Visok pritisak nakon trudnoce! (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Poslije porođaja



Poruka


dzeniii -> Visok pritisak nakon trudnoce! (5.10.2009 16:19:49)

Drage moje forumašice,

rodila sam prije 18 dana u 38.nedjelji carskim rezom. Bebica je hvala Bogu Ok, 2.700.gr. Međutim poslije poroda primjetila sam velike edeme na nogama te dobila visok pritisak (160/110). Od tog pritiska čak je i mlijeko počelo umanjivati te sada više prehranjujem bebu nego što je dojim. Propisana mi je terapija Metildopa i Apaurin 2 mg 2 puta dnevno. Bojim se za bebu iako je malo dojim, da li joj ti lijekovi mogu štetiti?
Napominjem da nikada pa ni u trudnoći nisam imala visok pritisak.

Da li se neko od Vas susretao sa sličnim problemom, da li taj pritisak ostakje za cijeli život? Molim Vas pomozite mi svojim odgovorima i savjetima!




Skvo RR -> RE: Pomoć!!! (5.10.2009 16:24:28)

E, ovako ja sam imala visok pritisak u trudnoci, poslije poroda edemi na nogama su ostali! Sta ti trebas? Javiti se na vaskularnu (ona ti je pored medicinskog fakulteta, u zgradi transfuziologije),
Ja sam dobila zadatak da tri dana mjerim noge, malim metrom za sivanje oko clanaka oko butina  (uvijek isto mjesto) 3X dnevno i da pisem mjere, kod mene se hvala Bogu smanjivalo! Oni ce ti dati terapiju!




istra09 -> Visok pritisak nakon trudnoce! (5.10.2009 16:24:40)

Dzeni,
mislim da ti ništa od ovoga neće škoditi.
Ja sam oba lijeka koristila u trudnoći i rodila zdravu i preslatku bebicu od 4 kg.

Sve najljepše ti želim povodom rođenja bebice.[sm=bravo.gif]
Uživaj.[sm=duda.gif]




Stranica: [1]