kreme kod dojenja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


babel -> kreme kod dojenja (17.9.2009 16:24:09)

nEKI DAN SAM CITALA NA MEDICINSKOJ KREMI DA SE NE PREPORUCA KOD DOJENJA...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Sta mislite dali kozmeticke kreme isto tako nije pametno stavljati[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




emma.L -> RE: kreme kod dojenja (17.9.2009 16:29:01)

Što je to medicinska krema? I kuda se mazati?
Čitala sam da u trudnoći nije dobro nanositi neke kreme sa kortikosteroidima, a za ostalo, zaista ne znam.




babel -> RE: kreme kod dojenja (17.9.2009 16:31:35)

Anti alergijska,mislim da sadrzi kortikosteroide maze sa mjesto osipa




Lalali -> RE: kreme kod dojenja (14.4.2013 18:25:02)

Od kad je ova tema neaktivna[sm=smiley1.gif]
Nekidan sam nesto citala o kremama i dojenju, zanima me smijemo li se mazati kakvim kremicama iako dojimo? Kakva su vasa iskustva, znanja...




Visnja RR -> RE: kreme kod dojenja (14.4.2013 18:58:13)

ja sam za tjelo koristila HiPP mlijeko za tjelo za bebe ... pa smo obje imale isti miris...




Lejla Ka -> RE: kreme kod dojenja (14.4.2013 21:37:12)

Generalno, grudi nema potrebe mazati nekim kozmetičkim kremama. Tijelo možete, a ovo što Višnja kaže, najbolje nekim bebi kremama.

Što se tiče krema koje se propisuju za medicinske probleme, to se svakako treba posavjetovati sa ljekarom.




Lalali -> RE: kreme kod dojenja (15.4.2013 10:24:10)

Grudi ne bih ni mazala, nego me zanima zbog krema za tijelo, za zatezanje koze, kozmeickim kremama za lice




I love youu -> RE: kreme kod dojenja (12.7.2013 15:03:02)

Smijem li koristiti jednu tekucinu sa kojom se mazem jer imam neke pjege po ledjima, to sam naslijedila od mame.Dojim bebu pa nisam sigurna.One se inace povecaju kako je sunce, pa bi se sad bas trebala mazati.




animagical -> RE: kreme kod dojenja (12.7.2013 15:05:46)

pa zavisi od sastava..sta pise na njoj?




I love youu -> RE: kreme kod dojenja (12.7.2013 15:22:51)

Ta tekucina se pravi u apoteci, imam recept I tako mi oni naprave.Evo sad citam sa recepta al nemogu bas procitati sta tacno pise, nesto kao Acidi saliculici, Resorcini, I jos neki sastojak al nemogu da procitam.Jedino da pitam njih u apoteci ali smijem li im vjerovat kad kazu?




animagical -> RE: kreme kod dojenja (12.7.2013 15:24:46)

pa naravno da smijes vjerovati magistru farmacije[sm=smiley36.gif]odi u apoteku, pa neka ti po receptu kazu smijes li to koristiti uz dojenje... ako ima u sastavu npr kortikosteroide, ne bi smjela...




Lejla Ka -> RE: kreme kod dojenja (12.7.2013 15:35:20)

U principu preparati koji se koriste na koži, i na tijelu daleko od dojki, pa ih se ne može prenijeti dodirom ne ulaze toliko duboko u majčin sistem da dospiju u mlijeko.




I love youu -> RE: kreme kod dojenja (12.7.2013 15:46:08)

Animagical, nema taj sastojak.

Hvala vam na odg, svakako cu otici do apoteke pa cu vidjet sa njima.Nadam se da cu je moci koristiti.Nije blizu dojki, po ledjima se mazem.




Stranica: [1]