Sirup legofer (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


bellma -> Sirup legofer (29.9.2009 14:40:25)

Pozdrav svima..
Imam jedno pitanje za mamice, moj sin ima 14 mj, i kad je vadio krv prije nekoliko dana vidjeli smo da je malokrvan, dr mi je rekla da je to vjerovatno dobio od mene u trudnoći..
Preporučila nam je sirup Legofer, ali on nikako neće da ga pije, interesuje me dali je neko imao iskustva sa tim sirupom i ima li nekih nus pojana..

Hvala




majki -> RE: sirup legofer (29.9.2009 14:45:59)

Pokušaj mu ga dati sa sokom ili čajem, nisam sigurna da li može i u mlijeko.
pozdrav




seka87 -> RE: sirup legofer (29.9.2009 14:46:54)

ja sam taj sirup pila u trudnoci zbog nedostatka zeljeza a za djecu stvarno neznam nadam se da ce netko vec da ti odgovori!!!




neki -> RE: sirup legofer (29.9.2009 14:52:57)

Moj Said je pio legofer nedavno,nema nuspojava,malo je gorak,pa sam mu ga ja mijesala sa cajem,a nekad ga je znao i samog popiti...Obavezno uz taj sirup uvedi uporedo vitamin C,to su ti doktori trebali reci[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Atarka -> RE: sirup legofer (29.9.2009 14:58:17)

Taj sirup se daje bez problema maloj djeci i obicno ga ne odbijaju jer je bas finog okusa, za razliku od mnogih drugih sirupa sa zeljezom gdje bas osjetis okus metala u ustima. Mozes ga pomijesati sa necim sto voli, mozda sok od borovnice ili visnje. Nemoj s mlijekom. Aha, mora ici prije jela, jer hrana ometa njegovu apsorpciju, a nuspojava nema ako ga koristis kako ti je dr.rekao. I ne znam jesu li ti rekli da uzmes onaj mali djeciji Plivit C od 50 mg, zdrobi ga kasicicom i pomijesaj svaki put kad budes davala sirup, to je jako bitno za prelazak zeljeza u krv. Radim u apoteci pa ti govorim iz iskustva.




bellma -> RE: sirup legofer (29.9.2009 15:03:30)

Samo imam još jedan problem dr mi je to sve rekla za vitamin c i sta da jede, ali nije rekla koliko da pije sirupa pa su mi u apoteci napisali 2x7,5ml, a to mi je nekako puno jer sam i ja tako pila kad sam bila trudna.
Dr je rekla da mu nije bas puno nisko zeljezo ali eto da je manje od normalnog pa mi zato puno da mu toliko dajem..




Atarka -> RE: sirup legofer (29.9.2009 15:06:51)

Koliko ima kila mali? Po tome se racuna.




bellma -> RE: sirup legofer (29.9.2009 15:07:46)

12 kg




Atarka -> RE: sirup legofer (29.9.2009 15:19:46)

E onda ovako: daje se 1,5 ml sirupa po kg tjelesne mase podijeljno u dvije doze. Po tome bi cak mogla dati 9ml (12 x 1,5 je 18, podijeljeno sa 2 je 9), ali obicno su djeci tog uzrasta davali 5-7,5 ml. Da napomenem da je doziranje individualno i da te doze odredjuje pedijatar te se ne bih htjela petljati, ali ako vec nije napisao dozu, a mali nije puno anemican doza od 5ml ujutro i 5 ml navecer je sasvim ok, a nece mu nista biti ni od 7,5ml. 




bellma -> RE: sirup legofer (29.9.2009 15:23:26)

Atarka, hvala ti puno na pomoći..
Vidim da ti je termin poroda uskoro, pa zelim ti sve najbolje i da akb sve dobro prođe..Puno sreće.




Atarka -> RE: sirup legofer (29.9.2009 15:25:21)

Hvala Bellma,
Nadam se da sam ti bar malo pomogla. Pozz




emy24 -> RE: sirup legofer (30.9.2009 11:50:04)

IZVORNA PORUKA: neki

Moj Said je pio legofer nedavno,nema nuspojava,malo je gorak,pa sam mu ga ja mijesala sa cajem,a nekad ga je znao i samog popiti...Obavezno uz taj sirup uvedi uporedo vitamin C,to su ti doktori trebali reci[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

i ja sam svom sinu davala legofer sa c vitaminom,izmrvim mu u kasikicu tableticu i pomjesam sa sirupom,naspem sirup u spricu i postepeno mu dajem




Anoniman -> RE: sirup ceclor (18.1.2010 12:48:19)

Da ne otvaram novu temu promjeniću ovdje naziv pošto imam pitanje u vezi ovog sirupa ceclor...
Maleni je dobio ovaj sirup da pije zbog kašlja ali počele su se pojavljivati fleke na licu kao kod ujeda komarca i često se češe se po glavi a ove po licu ga ne svrbe.
Nije do sada imao nikakvih alergija tako da sam odmah posumljala na ovaj lijek, i prestala sam ga davati te odoh večeras pedijatru...
Je li imao ko sličan problem. Zabrinuta sam zato što se fleke povuku i ponovo jave a prestala sam davati sirup... od hrane ništa nije jeo novo i neuobičajno.





Skvo RR -> RE: sirup ceclor (18.1.2010 12:52:08)

Umina mala rodica, je imala isti problem! Mislim, da joj je trajao osip jedan dan poslije prestanka uzimanja antibiotika.
U svakom slucaju otidji kod pedijatra. Forsiraj mlijeko danas, radi kalcija!




maja78 RR -> RE: sirup ceclor (18.1.2010 12:53:09)

IZVORNA PORUKA: Breskva

Da ne otvaram novu temu promjeniću ovdje naziv pošto imam pitanje u vezi ovog sirupa ceclor...
Maleni je dobio ovaj sirup da pije zbog kašlja ali počele su se pojavljivati fleke na licu kao kod ujeda komarca i često se češe se po glavi a ove po licu ga ne svrbe.
Nije do sada imao nikakvih alergija tako da sam odmah posumljala na ovaj lijek, i prestala sam ga davati te odoh večeras pedijatru...
Je li imao ko sličan problem. Zabrinuta sam zato što se fleke povuku i ponovo jave a prestala sam davati sirup... od hrane ništa nije jeo novo i neuobičajno.




ceclor je na bazi jagode pa mu mozda to smeta, neka si prestala davati




D_K -> RE: sirup ceclor (18.1.2010 12:55:08)

IZVORNA PORUKA: Breskva

Da ne otvaram novu temu promjeniću ovdje naziv pošto imam pitanje u vezi ovog sirupa ceclor...
Maleni je dobio ovaj sirup da pije zbog kašlja ali počele su se pojavljivati fleke na licu kao kod ujeda komarca i često se češe se po glavi a ove po licu ga ne svrbe.
Nije do sada imao nikakvih alergija tako da sam odmah posumljala na ovaj lijek, i prestala sam ga davati te odoh večeras pedijatru...
Je li imao ko sličan problem. Zabrinuta sam zato što se fleke povuku i ponovo jave a prestala sam davati sirup... od hrane ništa nije jeo novo i neuobičajno.




moje su od ceklora znale dobiti proliv..
u svakom slucaju - odmah prekini i idi da ti daju drugi lijek. do tada puno caja i tekucine da se izbaci iz sistema..




Anoniman -> RE: sirup ceclor (18.1.2010 12:56:15)

A meni rekli da ne dajem mlijeko kao može pogoršati kašalj[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




lilix -> RE: sirup ceclor (18.1.2010 13:00:31)

mi smo jednom dobili osip od ceclora, nazvala peddijatricu i ona rekla da odmah prekinemo sa davanjem sirupa; a pokušaj djetetu dati čaj od šljeza ili čaj koji se napravi tako što staviš pola mlijeka a pola napravljenog čaja od žalfije i u to staviš malo meda, naravno ako je djete starije od godinu, nama je to uvijek smirilo kašalj




mamana -> RE: sirup ceclor (18.1.2010 13:06:08)

Breskva daj mu Prilife da mu se obnove "dobre" bakterije koje pospješuju varenje, naruši se nihova ravnoteža uzimanjem antibiotika i onda izlaze te fleke. .Moja djevojčica je pila Pancef i ja sam joj davala  Prolife, jer je to malo jači antibiotik i usput to je  najbolji antibiotik kad u pitanju infekcija gornjih i donjih dišnih puteva, ako ti taj Ceklor ne pomogne da znaš. Pošto nama Ceklor nije pomogao, još je dobila temperaturu kad ga je počela piti.




Lejla Ka -> RE: sirup ceclor (18.1.2010 13:15:25)

Ceklor je antibiotik, predpostavljam da nije prepisan samo zbog kašalja. 
Ako flekice izgledaju kao kad se ožariš, pojavljuju se, spajaju među sobom, i iz čista mira nestaju, opisuješ urtikariju. Ona se javlja kao alergijska reakcija na neki alergen. Ja nisam medicinske struke, ali smo se napili Ceclora, a i odradili poveliku količini urtika (kčer mi je alergična na nešto u bašti, još nismo izolovali tačno, a sin je odreagovao, dosta burno i slično tvom, na Dukatov LGG). Moja pedijatrica mi je na podužem razgovoru nakon ove sinovljeve epizode rekla da ako se organizam više ne izlaže alergenu (znači, ne daješ mu više ono na što je reagovao), u roku od tri dana bi trebala primjetiti smanjivanje simptoma i potpuni nestanak. Ako on i dalje "konzumira" alergen (kao što je moj sin, jer sam sumnjala ne neke druge stvari i njih izbacila iz upotrebe) alergijska reakcija se pojačava u smislu širenja flekica na udove, pa na trup (mom su u prvom momentu i šakice bile nabuhle kao balončići). 
Svakako se posavjetuj sa pedijatrom, zbog prekida antibiotske terapije, a i zbog alergijske reakcije. 




Anoniman -> RE: sirup ceclor (20.1.2010 11:24:33)

Bili smo kod pedijatra dobio je injekciju i flonidan sirup i naravno obustavili smo davati ceclor. Pojavljivao se osip još dok nije kakio.

Sigurna sam 100% da je sirup izazvao alergiju jer kad vratim film poslije prve doze je povratio a mi mislili da se prejeo, tu noć nije spavao stalno se budio i plakao, druga doza lijeka je bila ujutro i u toku dana počinju se pojavljivat flekice al jedna po jedna pojavi se pa nestane,kontam da nije od mandarina (al jeo ih je i prije), ponovo buđenje i plač u noći,treća doza lijeka ujutro i počinje osip po cijelom licu nije mi padalo na pamet više da dam lijek odmah smo otišli pedijatru i u neželjenim efektima piše-nesanica, hiperaktivnost i raš kože...Sad me je tako strah bilo šta dati od lijekova a oni će vjerovatno dati zamjenu jer se upala grla i kašalj nisu sanirali.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Mya_81 RR -> RE: sirup ceclor (20.1.2010 11:30:26)

Breskva [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]

Baš mi je žao...ljubi dječaka i želim da kašalj i upala odu što prije [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Mi nismo imali nikakve osipe od sirupa, ali zato smo imali proljev. Sad pijemo Zinnat i prvih nekoliko stolica je bilo malo vodenasto, ali nije bilo tako strašno i često kao od Ksiklava ili klavaksa (ne sjećam se šta je pila)...




Lejla Ka -> RE: sirup ceclor (20.1.2010 13:08:32)

Ceclor je koliko se ja sječam penicilinski, pa je najvjerovatnije on uzrok alergije. Nemoj se sekirati, nije to ništa strašno, proći će, a pedijatar će ordinirati adekvatnu zamjenu.




agav -> RE: sirup legofer (18.4.2012 21:41:07)

Zdravo svima moze li mi neko pomoci..dobili smo sirup legofer za zeljezo,danas sam mu prvi put dala ujutro i uvece po 7,5ml sirupa i dobio je proljev vecras zelena mu stolica jeli to normalno ili se trebam zabrinuti...Unprijed hvala




M kao Mama -> RE: sirup legofer (18.4.2012 21:42:20)


IZVORNA PORUKA: agav

Zdravo svima moze li mi neko pomoci..dobili smo sirup legofer za zeljezo,danas sam mu prvi put dala ujutro i uvece po 7,5ml sirupa i dobio je proljev vecras zelena mu stolica jeli to normalno ili se trebam zabrinuti...Unprijed hvala



a, šta piše u upustvu kakvbe su kontraindikacije




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>