su koristile da mi kazu kako su se pokazale (posto sam ja sa starijim sinom muku mucila jer su mu pampers pelene obavezno propustale pogotovo u noci) i koje su najbolje. Gledala sam na ekobebe ima neki paket 18 pelena i 4 omotaca, da li da uzmem te ili ove neke druge koje sam gledala sto je sve u jednom.
unaprijed se zahvaljujem na svakom odgovoru.
pozzz




mala_sa -> RE: platnene pelene (22.3.2012 13:03:10)

Nermina, ja bih na tvom mjestu, kontaktirala Naidu (Mamina cura), ona sije takodjer te pl pelene i prodaje iste. Tako da bi ti vjerovatno znala i najbolje objasniti kakve su koje.




yasemin -> RE: platnene pelene (1.4.2012 12:57:54)

imaš privatnu poruku




Siri82 -> RE: platnene pelene (3.9.2012 7:33:18)

Drage mame,interesuju me iskustva sa Ekobeba platnenim pelenama.Vec bih trebala poruciti neke od pelena a ja se jos uvijek razmisljam koje.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Vinetu -> RE: platnene pelene (22.10.2012 19:30:45)

Poklanjam kesu punu polovnih platnenih pelena (oko 15) za curice. Tu su i zaštitne pelene, kao i ulošci koji idu uz neke od njih. Pelene sam i sama dobila na poklon od naše forumašice (mamina cura) koja ih je i šila. Mislim da se mogu koristiti do 2. godine jer imaju prilagodive drikere za male i malo veće bebe.
Zainteresirana mama neka se javi putem PP i neka bude voljna doći na Ilidžu po njih.
[img]http://www.dodaj.rs/t/3A/WZ/38qaiyq4/photo0048.jpg[/img]




malena sharena -> RE: platnene pelene (23.10.2012 9:20:10)

Vinetu, [sm=bravo.gif] nadam se da ce nekoj mami koristiti. Ja za drugo cuvam tetre koje sam koristila s J. Moram jos malo dokupiti jer su se neke poderale.




palachinken -> RE: platnene pelene (23.10.2012 9:26:33)

IZVORNA PORUKA: Siri82

Drage mame,interesuju me iskustva sa Ekobeba platnenim pelenama.Vec bih trebala poruciti neke od pelena a ja se jos uvijek razmisljam koje.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Imam platnene umetke i cover, njihova proizvodnja, zadovoljna. U umetak sam stavljala i obične, tetra pelene, skroz fino legne.




Vinetu -> RE: platnene pelene (23.10.2012 13:26:10)

IZVORNA PORUKA: Vinetu
Poklanjam kesu punu polovnih platnenih pelena (oko 15) za curice. Tu su i zaštitne pelene, kao i ulošci koji idu uz neke od njih. Pelene sam i sama dobila na poklon od naše forumašice (mamina cura) koja ih je i šila. Mislim da se mogu koristiti do 2. godine jer imaju prilagodive drikere za male i malo veće bebe.
Zainteresirana mama neka se javi putem PP i neka bude voljna doći na Ilidžu po njih.
[img]http://www.dodaj.rs/t/3A/WZ/38qaiyq4/photo0048.jpg[/img]

Evo, javile su se dvije forumašice, ali prednost ima ova koja se prva javila.




nova_mama -> RE: platnene pelene (1.1.2014 13:48:01)

Pozdrav cure i sretna Nova godina. Malo cu podici ovu temu i pitati znate li da li neko u Tuzli ili okolini sije platnene pelene?




almondray -> RE: platnene pelene (1.1.2014 15:11:17)

IZVORNA PORUKA: nova_mama

Pozdrav cure i sretna Nova godina. Malo cu podici ovu temu i pitati znate li da li neko u Tuzli ili okolini sije platnene pelene?

Imas mybabysaurus , ona je iz Sa ali dostavlja svugdje.




nova_mama -> RE: platnene pelene (1.1.2014 15:48:48)

Hvala, znam za nju, ali su cijene malo visoke, po mom mišljenju. Ja imam dvije bebe, pa bi me puno izašlo kupiti im obojici. Znam da mnogo žena šije pelene, ali ja lično ne znam ni jednu, zato pitam.




ZuZuM -> RE: platnene pelene (1.1.2014 16:28:40)

Nova mama pokusaj i sa pretragom na online prodavnici nasoj u BiH, da ih sad direktno ne reklamiram, cini mi se da ima zanimljivih ponuda.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>