cajevi za bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


dincica -> cajevi za bebe (4.10.2009 15:53:01)

zna li neko koje cajeve mogu koristiti za bebu od 10 mjeseci?




reallove -> RE: cajevi za bebe (4.10.2009 15:58:17)

Moja beba ima 2 mjeseca ali od samog rodenja sam mu davala kamilicu i ponekad herbal caj za bebe




Skvo RR -> RE: cajevi za bebe (4.10.2009 17:30:26)

Imas citav asortiman Hipp cajeva, kamilica, zeleni, komorac, vocni, caj od sumskog voca!
Imas i Lino cajeve!
Mozes davati i obicnu kamilicu!




Anushka -> RE: cajevi za bebe (4.10.2009 17:37:26)

dincice, ja mislim skoro sve da mozes, samo ne zasladjene ili jako malo zasladjene i malo blaze nego sto bi sebi pravila. Moj je neki dan pio samnom caj od koprive, a do sada je pio osim kamilice i hippovih cajeva i domace cajeve od sipka, majcine dusice, mente, probao je i kombinaciju za laku noc mislim da ima lavande u njoj, dakle samo razblazi i ne pretjeruj sa kolicinom i bit ce OK.




Anoniman -> RE: cajevi za bebe (5.10.2009 10:52:01)

Smije li se bebi mazati (onako malo na krpicu) usna supljina sa cajem od kadulje...kako sve u usta gura pa reko malo dezinfekcije radi




sejlica7777 -> RE: cajevi za bebe (28.11.2009 10:32:35)

koliko mililitara čaja od komorača smijem davati bebi od 13 dana?




mamaajna -> RE: cajevi za bebe (29.11.2009 17:49:15)

pise ti na svakom pakovanju.ja sam curici uzimala caj od komoraca marke bebylove u dm-u extra je nema problema s stomakom,on moze od 2 sedmice da se daje




Skvo RR -> RE: cajevi za bebe (25.5.2010 9:36:52)

Zanima me da li dajete cajeve u filter kesicama svojim starijim bebama...Uma jos pije hipp cajeve, ali eto volila bi znati koji su dobri...kamilicu joj ne dajem jer uvijek ima tecnu stolicu od nje...Mislila sam mozda majcinu dusicu...Kakva su vasa iskustva?




Lejla Ka -> RE: cajevi za bebe (25.5.2010 9:59:09)

Filter vrečice kao takve nisu dobre, jer se kod postupaka proizvodnje nekih koriste ljepila, a problematična je i ona spajalica koja drži končić, pa sve to onda u vreloj vodi pušta svoje sastojke. I kvalitet čaja u njima je upitan jer obično ide nekvalitetniji dio.
Bebama bi trebalo davati čajeve spremljene od sušenih ili svježih dijelova biljaka u rinfuzi. Eh sad, koje biljke se smiju davati djeci, ne bih smjela savjetovati jer ne znam pouzdano. Ja svojima do sada davala samo kamilicu. Mislim da bi i šipurak mogao, ali on zatvara pa to treba imati na umu. Možda bi ste mogli spremiti i neku vlastitu mješavinu od jabuke, šipurka, malo cimeta, pa sve to lijepo procijediti, nešto kao voćni čaj, s tim da bi se ovo trebalo malo duže kuhati.




bebacha -> RE: cajevi za bebe (25.5.2010 9:59:30)

ja Ajli dajem kamilicu,mentu i vocne al ipak najvise voli djecij caj Teekane a ona ga zove"caj od seke" jer ima curica na kutij[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Lejla Ka -> RE: cajevi za bebe (25.5.2010 10:01:45)

IZVORNA PORUKA: dadada

Smije li se bebi mazati (onako malo na krpicu) usna supljina sa cajem od kadulje...kako sve u usta gura pa reko malo dezinfekcije radi

Dado, ako nemate problema zbog tog degustiranja svega i svačega, nemojte dezinficirati. To ti se zove tiha imunizacija.
Generalno, mislim da bi se starijim bebama mogla usta očistiti blagim čajem od kadulje u svrhu liječenja npr. afti ili neke druge infekcije usne šupljine.




Kviki -> RE: cajevi za bebe (28.9.2010 7:44:08)

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Zanima me da li dajete cajeve u filter kesicama svojim starijim bebama...Uma jos pije hipp cajeve, ali eto volila bi znati koji su dobri...kamilicu joj ne dajem jer uvijek ima tecnu stolicu od nje...Mislila sam mozda majcinu dusicu...Kakva su vasa iskustva?


Mislim da sa majčinom dušicom ne možeš pogriješiti jer se bebama, ali i starijoj djeci, u bolnici nudi upravo taj čaj poslije operacije.




Stranica: [1]