RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Hannah -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (7.10.2009 8:37:15)

Povijanje je štetno ukoliko je beba neprestano povijena duži period.
Inače im godi kad im je tijesno :D, moj nije mogao zaspati drugačije, stavljala sam ga u dekicu i vezala mu ruke i noge tetrama (kako ovo okrutno zvuči).




Anushka -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (7.10.2009 8:53:31)

zelim bebu mi smo tek sad kupili stramplice za ovu zimu. ako odrzavas 20tak stepeni u kuci nece joj trebati donja odjeca, a napolje svakako ne bi trebala izlaziti ako je manje od 9-10 stepeni sa tako malom bebom, osim naravno na kontrole ali to ide autom i jednostavno stavis vise slojeva odjece.

za povijanje - Meni je isto tako okrutno i besmisleno sputavati bebu u povoj, ja sam ga umotavala u dekicu ali nisam vezala i mogao se "osloboditi" kad god je htio, i cim je poceo izvlaciti rukice prestala sam ga umotavati tako. I posto je provodio vecinu vremena dojeci, nije trebalo stvarati osjecaj da ga neko grli, jer je stalno bio u mom zagrljaju[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

mene su brinule rukavice ali bezrazlozno, jer je dobro i na vrijeme razvio finu motoriku. Sa 2,5 mjeseca i pored rukavica je znao da ima svoje rukice i prstice i da se moze sluziti njima pa je lupao zvecke iznad glave u kreveticu da mu zvece.




Anoniman -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (7.10.2009 9:37:14)

IZVORNA PORUKA: nikita
Hvala neki, ja se bas pitam bi li kupovala vrecu za spavanje ili ne jer to sputava bebe , ne moze mrdat nogicama kako treba a s druge strane mislim da bi dekicu stavio na glavu ili bi se otkrio...ali i to sto kazes, svakako prvih mjeseci non stop buljimo u njih bilo dan bilo noc [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


I moja je mrvica rođena u januaru. U početku sam je pokrivala debljom dekicom... dok se nije počela vrtiti i otkrivati. Sad smo stalno u vreći... ljeti je bila tanka, a sad smo uveli i debelu vreću. Malena se može bez problema vrititi, dizati none, čak je nekad nađem i na stomaku... zaista nije sputana u vreći. S obzirom da ona fino spava po cijelu noć, ne moram se buditi ni da vidim da li se otkrila ili strpala kraj deke u usta : )




želim bebu -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (7.10.2009 10:43:46)

Hvala puno na pomoći.Inače nam je u kući relativno toplo, imamo grijanje, ali me ipak zanimalo šta sve treba obući bebi da joj ne bi bilo hladno.




*Seve* -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (7.10.2009 13:32:39)

IZVORNA PORUKA: Anushka
Meni je isto tako okrutno i besmisleno sputavati bebu u povoj, ja sam ga umotavala u dekicu ali nisam vezala i mogao se "osloboditi" kad god je htio, i cim je poceo izvlaciti rukice prestala sam ga umotavati tako. I posto je provodio vecinu vremena dojeci, nije trebalo stvarati osjecaj da ga neko grli, jer je stalno bio u mom zagrljaju[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] .


Slazem se sa ovim...Ni ja nisam nikad,niti bi ikad zamotavala bebu u povoj....
To mi je nekako patnja za bebu....Zamislim da mene neko tako umota..[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
A kapicu sam stavljala,laganu pamucnu,bez da se veze skoro do 3 mijeseca...
Jucer kupila mu jorgan za zimu,jao kako je sladak,stramplica par komada i tri pidzame plisane..




milenium -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (8.11.2012 22:28:11)

ne znam je li prikladna tema,ali jeste li vi svojim bebama koje su tek rođene oblačile štramplice zimi,odnosno prva 3-4 mjeseca da li bebi uopće trebaju štramplce?

kako obući dvomjesečnu bebu kad ide van u šetnju zimi?




Medi_87 -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (8.11.2012 22:40:49)

mi nismo nosili stramplice, za napolje bi mu obukla neke toplije gegice, kapu, i imali smo onu vrecu za kolica u koju bih ga stavila i to je to, kapu u kuci smo nosili jedino nekih pola sata nakon kupanja, a jorgan malim bebama ne treba, mi ga jos uvijek ne koristimo, mada ga imamo, koristimo vrecu za spavanje i ako je bas hladno preko ide deka,
povijala ga nisam nikad




milenium -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (8.11.2012 22:45:25)

je li to ona vreća što dođe uz kolica,kao jastuče?kao bunda?
a ta vreća za spavanje je li s rukavima ili bez rukava da može rukama micati?prošla beba mi je bila ljetna pa me nisu mučila ova pitanja.




teacher75 -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (8.11.2012 22:47:20)

ne trebaju, moja lana je rodjena u oktobru i ja sam joj tada oblacila pantolice ili donji dio trenerke ili helanke, gore majicu i eventualn oneki dzemperak i u skafander pa u kolica, sasvim dovoljno, skafander zakon.nisam imala ni onu vrecu za kolica




hanabanana -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (8.11.2012 22:51:19)

IZVORNA PORUKA: milenium

ne znam je li prikladna tema,ali jeste li vi svojim bebama koje su tek rođene oblačile štramplice zimi,odnosno prva 3-4 mjeseca da li bebi uopće trebaju štramplce?

kako obući dvomjesečnu bebu kad ide van u šetnju zimi?


Trenerka i skafander.
Najjednostavnije.




teacher75 -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (8.11.2012 22:53:17)

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: milenium

ne znam je li prikladna tema,ali jeste li vi svojim bebama koje su tek rođene oblačile štramplice zimi,odnosno prva 3-4 mjeseca da li bebi uopće trebaju štramplce?

kako obući dvomjesečnu bebu kad ide van u šetnju zimi?


Trenerka i skafander.
Najjednostavnije.

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Medi_87 -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (8.11.2012 23:00:09)

milenium ta je vreca haman k'o skafander s tim da ima rupice da se mogu provuci kaisici na kolicima




animagical -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (9.11.2012 14:26:14)


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: milenium

ne znam je li prikladna tema,ali jeste li vi svojim bebama koje su tek rođene oblačile štramplice zimi,odnosno prva 3-4 mjeseca da li bebi uopće trebaju štramplce?

kako obući dvomjesečnu bebu kad ide van u šetnju zimi?


Trenerka i skafander.
Najjednostavnije.

a ako ti je mrsko oblaciti bebi od dva mjeseca trenerku, mogu i gegice, bodi i skafander




Bebica11 -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (9.11.2012 14:53:54)

Sto se tice spavanja moja N se otkriva i ne podnosi nista na sebi, eventualno taaanku dekicu pa je ja onda obucem, carapice, bodi kr il dugih rukava i donja trenerkica i tako spava

nece vrecu vristi i onda je i ne pokrivam uopste

ima li jos slicnih slucajeva???[sm=smiley36.gif]

btw vidim da joj ne smeta, ne prehladi se i sl, a mm govori da je to jer je buca pa joj vruce a i njemu je stalno vruce mislim da je to genetski[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Bebica11 -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (9.11.2012 14:57:24)

I jos jedno pitanje oblacite li djecicu vec u skafandere?

ja imam jedan tanji ono vise "cohani" ne znam bas te materijale, mm govori da je prerano za njega a ja kontam da je bas taman za njega vrijeme, jer rastrbuha se u jaknicama i sl[sm=zmeden.gif]

tj ne mislim ga ovako po suncu vec npr veceras u mrak idemo negdje pa je bas hladno kad zadje sunce[sm=zmeden.gif]




SailorMoon -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (9.11.2012 15:02:13)

MOja A je 06.11. rodjena i od prvog dana smo izlazili na polje sa njom.
Obucem joj gegice (bez strampli) jaknicu i imala sam vrecu za maxi cosi. Stavium je u vrecu, prekrijem dekicom i onda samo zatvorim vrecu i superiska. U kolicima j e bila ona korpa tako da sam je ususkivala u deku. Cim je imala 2 mjeseca stavlja sam je u skafander. Mogla sam i prije ali bio joj veliki[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
A po noci spava u vreci za spavanje. Od prvog dana pa do sad. Cak i ljeti kupim jednu skroz tanku, pamucnu vrecu.




animagical -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (9.11.2012 15:20:18)

bebice ja sada A za vecernju setnju obucem u bodi, majicu, hlace, jaknu, cipele....kad bude hladnije dodacu i strample ili termo hlace, ili deblju trenerku...




Lalali -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (10.11.2012 10:53:29)

kod mene kuci je jako toplo tako da bebu ne utopljavam puno, bodi dugih rukava , trenerkicu i carapice. ovih dana trebamo na prvu kontrolu i to ce joj biti prvi izlazak iz kuce pa ne znam sta da joj obucem da joj ne bude hladno




mamaibabo -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (14.12.2012 9:12:46)

neznam je prikladna tema al imam dilemu zelim izvesti svoju 8 mjesecnu bebu u set_nju i naravno na mene muz drvlje i kamenje,jesili ti normalna po ovakvom minusu.....[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif] a ja kontala malo vaan ubukla bih joj skafander al .....izvodite li vi svoje bebe po ovom minusu.....[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Emica_sa -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (14.12.2012 9:22:23)


IZVORNA PORUKA: mamaibabo

neznam je prikladna tema al imam dilemu zelim izvesti svoju 8 mjesecnu bebu u set_nju i naravno na mene muz drvlje i kamenje,jesili ti normalna po ovakvom minusu.....[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif] a ja kontala malo vaan ubukla bih joj skafander al .....izvodite li vi svoje bebe po ovom minusu.....[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]



Da, svaki dan,obuci joj skafander i gotovo,neces sada citavu zimu biti u kuci,nema veze sto je hladno[sm=smiley1.gif]




ciciban26 -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (14.12.2012 9:28:14)

Minusi su tek pred nama,bolje da sad polako navikavas bebu da je iznosis iz kuce. U pocetku po par minuta pa polako produzavas. Neko je prosle godine spomenuo da koliko beba ima mj. na toliki minus smije,koliko je tacno ne znam [sm=smiley1.gif]
Prosle zime sam svakodnevno izlazila s [sm=duda.gif] cak i s 3 mj. Dobro je ususkam i u kratku setnjicu. Naravno nisam izlazila na -20.
Bilo mi je bitno da je vedro,da nema one magle i smoga,spremimo se i bar do pekare trknemo [sm=smiley1.gif]




Lady26 -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (14.12.2012 9:29:20)

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

neznam je prikladna tema al imam dilemu zelim izvesti svoju 8 mjesecnu bebu u set_nju i naravno na mene muz drvlje i kamenje,jesili ti normalna po ovakvom minusu.....[sm=smiley13.gif] [sm=smiley13.gif] [sm=smiley13.gif] a ja kontala malo vaan ubukla bih joj skafander al .....izvodite li vi svoje bebe po ovom minusu.....[sm=zmeden.gif] [sm=zmeden.gif] [sm=zmeden.gif] [sm=zmeden.gif]

Samo naprijed, pusti muza [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Skafander, sal+kapu+rukavice, cizmice i furajte....
Pa zamisli da cijelu zimu provedes u kuci [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (14.12.2012 9:37:03)

[Sadržaj poruke je obrisan]




hatepsut -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (14.12.2012 10:04:24)

Meni je malo previse na -15 izvoditi bebu i ja svoju ne izvodim.




Lady26 -> RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima (14.12.2012 10:07:00)

Hato pa tvoja je skroz malesna bebica....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>